Author: Maja Terziova

Read More

На Дино Мерлин му се слошило, брза помош дошла по него

На пејачот Дино Мерлин му се слоши, а медицинските екипи реагираа. Според очевидци, пејачот се чувствувал лошо, па на помош му дошла Итната помош. Очевидци …
На Дино Мерлин му се слошило, брза помош дошла по него Прочитај повеќе »
Текстот На Ди…

Read More

Баба (82) се јавила да закаже кај Босиљчиќ: Го видела актерот на билборд, па се јавила на клиника

Иван Босиљчиќ глумеше доктор во серијата „Ургентен центар“, а актерот се појави и на билбордот на една клиника каде што беше во униформа. На социјалната …
Баба (82) се јавила да закаже кај Босиљчиќ: Го видела актерот на билборд, па се јавила на…

Read More

(Видео) Пленковиќ откри кога се бакнал првпат и кој бенд му е омилен бенд

Премиерот на Хрватска Андреј Пленковиќ неодамна се појави на ТикТок како дел од кампањата за приближување до помладите гласачи. Имено, тој одговараше на бројни прашања …
(Видео) Пленковиќ откри кога се бакнал првпат и кој бенд му е омилен бенд …

Read More

Премиерна изведба на „Симфонија од дивината“ – мултимедијален проект за деца

Македонската филхармонија, на 11 мај (сабота) во 12 часот, ја најавува изведбата на најновиот, премиерен проект за деца насловен „Симфонија од дивината“ („Wild Symphony“), чиј …
Премиерна изведба на „Симфонија од дивината“ – мултимедијале…

Read More

Емир Кустурица се подготвува да снима филм во Москва

Српскиот режисер Емир Кустурица се подготвува да снима филм во филмскиот комплекс Москино во Москва, јави  РИА. „Замислете: нашиот кинопарк Москино и во фаза на …
Емир Кустурица се подготвува да снима филм во Москва Прочитај повеќе »
Текстот Ем…

Read More

Тејлор Свифт за првпат на листата на милијардери на Форбс

Пејачката Тејлор Свифт за прв  се најде на листата на милијардери на Форбс, како една од 14-те славни личности, чие збирно нето богатство се проценува …
Тејлор Свифт за првпат на листата на милијардери на Форбс Прочитај повеќе »
Текстот Тејлор …

Read More

Ја навредуваа поради „пластика“, сега ја пофалија: Ѕвездата на „Сексот и градот“ без трошка шминка

Актерката Кристин Дејвис, ѕвездата на серијата „Сексот и градот“ во која ја глумеше по малку срамежливата, традиционална и префинета Шарлот Јорк, често беше мета на …
Ја навредуваа поради „пластика“, сега ја пофалија: Ѕвездата на „Сексот и град…

Read More

Шакира со критика за филмот „Барби“: Не ми се допаѓа, сакам моите синови да се чувствуваат моќни

Шакира ја краси насловната страница на списанието „Алур“, а во интервјуто даде прилично неочекуван коментар за филмот „Барби“, поради што многумина ја критикуваат на интернет. …
Шакира со критика за филмот „Барби“: Не ми се допаѓа, сакам моите …

Read More

Ријана ги покажа своите раскошни облини во секси облека, фановите бесни: Така се извинува

Популарната пејачка ја промовираше својата нова линија на долна облека, но наиде на критики. Популарната Ријана, која последните денови не изненадува со честите промени на …
Ријана ги покажа своите раскошни облини во секси облека, фановите бесн…

Read More

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит ја напушта мајка си, сака да живее со својот татко

Тинејџерката ќерка на Анџелина Џоли и Бред Пит (17) , Шајло Џоли Пит наводно се сели да живее кај нејзиниот татко, пишува The Sun. Се …
Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит ја напушта мајка си, сака да живее со својот татко Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

Уапсен менаџерот на Јелена Карлеуша, осомничен е за продажба на кокаин

Менаџерот Новак Радин е уапсен пред два дена во Белград под сомнение дека продавал кокаин, како и затоа што во куќата во која живее незаконски …
Уапсен менаџерот на Јелена Карлеуша, осомничен е за продажба на кокаин Прочитај повеќе »
Текстот Уа…

Read More

Драгана Мирковиќ се разведува по 23 години брак: „Направив сѐ за да ја спасам нашата заедница“

Пејачката Драгана Мирковиќ (56) објави дека се разведува од сопругот Тони Бијелиќ (51) по 25 години брак. Во соопштението за медиумите, таа објави дека чувствува …
Драгана Мирковиќ се разведува по 23 години брак: „Направив сѐ за да ја спасам на…

Read More

Бесплатен влез за две претстави во МНТ за Светскиот ден на театарот

Македонскиот народен театар, по повод 27 март, светскиот ден на театарот, за љубителите на театарската сцена организира две бесплатни претстави. Станува збор за детско-младинската претстава …
Бесплатен влез за две претстави во МНТ за Светскиот …

Read More

Ќерката на Моника Белучи многу личи на нејзината мајка, луѓето се восхитуваат на нејзината убавина

Дева Касел(19) е новиот меѓународен амбасадор на Диор за мода и шминка. „Имам голема почит кон куќата на Диор, а нивниот женствен и префинет имиџ …
Ќерката на Моника Белучи многу личи на нејзината мајка, луѓето се восхитуваат на нејзината убави…

Read More

Арнолд Шварценегер имаше итна операција на срцето: „Се појавија компликации, истиот здравствен проблем ги уби мајка ми и баба ми“

Арнолд Шварценегер откри дека неодамна имал операција на срцето. Поради вроден проблем со срцевите залистоци, тој веќе имаше три интервенции на срцето, но претходните интервенции …
Арнолд Шварценегер имаше итна операција на срцето: „Се појавија…

Read More

Гледајте го „Мојот маж“ бесплатно в среда во Драмски

Годинава НУ Драмски театар Скопје ќе го одбележи 27 март Светскиот ден на театарот со низа активности наменети за различни целни групи што ќе се …
Гледајте го „Мојот маж“ бесплатно в среда во Драмски Прочитај повеќе »
Текстот Гледајте го „Мојот…

Read More

Поднесено обвинение против Тони Цетински: пејачот може да биде казнет со 8 години затвор

Специјалното обвинителство на Хрватска за сузбивање на корупција и организиран криминал поднесе обвинение против Тони Цетински откако беше утврдено дека користел лажен сертификат за вакцинација …
Поднесено обвинение против Тони Цетински: пејачо…

Read More

Нов скандал го тресе кралското семејство дека принцезата Кејт ја уредила сликата и на починатата кралица Елизабета

Според фотоагенцијата „Getty Images“, има уште една фотографија за која постои сомневање дека е уредена од Кејт Мидлтон, а на која е покојната кралица Елизабета. …
Нов скандал го тресе кралското семејство дека принцезата Кејт ја уредила сликата…

Read More

Британија на нозе поради Кејт Мидлтон: Итно започна истрага, нејзиното здравствено досие под лупа

Канцеларијата на британскиот комесар за информации ги истражува тврдењата дека персоналот на приватна лондонска клиника, чии услуги често ги користат членовите на кралското семејство, и …
Британија на нозе поради Кејт Мидлтон: Итно започна истр…

Read More

Шакира: Ја ставив кариерата во мирување за да го поддржам бившиот партнер

Колумбиската пејачка Шакира изјави дека ја ставила својата кариера во мирување на долго време за да биде со нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике додека тој …
Шакира: Ја ставив кариерата во мирување за да го поддржам бившиот партнер Прочитај п…

Read More

Кралското семејство има доверба од граѓаните и покрај теориите на заговор, покажува анкета

Повеќе од половина од луѓето во Велика Британија виделе теории на заговор на социјалните мрежи за отсуството на Кејт Мидлтон од јавниот живот, но тоа …
Кралското семејство има доверба од граѓаните и покрај теориите на заговор, покажува анкета П…

Read More

(Видео) „Едвај ги чекам коментарите дека ова не е Кејт и е двојник“: дел од коментарите за најновата снимка на принцезата од Велс

Во последно време низ социјалните мрежи кружат бројни теории, а се однесуваат на здравствената состојба на принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, која пред три месеци …
(Видео) „Едвај ги чекам коментарите дека ова не е Кејт и е двојник“: дел од коме…

Read More

Кејт првпат видена во јавност со Вилијам, велат извори за кралската двојка

Јавноста, која е загрижена за здравјето на Кејт Мидлтон, може делумно да здивне бидејќи, како што објави Дејли Меил, принцезата од Велс изгледала среќно, здраво …
Кејт првпат видена во јавност со Вилијам, велат извори за кралската двојка Прочит…

Read More

По хаосот со Кејт, Џони Деп наседна со фотошопирана фотографија и ги насмеа фановите

По виралната фотографија на Кејт Мидлтон и хаосот што го предизвика поради фотошопираните детали, актерот Џони Деп предизвика реакции кај фановите со фотошопирана фотографија. Деп …
По хаосот со Кејт, Џони Деп наседна со фотошопирана фотографиј…

Read More

(Видео) Се чувствувам како да имам 48: Чак Норис го прослави својот 84. роденден

Американската акциона ѕвезда Чак Норис го прослави својот 84-ти роденден. Во своите помлади денови тој немал ниту намера, ниту планирал да стане актер, но љубовта …
(Видео) Се чувствувам како да имам 48: Чак Норис го прослави својот 84. роденде…

Read More

Поп рок бендот од Гостивар има нова песна – Сенки и спомени

Soundcheck, поп-рок бенд од Гостивар ја објави својата трета песна, насловена „Сенки и спомени“. „Идејата за песната започна од акустична снимка што ја имавме како …
Поп рок бендот од Гостивар има нова песна – Сенки и спомени Прочитај пов…

Read More

Актерката Гал Гадот ја доби четвртата ќерка

Израелската актерка со холивудска кариера Гал Гадот го роди четвртото дете, и тоа четврто девојче. Таа истовремено откри дека името на бебето е Ори, што …
Актерката Гал Гадот ја доби четвртата ќерка Прочитај повеќе »
Текстот Актерката Гал Гадот…

Read More

Џони Деп повторно во „Пиратите од Карибите“: Преговорите во тек, фановите поделени околу враќањето

Минатиот месец во светските медиуми се појави информација дека актерката Ајо Едебири, позната по серијата „Мечката“ ќе го замени Џони Деп во филмот „Пиратите од …
Џони Деп повторно во „Пиратите од Карибите“: Преговорите во тек, фановите поделен…

Read More

„Зимска приказна“ избрана за најдобар фестивал во Македонија

„ЗИМСКА ПРИКАЗНА 2023“ во организација на Општина Битола е избрана за најдобар фестивал на вториот БЕАМ Фестивал на најдобри настани во државата. Наградата им беше …
„Зимска приказна“ избрана за најдобар фестивал во Македонија Прочитај повеќе »…

Read More

Популарната актерка Голди Хон тврди дека имала блиска средба со вонземјани: „Видов триаголни глави, бев парализирана, ме допираа по лицето“

Голди Хон ги сподели своите извонредни искуства. Актерката Голди Хон проговори за нејзината средба со вонземјани во интервју за Apple+ Time to Walk. Хон изјавила …
Популарната актерка Голди Хон тврди дека имала блиска средба со вонземјани: „Вид…

Read More

Надрилекарка од Белград со фалсификувана диплома од Медицински факултет имала ординација

С.С.(48), со наводно стекнато звање „Доктор на стоматологија“ и диплома издадена од Медицинскиот факултет на Универзитетот во Приштина, работела во нејзината стоматолошка ординација „Б.В. Дентал …
Надрилекарка од Белград со фалсификувана диплом…

Read More

Здравко Чолиќ е еден од најобразованите пејачи од естрадата, а бил успешен и во спортот

Здравко Чолиќ важи за еден од најпопуларните пејачи на територијата на поранешна Југославија. Роден е на 30 мај 1951 година во Сараево, а склоност кон …
Здравко Чолиќ е еден од најобразованите пејачи од естрадата, а бил успешен и во спортот Про…

Read More

Дневен хороскоп за среда, 28 февруари

Овен Овој ден минува без притисок на деловен план, што за многумина од вас би требало да биде изненадување кое долго време го посакувате. Денес …
Дневен хороскоп за среда, 28 февруари Прочитај повеќе »
Текстот Дневен хороскоп за среда, 28 февру…

Read More

Мадона на прагот на осмата деценија изгледа побрутално од кога било: Велат дека кралицата на попот е жив оган

Кралицата на поп музиката Мадона го објави новиот спот за песната “Popular”  со пејачот The Weeknd. Песната првично беше објавена како дел од серијата „The …
Мадона на прагот на осмата деценија изгледа побрутално од кога било: Велат…

Read More

Концерт на легендарниот хип хоп артист Марчело во МКЦ

На 24 февруари со почеток во 21 часот во Младинскиот културен центар ќе се одржи самостојниот концерт на легендарниот српски музички артист, писател и поет, …
Концерт на легендарниот хип хоп артист Марчело во МКЦ Прочитај повеќе »
Текстот Конце…

Read More

Амал Клуни фотографирана со рамни чевли кои кралицата на потпетиците ги носи од 2015 година

Амал Клуни секогаш привлекува внимание со својот моден избор – без разлика дали позира на свечен црвен тепих во гламурозна вечерна креација или е фотографирана …
Амал Клуни фотографирана со рамни чевли кои кралицата на потпетиците ги носи…

Read More

Бијонсе откри дека боледува од автоимуна болест уште од детството, првпат јавно проговори за тоа

Познатата пејачка Бијонсе неодамна отворено проговори за својата работа и личен живот. Така откри дека од детството боледува од псоријаза, автоимуна болест на кожата. „Детството …
Бијонсе откри дека боледува од автоимуна болест уште од детствот…

Read More

Нов скандал: Хари и Меган прекршија ветување кое ѝ го дале на кралицата Елизабета

Принцот Хари и Меган се најдоа на удар на критики поради нивната ребрендирана веб-страница Sussex.com, по што испратија јасна порака дека „нема да бидат скршени“. …
Нов скандал: Хари и Меган прекршија ветување кое ѝ го дале на кралицата Елизабе…

Read More

Следбениците на Јосипа Лисац воодушевени од сличноста со помладата сестра: „Како близначки“

Мирјана Лисац  е помладата сестра на пејачката дива Јосипа Лисац. Ретко излегува во јавноста, но одвреме-навреме се појавува на некој социјален настан за да ја …
Следбениците на Јосипа Лисац воодушевени од сличноста со помладата сестра: „Како б…

Read More

Северина откри што и приредил синот: пејачката доби подарок на домашна адреса

Пејачката Северина Вучковиќ неодамна го загуби старателството над малолетниот син Александар, кој го имаше со бизнисменот Милан Поповиќ. Според одлуката на судот, таа сега може …
Северина откри што и приредил синот: пејачката доби подарок на до…

Read More

Марија Шерифовиќ на 2-ри ноември со концерт во Скопје

Eден од најдобрите и најспецифични вокали на денешницата, извонредната Марија Шерифовиќ доаѓа во Скопје, на голем концерт во „Арена Борис Трајковски“, на 2-ри ноември 2024-та …
Марија Шерифовиќ на 2-ри ноември со концерт во Скопје Прочитај пове…

Read More

Роберт де Ниро позираше со 10-месечната ќерка: „Внуците се воодушевени, таа им е тетка“

Легендарниот актер Роберт де Ниро (80) позираше со 10-месечната ќерка Гија и воодушеви многу следбеници. На фотографијата до која дојде Пејџ Сикс, познатиот актер го …
Роберт де Ниро позираше со 10-месечната ќерка: „Внуците се воодушевени, таа …