Author: Maja Ilievska

Read More

Ракописи од две песни на Боуви може да стигнат 100.000 фунти на аукција

Рачно напишаните текстови на Дејвид Боуви за две негови песни би можеле да достигнат 100.000 фунти доколку се продадат на аукција. Ракописите ги содржат последните …
Ракописи од две песни на Боуви може да стигнат 100.000 фунти на аукција Прочит…

Read More

Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите деца да го гледаат ова

Коментари и остри критики ги полнат социјалните мрежи под секоја објава на фотографии од инфлуенсерот Кристијан Вилкинс кој во улога на водител синоќа се појави …
Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите д…

Read More

Бесплатен концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ вечерва во Музејот на македонската борба

Градскиот мешан хор ,, Вардар “ од Скопје  вечерва ќе одржи Годишен концерт со композиции од европската и италијанска ренесанса под диригентсво на Марија Андонова, …
Бесплатен концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ вечерва во Музејот на македо…

Read More

Македонските поп-ѕвезди на бесплатен концерт на 30 ноември, бесплатен чај за оние што ќе останат без влезници

Македонските поп-ѕвезди на 30 ноември ќе пеат на концерт за кој влезниците ќе бидат бесплатни. Александар Митевски, Андријана Јаневска, Арбен Шакири, Верица Пандиловска, Искра Трпева, …
Македонските поп-ѕвезди на бесплатен концерт на 30 ноември…

Read More

Џенифер Лопез се прошета без шминка

Џенифер Лопез се прошета без шминка во вреќести тренирки и бели патики. Ја забележаа на излегување од просторот за проби во Лос Анџелес во средата …
Џенифер Лопез се прошета без шминка Прочитај повеќе »
Текстот Џенифер Лопез се прошета без шмин…

Read More

Прстените на Сатурн ќе исчезнат во 2025 година

Времето истекува за да фрлите последен поглед на прстените на Сатурн. Остануваат само 18 месеци пред да исчезнат од погледот, пишува британски „Дејли мејл“. НАСА …
Прстените на Сатурн ќе исчезнат во 2025 година Прочитај повеќе »
Текстот Прстени…

Read More

50-тина бербери ќе им ги средуваат брадите на актери, пејачи и пливачи во месецот на машко здравје

Во организација на Фризерската секција – Скопје при Занаетчиската комора и Скопје Сити Мол, традиционално на 12 ноември ќе биде организирано големо „Бербер шоу“ со …
50-тина бербери ќе им ги средуваат брадите на актери, пејачи и пливачи в…

Read More

Бојан Велевски: По барање на публиката, објавен уште еден датум за стендап финалето во Скопје

Актерот и стендап-комичар, Бојан Велевски ќе има и втор настап во Скопје во рамки на стнедап турнејата „Све ли ја да мислам “. Вели дека …
Бојан Велевски: По барање на публиката, објавен уште еден датум за стендап финалето во Скопје Прочитај по…