И по четири децении, смртта на познатата актерка Натали Вуд остана мистерија

Славната актерка Натали Вуд починала под мистериозни околности уште во 1981 година, а нејзината смрт до ден денес за многумина останала голема мистерија. Холивудската икона загинала за време на крстосување со јахта. Нејзиното тело било најдено како плови во водите, во близина на островот Санта Каталина во Калифорнија, на 29 ноември 1981 година. Многумина се сомневаат … Continue reading И по четири децении, смртта на познатата актерка Натали Вуд остана мистерија

Текстот И по четири децении, смртта на познатата актерка Натали Вуд остана мистерија е превземен од Reporter.mk.