Read More

(Фото) Калиопи не го пушта Ромео Грил

Поп-пејачката Калиопи Букле влезе во студио и почна со снимање нова песна. Повторно, работи на музиката со нејзиниот поранешен сопруг, Ромео Грил, за кого и јавно кажува дека „не го пушта и дека иако
Read More

Фатиме бара затвор за Јанкулоска

Обвинителите од специјалното јавно обвинителство на крајот од своето изнесување на завршните зборови за случајот „Тенк“ побараа обвинетата Јанкулоска да биде прогласена за виновна со оглед на тоа дека
Read More

Кинеската актерка Фан Бинбинг казнета со 129 милиони долари за неплатен данок

Кинеските власти ѝ наредија на филмската ѕвезда Фан Бинбинг, која пред неколку месеци без објаснување исчезна од јавноста, да плати 129 милиони долари данок и казна за затајување данок, објави новинск
Read More

(Видео) „Сан“ објави снимка од Роналдо и девојката која го обвини за силување

Британски „Сан“ ја објави снимката од ноќниот помин меѓу Кристијано Роналдо и девојката која го обвини дека ја силувал во 2009 година Кетрин Мајорга. На видеото се гледа како двајцата се забавуваат во
Read More

Во Македонија нема ниту еден милијардер

Во Македонија нема ниту еден милијардер. Барем така вели картографот Јакуб Маријан, кој на својата страница објавил карта што го прикажува бројот на европски милијардери во 2018 година. Податоците се
Read More

(Фото) Фатиме е Клеопатра во судот

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи има „Клеопатра“ фризура. Таа неодамна ја скратила косата кај Дадар, каде често доаѓа и на шминакње и за фризура. Со коса рамна над раменици и рамни густи ши
Read More

Шерон Стоун има 20 години помлад дечко

Светски познатата глумица Шерон Стоун откри дека е вљубена во Италијанецот Анџело Буфо. 60-годишната актерка, иако ја крие својата врска од јавноста, неодамна на „Твитер“ објави фотографија од летувањ
Read More

Континенти ќе се најдат под вода ако дојде до целосно глобално затоплување

Цената на глобалното затоплување ќе биде голема и скапа за целиот свет, но и во таква ситуација, на крајот ќе постојат губитници и победници, велат климатските експерти. Научниците предупредуваат дек
Read More

Дневен хороскоп за 3 октомври

Овен  Оптимистички сте настроени, а тоа денес ви оди во прилог. Бидете толерантни и мирољубиви. Поминете повеќе време во домот. Концентрирани сте на работата, сакате да решите прашања кои долго ве мач
Read More

Денес Трамп ќе испрати порака до секој Американец со мобилен телефон

Американската сојузна агенција за управување со вонредни ситуации (FEMA) денес го тестира својот национален систем за известување во итни случаи. Денеска се очекува американскиот претседател Доналд Т
Read More

Авион без крила – технолошко чудо што ја навестува иднината на патувањето

Првата капсула „Хиперлуп“ дизајнирана за превоз на патници со брзина од 1.000 километри на час се појави во јавноста навестувајќи како би изгледала иднината на патувањето. „Хиперлуп“ е мегабрза, најсо
Read More

Откриена Супер-земја: Нова планета подобра од нашата, а можеби и населена (ВИДЕО)

Научниците откриле уште една планета, која ја нарекле K2-18b, а веруваат дека на неа можеби има живот! Планетата е поголема од Земјата и оддалечена е од нас 111 светлосни години. Се наоѓа во соѕвездие
Read More

Со „Шанел“ на плажа

Карл Лагерфелд ги однесе манекенките и публиката на плажа, во „Гранд Пале“ на Елисејските полиња, во рамките на Модната недела во Париз. На ревијата на висока мода во првиот ред седеа активистката и
Read More

(Видео) Лука Модриќ пее на свадба

Најдобриот фудбалер на светот, Лука Модриќ, беше во центарот на вниманието на свадбата на негов пријател од Босна и Херцеговина. Хрватскиот фудбалер цела вечер се забавуваше во салата, а во еден моме
Read More

Се продава лозинка за Фејсбук за 2,6 долари

Информации за корисничко име и лозинка за Фејсбук од страна на хакери се продаваат за само 2,6 долари, се вели во ново истражување на интернет-страницата „Мани Гуру“. Извештајот е објавен кусо по созн
Read More

Денови на танц во „Капитол мол“

На 6 и 7 октомври Капитол мол организира танцов хепенинг наречен „Кажи ми со танц“. Деновите на танц беа најавени преку „танцова битка“ пред Капитол. Десетици млади хип-хоп и аренби танчари започнаа „
Read More

(Фото) Нови голи фотографии на Северина

Нови голи фотографии од Северина се појавија денес на порносајт. Во август Северина беше во центарот на вниманието со скандалот со голите фотографии. Откако сликите беа објавени на сајтот postimg.cc,
Read More

Научници креираа вештачка марсовска прашина, чини 20 долари по килограм

Со оглед на тоа дека научниците не очекуваат дека наскоро ќе имаат допир со прашината на Марс, успеаја да создадат вештачка. Тим научници од Универзитетот Централна Флорида создаде вештачка прашина ко
Read More

Ноне раскина со колегата од бродот

Некогашната пејачка Ноне Неделковска кажа дека конечно е слободна. Оваа нејзина изјава сериозно ја сфатија нејзините фанови, кои веќе пишуваат дека таа раскинала со долгогодишното момче Рајан.  
Read More

Еди Рама нема возачка дозвола

Албанскиот премиер Еди Рама нема возачка дозвола. Тој открил дека никогаш не полагал за возачка и дека не му треба оти повеќе сака додека патува да размислува отколку да вози. „Кога одам пеш, не ја за
Read More

Касандра имала три тумори   

Венецуелската актерка Кораима Торес (45), позната како циганката Касандра од истоимената серија, неодамна откри дека се бори со сериозна болест. На нејзиното тело биле пронајдени 3 тумори, но, за среќ
Read More

(Фото) Лоба се расфрла со скапи јадења

Со пршута, кашкавал, егзотични овошја, јагоди, риби… поставени на софра, пејачката Вокторија Лоба се пофали дека ужива на Санторини. Нејзините обожаватели воодушевени од сервираните делиции на м
Read More

(Фото) Спенџарска ја скрати косата

Водителката Јелена Спенџарска ја скрати долгата коса по која беше  препознатлива. Таа се пофали со новиот имиџ на социјалните мрежи и повторно доби комплименти од своите обожаватели. Спенџарска секога
Read More

Саша Матиќ ја купи куќата на Његош

Фолк-пејачот Саша Матиќ платил 400 000 евра за куќата на Петар Петровиќ – Његош што се наоѓа во Пераст, на црногорското приморје. Пејачот и неговото семејство секоја година летуваат на Јадранот,
Read More

(Фото) Ева Лонгорија не може да ослабе

Актерката Ева Лонгорија (43) , само три месеци по породувањето се врати во јавноста, на ревијата на козметичкиот бренд „Лореал“ чие заштитно лице е одмана . Ѕвездата на „Очајни домакинки“ никако да ос