Author: Vesna Jakjimovska

Read More

Познатата актерка им одговори на критичарите: Извинете што имам одлични гради

Актерката Сиднеј Свини им возврати на критичарите на нејзиниот физички изглед со неодамнешна објава на социјалните мрежи. На ѕвездата на „Еуфорија“ и е доста од …
Познатата актерка им одговори на критичарите: Извинете што имам одлични гради Про…

Read More

Северина го прослави роденденот, а проговори со емотивна порака: „Се соочив со тешки факти“

Пејачката Северина Вучковиќ го прослави својот 52 роденден. Северина Вучковиќ го прослави својот роденден во кругот на најблиските пријатели, а овој ден и го збогатија …
Северина го прослави роденденот, а проговори со емотивна порака: „Се соочи…

Read More

Бејл по породувањето: „Јас сум друга личност кога ќе се погледнам во огледало“

„Малата сирена“ отворено проговори за својата нова животна улога и призна дека пати од постпородилна депресија. Убавата актерка Хејл Бејли (24), позната по тоа што …
Бејл по породувањето: „Јас сум друга личност кога ќе се погледнам во огледало“…

Read More

Бјелогрлиќ ги откри деталите од третата сезона на „Сенки над Балканот“

Третиот циклус од популарната серија „Сенки над Балканот“, која публиката долго време ја чекаше со големо нетрпение, е во фаза на пишување, а како што …
Бјелогрлиќ ги откри деталите од третата сезона на „Сенки над Балканот“ Прочитај повеќе »
Те…

Read More

Ана Петановска ќе пее на реномираниот музички фестивал „Белградска пролет“

Младата пејачка Ана Петановска, позната по моќните интерпретации и убавата насмевка, ќе настапи утревечер (20 април) на реномираниот музички фестивал „Белградска пролет“. Таа е единствената …
Ана Петановска ќе пее на реномираниот музички фестив…

Read More

Принцот Хари официјално ги наведе САД како неговo примарнo место на живеење

Принцот Хари официјално ги наведе САД како негово примарно место на живеење, според документите поднесени во ОК. Промената беше откриена во апликацијата за добротворната организација …
Принцот Хари официјално ги наведе САД како неговo примарнo …

Read More

Роберт де Ниро откри кои се неговите омилени актери на сите времиња

Има малку актери кои можат да се споредат со Роберт де Ниро. Добитник е на два Оскари и седум номинации во актерски категории. Де Ниро …
Роберт де Ниро откри кои се неговите омилени актери на сите времиња Прочитај повеќе »
Текстот Роберт де Нир…

Read More

Леонардо ди Каприо го игра Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе

Леонардо ди Каприо наводно добил улога на Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе, пишува „Variety“. Улогата на Ава Гарднер и припадна на Џенифер …
Леонардо ди Каприо го игра Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе Прочитај пове…

Read More

Бајага вознемирен од вревата од публиката: „Може ли да ве замолам да престанете да зборувате“

Српскиот музичар Момчило Бајагиќ Бајага на „РТС“ го претставуваше реиздавањето на албумот „Позитивна географија“, но во еден момент го вознемири бучавата што ја правеа присутните, …
Бајага вознемирен од вревата од публиката: „Може ли да ве замо…

Read More

Том Хенкс вели дека еден филм гледал 120 пати

Том Хенкс е еден од најомилените холивудски актери. Откако го сними својот дебитантски игран филм во 1980 година, тој стана постојано присутен на големите и …
Том Хенкс вели дека еден филм гледал 120 пати Прочитај повеќе »
Текстот Том Хенкс вел…

Read More

Ќерката на милијардерот снимила филм за сиромаштијата; Критичарите: Тоа е толку лошо

Режисерското деби на Никол Пелц Бекам за тинејџерка која се бори да врзе крај со крај во средна Америка наиде на остри критики од критичарите. …
Ќерката на милијардерот снимила филм за сиромаштијата; Критичарите: Тоа е толку лошо Прочитај повеќ…

Read More

Погребан Роберто Кавали, неговата 45 години помлада сопруга не ги криеше солзите

Роберто Кавали беше погребан денеска во Сан Минијато, населба во Италија. Сандра Нилсон, 45 години помладата сопруга се прости од познатиот дизајнер. Таа не ги …
Погребан Роберто Кавали, неговата 45 години помлада сопруга не ги криеше солзите П…

Read More

Сандра Булок се кае што глумеше во еден филм: И денес се срамам

Многу ѕвезди ќе издвојат барем една улога за која жалат, а тоа важи и во случајот со Сандра Булок. 59-годишната актерка се појави во бројни …
Сандра Булок се кае што глумеше во еден филм: И денес се срамам Прочитај повеќе »
Текстот Сандра Булок…

Read More

Вилијам се фотографираше за прв пат откако на Кејт и беше дијагностициран рак: се дружеше со синот

Принцот Вилијам првпат се појави во јавноста откако на принцезата Кејт и беше дијагностициран рак. Тој се дружеше со својот најстар син, 10-годишниот принц Џорџ, …
Вилијам се фотографираше за прв пат откако на Кејт и беше дијагностициран рак: …

Read More

Кралот Чарлс и Камила прославија годишнина од брак

Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила денеска ја слават 19-годишнината од бракот, а нивната врска трае од 70-тите години на минатиот век, пренесува „Sky …
Кралот Чарлс и Камила прославија годишнина од брак Прочитај повеќе »
Текстот Кр…

Read More

Се сеќавате на Брендон од Беверли Хилс – денеска има 54 години, фановите забележуваат дека не се променил многу

Оние кои се малку постари добро се сеќаваат на серијата Беверли Хилс 90210, во 90-тите години. Една од ѕвездите на серијата беше Џејсон Пристли, актерот …
Се сеќавате на Брендон од Беверли Хилс – денеска има 54 години, фановите забележува…

Read More

Рада Манојловиќ: Може да ме излаже кој како сака

Рада Манојловиќ призна дека е една од оние луѓе кои се малтретирани секогаш кога на календарот е 1 април. „Секоја година паѓам на 1 април. …
Рада Манојловиќ: Може да ме излаже кој како сака Прочитај повеќе »
Текстот Рада Манојловиќ: Може да ме …

Read More

Брижит Макрон ќе глуми во новата сезона на Емили во Париз

Првата дама на Франција, Брижит Макрон ќе се појави во една епизода од новата сезона на хитот на Нетфликс, Емили во Париз. Седумдесетгодишната сопруга на …
Брижит Макрон ќе глуми во новата сезона на Емили во Париз Прочитај повеќе »
Текстот Бриж…

Read More

Мајкл Даглас откри дека е далечен роднина на познатата актерка: „Дали се шегувате- Ова е одлично“

Мајкл Даглас откри дека е во роднинска врска со една негова колешка. Актерот се појави во епизода од ТВ серијата „Finding Your Roots“. На крајот …
Мајкл Даглас откри дека е далечен роднина на познатата актерка: „Дали се шегувате- Ова е одлично“…

Read More

(Видео) Здравко Чолиќ со нова песна која е создадена во соработка со Дино Мерлин

Здравко Чолиќ после две години ги израдува фановите со новата песна „Избери ти“ која е создадена во соработка со Дино Мерлин. Направено е и видео …
(Видео) Здравко Чолиќ со нова песна која е создадена во соработка со Дино Мерлин Прочитај повеќе…

Read More

Парис Хилтон и нејзиниот сопруг открија зошто се уште ја „кријат“ својата ќерка

Париз Хилтон (43) и нејзиниот сопруг Картер Реум одговориле на прашањето зошто се уште не ја покажуваат својата четиримесечна ќерка Лондон на социјалните мрежи. „Сè …
Парис Хилтон и нејзиниот сопруг открија зошто се уште ја „кријат“ својата ќер…

Read More

Родителите ја бранеа нивната љубов, а таа го сакаше и кога тој беше сиромашен: Дино Мерлин со децении гради музичка кариера

Пејачот Дино Мерлин со децении гради музичка кариера. И покрај неговата огромна популарност, тој успеа да го задржи приватниот живот од јавноста. Дино Мерлин ретко …
Родителите ја бранеа нивната љубов, а таа го сакаше и кога тој беше сиромашен:…

Read More

(Видео) Спрингстин потпишал оправдување на млад фан да не оди на училиште утрото по концертот

На концертот во Сан Франциско, Брус Спрингстин потпишал договор со момче од публиката да го оправда од прескокнување на училиште утрото по концертот. За време …
(Видео) Спрингстин потпишал оправдување на млад фан да не оди на училиште утрото по…

Read More

Српски медиуми: Мелина упадна во куќата на Харис, полицијата му го одзеде пиштолот

Мелина Џиновиќ (43) упаднала во куќата на нејзиниот поранешен сопруг Харис (72) во Белград, пишува српски „Блиц“. Според написите, тој веднаш повикал полиција за да …
Српски медиуми: Мелина упадна во куќата на Харис, полицијата му го одзеде пи…

Read More

(Видео) Александра Пријовиќ се расплака среде концерт поради девојка од публиката: „Те молам немој повеќе“

Александра Пријовиќ синоќа пееше во салата Борик во Бања Лука и ги разнежи сите со емотивна сцена. Во моментот кога го отпеа дуетот „Лудница“ кој …
(Видео) Александра Пријовиќ се расплака среде концерт поради девојка од публиката: „Те молам нем…

Read More

Канје и Бјанка го поминаа Велигден со неговите четири деца од бракот со Ким Кардашијан

Канје Вест и Бјанка Ценсори го поминаа Велигден со неговите четири деца од бракот со Ким Кардашијан. Парот бил снимен пред ресторан во Малибу, по …
Канје и Бјанка го поминаа Велигден со неговите четири деца од бракот со Ким Кардашијан Прочитај …

Read More

„Не ни сонував дека ќе стане љубовта на мојот живот“ Мики Манојловиќ за 20 години помладата сопруга

Познатиот актер Предраг, Мики Манојловиќ (73) повеќе од две децении е во брак со актерката Тамара Вучковиќ (54) со која го има синот Иван. Јавноста …
„Не ни сонував дека ќе стане љубовта на мојот живот“ Мики Манојловиќ за 20 години помладата …

Read More

Кристофер Нолан и неговата сопруга Ема ќе добијат почесни титули витез и дама

Британскиот режисер Кристофер Нолан и неговата сопруга и продуцентка Ема Томас ќе добијат почесни титули витез и дама за нивните заслуги во филмската уметност. Признанието …
Кристофер Нолан и неговата сопруга Ема ќе добијат почесни титули витез…

Read More

„Тој се откажува од барањето за старателство“: Судската битка на Анџелина и Бред е при крај

Годинешната разводна битка на Бред Пит и Анџелина Џоли конечно привршува. „Дејли Мејл“ дознава дека актерот се откажал од барањето за заедничко старателство над нивните …
„Тој се откажува од барањето за старателство“: Судската битка на Анџелина…

Read More

Родителите на Кејт Мидлтон се нејзиниот темел додека таа бори во најтешката животна битка

Во петокот, принцезата од Велс го шокираше светот со веста за нејзината болест. „Таа има навистина тесен круг на пријатели, особено во Норфолк, таму има …
Родителите на Кејт Мидлтон се нејзиниот темел додека таа бори во најтешката животна битка…

Read More

Ниту блиски пријатели не знаеја за дијагнозата на Кејт Мидлтон: Тоа беше огромен шок

Минатата недела британската принцеза Кејт Мидлтон го шокираше светот со објавата дека има рак, а се чини дека ниту нејзините блиски пријатели не знаеле ништо …
Ниту блиски пријатели не знаеја за дијагнозата на Кејт Мидлтон: Тоа беше огромен шок…

Read More

Никол Кидман ги изненади фановите со промена на имиџот

Оскаровката Никол Кидман се пофали со својата промена на имиџот на својот Инстаграм профил. 56-годишната актерка ја покажа својата нова боб фризура, заменувајќи ги нејзините …
Никол Кидман ги изненади фановите со промена на имиџот Прочитај пове…

Read More

Кралскиот биограф: Не е виновна Меган, Хари и Вилијам одамна не се во добри односи

Иако има информации дека принцот Хари сака повторно да изгради мостови со кралското семејство, нема многу знаци дека Вилијам ќе дозволи тоа да се случи …
Кралскиот биограф: Не е виновна Меган, Хари и Вилијам одамна не се во добри односи Прочита…

Read More

Каролина Гочева со целовечерен концерт го означи официјалниот почеток на манифестацијата „Крива Паланка – Град на културата“

Публиката што ја исполни салата на Национална установа Центар за култура Крива Паланка, викендов уживаше и во еден глас пееше со популарната македонска музичка дива, …
Каролина Гочева со целовечерен концерт го означи официјалниот почеток на ман…

Read More

Легендарниот фронтмен на „Дисциплина кичме“ зборуваше за прв пат откако доживеа мозочен удар пред пет години

Голем број љубители на екс ју рок и њу вејв беа воодушевени од аудио снимката која беше објавена пред неколку дена на Инстаграм страната на …
Легендарниот фронтмен на „Дисциплина кичме“ зборуваше за прв пат откако доживеа мозочен удар пред пет …

Read More

Кејт Мидлтон повторно забележана во Виндзор

Кејт Мидлтон наводно е забележана во Виндзор, само неколку дена откако таа и нејзиниот сопруг принцот Вилијам беа забележани на фармата Виндзор. Како што пишува …
Кејт Мидлтон повторно забележана во Виндзор Прочитај повеќе »
Текстот Кејт Мидлто…

Read More

Принцот Вилијам е сериозно лут, а Кејт вознемирена и разочарана: извори од палатата откриваат информации за најбараната жена во светот

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон наводно се вознемирени поради сите теории на заговор кои се појавија за здравјето на принцезата и нејзиното отсуство од очите …
Принцот Вилијам е сериозно лут, а Кејт вознемирена и разочарана: извори од палатата о…

Read More

Клои Кардашијан на забавата пристигна во проѕирен фустан и ги покажа брадавиците

Kлои Кардашијан ги сврте главите на многумина со својата модна комбинација на неодамнешната забава на нејзината сестра Кајли Џенер во Западен Холивуд. 39-годишната ѕвезда на …
Клои Кардашијан на забавата пристигна во проѕирен фустан и ги покажа…

Read More

Новиот Џејмс Бонд критикуван затоа што се оженил со постара жена, одговорил: „Па, тоа е бизарно“

Арон Тејлор-Џонсон и неговата сопруга Сем, често се мета на негативни коментари поради нивната голема разлика во години. Актерот Арон Тејлор-Џонсон (33), наводно новиот Џејмс …
Новиот Џејмс Бонд критикуван затоа што се оженил со постара жена, о…

Read More

Шакира направи хаос на интернет со интимни фотографии со згоден актер

Шакира го полуде интернетот со нови фотографии. Колумбиската пејачка позираше интимно со Лусиен Лависконт, ѕвездата на серијата Емили во Париз. Странските медиуми пишуваат дека згодниот …
Шакира направи хаос на интернет со интимни фотографии со…

Read More

(Видео) Северина: Секоја средба со Македонија остава длабока трага во моето срце

Започна одбројувањето на последните денови до големиот концерт на Северина, кој ќе се случи на 30 март во „Арена Борис Трајковски“. Сѐ е подготвено за …
(Видео) Северина: Секоја средба со Македонија остава длабока трага во моето срце Прочитај п…

Read More

Маричиќ за познатиот македонски диџеј: Два дена со мислите, постојано сме со Мирко Попов

Два дена со мислите постојано сме со Мирко Попов. Состојбата е критична и неизвесна, напиша на социјалните мрежи вицепремиерот Бојан Маричиќ. „Мирко се бори за …
Маричиќ за познатиот македонски диџеј: Два дена со мислите, постојано сме со Мирко…