Category: Зезалица

Read More

Виц на денот: Политичар се враќа дома по парламентарните избори

Виц на денот: Се враќа политичар дома по парламентраните избори и и вели на жена му: – Готово е, победивме, ќе бидам министер. -Ма лажеш. …
Виц на денот: Политичар се враќа дома по парламентарните избори Прочитај повеќе »
Текстот Виц на д…

Read More

Виц на денот: Комарци на мотор

Се возат два комарци на мотор. Одеднаш тој од позади почнува да вреска: -Застани! -Што е?, прашува возачот на моторот. -Ми влезе мува во окото.
Текстот Виц на денот: Комарци на мотор е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Финецот излезе од јајце со гол задник на Евровизија

Финецот Windows95Man на сцената  на „Евровизија“ излезе од јајце и трчаше наоколу со гол задник. На себе носеше само танга во боја на кожа. Во …
(Видео) Финецот излезе од јајце со гол задник на Евровизија Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Финец…

Read More

Виц на денот: Плавуша на избори

Виц на денот Плавуша оди да гласа со чевли пет броја поголеми од нејзината нога. Ја среќава другарката и ја прашува: „Мацо ма, што ти …
Виц на денот: Плавуша на избори Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Плавуша на избори е превземен од Rep…

Read More

Виц на денот: Учителката ќе се мажи утре

Виц на денот: Намажена учтелка напишала на таблата: „Утре ќе се мажам“, па ги прашала децата: -Кое време е ова? Перо кренал два прста, па …
Виц на денот: Учителката ќе се мажи утре Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Учителката ќе се мажи у…

Read More

Виц на денот: Сопружници разговараат за поранешниот дечко

Виц на денот: Жена и маж разговараат: -Погледни го оној пијаница, му вели жената. -Кој е тој, прашува мажот. -Пред 10 години ме запроси и …
Виц на денот: Сопружници разговараат за поранешниот дечко Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Сопруж…

Read More

Виц на денот: предизборен молк

Виц на денот -Што е предизборен молк? -Тоа е единствениот ден во годината кога политичарите не лажат.
Текстот Виц на денот: предизборен молк е превземен од Reporter.mk.

Read More

Виц на денот: Чак Норис на училиште

Виц на денот: Еднаш кога Чак Норис задоцнил на училиште, професорот му рекол: „Извини што дојдовме порано“. Кога Чак Норис се степал на училиште, родителите …
Виц на денот: Чак Норис на училиште Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Чак Норис…

Read More

Виц на денот: Владата во Сахара

Што би се случило ако Владата одеднаш се телепортира во Сахара? – Првиот ден би се чуделе, вториот би одржале состанок, а третиот ќе поскапе …
Виц на денот: Владата во Сахара Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Владата во Сахара е пре…

Read More

Виц: Полицаец сопира пијан возач во три по полноќ

Виц на денот: Полицаец стопира пијан човек во 3 по полноќ. – Каде си тргнал во ова време?, го прашува. -На предавање, одговара пијаниот. -Е …
Виц: Полицаец сопира пијан возач во три по полноќ Прочитај повеќе »
Текстот Виц: Полицаец сопира…

Read More

Девојката го продава она од што сите се срамат: го пакува во тегла и наплаќа 276 евра

Многумина се обидуваат да заработат дополнителни пари, а инфлуенсерката Ченг Винг Џи, попозната како Киараакити, нашла крајно необичен и бизарен начин. Само на Инстаграм девојката …
Девојката го продава она од што сите се срамат: го пакува во т…

Read More

(Видео) На Тајланд во автомобил го возела миленикот лав, уапсена сопственичката

Полицијата во Тајланд уапсила жена чиј миленик лав бил снимен додека се вози низ градот Патаја. Снимката од младенче лав како гледа минувачи од задниот …
(Видео) На Тајланд во автомобил го возела миленикот лав, уапсена сопственичката Прочитај п…

Read More

(Видео) Ајфеловата кула не гори, тоа е само уште една шега на социјалните мрежи

Серија фотографии и снимки на кои се гледа Ајфеловата кула во пламен и чад се проширија низ различни социјални мрежи во изминатите неколку дена. Но, …
(Видео) Ајфеловата кула не гори, тоа е само уште една шега на социјалните мрежи Прочитај пове…

Read More

Вистинската љубов е за сиромашни и грди, убавиците треба да ги искористат мажите: Може да се заљубите во секого додека се возите во неговиот авион

Богатата домаќинка тврди дека е „љубовта е за сиромашните и грдите луѓе“. Изи Анаја веќе се најде на насловните страници предупредувајќи ги другите жени дека …
Вистинската љубов е за сиромашни и грди, убавиците треба да ги искористат мажите: Мо…

Read More

Мачката на Тејлор Сфивт е побогата од нејзиното момче

Пејачката Тејлор Свифт (34) веќе некое време е зафатена со својата турнеја, а слободното време сака да го поминува со своите три мачки, кои ги …
Мачката на Тејлор Сфивт е побогата од нејзиното момче Прочитај повеќе »
Текстот Мачката на Тејлор С…

Read More

(Видео) Девојка прикажа како изгледа нејзиниот живот на Алјаска на минус 31 степен

Лорен Херст сподели видео од нејзиниот живот во кабина на Алјаска, каде температурите се спуштаат до -31 Целзиусов степен. Таа на корисниците на „Тик-ток“ им …
(Видео) Девојка прикажа како изгледа нејзиниот живот на Алјаска на минус 31 степен П…

Read More

Виц на денот: слон и слончица

Слон и слончица се шетаат и се држат за сурлата. Слончицата го прашува: – Драги, ти мене ме сакаш или само ме влечеш за нос? …
Виц на денот: слон и слончица Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: слон и слончица е превземен од Reporter.m…

Read More

Виц на денот: Абортус

Црн хумор – Тато што е абортус? – Прашај ја сестра ти. – Ама тато, па јас немам сестра… – Епа ете.
Текстот Виц на денот: Абортус е превземен од Reporter.mk.

Read More

Професор по математика и физика се обрука на квиз: искористи два вида помош и пак даде погрешен одговор

Натпреварувач во хрватската верзија на квизот „Милионер“ стана апсолутен хит во регионот откако не одговори на прашање за катастрофата во Чернобил. Професорот по математика и …
Професор по математика и физика се обрука на квиз: искористи два ви…

Read More

Виц на денот: Kолегата спие на предавање

На предавање професорот му вели на студент: – Колега, разбудете го тој до вас! -Разбудете го сами, вие го заспавте, му одговара студентот.
Текстот Виц на денот: Kолегата спие на предавање е превземен од Reporter.mk.

Read More

Виц на денот: Расправија во бракот

Виц на денот: Се расправа жена со сопругот и во момент на нервоза вреска: – Боже, земи ме! Мажот: -Па не е тој будала како …
Виц на денот: Расправија во бракот Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Расправија во бракот е превземен од Re…

Read More

Виц на денот: Кaква порака за брзо зазадравување добива болен пратеник

Виц на денот: Се разболел пратеник и му стига порака во болница од пратениците во Собранието. „Брзо оздравување ви посакуваат пратениците со 60 гласа „за“, …
Виц на денот: Кaква порака за брзо зазадравување добива болен пратеник Прочитај повеќе…

Read More

Виц на денот: Полжав и слончица во љубовна врска

Се галат полжав и слончица. Слончицата му вели: -Љубов моја, многу те сакам! Полжавот: -Види ја, спонзоруша. Гледа згоден фраер со куќа и одма сака …
Виц на денот: Полжав и слончица во љубовна врска Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Полжа…

Read More

Виц на денот: Кога ќе умрам

Виц на денот: Мажот ја прашува сопругата: -Жено, кога ќе умрам ќе плачеш ли? Сопругата му одговара: -Па да срце. Ме знаеш каква сум емотивна, …
Виц на денот: Кога ќе умрам Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Кога ќе умрам е превземен од Rep…

Read More

Виц на денот: За време на владеењето на Тито, учителката го прашува Перица…

За време на владеењето на Тито во Југославија, учителката го прашува Перица: „Перица, кој е најголемиот воин за кој некогаш си слушнал? Перица одговора: Јосип …
Виц на денот: За време на владеењето на Тито, учителката го прашува Перица… П…

Read More

Виц на денот: Малиот диносаурус

Виц на денот: Малиот диносаурус ја прашува мајка си: -Мамо, мамо, каде ќе одиме по смртта? Мајката му одговара: -Во музеј сине, во музеј.
Текстот Виц на денот: Малиот диносаурус е превземен од Reporter.mk.

Read More

44 милиони прегледи: Оперската пејачка и нејзината мачка станаа хит на интернет

Оперска пејачка се снима додека пее, но нејзината мачка влегува во кадар и го краде шоуто. Видеото има 44 милиони прегледи и бројни коментари. „Ова …
44 милиони прегледи: Оперската пејачка и нејзината мачка станаа хит на интернет Прочитај повеќ…

Read More

Виц на денот: Црвенило на лицето

Политичар му се жали на својот колега: – Ми излезе некое чудно црвенило на лицето. Колегата го гледа вознемирено – Да не е, не дај …
Виц на денот: Црвенило на лицето Прочитај повеќе »
Текстот Виц на денот: Црвенило на лицето е превз…

Read More

Прислушување разговори

Виц на денот: -Добар ден дали е тоа полиција? -Да -Прислушувате ли разговори? -Прислушуваме. -Освен јајца и леб, што друго ми рече да купам?  
Текстот Прислушување разговори е превземен од Reporter.mk.

Read More

Meјл за министерот

Виц на денот: – Министре ви сигна мејл. – Нека влезе!
Текстот Meјл за министерот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Кревање тегови наместо прво танго: младенците се запознале во теретана

Видео од свадба стана вирално на социјалните мрежи бидејќи младенците одлучиле да си ги тестираат силите наместо да го заиграат првиот танц. Двајцата се запознале …
(Видео) Кревање тегови наместо прво танго: младенците се запознале во теретана …

Read More

Мечка и карате

Виц на денот: Како се вика мечка што знае карате? -Гриз Ли
Текстот Мечка и карате е превземен од Reporter.mk.

Read More

Фонтана ги налути жителите на Виена: „Изгледа како да ја правело дете со пластелин, а чини 2 милиони евра“

Виена доби нова фонтана што свечено беше отворена од австрискиот претседател Александар Ван дер Белен и градоначалникот на Виена Мајкл Лудвиг, кои го поздравија „извонредниот …
Фонтана ги налути жителите на Виена: „Изгледа како да ја правело де…