Читам само: Фраер(к)и

Read More

(Видео) Ана Ивановиќ знае да се забавува

Поранешната тенисерка и сопруга на познатиот фудбалер, Бастиан Швајнштајгер, Ана Ивановиќ е на одмор во Доминиканската Република. Таа на своите обожаватели им откри дел од својот приватен живот, па на
Read More

(Фото) Емина Јаховиќ танцува на кабриолет

Пејачката Емина Јаховиќ без шминка и со несредена фризура се вози во својот кабриолет во доцните часови. Додека автомобилот е во движење, таа во еден момент станува и танцувајќи на музиката од радиото
Read More

(Фото) Телохранителите на раце го носеа Елтон Џон од глисерот до плажата

Славниот британски музичар Елтон Џон беше фотографиран од папараците во моментот кога побарал од своите телохранители да го пренесат на раце од глисерот до песочната плажа. Со него во глисерот бил пос
Read More

Луис Фиго на одмор во Хрватска

Луис Фиго во друштво на сопругата Хелен Сведин и ќерките Даниела, Мартине и Стела веќе втора година по ред летува во Хрватска. Поранешниот португалски фудбалер годишниот одмор го мина пловејќи со јахт
Read More

(Фото) Ева Лонгорија го покажа синот

Актерката Ева Лонгорија (43) го покажа во јавноста својот едномесечен син Сантјаго. Ѕвездата од „Очајни домаќинки“ и нејзиното бебе се фотографираа за магазинот „Хола“. Here he is! Santiago Enrique
Read More

(Видео) Сирени, факели, бродови, авиони – Оливер за последен пат исплови од Сплит за Вела Лука

Со сирени, факели, бродови, авиони, вчера од Сплит беше испратен Оливер Драгојевиќ, кој за последен пат тргна од Сплит до неговата Вела Лука на Корчула. Солзи, песните на Оливер, аплауз за познатиот „
Read More

Бугари се возбудија од Велевска  

Фолк-пејачкaта Елена Велевска е на одмор во Грција, од каде постојано споделува фотографии. Таа е неколку дена во Паралија и Литохоро. Откако објави фотографии, доби многу комплименти за изгледот, осо
Read More

Анастасија ја надмина Цеца

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ, е на одмор на грчкиот остров Миконос. Таа сподели фотографии од одморот. Фановите ` пишуваат деке е згодна во црвените бикини и дека е позгодна од Цеца кога бил
Read More

Збогум Оливер!

Жителите на Сплит денес се простуваат од Оливер, па „Збогум Оливер“ пишува и на градските автобуси кои возат низ Сплит. Хрватскиот пејач Оливер Драгојевиќ почина по по една година борба со ракот на бе
Read More

(Галерија) Брена на колективно бањање

Фолк-пејачката Лепа Брена заедно со семејството и пријателите е на одмор во Црна Гора. Таа со семејството деновите ги минуваат на нивната јахта, но папараците сепак успеаја да ја сликаат  додека се ба
Read More

Ештон Кучер се дружи со ќерките на Деми Мур

Во едно скорешно интервју глумицата Мила Кунис открила дека нејзиниот маж Ештон Качер и понатаму се дружи со ќерките на Деми Мур, со која беше во брак осум години. „Тие имаа нормална врска, нормален б
Read More

„Ова е моето ново тело“, Криси Тиген ги покажа стриите останати по породувањето

Криси Тиген не користи Фотошоп за да ги прикрие своите несовршености на фотографиите кои ги објавува на „Инстаграм“. 32-годишниот модел сподели фотографија на која го покажува своето тело во бикини по
Read More

(Фото) Мелита како Плејбој зајачица

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ, беше на концетот на Цеца во Охрид. Таа се пофали со нова фотографија, и овој пат провокативна, па ги расположи фановите. На социјалните мрежи пишуваат дека на с
Read More

Заради Оливер, прв пат во историјата на Хрватска прогласен е ден на национално сочувство

Зардаи смртта на познатиот пејач Оливер Драгојевиќ хрватската влада на вчерашната седница на иницијатива на премиерот Андреј Пленковиќ донесе одлука за прогласување денешниот ден ден на национално соч
Read More

Мадона сексуално вознемирувала манекенка

Поранешната манекенка Аманда ја обвини поп-ѕвездата Мадона за сексуално вознемирување. Аманда беше ѕвезда во најконтроверзниот спот на Мадона, Justify My Love, од 1990 година. Во спотот Мадона страсно
Read More

(Фото) Заева со дечкото на Крф

Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев, е на летување во Грција на островот Крф. Таа е со нејзиниот дечко Иван Проданов, а се пофали на својот инстаграм-профил. Покрај заедничката слика од
Read More

Халид Муслимовиќ претепал жена

Босанскиот пејач Халид Муслимовиќ бил приведен откако 45-годишна жена пријавила дека ја тепал и ѝ се заканувал. Според „Аваз“, покрената е истрага откако С.Б. го пријавила пејачот во полициската управ
Read More

Александра Пријовиќ е бремена

Српката пејачка Александра Пријовиќ е бремена. Пејачката е во вториот месец од бременоста, а таа и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ се пресреќни, пишуваат српските медиуми. Александра и Филип се вен
Read More

(Видео) Македонци разочарани, не се сликале со Здравко по концертот во Нови Пазар

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ во саботата вечер одржа концерт на плоштадот во Нови Пазар. Преку 30 000 луѓе од Србија, но и од регионот дојдоа да ги слушаат песните на 67-годишниот музичар.
Read More

Светската диџеј елита на „Охрид колинг“

Од 1 до 4 август на стадионот „Билјанини извори“ ќе се одржи третото издание на музичкиот фестивал „Охрид колинг“. Годинава на фестивалот ќе настапат некои од најдобрите светски диџеи во моментов, Дим
Read More

(Фото) Ристе Ристески ја љуби Ана

Пејачот Ристе Ристески по едногодишна врска, во јавноста ја покажа девојката Ана. Тој на својот инстаграм-профил објави неколку фотографии и видеа нивното летување, од журка на базен, каде што беа со