Category: Фраер(к)и

Read More

Џон Тери изнајми приватен остров, летува како нудист

Фудбалерот на „Астон Вила“, Џон Тери, и неговата сопруга Тони изнајмиле приватен остров на Малдивите, па летувале како нудисти, пишуваат британските медиуми. Иако далеку од папараците, кои не успеале да ги сликаат, сопружниците објавиле неколку…

Текстот Џон Тери изнајми приватен остров, летува како нудист е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале

Мајли Сајрус и нејзиното момче Лијам Хемсворт ги демантираа озборувањата дека се разделиле неделава. Претходно медиумите на големо пишуваа дека двојката се разделила поради тоа што сакале различни работи. Неделава светските медиуми пишуваа дека Мајли…

Текстот Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дани пееше на концерт во Египет

Поп-пејачката и амбасадор на Y-PEER, Дани Димитровска, на 18 јули пееше на концертот „Музика за развој“ во Александрија, Египет. На концертот, чија цел беше да се зголеми свесноста за еднаквост на половите во Египет, настапија бројни…

Текстот Дани пееше на концерт во Египет е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дејан Илиев потпиша за „Арсенал“

23-годишниот голман Дејан Илиев го продолжи договорот со младинскиот тим на „Арсенал“. Илиев е втор голман на младинскиот тим на клубот од 2012 година и досега има осум настапи за овој тим. Во „Арсенал“ дојде…

Текстот Дејан Илиев потпиша за „Арсенал“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Магазинот „Тајм“ го провоцира Трамп

Втор месец по ред магазинот „Тајм“ на насловната страница става провокативна илустрација од претседателот на САД, Доналд Трамп. Овој пат лицата на американскиот претседател и неговиот руски колега Владимир Путин се графички поврзани во еден…

Текстот Магазинот „Тајм“ го провоцира Трамп е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роналдо остави 20.000 бакшиш во хотел во Грција

Капитенот на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, минатата недела летуваше во луксузното одморалише Коста Наварино во Грција. Задоволен од услугата, пред да замине од хотелот, тој остави бакшиш од 20.000 евра за персоналот, пишуваат грчките медиуми.…

Текстот Роналдо остави 20.000 бакшиш во хотел во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ѓоко Танески стана доктор

Поп-пејачот Ѓоко Танески  се пофали на „Фејсбук“ дека наскоро ќе стане магистер. Тој објави неколку фотографии направени додека ги брани тезите врз база на кои ќе ја подготви својата магистерска работа. Тезите Танески ги бранеше…

Текстот Ѓоко Танески стана доктор е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Брижит ги улови нежностите меѓу Колинда и Макрон

Фотографиите од финалето на мундијалот на кои претседателите на Хрватска и Франција, Колинда Грабар Китаровиќ и Емануел Макрон, се радуваат, прославуваат, се гушкаат и држат за рака и понатаму се хит на социјалните мрежи. На…

Текстот (Видео) Брижит ги улови нежностите меѓу Колинда и Макрон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Том Џонс итно пренесен во болница

Познатиот музичар сер Том Џонс бил итно префрлен во болница поради бактериска инфекција. Поради сериозноста на болеста, морал да ги откаже сите негови концерти во Британија. Тој им се извинил на сите свои фанови што…

Текстот Том Џонс итно пренесен во болница е превземен од Reporter.mk.

Read More

Преку проектот „Мој општинар“, Кавадарци ја доближи општината поблиску до граѓаните

Проектот „Мој општинар“ во Општина Кавадарци, функционира веќе 8 месеци, преку 9 одделни реони каде секој реон има свој општинар кој континуирано последните 8 месеци е излезен на терен. Овој прокет има за главна задача…

Текстот Преку проектот „Мој општинар“, Кавадарци ја доближи општината поблиску до граѓаните е превземен од Reporter.mk.

Read More

Наташа Беквалац нема да присуствува на денешното судење на Лука Лазукиќ

Денес во Првото основно обвинителство ќе биде продолжено судењето на Лука Лазукиќ, кој беше пријавен од сопругата Наташа Беквалац за семејно насилство. Српската пејачка која вечерва ќе има настап во еден белградски сплав, вели дека…

Текстот Наташа Беквалац нема да присуствува на денешното судење на Лука Лазукиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Саша Поповиќ негира дека купил земјиште на Авала

По повод информациите дека Саша Поповиќ купил стар објект и земјиште кај езерото Трешња на Авала, прес-службата на „Гранд продукција“ излегла со соопштение во јавноста. „Информацијата дека директорот на ‘Гранд продукција’ купил земјиште и објект…

Текстот Саша Поповиќ негира дека купил земјиште на Авала е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Задникот на Ким Кардашијан во преден план

Најпопуларната ријалити ѕвезда Ким Кардашијан не престанува со провокациите и објави неколку фотографии на социјалните мрежи. Судејќи според коментарите ретко кој од нејзините фанови останал рамнодушен. Само ден пред да ја објави новата фотографија, Ким…

Текстот (Фото) Задникот на Ким Кардашијан во преден план е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Ивица Дачиќ на водителката ѝ подари рак за роденден

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, ѝ донесе подарок на водителката Деа Џурџевиќ за време на утринската програма на ТВ „Пинк“. Дачиќ се обидел да ја изненади Деа со несекојдневен подарок. Тој, на…

Текстот (Видео) Ивица Дачиќ на водителката ѝ подари рак за роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дејвид и Викторија Бекам купуваат стан во Црна Гора

Славната брачна двојка Викторија и Дејвид Бекам со хеликоптер стигнаа на летување на островот Свети Стефан, каде што престојуваа во последните неколку дена. Ледената кралица, како што многумина ја нарекуваат Викторија Бекам, во Јадранското Море…

Текстот Дејвид и Викторија Бекам купуваат стан во Црна Гора е превземен од Reporter.mk.

Read More

Наташа Беквалац: Ме боли што сестра ми ќе ме напушти

Поп-ѕвездата не може да ги скрие емоциите што ја растажуваат поради тоа што нејзината помлада сестра, која ѝ е најголема поддршка, набргу со децата ќе се пресели кај сопругот, кој со години работи и живее во Кина.…

Текстот Наташа Беквалац: Ме боли што сестра ми ќе ме напушти е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сека Алексиќ прослави деветгодишнина со Вељко

Српската пејачка Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко Пиљкиќ се запознале пред девет години. Сека и Вељко вчера ја одбележаа деветгодишнината од нивната љубов, а пејачката тврди дека од првиот момент знаела дека тој е…

Текстот Сека Алексиќ прослави деветгодишнина со Вељко е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Огромна статуа од Џеф Голдблум поставена среде Лондон

По повод 25-годишнината од премиерата на првиот филм „Паркот Јура“, во Потерс Филд во Лондон, вчера беше поставена огромна статуа со ликот на актерот Џеф Голдблум, кој го глуми д-р Јан Малком, главниот лик во…

Текстот (Галерија) Огромна статуа од Џеф Голдблум поставена среде Лондон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ева Мендез и Рајан Гослинг чекаат близнаци

Холивудските ѕвезди Ева Мендез и Рајан Гослинг набргу ќе добијат близнаци, пишува „Холивуд лајф“. Тие се повикуваат на пријатели блиски на глумците, кои велат дека Ева е бремена со близнаци – момче и девојче. Додаваат…

Текстот Ева Мендез и Рајан Гослинг чекаат близнаци е превземен од Reporter.mk.

Read More

Во црвено мини Џеј Ло ги покажа мускулестите нозе

Црвениот кус фустан на Џенифер Лопез го привлече вниманието на јавноста и предизвика бројни коментари на социјалните мрежи. Некои велат дека Џенифер никогаш не била посекси, дека сакаат мускулести нозе како нејзините, а други напишаа…

Текстот Во црвено мини Џеј Ло ги покажа мускулестите нозе е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ќерките на Силвестер Сталоне се вистински убавици

Актерот Силвестер Сталоне (72) престојува во Франција, место што го избрал како идеална дестинација за летување и одмор. Сталоне е на патување со својата сопруга Џенифер Флавин (49) и ќерките. Обожавателите го користат секој момент…

Текстот (Фото) Ќерките на Силвестер Сталоне се вистински убавици е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пејачот Зоран Илиев ќе стане татко

Поп-пејачот Зоран Илиев ќе стане татко. Тој на „Инстаграм“ објави фотографија на која се гледа трудничкиот стомак на неговата сопруга Анѓелка. Зоран и Анѓелка се венчаа на 11 јули, а веста за венчавката пејачот исто…

Текстот Пејачот Зоран Илиев ќе стане татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почна снимањето на македонскиот филм „Вера“

Денес почна снимањето на краткометражниот игран филм „Вера“ во режија на Верица Недеска. Таа е и сценарист на филмот, а ќе има и споредна улога во филмот. „Во филмот се раскажува за младата девојка Ника,…

Текстот Почна снимањето на македонскиот филм „Вера“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Фановите ќе го запознаат Шон Пол во Скопје

Најголемите фанови на светската музичка ѕвезда, Шон Пол, ќе можат да го запознаат на коктел забава што ќе се одржи по концертот во Скопје. Оваа можност, организаторите Fusion Production & Akasha booking им ја даваат…

Текстот Фановите ќе го запознаат Шон Пол во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Кристијан е новиот миленик на тинејџерките

Кристијан Димовски од Берово е новиот миленик на тинејџерките. 20-годишното момче неодамна ја сними својата прва песна „Една жена“. Иако му е ова прва авторска песна, Кристијан пее одамна. Тој често настапува во кафулињата во…

Текстот (Видео) Кристијан е новиот миленик на тинејџерките е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мишел Вилијамс од „Дестинис чајлд“ се лекува од депресија

Американската пејачка Мишел Вилијамс, која членуваше во бендот „Дестинис чајлд“ заедно со Бијонсе и Кели Роланд, се лекува од депресија. Пејачката сама се пријавила на лекување во приватна психијатриска клиника близу Лос Анџелес, пишуваат американските…

Текстот Мишел Вилијамс од „Дестинис чајлд“ се лекува од депресија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Саша Поповиќ во големи проблеми поради Карлеуша и Лукас

Директорот на Гранд Саша Поповиќ кој со децении го води едно од најуспешните музички натпреварувања Ѕвездите на Гранд, во моментов е во големи проблеми поради пеколот кој му го приредуваат Јелена Карлеуша и Аца Лукас.…

Текстот Саша Поповиќ во големи проблеми поради Карлеуша и Лукас е превземен од Reporter.mk.

Read More

Како Иван Ракитиќ полуде по заводлива келнерка?

Американскиот портал The Plauers Tribune ја објави животната исповед на фудбалерот на хрватската репрезентација Иван Ракитиќ. Најинтересниот дел од неговата животна приказна е поврзан со сопругата Ракел. Судбината ги споила на неверојатен начин. 🔐#micompañerodevida❤️ @ivanrakitic…

Текстот Како Иван Ракитиќ полуде по заводлива келнерка? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган, Меланија и Амал не ѝ се рамни на Кејт Мидлтон

Принцезата Кејт Мидлтон за многумина светски познати креатори го удри последниот печат што се однесува до модниот тренд оваа сезона. Таа за многумина сега го има последниот збор за модата во кралското семејство, дури и…

Текстот Меган, Меланија и Амал не ѝ се рамни на Кејт Мидлтон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најкратките бракови на познатите

Листата на бракови на познатите што траеле пократко од една година е долга. Некои од славните парови не издржале заедно ни цел месец. Ова се најратките бракови во светот на џет-сетот. Џенифер Лопез и Охани…

Текстот Најкратките бракови на познатите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Погледот на Меланија по поздравот со Путин стана хит на социјалните мрежи

Американскиот претседател, Доналд Трамп, се сретна со рускиот претседател, Владимир Путин, на самитот во Хелсинки, а со него била и сопругата Меланија. Вниманието на медиумите го привлече поздравот на првата дама на САД и Путин,…

Текстот (Видео) Погледот на Меланија по поздравот со Путин стана хит на социјалните мрежи е превземен од Reporter.mk.

Read More

Внукот на Леди Ди е најпосакуван ерген на светот

Луис Спенсер, внукот на Леди Дијана, е најпосакуваниот ерген во светот, пишуваат британските медиуми. Тој го привлече вниманието на јавноста пред неколку месеци, на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл. 24-годишниот Луис е виконт…

Текстот Внукот на Леди Ди е најпосакуван ерген на светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Станија во танга вежба на плажа во Мајами

Облечена во жолт танга костум за капење српската старлета Станија Добројевиќ вежба на плажа во Мајами. Таа на своите следбеници на социјалните мрежи им порача да вежбаат напорно, а најмногу да обрнат внимание на кардиовежбите.…

Текстот (Видео) Станија во танга вежба на плажа во Мајами е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Инструментал бенд“ со нов спот

Македонската музичка група „Инструментал бенд“ ја промовираше песната „Очи пуне суза“. Во спотот во главната улога се појавува учесникот на реалното шоу „Парови“ и гитарист во бендот, Никола Стојановски. Околу него танцуваат манекенки од Белград.…

Текстот (Видео) „Инструментал бенд“ со нов спот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Шер сними албум со преработки од песните на „АББА“

Светската музичка ѕвезда Шер сними албум со преработки на песни од „АББА“. Ова го откри самата Шер на премиерата на мјузиклот „Мама миа: одиме повторно“, откако направи своја верзија на „Фернандо“ за продолжението на филмот.…

Текстот Шер сними албум со преработки од песните на „АББА“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Премиера на „Мизантроп“ на Охридско лето

На 19 јули „Театар комедија“ ќе ја има премиерата на комедијата „Мизантроп“ од Молиер. Првата изведба на претставата во режија на Ана Вукотиќ ќе се одржи во рамки на „Охридско лето“. Главните улоги во претставата…

Текстот Премиера на „Мизантроп“ на Охридско лето е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се омажи ќерката на Ана Винтур

Минатиот викенд во Њујорк се омажи Би Шефер, ќерката на уредничката на „Вог“, Ана Винтур. Нејзиниот сопруг, Франческо Карочини, е син на поранешна уредничка на италијанскиот „Вог“, Франка Сочани. Би и Франческо се запознале во октомври…

Текстот Се омажи ќерката на Ана Винтур е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ана Севиќ ја доведе во опасност ќерка си

Пејачката Ана Севиќ и нејзиното ново момче ја доведоа во опасност нејзината ќерка, која ја доби со пејачот Дарко Лазиќ. Ана ја ставила четиригодишната ќерка на моторот на нејзиното момче, а потоа и таа седнала.…

Текстот Ана Севиќ ја доведе во опасност ќерка си е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Марјан Коцев осум години во љубов со Билјана

Фолк-пејачот Марјан Коцев ја прослави осумгодишнината во брак со сопругата Билјана. Тој на својот фејсбук-профил објави фотографија од нивната свадба. „17.07.2010. Среќна годишнина невесто моја“, напиша Марјан покрај сликата, па доби бројни честитки од пријателите…

Текстот (Фото) Марјан Коцев осум години во љубов со Билјана е превземен од Reporter.mk.

Read More

Денис Родман и Канје Вест на гости кај Ким Џонг-ун

Поранешниот НБА-кошаркар Денис Родман, ѕвездата на „Чикаго булс“, во септември ќе го посети лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, а сака со себе да го земе и раперот Канје Вест. Ова нема да е прва…

Текстот Денис Родман и Канје Вест на гости кај Ким Џонг-ун е превземен од Reporter.mk.