Читам само: Фраер(к)и

Read More

Бендот The Mole Pack го сними својот прв албум

Бендот The Mole Pack го сними својот прв албум Gambling Man. Албумот се состои од девет песни во кои покрај блуз и рок има доза на фанк, соул, па дури и малку кантри влијание. „Нè собра Димитар, кој е
Read More

Северина ќе глуми во филм

Хрватската пејачка Северина начелно  прифатила улога во филмот „Ти си принцеза“, вели српскиот режисер Петар Пашиќ (45). Тој открива дека Северина во мјузиклот ќе ја глуми пејачката Елена. „Главниот л
Read More

(Фото) Кетрин Зета Џонс објави слика кога првпат се запознале со Мајкл Даглас

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас се во брак 18 години. Актерката на „Инстаграм“, каде што ја следат 1,4 милиони обожаватели, објавила фотографија што го покажува моментот кога за првпат го запознала 25
Read More

(Фото) Даниел Субашиќ стана манекен

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Даниел Субашиќ покажа дека не е само врвен голман, туку и талентиран манекен. Успешното момче од Задарин ја рекламира колекцијата на Cataleya Spot Linea на модната
Read More

Меланија му се инати на Трамп

Американската прва дама, Меланија Трамп, со своите изјави, модните избори па дури и изненадниот молк, дискретно, но, плански се дистанцира од политиките на својот сопруг Доналд Трамп. Меланија внимава
Read More

Ана Винтур останува уредник на „Вог“

Боб Сауерберг, главен извршен директор на „Конде Наст“, изјави за „ВВД“ дека Ана Винтур (68) дефинитивно не ја напушта својата позиција како главен уредник на „Вог“, ниту, пак, нејзината улога како ум
Read More

(Фото) Цеца ги избоде ушите

Цеца Ражнатовиќ стави обетки на увото. Фолк-ѕвездата редовно работи на својот изглед. Неодамна ја скрати долгата коса. Сега стави обетки на увото, само на десната страна. На левото уво стави висечка о
Read More

Секси Зулејка на одмор во Санторини

30-годишната Зулејка Ривера стана позната откако се појави во спотот за песната „Despacito“, но покрај ова, таа ја има добиено титулата Мис Универзум во 2006 година, како претставничка на Порторико, а
Read More

Дуа Липа ќе пее на референдумот во Скопје  

Познатата музичка ѕвезда Дуа Липа, неофицијално, ќе има концерт во Скопје пред референдумот на 30 септември. Пејачката наводно доаѓа како поддршка на Македонија во патот кон промена на името и евро-ат
Read More

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно

Поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон добија можност повторно заедно да ги одиграат главните улоги во голем и многу исплатлив проект, каде ќе мора да бидат вљубена двојка. Близок извор твр
Read More

Непознати детали за Меган Маркл

Меган Маркл во саботата наполни 37 години, но принцезата била спречена да го прослави роденденот затоа што со принцот Хари морала да оди на свадба на нивни пријатели. Оваа година Меган Маркл направи г
Read More

(Фото) Елена ги покажа градите

Поп-пејачката Елена Ристеска се пофали дека е на одмор, па сподели и фотографија на „Инстаграм“. Секси бикините и подизлезените гради беа доволна причина да се јават нејзините обожаватели па пејачката
Read More

(Фото) Елена ги покажа градите

Поп-пејачката Елена Ристеска се пофали дека е на одмор, па сподели и фотографија на „Инстаграм“. Секси бикините и подизлезените гради беа доволна причина да се јават нејзините обожаватели па пејачката
Read More

(Фото) Натали не старее

Некогашната манекенка Наталија Грубовиќ објави фотографија на својот инстаграм-профил на која е со својот сопруг Дрен. Таа ретко споделува фотографии на социјалните мрежи. Обожавателите ѝ напишаа дека
Read More

(Фото) Натали не старее

Некогашната манекенка Наталија Грубовиќ објави фотографија на својот инстаграм-профил на која е со својот сопруг Дрен. Таа ретко споделува фотографии на социјалните мрежи. Обожавателите ѝ напишаа дека
Read More

(Фото) Диетата на Колинда

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, е на строга диета. Колинда ги покажа резултатите викендов во Кина, а хрватските медиуми го открија режимот на исхрана, кој наводно се состои од к
Read More

(Фото) Жанамари гола во џакузи

Сопружниците Жанамари Лалиќ и Марио Перчиќ во моментов работат на своите нови песни, но и на бебе. Жанамари неодамна објави фотографија на која страсно го има прегрнато својот сопруг, а напиша комента
Read More

Харви Вајнстин е невин?

Харви Вајнстин и неговата наводна главна жртва биле во интимна врска низа години пред да се случат обвинувањата, тврди одбраната на американскиот продуцент обвинет за силување од страна на неколку жен
Read More

Глисер ги опушти Заев и Закири

Паретникот на СДСМ Мухамед Зекири и премиерот Зоран Заев се на одмор во Охрид, од каде се пофалија дека се возат со глисер на Охридското Езеро. Зекири ја сподели фотографијата на својот Фејсбук, додек
Read More

Полицијата не потврдува за самоубиството на „Зомби“ иако тој остави проштално писмо

Полицијата издаде соопштение за смртта на на манекенот и актер, познат меѓу луѓето како „Зомби“. „Тој постојано пушеше на терасата и секогаш се потпираше на оградата. Најверојатно така се случило.“, и
Read More

 Стивен Сигал руски „амбасадор“ во САД

Холивудската ѕвезда, Стивен Сигал, кој во 2016 година добил руско државјанство, ќе биде специјален претставник на Москва за хуманитарни односи со САД. Задачата на актерот ќе биде „да придонесе за пона