Read More

Луис Хамилтон сними дует со Агилера

Шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон, сними дует со светската ѕвезда Кристина Агилера. Песната „Пајп“ е дел од осмиот албум на пејачката. 33-годишниот Хамилтон, кој го напишал текстот на песната, се
Read More

(Видео) Вежби на манекенките за топ тело

Тренерот на познатите модели и нутриционист Ребека Луис, има цел да ги мотивира луѓето од целиот свет да вежбаат и да ги сменат животните навики. Нејзиниот Јутјуб канал е полн со видеа со вежби за со
Read More

(Видео) Сите сакаат селфи со Путин

Рускиот претседател Владимир Путин е поголема ѕвезда на Мундијалот од најголемиот број фудбалери, пишува „Дејли меил“. „Сите сакаат селфи со шефот“, велат тие. На интернет се појави и видео на кое кра
Read More

(Фото) Фолк-пејачките завршија во ноќен клуб

Фолк-пејачките Татјана Лазаревска, Адријана Кеш и Сани Апостоловска вчеравечер се дружеа во еден од скопските ноќни клубови. За дружбата се пофалија со неколку слики на социјалните мрежи. „Многу љубов
Read More

(Галерија) И вака се носи „адидас“

Твитерџиите ги бива за се, па и за мода. Деновиве на оваа социјална мрежа хит се папарацо-фотографии од луѓе што искобинирале тренерки адидас со штикли или чевли. „Хит за ова лето“, „Сребрени адидас з
Read More

(Фото) Цветанка Глигорова некогаш на „Макфест“, денес згодна и популарна во Кавадарци

Во 1995 година на „Макфест“ Цветанка Глигорова ја испеа „Не биди слеп“, една од најубавите македонски песни. Имаше 16 години, ама ја освои публиката. Брзо потоа се повлече од јавноста, почна да студир
Read More

Уапсен актерот Раде Шербеџија

Глумецот Раде Шербеџија е уапсен минатата недела во Калифорнија поради возење во пијана состојба, пишува „Ти-ем-зи“. Полицијата го застанала неговото возило откако забележале дека за малку ќе удрел и
Read More

Дневен хороскоп за 30 јуни

Овен Обидете се, на личностите кои ви значат, да им дадете до знаење дека може да сметааат на вас. Вашата комуникација доаѓа до израз, особено со жените. Ако сте во зрелите години може да соработувате
Read More

Ќерката на Курт Кобејн ќе пее со „Нирвана“

Легендарните „Нирвана“ најавија дека по четири години повторно ќе свират заедно на концерт во Чикаго, а овојпат со нив ќе пее и ќе свири на гитара Френсис Бин Кобејн, ќерката на Курт Кобејн и Кортни Л
Read More

(Видео) Со песна од Калиопи 5-годишниот Љуба победи на „Пинкови ѕвездички“

Пеејќи ја песната „Бато“ од Калиопи 5-годишниот Љуба Станковиќ победи во четвртата сезона на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Тој во финалето, што се одржа вчеравечер во Белград, пееше пр
Read More

Љубовен хороскоп за јули

Овен Ако сте во врска: Искористете го периодов со партнерот да отпатувате на одмор или на друг начин да пронајдете време за заедничка забава. Вашиот партнер малку ќе се сомнева во вас и под лупа ќе ги
Read More

(Видео) Македонка втора на „Војс“

Пеејќи го хитот на Витни Хјустон, Greatest Love of All, Македонката од Австралија, Изабела Пејџ Јосески, го освои второто место на популарното музичко талент шоу „Војс Австралија“. Таа во финалето осв
Read More

SpaceX испрати робот со вештачки интелект во вселената заедно со Falcon 9 (ВИДЕО)

Робот со вештачка интелигенција отпатува кон Меѓународната вселенска станица заедно со ракетата Falcon 9, истрелана од авиобазата Кејп Канаверал, Флорида, од компанијата SpaceX заедно со товарната к
Read More

Уапсена глумицата Сузан Сарандон

Холивудската ѕвезда Сузан Сарандон учествуваше во женскиот марш во Вашингтон беше меѓу 575 жени уапсени во четвртокот. Жените протестираа против политиката на имиграција на Доналд Трамп за нулта толер
Read More

Брена и Тони Цетински на „Струмица опен“

Од 10 до 19 август ќе се одржи седмиот „Струмица опен фестивал“. Главни ѕвезди на фестивалот ќе бидат српските пејачи Лепа Брена, Марија Шерифовиќ и Саша Ковачевиќ и хрватскиот музичар Тони Цетински.
Read More

Сатурновата месечина Енцелад ги подржува основните услови за живот

Користејќи примероци собрани а подоцна и анализирани со спектрометарот на Касини леталото на НАСА, научниците пронајдија големи органски молекули богати со јаглерод на Сатурновата месечина Енцелад. Пр
Read More

(Видео) Падна снег во Бугарија

Вчера во бугарскиот град Смолијан падна првиот снег. На „Фејсбук“ веднаш се појавија видеа од виулицата со коментари „Среќна Нова година. Од утре со скии на работа“. Освен во Бугарија, снег среде јуни
Read More

(Видео) Прв дует на Малинкова и Јанева

Поп-пејачките Александра Јанева и Наташа Малинкова снимија заедничка песна, „Еуфорија“. Ова е прв дует на долгогодишните пријателки. Песната е со модерен, брз ритам во аренби стил, а ја направи композ
Read More

Сулејман го седна Зоки Фаци на сепаре

Новинарот Зоран Василевски, или познат како Зоки Фаци, се дружеше со актерот Халит Ергенч, познат по улогата на султанот Сулејман од серијата „Величествениот“. Се запознале во дискотеката „Сорти“ во И
Read More

Канје Вест сакал да се самоубие

Популарниот рапер и сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест, за „Њујорк тајмс“ признал дека размислувал да се самоубие. Исплашен дека неговата сопруга ќе го остави поради тоа што сакал да се убие, им се
Read More

Синот на Тарик Филиповиќ наполни 15 години

Со фотографија на Инстаграм, хрватскиот глумец и водител Тарик Филиповиќ му го честиташе роденденот на постариот син, Дино. „Мојата роденденска среќа… 15“, напиша Тарик покрај сликата, па доби