Read More

(Видео) Возбуден пар се сексале во авион

Брачен пар од САД во задниот дел од авионот на лет за Мексико се надевале на мирен и пријател лет, но биле сведоци на секс на пар кој седел позади нив. Љубовниците, кои биле сместени во последниот ред
Read More

Изложба на подводни фотографии во Охрид

По повод Денот на Охридско Езеро, денеска на градскиот плоштад во Охрид  се отвори изложба на подводни фотографии, во организација на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид. На изложбата беа презентирани
Read More

Фејсбук молитва за Иванов

Со молитва која давала храброст и одлучност, домот на молитва House of Prayer од Скопје, решија да му помогнат  на преседателот Ѓорге Иванов. Тие на својата фан-страна на Фејсбук ги повикаа и сите сво
Read More

Одложен концертот на „Тексас“ во Скопје

Концертот на бендот „Тексас“ кој требаше да се одржи на 23 јуни во рамки на „Скопје колинг“ е одложен за 28 септември, најави организаторот „Авалон продукција“. „Со жалење ве информираме дека сме при
Read More

ТОП 20 автоголови од кои застанува здивот

Светското првенство досега донесе неочекуван број на автоголови, така што не е лошо да се потсетиме на една колекција на голови кои според авторот заслужуваат „Пушкаш награда“ на ФИФА за најдобар гол.
Read More

Ивана Поповска промовира нова книга

26-годишната поетеса и писател, Ивана Поповска наскоро ќе ја промовира новата книга „Утеши ме со вистината, не ме милувај со лаги“. Ова е нејзина шеста книга, овојпат збирка поезија во која има 154 пе
Read More

Македонски спортисти ќе се дружат со фановите на „Шампиоините за вас“

Кошаркарот Перо Антиќ, ракометарите Дејан Манасков, Филип Миркуловски и Филип Кузмановски, европските шампиони во карате, Дејан Недев и Аљоша Недев, како и кошаркарката и бикини фитнес шампион Едина М
Read More

(Видео) „Една љубов“ во Скопје

Во градски парк Скопје денес се одржа првиот од осумте концерти наречени „Една љубов“. „Една љубов“ се одржува вторпат и на едно место го претстави најкарактеристичното од културата, уметноста, музика
Read More

Забава во Струга со електронска музика

Утре, 15 јуни, во хангарот на Домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга настап ќе одржи Иниго Кенеди. Иниго Кенеди претставува икона во светот на електронската музика со над 100 музички изданиј
Read More

Ваучер за гумени чизми

Скопјанки вчера сосе чевли минуваа низ водата, за да се влезат  во автобусот на ЈСП, кој застана на „Југодрво“. Фотографијата која вчера беше споделена на социјалните мрежи, го впери прстот во скопски
Read More

(Фото) Заев крал на северот

По вчерашната објава на премиерот Зоран Заев, дека е постигнат договор со Грција, а Македонија ќе стане Северна Македонија, твитерџиите, ја искористија “Играта на тронови“ за да се шегуваат. Па така,
Read More

Квин симфони шоу во Градски парк

Град Скопје, Македонската филхармонија и Младинскиот културен центар, го најавуваат најголемото „Квин симфони шоу!“ На 22 јуни во Градскиот парк, на отворено, со почеток во 21,30 часот, ќе настапи поз
Read More

Злато вредно 17 милијарди долари лежи на морското дно во Карипското Море

Шпанската едрилица „Сан Хосе“, која потонала во Карипското Море, недалеку од брегот на Колумбија пред повеќе од 300 години, е пронајдена пред три години со помош на подморница управувана од Океаногра
Read More

Руската влада ја разгледува можноста за забрана на „пепси“ и „кока-кола“

Во моментите додека продажбата на најпопуларните пијалаци во светот, „кока-кола“ и „пепси“, паѓа во надолна линија, членовите на руската влада одлучиле дополнително да им направат проблеми и повикале
Read More

Глобалното затоплување е измама!

Глобалното затоплување, кое го заговараат глобалните влади, е научна измама. Сателитските податоци наводно покажуваат тренд на загревање во последните сто години, кој лажно е изменет за да покаже трен
Read More

Поранешен ватикански дипломат обвинет за поседување детска порнографија

Судот во Ватикан го закажал судењето за свештеникот Карл Алберт Капели на 22 јуни. На Капели ќе му се суди за поседување детска порнографија, која била откриена во неговите домови во САД и Канада. Во
Read More

Музика и забава во сите маала на Скопје

Од 21 до 24 јуни започнува Скопје Стрит Фестивал. Концептот кој го нуди годинава, е со цел на граѓаните да им се овозможи на улиците и во своите маала да слушнат квалитетна музика, која инаку ја има с
Read More

Луѓето, како и вонземјаните пред нив, ќе исчезнат поради климатските промени

Најновите откритија на неколку астрофизичари од Њујорк покажуваат дека во минатото планетата била населена од вонземјани, а како една од можностите за нивното исчезнување биле климатските промени. Ас
Read More

Кога сакаш да глумиш чаирчанец

Пиштолот во фармерки, ставен одзади додека цевката излегла низ дупката на џинсот. Фотографијата која кружи на социјалните мрежи, им стана супер забава на твитерџиите, кој во објавата напишаа: „Кога са