Читам само: Зезалица

Read More

(Фото) Згодна италијанска полицајка го чува редот на островот Корчула

Згодна италијанска полицајка прошета по хрватскиот остров Корчула. Во придружба на нејзин колега од Хрватска, полицајката разменуваше искуства заедно со тамошните граѓани и туристи. Ова лето низ подра
Read More

Израел најде пари за Евровизија

Израелската јавна радиодифузна корпорација (ИЈРК) вчера потврди дека „Евровизија“ следната година ќе се одржи во Израел, откако вчера уплатија 12 милиони евра во ЕБУ, како гаранција дека ќе го организ
Read More

Како изгледа денес Есмералда?

Мексиканската глумица Летиција Калдерон и на 50 години е згодна и секси. Таа денес е русокоса и воопшто не наликува на црвенокосата девојка која се прослави со улогата на Есмералда, во истоимената сер
Read More

Чичолина остана без доживотната пензија

Поранешната порно-ѕвезда и поранешен член на италијанскиот парламент, Илона Сталер позната како Чичолина, остана без доживотната пратеничка пензија. Таа на државата не ѝ платила данок од 100.000 евра,
Read More

Дневен хороскоп за 16 август

Овен  Во постапките на работа немојте да се трудите да ги наметнувате вашите идеи. Доколку одите тврдоглаво нема да поминете само со пристојни предупредувања. За слободните овни постои голема шанса да
Read More

Три хороскопски знаци со најкраток фитил

Според хороскопот, постојат три знаци кои се пораздразливи од останатите. Тие имаат краток фитил, па справувањето со нив може да биде навистина тешко. Овен Импулсивност и агресивност најспецифичните
Read More

Емир Костурица му посвети песна на рускиот генерал Сергеј Шојгу

Познатиот режисер Емир Костурица на затворањето на манифестацијата „ Меѓународни воени игри“, му посвети песна на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. „Многупати во животот гледам како луѓето пу
Read More

Дневен хороскоп за 15 август

Овен  Ќе ви се случуваат некои убави и пријатни настани во вашиот дом и блиската околина. Среќни сте поради решението на еден проблем од вашите блиски. Тоа се рафлектира кај сите дома. Се очекуваат сп
Read More

Британските ученици од сега ќе носат сукњи

Учениците во Британија од сега во училиште ќе одат со сукњи. Вавквата одлука била донесена од школските управи, со цел трансродните ученици да не се се чувствуваат обесправени.  Според Законот за една
Read More

Дневен хороскоп за 14 август

Овен  На професионално поле, ќе се најдете во конфликтна ситуација од која ќе понесете многу нервози. Оние овни кои се во брак целосно ќе се посветат на партнерот и ќе му овозможат незаборавни мигови.
Read More

(Видео) Жени се степаа за селфи среде Рим

Две жени се степаа пред Фонтана ди Треви во Рим, оти двете сакале да се фотографираат од исто место покрај една од најпознатите туристички атракции во градот. 19-годишна Холанѓанка и 44-годишна Америк
Read More

„Визер“ укинува летови од Скопје и од Охрид

Нискобуџетскиот авиопревозник „Визер“ ја укинува продажбата на билети за двe од своите авионски линии надвор од Македонија една седмица откако Владата го поништи тендерот за доделување финансиска подд
Read More

Дневен хороскоп за 13 август

Овен   Ќе започнете со подготовки да заминете на кратко патување. Послушајте го советот од некоја постара личност од вашето семејство. Во вечерните часови ќе бидете поканети на забава. Ако можете, одб
Read More

(Фото) Забрането за инвалиди!

На фејсбук-страницата „Ѕидот на сообраќајниот срам“ се појави фотографија од Аеродром, на улицата Методија Шаторов Шарло (поранешна Руди Чајавец). Местото наменето за паркинг за лица со инвалидитет е
Read More

Американската војска молчи за ударот на метеор во близина на нивната база

На крајот на јули, метеор тежок повеќе од два килотони, паднал на Гренланд во близина на американската воздушна база, но никој од официјалните лица не го споменал овој настан во јавноста. Лабораторија
Read More

НАСА испрати сонда кон Сонцето

Поради технички проблеми во последните минути пред полетувањето, НАСА вчера го одложи лансирањето на соларната сонда „Паркер“ кон Сонцето. Но, денес мисијата беше успешно изведена и ракетата е лансира
Read More

Гол на „ПичПрич“ во Охрид

Со гол маж во друштво на многу жени, вчеравечер започна женската ноќ „Пич Прич“ во Охрид. На плажата „Оревче”, голиот Кочо беше вистинско освежување за дамите кои зборуваа на темата „длабоко во
Read More

Неделен хороскоп (13 – 19 август 2018)

Овен На повидок е крупна материјална добивка која ќе ве поттикне уште повредно да работите. Го цените трудот и на трудот на другите, но ова што ќе се постигне сега ќе сметате дека е пред сè ваша заслу
Read More

Поранешна советничка тврди дека Трамп е расист и изел довеврливи документи

Поранешна советничка на американскиот претседател Доналд Трамп, Омароса Маниго, тврди дека го видела Доналд Трамп како јаде хартија по состанокот со адвокатот Мајкл Коен. Таа во својата нова книга тв
Read More

Crocs ги затвора своите компании низ светот

Компанијата Crocs најави дека ги продава своите последни акции од компанијата, поради подобрување на профитабилноста. Познатиот бренд на гумени чевли потврди дека ќе ги затвори своите компании во Мекс
Read More

(Видео) 100.000 луѓе во Романија се дигнаа против корумпираната влада

Околу сто илјади Романци од кои поголемиот дел се иселеници, побараа вчера во Букурешт оставка од владата која ја обвинуваат за корупција. Протестите беа одбележани со голем број инциденти и конфликти
Read More

(Видео) Објавен трејлерот за новиот филм на Мајкл Мур со страшна прогноза за Америка

Американскиот режисер Мајкл Мур објави трејлер за својот нов документарен филм, „Фаренхајт 11/9“, во кој тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп сака да биде доживотен претседател на САД и д