Category: Фраер(к)и

Read More

Кралицата Камила го слави својот 77 роденден

Кралицата Камила денеска го слави својот 77 роденден. На официјалниот Твитер профил на кралското семејство тие и посакаа среќен роденден на кралицата и споделија нејзина …
Кралицата Камила го слави својот 77 роденден Прочитај повеќе »
Текстот К…

Read More

Почина диџејот Томкрафт, познат по хитот „Loneliness“

Германскиот диџеј и продуцент Томкрафт, со вистинско име Томас Брукнер, почина на 49-годишна возраст. Неговото семејство го потврди ова преку објава на Инстаграм. Причината за …
Почина диџејот Томкрафт, познат по хитот „Loneliness“ Прочитај пов…

Read More

Северина ги сретна Ковачиќ и Модриќ на одмор, фудбалерите позираа со нејзиниот син

Северина летува со синот на малиот остров Врник кај Корчула. Таму се сретнала со хрватските репрезентативци Лука Модриќ и Матео Ковачиќ. View this post on …
Северина ги сретна Ковачиќ и Модриќ на одмор, фудбалерите позираа со нејзиниот син Проч…

Read More

Наоми Кембел ужива на Ибица, папараците ја снимија во бикини

Британската манекенка Наоми Кембел е фотографирана од папараците на Ибица додека ужива на луксузна јахта со своето друштво. 54-годишната Наоми ја покажа својата витка линија …
Наоми Кембел ужива на Ибица, папараците ја снимија во бикини Прочита…

Read More

Ралф Шумахер откако откри дека е хомосексуалец: „Ви благодариме на сите за честитките, многу сме среќни“

Поранешниот Формула 1 возач Ралф Шумахер, братот на Михаел Шумахер, пред неколку дена објави фотографија со својот партнер на Инстаграм и на тој начин откри …
Ралф Шумахер откако откри дека е хомосексуалец: „Ви благодариме на сите за честитките…

Read More

(Видео) Познат актер евакуиран од бар на плажа во Грција, имало лажна дојава за бомба

Актерот Мет Дејмон моментално е на одмор во Миконос, Грција со сопругата Лусијана Баросо. За време на посетата на еден бар, полицијата добила анонимна е-пошта …
(Видео) Познат актер евакуиран од бар на плажа во Грција, имало лажна дојава за бом…

Read More

Онкологот откри што правела Шенон Доерти на смртната постела: „Се бореше да преживее, но знаеше дека е готово“

На Шенон и беше дијагностициран рак на дојка во 2015 година, а по хемотерапија и зрачење во 2017 година, нејзината состојба се подобри. Во февруари …
Онкологот откри што правела Шенон Доерти на смртната постела: „Се бореше да преживее, но знаеш…

Read More

На сопругот на Серена Вилијамс му е дијагностицирана Лајмска болест

На сопругот на тенисерката Серена Вилијамс и коосновачот на Редит Алексис Оханијан (41) му и е дијагностицирана Лајмска болест, пишува Дејли Мејл. „Неверојатно. Нема симптоми, …
На сопругот на Серена Вилијамс му е дијагностицирана Лајмска болес…

Read More

Европското кино во Охрид на плажа – седмо издание на Фестивалот на нов европски филм BEACH FILM FESTIVAL ОХРИД 2024

Од денес до 21-ри јули на 4 локации во Охрид ќе се одржува седмото издание на „Фестивалот на нов европски филм BEACH FILM FESTIVAL ОХРИД …
Европското кино во Охрид на плажа – седмо издание на Фестивалот на нов европски филм BEACH FILM FES…

Read More

Вечерва затворање на 23. издание на фестивалот „Синедејс“

Вечерва ќе биде затворено 23. издание на фестивалот „Синедејс“. Програма за затворањето: 20:30 Coup de Chance dir.Woody Allen (G) МКЦ Парк – Оригинален, забавен, длабински, …
Вечерва затворање на 23. издание на фестивалот „Синедејс“ Прочи…

Read More

Дејан Ѓошевски доби награда во Уругвај за сценографијата за филмот Бизнисот на задоволството

Бизнисот на задоволството на Гоце Цветановски се закити со десетто признание на меѓународните филмски фестивали во светот. Овојпат, наградата доаѓа од Сине дел Мар во …
Дејан Ѓошевски доби награда во Уругвај за сценографијата за филмот Бизнисот…

Read More

Николина Пишек како светски топ модел: со разбушавена коса во минијатурно бикини

Николина Пишек (51) често ја интригира јавноста со провокативни изданија и стајлинг, а следбениците на социјалните мрежи често уживаат во нејзините објави. По известувањето за …
Николина Пишек како светски топ модел: со разбушавена коса во мини…

Read More

Поранешниот сопруг на Шенон Доерти на удар: Можеше да покаже само малку хуманост

Актерката Шенон Доерти поднела барање за развод од фотографот Курт Исвариен еден ден пред нејзината смрт, а тој ги потпишал документите на денот на нејзината …
Поранешниот сопруг на Шенон Доерти на удар: Можеше да покаже само малку хуманост Про…

Read More

„Нема да доаѓаат голи“: угостителите сакаат да им забранат на Бјанка и Вест да влегуваат во рестораните

Угостителите одлучија да им забранат на Бјанка Ценсора и Канје Вест да влегуваат во нивните ресторани поради нејзините модни комбинации. Скудните тоалети на Бјанка често …
„Нема да доаѓаат голи“: угостителите сакаат да им забранат на Бјанка и В…

Read More

Шенон Доерти пред смртта откри дека сака да биде кремирана, а остатоците да ги измешаат со оние од нејзиното куче и татко ѝ

Шенон Доерти оставила зад себе многу конкретни упатства за своите најблиски за тоа што сакала да се направи со нејзините останки по нејзината смрт. Ѕвездата …
Шенон Доерти пред смртта откри дека сака да биде кремирана, а остатоците да ги измеша…

Read More

Тори Спелинг и Џејсон Пристли споделија потресни објави на социјалните мрежи по смртта на колешката од Беверли Хилс

Тори Спелинг се огласи на социјалните мрежи а за да ја сподели својата реакција за смртта на нејзината ТВ колешка Шенон Доерти на 53-годишна возраст. …
Тори Спелинг и Џејсон Пристли споделија потресни објави на социјалните мрежи по смртта на ко…

Read More

Инфлуенсерка осудена за трговија со луѓе: „Чуваше девојка како робинка“

Како што пренесува Би-Би-Си, две млади Бразилки исчезнале во септември 2022 година, а нивните семејства и пријатели започнале потрага низ САД за да ги најдат. …
Инфлуенсерка осудена за трговија со луѓе: „Чуваше девојка како робинка“ Прочитај по…

Read More

„Проклетството на серијата Беверли Хилс“: двајца од најомилените ликови починаа прерано, а останатите ги снајде ужасна судбина

Веста за смртта на актерката Шенон Доерти, која ја загуби битката со ракот на 53 години, ги растажи фановите на култната серија од деведесеттите, Беверли …
„Проклетството на серијата Беверли Хилс“: двајца од најомилените ликови починаа прерано,…

Read More

(Видео) На деби-албумот на Иван Кукиќ „Sunday vibes“ гостуваат Влатко Стефановски и Дадо Топиќ

Деби-албумот на македонскиот кантавтор и мултиинструменталист Иван Кукиќ насловен „Sunday vibes“, под закрилата на Croatia Records конечно ја здогледа светлината на денот. Албумот содржи десет …
(Видео) На деби-албумот на Иван Кукиќ „Sunday vib…

Read More

Шумахер призна дека е геј: Ја шокираше јавноста со слика и испрати порака по години молк и пропаднат брак

Поранешниот возач на Формула 1, Ралф Шумахер, помлад брат на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, објави дека е во истополова врска. Ралф долги години беше …
Шумахер призна дека е геј: Ја шокираше јавноста со слика и испрати порака по …

Read More

Бјанка Ценсори повторно изненади со својот аутфит, на ручек во Лос Анџелес дојде речиси гола

Раперот Канје Вест (47) и неговата сопруга Бјанка Ценсори (29) повторно привлекоа внимание. Имено, тие беа снимени за време на заеднички ручек во Лос Анџелес, …
Бјанка Ценсори повторно изненади со својот аутфит, на ручек во Лос Анџелес дојде ре…

Read More

Кели се прости од Бренда со емотивна објава: Џени Гарт откри каков однос имале таа и Шенон Доерти

Актерката Џени Гарт, која го толкуваше ликот на Кели Тејлор во „Беверли Хилс 90210“, се прости од својата колешка Шенон Доерти, која ја глумеше Бренда …
Кели се прости од Бренда со емотивна објава: Џени Гарт откри каков однос имале таа и Шенон …

Read More

Принцезата Шарлот го следеше финалето на Вимблдон со својата мајка, а со еден потег ги насмеа фановите

Принцезата Шарлот го следеше финалето на Вимблдон со нејзината мајка Кејт Мидлтон, во кое Шпанецот Карлос Алкараз го победи српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. 9-годишната принцеза …
Принцезата Шарлот го следеше финалето на Вимблдон со својата мајк…

Read More

„За прв пат чувствувам надеж“: последната објава на Шенон Доерти крши срца

Шенон Доерти, ѕвездата на Беверли Хилс, 90210, почина по долгогодишна борба со ракот на дојката на 53-годишна возраст. На актерката првпат и беше дијагностициран рак …
„За прв пат чувствувам надеж“: последната објава на Шенон Доерти крши срца П…

Read More

Српската манекенка Нина Сеничар доби второ дете со холивудски актер

Српската манекенка и актерка Нина Сеничар доби второ дете со својот сопруг, актерот Џеј Елис, кој глумеше во филмот Top Gun: Maverick. Сеничар на својот …
Српската манекенка Нина Сеничар доби второ дете со холивудски актер Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

(Видео) Северина ги воодушеви обожавателите со својот аутфит на концертот: „Изгледа како да има 20 години“

Северина (52) сподели фотографија на Инстаграм и ги воодушеви своите фанови. Минатата ноќ беше слатко во Слано“, напиша таа во описот на објавата. Во саботата …
(Видео) Северина ги воодушеви обожавателите со својот аутфит на концертот: „Изгледа…

Read More

(Видео) Нина Бадриќ танцуваше во костим за капење на плажа: „Нема подобар начин да се започне денот“

Нина Бадриќ одмара на Миконос во Грција, а откако се пофали со своето летно издание, сега со своите следбеници сподели видео како танцува во костим …
(Видео) Нина Бадриќ танцуваше во костим за капење на плажа: „Нема подобар начин да се започне …

Read More

Пред четири години Шенон Доерти го одбра фустанот за погреб, а пред да почине го распродаде имотот за да ѝ олесни на мајка си

Актерката Шанен Доерти која почина денес на 54-годишна возраст, девет години се бореше со рак на дојка. Во својот поткаст, во април годинава, таа објасни …
Пред четири години Шенон Доерти го одбра фустанот за погреб, а пред да почине го распрод…

Read More

Младенците Стефана Димитрова и Даријан Кочоски добија подарок од претседателката Сиљановска-Давкова

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, денеска присуствуваше на културно-сценската манифестација „Галичка свадба“, што традиционално се одржува под покровителство на Претседателот на државата. Претседателката изрази задоволство од континуитетот со…

Read More

Почина Шенон Доерти

Шенон Доерти, ѕвездата на Беверли Хилс, 90210, почина по долгогодишна борба со ракот на дојката. Таа имаше 53 години. „Со тешко срце го потврдувам смртта …
Почина Шенон Доерти Прочитај повеќе »
Текстот Почина Шенон Доерти е превземен од Reporte…

Read More

Објавен романот „Стриптиз на душата“ од Филип Георгиевски

Во издание на „Бата прес“ објавен е романот „Стриптиз на душата“ од Филип Георгиевски. Познатиот писател, професор и книжевен критичар Александар Прокопиев, во рецензијата за …
Објавен романот „Стриптиз на душата“ од Филип Георгиевски Прочитај …

Read More

Монодрамата „Безгрешна“ вечерва ќе ја отвори драмската програма на Охридско лето

Со театарската претстава „Безгрешна –  Immaculata “  на  Словенечкиот народен театар  од Марибор вечерва започнува драмската програма на годинешното 64. издание на фестивалот „Охридско лето“. …
Монодрамата „Безгрешна“ вечерва ќе ја отвори…

Read More

Со спектакуларен настап на светски познатиот виолинист, Џулијан Рахлин, и Македонската филхармонија отворен е фестивалот „Охридско лето“

Литванскиот виолинист со светско реноме Џулијан Рахлин и Македонската филхармонија вчеравечер на Античкиот театар приредија незаборавна вечер за публиката на „Охридско лето“ отворајќи го 64. …
Со спектакуларен настап на светски познатиот виолин…

Read More

Патничка јавно и’ се заблагодари на Македонка која и’ го спасила животот на пат кон Грција: „застана со автомобилот и ми пружи прва помош

„Сакам јавно да се заблагодарам на една исклучителна личност која ми го спаси животот во моментот кога ми требаше итна помош“ – ја започна својата …
Патничка јавно и’ се заблагодари на Македонка која и’ го спасила животот на пат кон Грција: „за…

Read More

Сѐ е подготвено за уште едно успешно издание на фестивалот „Охридско лето“

Џулијан Рахлин, еден од водечките светски виолинисти на денешницата заедно со Македонската филхармонија вечерва од 21 часот на Античкиот театар свечено ќе го отвори 64. …
Сѐ е подготвено за уште едно успешно издание на фестивалот „Охридско лето…

Read More

Принцот Хари и Меган Маркл фотографирани на ретко заедничко излегување во Лос Анџелес

Меган Маркл и принцот Хари беа фотографирани во ретко заедно излегување. Двојката присуствуваше на ESPY Awards (годишна награда која ги признава индивидуалните и тимските спортски …
Принцот Хари и Меган Маркл фотографирани на ретко заедничко из…

Read More

Официјално: Афлек и Џеј Ло ја продаваат својата палата на Беверли Хилс за 68 милиони долари

Бен Афлек и Џенифер Лопез официјално ја ставија својата куќа на Беверли Хилс на продажба. Нивната палата излезе на пазарот вчера, речиси еден месец откако …
Официјално: Афлек и Џеј Ло ја продаваат својата палата на Беверли Хилс за 68 милиони до…

Read More

(Видео) Мајкл Даглас го моли Бајден да се повлече, неодамна тврдеше дека е „остар како игла“

Мајкл Даглас им се придружи на се поголемиот број холивудски работници кои го поддржаа претседателот Бајден, но сега веруваат дека тој треба да ја прекине …
(Видео) Мајкл Даглас го моли Бајден да се повлече, неодамна тврдеше дека е „остар како …

Read More

Почина актерката Шели Дувал, ѕвездата на „The Shining“.

Актерката Шели Дувал, ѕвездата на хорор филмот The Shining, почина на 75-годишна возраст, пишува Variety. Таа почина денеска во Тексас, потврди нејзиниот партнер Ден Гилрој. …
Почина актерката Шели Дувал, ѕвездата на „The Shining“. Прочитај пов…

Read More

Метју Меконахи ги загрижи своите обожаватели со нова фотографија: „Ау, што ти е со окото?“

Актерот Метју Меконахи на својот Инстаграм сподели фотографија со многу отечено око и ги загрижи обожаватели. Имено, актерот го искасала пчела, што предизвикало силна реакција …
Метју Меконахи ги загрижи своите обожаватели со нова фотографија: …

Read More

Северина сподели фотографија од одморот со синот: „За мене – фотографија на летото“

Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија со синот, која ги воодушеви нејзините следбеници. Во описот на фотографијата напишала: За мене – фотографија на летото“. …
Северина сподели фотографија од одморот со синот: „За мене &…

Read More

Кралот Чарлс испрати поддршка до англискиот тим и со изјава ги насмеа луѓето

Кралското семејство деновиве е посветено на Европското фудбалско првенство. По победата на Англичаните над Холанѓаните и нивниот пласман во финалето, на честитките се приклучи и …
Кралот Чарлс испрати поддршка до англискиот тим и со изјава ги н…