Author: Maja Ilievska

Read More

Бесплатни влезници за „Театар на искреноста“ на српскиот уметник Стефан Симиќ: Дојдете на терапевтски, да не кажам лековити, настапи

На турнеа низ Македонија, српскиот уметник Стефан Симиќ пред публика ќе го престави својот проект „Театар на искреноста“. Настапот го најави како спој на театар, …
Бесплатни влезници за „Театар на искреноста“ на српскиот уметник Стефан Симиќ: Д…

Read More

(Видео) Џокер објави нова песна, „Сол на рана“: Не сакам да сум како останатите колеги од естрадата

Џокер не би бил Џокер доколку повторно не ги „запали“ социјалните мрежи со неговиот најнов музички проект, а овојпат тој е насловен „Сол на рана“. …
(Видео) Џокер објави нова песна, „Сол на рана“: Не сакам да сум како останатите колеги од естра…

Read More

(Видео) Со „Незаборавна“ Ѓоко Јовиќ го најави новиот албум: Спотот е снимен во Австралија

Помеѓу многуте турнеи и настапи ширум светот каде што има Македонци, Ѓоко Јовиќ успеа да најде време да сними нова песна. Ѓоко и овојпат довербата …
(Видео) Со „Незаборавна“ Ѓоко Јовиќ го најави новиот албум: Спотот е снимен во Австралија Прочи…

Read More

Седуммина млади македонски стрип-автори учествуваат на фестивал во Полска

Неколкумина млади стрип-автори од Македонија  со сопствени стрип-дела учествуваат на 13 Стрип-фестивал во Краков, Полска. Ангела Петрушевска, Методија Стојановски, Матеа Аризановска, Славица Купенкова, Ѓоре Ѓелев, …
Седуммина млади македонски с…

Read More

22 македонски музичари в сабота во Копенхаген ќе имаат концерт на светската премиера на филмот „ Ефтеркланг: Македониум бенд“

Младинскиот културен центар (МКЦ) во сабота во Копенхаген, Данска, премиерно ќе го прикаже филмот „ Ефтеркланг: Македониум бенд“ во режија на Андреас Јонсен а во …
22 македонски музичари в сабота во Копенхаген ќе имаат концерт на светската прем…

Read More

Српски јутјубер на едно место ги собра сите новитети за гејминг културата: Македонија има талентирани луѓе кои се важен фактор во создавањето на игрите

Играњето видеоигри одамна е многу повеќе од само хоби и начин за релаксација или забава во слободното време. Веќе станува збор за цела индустрија и …
Српски јутјубер на едно место ги собра сите новитети за гејминг културата: Македонија има тале…

Read More

 Роналдо објави фотографија од стапалата и ги згрози фановите

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот, се најде во центарот на вниманието откако на социјалните мрежи објави фотографии од стапалата.   View this …
 Роналдо објави фотографија од стапалата и ги згрози фановите Прочитај…

Read More

„Парни ваљак“ во мај во Скопје: Голема одговорност е во градот на Аки да отсвириме концерт

„Парни ваљак“ во мај доаѓа во Скопје, првпат по смртта на Аки Рахимовски кој долги години беше пејач и фронтмен на хрватската рок група. Концертот …
„Парни ваљак“ во мај во Скопје: Голема одговорност е во градот на Аки да отсвириме концерт Проч…

Read More

Антониа Гиговска со прв албум: Ќе се дели бесплатно, но оставете колку сметате, парите ќе одат за Лео

Младата музичка ѕвезда Антониа Гиговска на 3. март, и официјално ќе го претстави нејзиниот прв албум, на кој ќе се најдат сите нејзини 15 композиции. …
Антониа Гиговска со прв албум: Ќе се дели бесплатно, но оставете колку сметате, парите ќе од…

Read More

Горан Бреговиќ на ден пред 74. роденден со концерт во Скопје: Не носете подароци, вие сте мојот најголем подарок

Во годината кога се одбележуваат јубилејни 50 години од основањето на легендарните Бијело дугме и на само еден ден пред 74. роденден – Горан Бреговиќ, …
Горан Бреговиќ на ден пред 74. роденден со концерт во Скопје: Не носете подароци, вие…

Read More

400 квадратни метри лед – екрани, ласери и пиротехника за Јелена Розга во „Борис Трајковски“

За концертот на хрватската поп – пејачка Јелена Розга в сабота во спортскиот центар „Борис Трајковски“ веќе се пристигнати и подготвени повеќе од 400 квадратни …
400 квадратни метри лед – екрани, ласери и пиротехника за Јелена Розга во „Борис Т…

Read More

Теа Таировиќ и Саша Матиќ на „Music weeк“ на Копаоник во февруари

Најпознатата ски-дестинација во соседството и оваа сезона е првиот избор на страсните скијачи и вљубениците во добрата забава, а овој февруари во рамки на „Music …
Теа Таировиќ и Саша Матиќ на „Music weeк“ на Копаоник во февруари Прочитај повеќ…

Read More

Моника Хулт: Ми треба телохранител од 2.700  евра за да ги спречам мажите да ми се пуштаат во теретана

Повеќето луѓе одат во теретана да вежбаат на мир, но ѕвездата на социјалните мрежи, Моника Хулт тврди дека не може да го прави тоа оти …
Моника Хулт: Ми треба телохранител од 2.700  евра за да ги спречам мажите да ми се пуштаат во теретана Проч…

Read More

Џулија Робертс сподели што најмногу мразела во „Нотинг Хил“: Ми беше толку непријатно да играм филмска актерка

Џулија Робертс се отвори за делот од Нотинг Хил кој и бил непријатен. Робертс глумеше во романтичната комедија во 1999 година како холивудска филмска актерка …
Џулија Робертс сподели што најмногу мразела во „Нотинг Хил“: Ми беше толку непријатн…

Read More

(Видео) Киеран Калкин побара од сопругата повеќе деца откога ја прими наградата за најдобар актер на Еми 2024 година

Киеран Калкин ја шокираше својата сопруга Џез Чартон и публиката на Еми наградите 2024 година синоќа, со говорот за прифаќање на наградата. Kieran Culkin accepts …
(Видео) Киеран Калкин побара од сопругата повеќе деца откога ја прими наградата …

Read More

Киану Ривс и Кина Мивил ќе го објават романот “Книгата на други места”

Канадскиот актер Киану Ривс годинава ќе го објави својот прв роман во соработка со британскиот автор Кина Мивил, најави британски „Гардијан“. Нивниот заеднички роман со …
Киану Ривс и Кина Мивил ќе го објават романот “Книгата на други мес…

Read More

Предновогодишно интервју со Јасмин Алиевски: Го сакам овој период најверојатно затоа што сум зимско дете

Јасмин, во овој период од годината, првото прашање некако само по себе се наметнува, ја чувствуваш ли празничната еуфорија, како ти поминуваат последните денови од …
Предновогодишно интервју со Јасмин Алиевски: Го сакам овој период најверојатно…

Read More

(ВИДЕО) Внукот на Ферус Мустафов го објави последното оро снимено со него и со татко му Илми Мустафов: Сите неодговорени прашања ги има во оваа мелодија

Ферчо Мустафов, внукот на кралот на саксафонот, Ферус Мустафов, го објави заедничкото оро кое го снимил со неговиот дедо и татко му Илми Мустафов пред …
(ВИДЕО) Внукот на Ферус Мустафов го објави последното оро снимено со него и со татко му Илм…

Read More

По 12 години чување во фиока, Ламбе в понеделник ќе ја промовира новата песна „Дегиди“

Во понеделник Ламбе Алабаковски во етерот ќе ја пушти песната со наслов „Дегиди“. Аранжманот е на Дарко Димитров и Никола Мицевски, Димитар Андоновски е задолжен …
По 12 години чување во фиока, Ламбе в понеделник ќе ја промовира новата песна „Д…

Read More

Руски олигарх го предупреди Том Круз за новата девојка: Држи ги очите и паричникот широко отворени

Руски олигарх, чија поранешна сопруга беше забележана со Том Круз, ја предупреди ѕвездата на филмот „Невозможна мисија“ да биде подготвен да го „држи паричникот широко …
Руски олигарх го предупреди Том Круз за новата девојка: Држи ги очите и па…

Read More

Теа Таировиќ утре доаѓа во Скопје со тим од 40 луѓе

За предновогодишниот концерт на балканската ѕвезда Теа Таировиќ утре во салата „Јане Сандански“ отврени за публиката ќе бидат и помошните трибини и галеријата. Организаторите велат …
Теа Таировиќ утре доаѓа во Скопје со тим од 40 луѓе Прочитај …

Read More

Ракописи од две песни на Боуви може да стигнат 100.000 фунти на аукција

Рачно напишаните текстови на Дејвид Боуви за две негови песни би можеле да достигнат 100.000 фунти доколку се продадат на аукција. Ракописите ги содржат последните …
Ракописи од две песни на Боуви може да стигнат 100.000 фунти на аукција Прочит…

Read More

Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите деца да го гледаат ова

Коментари и остри критики ги полнат социјалните мрежи под секоја објава на фотографии од инфлуенсерот Кристијан Вилкинс кој во улога на водител синоќа се појави …
Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите д…

Read More

Бесплатен концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ вечерва во Музејот на македонската борба

Градскиот мешан хор ,, Вардар “ од Скопје  вечерва ќе одржи Годишен концерт со композиции од европската и италијанска ренесанса под диригентсво на Марија Андонова, …
Бесплатен концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ вечерва во Музејот на македо…

Read More

Македонските поп-ѕвезди на бесплатен концерт на 30 ноември, бесплатен чај за оние што ќе останат без влезници

Македонските поп-ѕвезди на 30 ноември ќе пеат на концерт за кој влезниците ќе бидат бесплатни. Александар Митевски, Андријана Јаневска, Арбен Шакири, Верица Пандиловска, Искра Трпева, …
Македонските поп-ѕвезди на бесплатен концерт на 30 ноември…

Read More

Џенифер Лопез се прошета без шминка

Џенифер Лопез се прошета без шминка во вреќести тренирки и бели патики. Ја забележаа на излегување од просторот за проби во Лос Анџелес во средата …
Џенифер Лопез се прошета без шминка Прочитај повеќе »
Текстот Џенифер Лопез се прошета без шмин…

Read More

Прстените на Сатурн ќе исчезнат во 2025 година

Времето истекува за да фрлите последен поглед на прстените на Сатурн. Остануваат само 18 месеци пред да исчезнат од погледот, пишува британски „Дејли мејл“. НАСА …
Прстените на Сатурн ќе исчезнат во 2025 година Прочитај повеќе »
Текстот Прстени…

Read More

50-тина бербери ќе им ги средуваат брадите на актери, пејачи и пливачи во месецот на машко здравје

Во организација на Фризерската секција – Скопје при Занаетчиската комора и Скопје Сити Мол, традиционално на 12 ноември ќе биде организирано големо „Бербер шоу“ со …
50-тина бербери ќе им ги средуваат брадите на актери, пејачи и пливачи в…

Read More

Бојан Велевски: По барање на публиката, објавен уште еден датум за стендап финалето во Скопје

Актерот и стендап-комичар, Бојан Велевски ќе има и втор настап во Скопје во рамки на стнедап турнејата „Све ли ја да мислам “. Вели дека …
Бојан Велевски: По барање на публиката, објавен уште еден датум за стендап финалето во Скопје Прочитај по…