Read More

(Фото) Расел Кроу здебелен и остарен

Холивудската ѕвезда Расел Кроу изгледа непрепознатливо, пишуваат американските медиуми. Тие го сликале глумецот во Дизниленд, остарен и со бела брада, а неговиот изглед го опишале како „за жалење“. Ав
Read More

Хоакин Феникс ќе го глуми Џокер

Холивудскиот глумец Хоакин Феникс ќе ја толкува улогата на Џокер во новиот филм. Сценаристите велат дека ова ќе биде многу помрачен филм од неговите претходници. Филмот ќе го режира Тод Филипс, а тој
Read More

Џиновска санта мраз плови кон село на Гренланд, населението евакуирано

Огромна санта мраз се движи кон селото Инаршуит во западниот дел на Гренланд, поради што властите наредиле евакуација на населението, во случај големото парче мраз да ги зафати домовите. Властите вела
Read More

Аки повторно ќе пее

Откако во април годинава доживеа помал мозочен удар, Аки Рахимовски наскоро ќе им се придружи на момците од својот бенд „Парни ваљак“ и на 31 август ќе го одржи својот прв концерт по неколкумесечна па
Read More

Дневен хороскоп за 15 јули

Овен Бидете подготвени за компромис. Партнерот можеби ќе ви каже нешто што не сакате да го слушнете. Бидете силни и не ги сфаќајте работите премногу драматично. Земајте повеќе течности. Бик Компромис
Read More

(Видео) Пред 28 години Лука Модриќ чувал овци

Павле Баленовиќ, поранешен музичар и филмски каскадер, го посветил својот живот на проучување на Велебит и неговиот животински свет, пред се волците, кои на таа планина ги има во голем број. Во еден д
Read More

(Видео) Масимо фантастичен во Охрид

Хрватската музичка легенда Масимо Савиќ вечерва го одржа својот прв концерт на Антички театар во Охрид. Странецот во ноќта за мерак и уживање на бројната македонска публика ги испеа своите најголеми х
Read More

Маж уапсен оти ѝ украл бубрег на сопругата

Човек од Индија бил уапсен кога неговата сопруга Рита Саркар открила дека ѝ недостига еден бубрег и го обвинила за кражба и за продажба, објавија светските медиуми. Полицијата во западен Бенгал ги уа
Read More

(Видео) Трамп на мака, го згреши протоколот со кралицата Елизабета

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера се сретна со британската кралица Елизабета Втора во замокот Видзор во Лондон и двапати го згреши протоколот, пишува „Индепендент“. Додека поминуваа пред га
Read More

Јатрвите заедно на Вимблдон

Кејт Мидлтон и Меган Маркл денес во Лондон ќе го гледаат женското финале на Вимблдон во кое ќе игра Серена Вилијамс, блиска пријателка на војвотката од Сасекс. Ова е првпат јатрвите да се појават заед
Read More

Колинда навива за Новак

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ му посака среќа на Новак Ѓоковиќ пред полуфиналето со Рафаел Надал што почна да се игра вчеравечер, а продолжи денес. Таа на својот инстаграм профил о
Read More

Вдовиците живеат помалку стресно

Долго се веруваше дека бракот добро влијае врз двата сопружника „и во добро и во зло, во здравје и болест“, но новата студија на италијанските научници покажала дека вдовиците живеат со помалку стрес
Read More

Џејмс Бонд доби музеј на Алпите

На австриските Алпи е отворен мултимедијален музеј посветен на тајниот агент Џејмс Бонд, „007 елементи“. Во музејот може да се види како се снимале повеќето филмови за британскиот агент. Последниот фи
Read More

(Фото) Наташа Малинкова згодна и поцрнета

Македонската поп-пејачка Наташа Малинкова деновиве одмора во Грција. Таа на својот инстаграм-профил објави слика во бикини и се пофали со потемнетиот тен. „Лето, сонце, море, опуштање“, напиша Наташа
Read More

Прабабата на Хурем султан била од Хрватска

Турската глумица Мерјем Узерли, најпозната по улогата на Хурем од серијата „Величенствениот“ е на летување во Дубровник. Таа на инстаграм објави слика од летувањето и напиша дека нејзината прабаба е
Read More

(Фото) Иванна Хаџиевска стана русокоса

Шефицата на протоколот на премиерот Зоран Заев, Иванна Хаџиевска, го смени имиџот. Поранешната тв-водителка и модел на своите профили на социјалните мрежи објави слика на која косата ѝ е руса. Ивана с
Read More

Синовите на Брена работеле како келнери

Во едно скорешно интервју фолк-ѕвездата Лепа Брена откри дека нејзиниот син Стефан и посинокот Филип додека студирале во Америка работеле во ресторани како келнери. „Сакаа сами да заработуваат. Многу
Read More

Стаорците ги загрозуваат коралните гребени

Стаорците не се животни кои би ги поврзале со коралните гребени, но научниците тврдат дека тие животни директно ги загрозуваат овие екосистеми. Тим кој работи на архипелагот Чагос у Индискиот океан от
Read More

Рада му го прости неверството на Харис

Фолк-пејачката Рада Манојловиќ му го прости неверството на своето момче Харис Берковиќ. Таа на својот инстаграм-профил објави кусо видео од неговиот најнов спот за песната „Лош“, со коментар дека сите
Read More

Мистериозен црн саркофаг стар 2.000 години ископан во Египет (ВИДЕО)

Египет е познат како „лулка на цивилизацијата“ и во неговите археолошки наоѓалишта се ископани дел од најголемите откритија и историски тајни за човештвото. Најновото откритие од дното на лулката е ог
Read More

Ќе ечат тапани во Галичник

Денеска во селото Галичник почнува 45. Галичката свадба. Младенци на годинашната манифестација се Тања Лепческа која има потекло од Галичник и Златко Димовски, кои се избрани во конкуренција од четири
Read More

На Меган Маркл ѝ недостига глумата

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, за време на посетата на Даблин признала дека ѝ недостига улогата на Рејчел Зејн во популарната серија Suits. Ова го открила Фиона Мур, девојка која разговарала со Ма
Read More

(Фото) Бекамови на плажа на Свети Стефан

Викторија и Дејвид Бекам заедно со своите деца вчера пристигнаа на островот Свети Стефан во Црна Гора каде што ќе го поминат одморот. На интернет веќе се појавија првоите слики од славниот пар кој е н
Read More

(Галерија) Лила го покажа домот

Популарната водителка Лила Филиповска на својот инстаграм-профил честопати објавува фотографии и видеа од својот дом во Чаир. Таа со своите следбеници споделува слики за тоа како ги поминува викендите