Read More

Вечерва Дани Димитровска на „Три круши 2018″

Вечерва во општина Кисела Вода, на локалитетот Три круши, концерт ќе одржи Дани Димитровска. Претходно истиот беше одложен поради временските неприлики. Од општината ги покаија сите граѓани да бидат дел од културното лето „Три круши…

Текстот Вечерва Дани Димитровска на „Три круши 2018″ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Шведски судија осуди муслимански силувач на деца со 150 часа добротворна работа

Шведски судија предизвика бес во јавноста поради тоа што муслимански бегалец, го прогласил за виновен за силување на дете, но го ослободил без затворска казна пишува samnytt.se. Судијата сметал дека детето било „напалено“. Окружниот суд го…

Текстот Шведски судија осуди муслимански силувач на деца со 150 часа добротворна работа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кампот на Хитлер, по 70 години стана луксузно одморалиште

Омиленото место на нацистите и најомилениот камп на Адолф Хитлер „Dream Holiday Camp“, кој се наоѓа на германскиот остров Руген во Балтичкото море, официјално е прогласено за модерно луксузно летувалиште. Ако се прашувате за што…

Текстот Кампот на Хитлер, по 70 години стана луксузно одморалиште е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Со раце го изнесе автомобилот од паркинг местото

Едно од фрустрирачките чувства секако е она кога на паркинг, возилата пред и зад вас се толку блиску, па ви се потребни безброј движења напред и назад за да излезете. Возачите ја разбираат оваа мака,…

Текстот (Видео) Со раце го изнесе автомобилот од паркинг местото е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Дарко Лазиќ ја повозе новата девојка на скутер

Дарко Лазиќ со новата девојка беа забележани на Црногорското крајбрежје во опуштено издание. Дарко пред два дена стигна во Црна Гора со својата нова девојка. Пејачот имаше закажан настап во Будва. Дарко со својата нова…

Текстот (Фото) Дарко Лазиќ ја повозе новата девојка на скутер е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина ѕвездата од „Третиот камен од Сонцето“ Елмари Вендел

Ѕвездата од серијата „Третиот камен од сонцето“ Елмари Вендел починала на 89 годишна возраст, а нејзиното семејство ја потврдило оваа тажна вест. Оваа легендарна серија била една од најпопуларните и најгледани речиси во целиот период…

Текстот Почина ѕвездата од „Третиот камен од Сонцето“ Елмари Вендел е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Во живо) Британците го испорачуваат Асанж?

Еквадор е се поблиску до одлуката да го укине азилот на основачот на Викиликс Џулијан Асанж и да го исфрли од својата амбасада во Лондон, објавил американскиот истражувачки новинар Глен Гринвалд. Претседателот на Еквадор Ленин…

Текстот (Во живо) Британците го испорачуваат Асанж? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џенифер Лопез: Пред 33 години машките се бескорисни

Пејачката Џенифер Лопез (48) која зад себе има три пропаднати брака одлучи да ги сподели своите искуства со другите жени. Џенифер учествувала во серијалот „Swipe Sessions“ кој го креираше Тиндер, познатата апликација за пронаоѓање на…

Текстот Џенифер Лопез: Пред 33 години машките се бескорисни е превземен од Reporter.mk.

Read More

Во Данска отворен најголемиот базен на пристаниште во светот

Данското архитектонско студио Bjarke Ingels Group (BIG) дизајнираше несекојдневен базен во пристаништето на данскиот град Архус, пишува Design Boom. Комплексот

Текстот Во Данска отворен најголемиот базен на пристаниште во светот е превземен од USB.mk.

Read More

Кија ја провоцира Јелена Карлеуша

Откако Јелена Карлеуша се огласи на темата пејачката кариера на Кристина Коцкар Кија и нејзиниот нов спот „Не се враќам на старо“, не и остана должна ни победничката во шоуто „Задруга“. Се почна со коментарот…

Текстот Кија ја провоцира Јелена Карлеуша е превземен од Reporter.mk.

Read More

Робокап се враќа во кино салите

Робокап повторно се враќа на филмското платно. Иако се чинеше дека претходната преработка ја уништи франшизата, сепак доаѓа уште еден филм од серијалите. Но, за разлика од претходните идеи за воскресение, изгледа дека сега филмашите…

Текстот Робокап се враќа во кино салите е превземен од Reporter.mk.

Read More

Принцот Џорџ денес полни пет години

Принцот Џорџ денес го слави петтиот родеден, а кралското семејство се заблагодари на честитките кои пристигнуваат од сите делови од светот. За разлика од својата сестра, прнцезата Шарлот (3), која и покрај малкуте години кои…

Текстот Принцот Џорџ денес полни пет години е превземен од Reporter.mk.

Read More

Уште една катастрофална година за Двејн Џонсон

Двејн Џонсон сними уште еден филм, кој ќе се намачи на благајните, нешто слично како и неговиот претходен филм „Rampage“. Во прашање е „Skyscraper“, акциски трилер со заложувачка тематика, сместен во Кина. Двејн Џонсон го…

Текстот Уште една катастрофална година за Двејн Џонсон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк (ВИДЕО)

Германскиот астронаут Александер Герст синоќа „упадна“ на концертот на Крафтверк со настап, кој го имаше на Меѓународната вселенска станица (МСС).

Текстот Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

14 јуни е посебен ден за Цеца и Анастасија

Српската пејачка Цеца јавно и порача на Анастасија колку е горда на неа за нејзиниот снимен прв спот и откри зошто 14 јуни е посебен ден за нив двете. Цеца на тој ден наполни 45…

Текстот 14 јуни е посебен ден за Цеца и Анастасија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк

Германскиот астронаут Александер Герст синоќа „упаднал“ на концертот на Крафтверк. Герст се снимал од Меѓународната вселенска станица (МСС), а Европската вселенска агенција (ЕСА) денеска на интернет ја постави видео снимката на која се гледа како…

Текстот Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк е превземен од Reporter.mk.

Read More

Анимираната серија „Ракуни“ се враќа на ТВ екраните

Живееме во втората деценија од новиот век, кога разни филмски преработки стигнуваат на телевизиските екрани и во кината. Добар дел од тие преработки всушност претставуваат само лов по пари. Сепак приказната за враќањето на детската…

Текстот Анимираната серија „Ракуни“ се враќа на ТВ екраните е превземен од Reporter.mk.

Read More

Која е вистината за формата на планетата земја во која живееме?

Дали некогаш сте се запрашале дали тоа што го знаеме за светот во кој живееме е вистина? Кога малку подобро ќе размислиме за работите кои ги прифаќаме како безусловна вистина, станува јасно дека има премногу…

Текстот Која е вистината за формата на планетата земја во која живееме? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ева Лонгорија поради бебето нема време за фризура

Актерката Ева Лонгорија ужива во првите мајчински денови, а иако не одбива често да го фотографира едномесечниот син Сантијаго Енрике, актерката решила на своите фанови да им го покаже бебето. Актерката од серијата „Очајни домаќинки“,…

Текстот Ева Лонгорија поради бебето нема време за фризура е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Чорлука и Бателиќ приредија незаборавна „фешта“

Франка Бателиќ (26) и Ведран Чорлука (32) и нивните поканети гости се забавуваа до раните утрински часови на Истра. По желното исчекување на венчавката, стотина гости до раните утрински часови пееја песни и пиеја алкохол…

Текстот (Фото) Чорлука и Бателиќ приредија незаборавна „фешта“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ја освои титулата светски првак, а ниту еднаш не заигра за Франција

Фудбалерите на Франција ја освоија втората титула светски првак. За тоа кој колку поединечно допринел за освојувањето на „Златниот глобус“ е тешко да се говори, но во тимот на „Триколорите“ сепак се издвојува еден играч.…

Текстот Ја освои титулата светски првак, а ниту еднаш не заигра за Франција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Доналд Трамп државник со најмногу обожаватели на Твитер

Доналд Трамп го надмина папата Францис во октомври минатата година и сега има 52 милиони обожаватели на Твитер. За разлика од него, папата има 47 милиони. На третото место е индискиот премиер Нарендра Моди. Ова…

Текстот Доналд Трамп државник со најмногу обожаватели на Твитер е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Аца Лукас е горд дедо

Српскиот фолк пејач Аца Лукас, на 19 мај оваа година за прв пат стана дедо. Неговата најстара ќерка Милјана на свет донесе девојче. Синот на пејачот од првиот брак, Лазар и братот на Милјана Инстаграм…

Текстот (Фото) Аца Лукас е горд дедо е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Огромните црвени гаќи кои го симболизираат популизмот на политичарите од Лондон се враќаат во Чешка

Славните огромни црвени гаќи кои во 2015 година, 45 минути се вееле на Прашкиот замок, наместо знамето, до овој момент биле закачени на фасадата на Ред галерија во Лондон. Градот бил избран поради тоа што…

Текстот (Фото) Огромните црвени гаќи кои го симболизираат популизмот на политичарите од Лондон се враќаат во Чешка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Нерешениот случај на ФБИ добил нов пресврт – откриен човекот кој украл 200.000 долари?

Човекот со име Д.Б.Купер со закана на бомба, киднапирал авион кој летал од Портланд до Сиетл на 24 ноември 1971 година. Откако во Сиетл ги ослободил патниците и екипажот, им наредил на пилотите да полетаат…

Текстот Нерешениот случај на ФБИ добил нов пресврт – откриен човекот кој украл 200.000 долари? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Лазукиќ ќе ги открие сите мрачни тајни на Беквалац за 50.000 евра?

Лука Лазукиќ би можел да стане ријалити ѕвезда, откако дури две продуцентски куќи се заинтересирани со него да преговараат за влез во проект. Како што пренесуваат српските медиуми, телевизија Пинк планира да му понуди дури…

Текстот Лазукиќ ќе ги открие сите мрачни тајни на Беквалац за 50.000 евра? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Карлеуша гледа потенцијална конкуренција во Кија

По повод објавата на својот прв спот на победничката во шоуто „Задруга“, Кристина Кија Коцкар, се огласи и Јелена Карлеуша. Пејачката без влакна на јазикот кажа што имаше за новиот спот на Кија, „Не се…

Текстот Карлеуша гледа потенцијална конкуренција во Кија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ана Цакиќ се вери со екс-голманот на Ѕвезда Предраг Рајковиќ

Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, манекенката Ана Цакиќ, се вери со Предраг Рајковиќ, понранешниот голман на Црвена Ѕвезда. Манекенката овој емотивен момент го сподели на Инстаграм. „Секој од нас имал момент кога посакал да го…

Текстот Ана Цакиќ се вери со екс-голманот на Ѕвезда Предраг Рајковиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Путин нареди да се отфрли доларот од руската економија

Една од најголемите руски банки, ВТБ настојува да го намали уделот на трансакциите во американски долари во земјата, бидејќи локалните жители ја одбираат руската рубља во однос на безвредниот зелен долар. „Постои една интересна работа…

Текстот Путин нареди да се отфрли доларот од руската економија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ана Севиќ избега од Дарко Лазиќ во Будва?

Пејачката Ана Севиќ за кратко го прекина одморот на море. Таа пред неколку дена беше уловена од страна на папараците како се шета во Будва во друштво на својата ќерка и новото момче Даниел Недељковиќ.…

Текстот Ана Севиќ избега од Дарко Лазиќ во Будва? е превземен од Reporter.mk.

Read More

Неда Украден супер баба без фотошоп и филтери

Неда Украден како и секое лето, така и ова, ужива во својот приватен рај во Боки Которскок, во куќата во која го минува времето од печетокот на летото па се до есента. Пејакчата и оваа…

Текстот Неда Украден супер баба без фотошоп и филтери е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џамба, човекот кој го претепал Аркан во поправен дом

За животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој бил основач и главен командант на Српската доброволна гарда, се пишувало многу. И по 17 години, откако беше убиен на 15 јануари во 2000 година, деталите за неговиот…

Текстот Џамба, човекот кој го претепал Аркан во поправен дом е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Елена Ристеска се разубавува

Пејачката Елена Ристеска објави слика на инстаграм со која најави дека наскоро влегува во нова кампања. Поп-пејачката има собрана коса и нашминкана со виолетов кармин, кој и одговара со облеката. „Преубава, слатка, најубавото нешто во…

Текстот (Фото) Елена Ристеска се разубавува е превземен од Reporter.mk.

Read More

Објавен оглас за работници кои треба да спијат на работа

Спиењето на работа може да биде проблематично, но замислете во таква прилика, шефот, наместо отказ и казна, ви врачи чек од 200 долари. Толку неделно се плаќа за она што буквално може да се нарече…

Текстот Објавен оглас за работници кои треба да спијат на работа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Нејмар се превртува од смеење за тркалањето на теренот на мундијалот

Најдобриот бразилски фудбалер Нејмар, на социјалните мрежи постави снимка со група деца, како се тркалаат на теренот и со тоа се пошегува на своја сметка и ги прифати критиките дека во голем број случаи, тој…

Текстот Нејмар се превртува од смеење за тркалањето на теренот на мундијалот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Фудбалерот Вида го славеше успехот на Хрватска со песна на Шабан

Хрватскиот дефанзивец Домагој Вида со песна на Шабан Шаулиќ, „Кралица на моето срце“, го прослави одличниот резултат на репрезентацијата на Светското првенство во Русија. Еуфоријата кај „коцкестите“ трае до ден денес. Славјето за освоеното второ…

Текстот Фудбалерот Вида го славеше успехот на Хрватска со песна на Шабан е превземен од Reporter.mk.

Read More

Несовесни роднини оставиле баба пред дом за стари лица

На роднините на една старица во Бразил им се заканува казна до три години затвор, затоа што буртлано ја оставиле пред домот за стари лица, за време на студената ноќ. На видеото кое го снимиле…

Текстот Несовесни роднини оставиле баба пред дом за стари лица е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Се ожени најдобриот пријател на Ноле

Марк Стилитано, најдобриот другар на српскиот тенисер Новак Џоковиќ, кој своевремено бил во врска со Ана Ивановиќ се ожени со руската пејачка и манекенка Инга Кисељева. Always ❤️ 19.07.18 ❤️ A post shared by Mark…

Текстот (Фото) Се ожени најдобриот пријател на Ноле е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Наташа Беквалац видно расположена, Лука е минато за неа

Синоќа српската пејачка Наташа Беквалац пред преполниот сплав во Белград имаше успешен настап. Пејачката се појави во секси фустан, со разголен грб. Последните неколку денови на големо се пишуваше за тоа дека Наташа видно ослабела…

Текстот (Фото) Наташа Беквалац видно расположена, Лука е минато за неа е превземен од Reporter.mk.