Read More

Белград наскоро ќе добие метро

Белград сепак ќе добие метро. Планот за изградба на новата сообраќајна структура во градот опфаќа изградба на две метро линии и четири лини на т.н БГ воз, кои ќе бидат интегрирани во еден систем. М
Read More

Walmart воведува шопинг во виртуелна соба

Walmart на својата веб страница најави нов начин на купување со којшто корисниците ќе можат да направат виртуелна шопинг тура низ стан којшто вклучува околу 70 намирници од палетата на продажниот лане
Read More

Светлечко шоу на Intel со 300 дронови за поддршка на ЛГБТ заедницата (ВИДЕО)

Дроновите на Intel повторно се вивнаа на небото за уште едно светлечко шоу. Овојпат компанијата со своите 300 дрона приреди шоу посветено на припадниците на ЛГБТ заедницата. Дел од шоуто беше посветен
Read More

(Фото) Тамара го откри полот на бебето

Пејачката Тамара Тодевска е бремена со второто дете. Таа сподели видео но и фотиографија на својот Инстаграм профил. Но сликата на 33-годишната пејачка и нејзиниот сопруг Александар пишува дека бебето
Read More

Се огласи Шербеџија по веста за апсењето

Холивудската ѕвезда Раде Шербеџија заврши во американските медиуми откако порталот „ТМЗ” објави дека познатиот актер е уапсен поради возење под дејство на алкохол, а во автомобилот имало и шише
Read More

 Вајнстин му должи милион долари на Де Ниро

Обвиненијата против Харви Вајнстин не стивнуваат, а еден од последните скандали беше предизвикан после изјава на актерот Роберт Де Ниро, во која тој тврди дека продуцентот му должи милион долари. Во т
Read More

(Фото) Фатиме вљубена

Во едноставен црвен фустан искомбиниран со црни штикли , вчеравечер во Прилеп, специјалнта јавна обвинителка Фатиме Фетаи повторно привлече внимание. Таа беше во Центарот за современа ликовна уметност
Read More

(Видео) Елена стана традиционална

Фолк пејачата Елена Велевска ја промовираше својата нова песна “Македонијо мајко страдалнице” на Јутјуб каналот. Овој пат таа се реши за типична македонска фолк песна, без модерни звуци, по кој Елена
Read More

(Фото) Маргарита ја опушти Марјана

Познатата манекенка и лото девојка, Марјана Станојковска, е на одмор. Таа сподели нова фотографија на својот Инстаграм профил, за да каже дека ужива на плажа и се опушта со коктел „маргарита“.  Ѝ ова
Read More

Серена Вилијамс ќе го напушти тенисот

Серена Вилијамс сака второ дете. Тaa дури и мисли да го напушти спортот и да се концентрира на мајчинството. “Не сум сигурна дали сакам да играм откако ќе се роди уште едно бебе. Но, за почеток, морам
Read More

(Фото) Алачки го покажа синот

Македонската фолк-пејачка и водителка на емисијата „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, неодамна преку „Фејсбук„ се пофали дека нејзината ќерка прославила годишнина од брак. Таа објави фотографиј
Read More

Алесандра Амброзио на фудбал

Алесандра Амброзио и Изабел Гулард, кои беа меѓу Ангелите на Викторија Сикрет, се појавија на натпреварот меѓу Бразил и Србија. И двете привлекоа внимание на трибините облечени во дрес од националниот
Read More

Ед Ширан ќе одговара за плагијаторство

Британскиот пејач Ед Ширан мож да добие казна од 100 милиони долари за плагијаторство откако компанијата Structured Asset Sales (SAS), која поседува дел од правата на песната на Марвин Геј, од 1973, с
Read More

Фолклорниот ансамбл „Китка“ најдобри на фестивалот „Пеце Атанасовски“

Фолклорниот ансамбл „Китка“ од Истибање е добитник на Гран при нагрaдата за најдобар целосен настап на годинашниов 44.фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“, што заврши синоќа на Р
Read More

Амал Клуни: Јас сум бегалец од Либан

Пред неколку дена, Амал Клуни беше во Торонто, каде што се одржа Меѓународниот фестивал на уметност. На местото на настанот, активистот за човекови права одлучи да се справи со тежок проблем поврзан с
Read More

(Фото) Мелита се вери на Санторини!

Некогашната водителка Мелита Ракиќевиќ се пофали дека е на Санторини, во Грција. Таа сподели серија фотографии и видеа од нејзиниот одмор, и покажа дека таму не е сама. Мелита се погрижи да покаже на
Read More

Брена не ја покани Карлеуша на свадба

Српската пејачка Јелена Карлеуша не беше поканета  на свадбата на Александра и Филип  Живојиновиќ. Српските медиуми сепак, ја прашаа Карлеуша што мисли за свадбата на годината. Јелена јавно им упати ч
Read More

(Видео) Лила леташе над Охрид

Водителката Лила Филоповска се пофали дека летала со параглајдер над Охрид. Таа сподели видео и фотографии. Вели ова и било прв пат, а под фотографиите напиша „Кој летал , знае“. Водителката осмислила
Read More

Заев на камп во Халкидики

Премиерот Зоран Заев беше на одмор на Халкидики, објави грчкото радио „Тесалоники“. Тој е заедно со својата сопруга Зорица, а друштво им првале вицепремиерот Кочо Анѓушев со сопругата. Како што извест
Read More

Месечен хороскоп за јули

Овен Јули за овните носи многу случувања кои се поврзани со групни активности и пријателите. Тие ќе имаат поголема желба да работат во група со своите колеги, но ова е област која исто така може да до
Read More

Луис Хамилтон сними дует со Агилера

Шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон, сними дует со светската ѕвезда Кристина Агилера. Песната „Пајп“ е дел од осмиот албум на пејачката. 33-годишниот Хамилтон, кој го напишал текстот на песната, се
Read More

(Видео) Вежби на манекенките за топ тело

Тренерот на познатите модели и нутриционист Ребека Луис, има цел да ги мотивира луѓето од целиот свет да вежбаат и да ги сменат животните навики. Нејзиниот Јутјуб канал е полн со видеа со вежби за со
Read More

(Видео) Сите сакаат селфи со Путин

Рускиот претседател Владимир Путин е поголема ѕвезда на Мундијалот од најголемиот број фудбалери, пишува „Дејли меил“. „Сите сакаат селфи со шефот“, велат тие. На интернет се појави и видео на кое кра
Read More

(Фото) Фолк-пејачките завршија во ноќен клуб

Фолк-пејачките Татјана Лазаревска, Адријана Кеш и Сани Апостоловска вчеравечер се дружеа во еден од скопските ноќни клубови. За дружбата се пофалија со неколку слики на социјалните мрежи. „Многу љубов