Read More

Ќерката на Милиќ Вукашиновиќ најдена мртва

Маја Авдибеговиќ, ќерка на босанскиот музичар Милиќ Вукашиновиќ, синоќа е пронајдена мртва во сараевската населба „Језеро“. Според босанските медиуми, Маја во станот на пронашла пријателка која веднаш повикала Брза помош, но лекарите само констатирале смрт. Според…

Текстот Ќерката на Милиќ Вукашиновиќ најдена мртва е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дневен хороскоп за 25 јули

Овен  Денес се појавуваат неочекувани можности за патување, учење или некаква друга обука или надградба. Отворени сте за нови искуства и нови познанства. Некои би можеле да запознаат некоја личност од друга култура или друг…

Текстот Дневен хороскоп за 25 јули е превземен од Reporter.mk.

Read More

Жељко Јоксимовиќ: Се чувствува страв од пожарите во Грција

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг Жељко, кои во моментов се на летување во Атина, просведочеа за големите пожари кои ја зафатија Грција. „Ние се наоѓаме во делот на градот каде нема никаква опасност.…

Текстот Жељко Јоксимовиќ: Се чувствува страв од пожарите во Грција е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Касандра се сонча на плажите во Барселона

Венецуелската актерка Кораима Торес, која се прослави во улогата на Касандра, денеска има 45 години и своите фанови ги поздрави од плажите во Барселона. Фановите со пофални коментари и ласкаа дека никогаш не изгледала подобро. El…

Текстот (Фото) Касандра се сонча на плажите во Барселона е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ќерката на Раде Шербеџија топлес со влакна под пазувите

Ќерката на Раде Шербеџија, дваесетгодишната Милица, објави фотографија во топлес издание на која фановите можат да ја видат во нејзиниот природен изглед. 🐢 A post shared by Mimi Šerbedžija (@rareformofmimerz) on Jul 19, 2018 at…

Текстот (Фото) Ќерката на Раде Шербеџија топлес со влакна под пазувите е превземен од Reporter.mk.

Read More

Таткото на Кевин од Сам дома бил криминалец

Теориите на заговор за филмот „Сам дома“ од 90-те години стануваат се полуди и полуди. Еден корисник на Редит јавно прашува од каде семејството на главниот актер Кевин Мекалистер има толку многу пари. Тој истовремено…

Текстот Таткото на Кевин од Сам дома бил криминалец е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пожарите во Грција се подметнати

Голем број експерти сметаат дека пожарите кои наеднаш се случија во Грција се подметнати. Ваквата теорија е покрепена и со видео докази. На една видео снимка која ја направиле туристи, се гледа лице кое ги пали…

Текстот Пожарите во Грција се подметнати е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Џенифер Лопез го прослави 49 роденден

Џенифер Лопез го прослави својот 49 роденден со семејството и пријателите на Бахами. „Моментална роденденска ситуација“, напишала пејачката под фотографијата со која се пофали на Фејсбук. Честитки и пристигнале од милион фанови. Current birthday situation……

Текстот (Фото) Џенифер Лопез го прослави 49 роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Токсична салата од Мекдоналд предизвикала епидемија во САД

По појавата на две одвоени епидемии компанијата Мекдоналд била присилена да прекине со продажбата на салати во 3000 ресторани во 14 држави во САД, наведуваат официјалните лица од сојузните здравствени служби. Бројката на заболени изнесувала…

Текстот Токсична салата од Мекдоналд предизвикала епидемија во САД е превземен од Reporter.mk.

Read More

На Кија и годи поддршката од Цеца

Кристина Кија Коцкар гостувала во емисијата „Народот прашува“, каде раскажала за односот кој го имала со Цеца. Кија зборувала и за допишувањето со фолк ѕвездата и потоа раскажа за поддршката која ја добила од фолк-ѕвездата.…

Текстот На Кија и годи поддршката од Цеца е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Беквалац ја уреди собата на ќерките Хана и Катија

Наташа Беквалац на Инстаграм објави фотографија од собата на нејзините две ќерки Хана и Катија. Пејачката ја уредила собата како во бајка. Во коментарите обожавателите имале само пофални зборови. Напишале дека собата изгледа волшебно. „Ние…

Текстот (Фото) Беквалац ја уреди собата на ќерките Хана и Катија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Нов хард диск со големина на паричка може да ги собери сите 45 милиони песни на iTunes

Научници од Универзитот на Алберта произведија хард диск кој што има капацитет 1000 пати повеќе од кој и да било

Текстот Нов хард диск со големина на паричка може да ги собери сите 45 милиони песни на iTunes е превземен од USB.mk.

Read More

Деми Ловато се предозирала со хероин

Американската пејачка Деми Ловато (25) завршила во болница. Наводно се предозирала со хероин, јавуваат американските медиуми. Како што пренесува ТМЗ, Ловато од својот дом во Холивуд, била однесена во болница каде била подложна на лекарски…

Текстот Деми Ловато се предозирала со хероин е превземен од Reporter.mk.

Read More

Во Јапонија направен воз „Хелоу Кити“

Јапонците наскоро ќе го пуштат во употреба брзиот воз „Хелоу Кити“, кој е целосно изработен по урнекот на популарниот цртан лик. Според јапонските медиуми, возот од идниот викенд ќе почне да сообраќа помеѓу Осака и Фукуока. Возот…

Текстот Во Јапонија направен воз „Хелоу Кити“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Три хороскопски знаци кои живеат најдолго

Според истражувањата  во кои учествувале преку 10 000 луѓе, три хороскопски знаци се подолговечни од другите. Тоа се рак, девица и овен. Рак Се верува дека многу ракови можат да доживеат длабока старост затоа што тие…

Текстот Три хороскопски знаци кои живеат најдолго е превземен од Reporter.mk.

Read More

Баз Олдрин одби да прослави 50 години од денот кога човекот чекореше по Месечината

Славниот американски астронаут Баз Олдрин одби да биде дел од прославата за одбележување 50 години од слетувањето на првиот човек на Месечината. Во вселенскиот центар „Кенеди“ пред неколку дена се одржа забава по повод освојување…

Текстот Баз Олдрин одби да прослави 50 години од денот кога човекот чекореше по Месечината е превземен од Reporter.mk.

Read More

NASA ќе соработува со Обединетите Арапски Емирати (ВИДЕО)

Раководството на американската вселенска агенција NASA потпиша договор со вселенската агенција на ОАР за испраќање на повеќе луѓе во вселената.

Текстот NASA ќе соработува со Обединетите Арапски Емирати (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

Јане Петков со нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа

Бугарскиот пливач Јане Петков денеска во Охридското Езеро постави Гинисов рекорд откако преплива 3.380 метри во вреќа и врзан со ланци. 64-годишниот Петков почна да плива утрово во 9:30 од плажата Горица 3, а на охридскиот кеј…

Текстот Јане Петков со нов Гинисов рекорд во пливање во вреќа е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Со моторни пили ги дочекаа младенците

Место бомбони и цвеќиња, звукот на моторните пили ечел по венчавката на млада брачна двојка. Младоженецот бил дрвосечач по професија. Решил на оргинален начин да го одбележи најважниот ден од неговиот живот. По излегувањето од…

Текстот (Видео) Со моторни пили ги дочекаа младенците е превземен од Reporter.mk.

Read More

Никол Кидман претерала со ботоксот

Холивудската глумица Никол Кидман претерала со ботоксот, пишуваат американските таблоиди. Тие објавија фотографии од Австралијанката направени на „Комик кон“ во Сан Диего, каде што Никол го промовира својот нов филм „Аквамен“. „Никол не може да…

Текстот Никол Кидман претерала со ботоксот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Индиец му се моли на Доналд Трамп како на бог

Индиецот Буса го смета Доналд Трамп за бог. Тој веќе три години се моли на сликата на американскиот претседател, фотографијата од Трамп ја носи секаде со себе, а ги убедил и соседите дека молитвите до…

Текстот (Видео) Индиец му се моли на Доналд Трамп како на бог е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ротшилд обвинет за вмешаност во скандал со перење на пари

Швајцарскиот финансиски регулатор ја обвини банката „Rothschild Bank AG“ и нејзината малезиска филијала, 1MDB, за кршење на законот за спречување на перење на пари. Според регулаторот, банката на Ротшилд, „Rothschild Bank AG“ и „Rothschild Trust…

Текстот Ротшилд обвинет за вмешаност во скандал со перење на пари е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Гладни мечки раскопале гробишта на Камчатка

Неколку мечки раскопале бројни гробни места на гробиштата во Камчатка, на далечниот исток во Русија. Одговорните за чување на гробиштата велат дека најверојатно животните биле во потрага по храна, пренесува агенцијата „Интерфакс“. „Обично ова време…

Текстот (Видео) Гладни мечки раскопале гробишта на Камчатка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Колинда ја ископира Меланија од глава до петици

Колинда Грабар Китаровиќ го пречека израелскиот претседател Реувен Ривлин, а за таа пригода хрватската претседателка одбрала соодветен аутфит, сметаат модните критичари. Колинда се решила за идентичен костим кој го несела и Меланија Трамп, за време…

Текстот Колинда ја ископира Меланија од глава до петици е превземен од Reporter.mk.

Read More

Горан Пандев третпат стана татко

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, третпат стана татко. Неговата сопруга Надица роди ќерка која ќе се вика Софија. Горан и Надица ги имаат и ќерката Ана и синот Филипо. Веста дека Пандев добил…

Текстот Горан Пандев третпат стана татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Гумени салонки од Баленсиага

По гумените сандали за на плажа, направени во соработка со „Крокс“, а потоа и сандалите на платформа, модниот бренд „Баленсиага“ промовира гумени салонки. Стилистите ги опишуваат како скап летен моден хит, оти еден пар гумени…

Текстот Гумени салонки од Баленсиага е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ким Кардашијан заработила пет милиони долари за пет минути

Ким Кардашијан заработила пет милиони долари, за само пет минути. Ријалити ѕвездата го лансираше својот парфем, а заработаката изнесувала милион долари за една минута. Богатството на Ким се проценува на 350 милиони долари, а нејзиниот…

Текстот Ким Кардашијан заработила пет милиони долари за пет минути е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мистериозна појава во океаните ги збуни научниците (ВИДЕО)

Во океаните на јужната хемисфера забележан е еден многу необичен феномен: помали водени вртлози, така поврзани што изгледаат како огромен

Текстот Мистериозна појава во океаните ги збуни научниците (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

На 101 година Кирк Даглас вежба секојдневно

Холивудската легенда, Кирк Даглас на 101 година и понатаму вежба секојдневно со неговиот личен тренер, открил неговиот син Мајкл Даглас во едно телевизиско интервју во Лондон. „Тоа го прави за телото му биде здраво, а…

Текстот На 101 година Кирк Даглас вежба секојдневно е превземен од Reporter.mk.

Read More

Паркирала на место за лица со инвалидитет, па добила непријатна порака

Џесмин Свифт (19) во град во Британија паркирала на место кое било наменето за лица со посебни потреби. Кога се вратила во автомобилот, на предното стакло забележала брутална порака. Лицето кое ја оставило пораката, не…

Текстот Паркирала на место за лица со инвалидитет, па добила непријатна порака е превземен од Reporter.mk.

Read More

Дунавка прозборе за љубовта со Владо

Откако манекенката и бизнисменка Дунавка Трифуновска се појави во новиот спот на Владо Јаневски, а потоа сподели и неколку заеднички фотографии, медиумите објавија дека тие се во врска која трае уште од пред снимањето. „Репортер“…

Текстот Дунавка прозборе за љубовта со Владо е превземен од Reporter.mk.

Read More

Најплатените музички ѕвезди во светот

Светските музички ѕвезди на големо ја имаат материјализирано својата слава, а благодарение на својата популарност, хитови и настапи тие заработуваат милионски износи. Списанието Билбоард составил листа на најплатени музичари на светот. 10. Цолдплау – Крис…

Текстот Најплатените музички ѕвезди во светот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина новинарот Ристо Поповски, основач на „Макфакс“

По кратко боледување, вчера почина Ристо Поповски, основачот на првата приватна новинска агенција „Макфакс“ во 1992 година. Поповски зад себе остави импресивна новинарска биографија и беше голем поборник на слободата на изразувањето и медиумските слободи,…

Текстот Почина новинарот Ристо Поповски, основач на „Макфакс“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тоблероне го враќа стариот облик и грамажа

Тоблероне се враќа на својот традиционален облик, откако одлуката да се зголеми јазот меѓу триаголниците и подигнатата цена предизвика без кај обожавателите на овој вкусен производ. Чоколадата во 2016 година, со почетните 170 грама е…

Текстот Тоблероне го враќа стариот облик и грамажа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Јапонците измислија имплант со кој ќе се уништуваат туморите

Терапијата со светло директно во телото би го олеснило лечењето на туморите и ракот на чувствителните органи како што се

Текстот Јапонците измислија имплант со кој ќе се уништуваат туморите е превземен од USB.mk.

Read More

(Видео) Доктор Ник Бегиќ го разоткрива постоењето на ХААРП

ХААРП или програмата за активно високофреквентно истражување, веќе повеќе од дваесет години е релоциран во цивилниот сектор. Американската војска се одлучила на ваков чекор откако програмата решила да ја предаде во институционални раце, поточно на…

Текстот (Видео) Доктор Ник Бегиќ го разоткрива постоењето на ХААРП е превземен од Reporter.mk.

Read More

Талат Џафери ја мажи ќерката

Претседателот на собранието на РМ, Талат Џафери, ја мажи ќерка си Бесија. Тој не откри детали за венчавката, но рече дека ќе земе неколку слободни денови заради свадбата на ќерка си. Јавноста дозна за ќерката…

Текстот Талат Џафери ја мажи ќерката е превземен од Reporter.mk.

Read More

Франка во проблеми по свадбата со Чорлука

По само два дена од венчавката со Ведран Чорлука, хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ не може да се опорави. Таа на својот Инстаграм стори објави кратка снимка на која покажува во каква состојба се наоѓа.…

Текстот Франка во проблеми по свадбата со Чорлука е превземен од Reporter.mk.