Read More

(Видео) Симеон Коруновски е новиот миленик на тинејџерките

„Каде сме“ е насловот на новата песна на младиот пејач Симеон Коруноски. Песната е направена во соработка со композиторот и продуцент Иле Спасев. За песната се снимаше и спот, а кадрите се направени на приватен…

Read More

Модна блогерка реши да живее гола во џунгла  

Познатата блогерка Фрили, која претходно уживала во богатството, денес заедно со своето момче одлучиле светскиот џет-сет да го заменат со живот во џунгла во Јужна Америка од каде секојдневно објавува постови на „Инстаграм“ преку кои…

Read More

Македонските одбојкари избркани од Медитеранските игри во Шпанија

Македонската репрезентација во одбојка е казнета  поади недолично однесување, дивеење и недисциплина  на Медитеранските игри во Шпанија. Затоа тие се избркани од Игрите и ќе се вратат во Скопје.  Од МОК испратија  официјално соопштение и…

Read More

Последните снимки од „Розета“ која слета на комета (ВИДЕО)

Европската вселенска агенција (ЕСА) ги објави последните слики на вселенската сонда „Розета“, која намерно се урна на површината на кометата

The post Последните снимки од „Розета“ која слета на комета (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

(Фото) Гоца Тржан топлес во Грција

Познатата српска пејачка Гоца Тржан во моментов е на летен одмор во Грција, на вториот крак, Ситонија, каде е заедно со својот сопруг Рашо и ќерката. Таа објави фотографија на својот инстаграм-профил, на која покажа…

Read More

Жените од Саудиска Арабија слават, седнаа зад волан по неколку децении

Жените од Саудиска Арабија слават по улиците откако ја добија можноста да возат за првпат по последните неколку децении. Ваквиот пресврт доаѓа откако кралството ја укина единствената светска забрана за жените да управуваат моторизирани возила.…

Read More

Брена ја раскажа љубовната приказна со Боба Живојиновиќ

Љубовната приказна на Лепа Брена и Слободан Боба Живоиновиќ почнала во 1986 година. Двајцата велат дека имале впечаток дека судбината ги споила. „Кога се сретнав со Боба ми се допаднаа неговата спонтаност и искреност и…

Read More

По 40 години, Кичо Слабинац ја сретна својата „прекрасна црна жена“

По 40 години, пејачот Крунослав Кичо Слабинац се сретна со белграѓанката Мирјана Антоновиќ за која ја напишал песната „Заради една прекрасна црна жена“. Неговата прва љубов, како што ја нарекува, лани му испратила порака дека…

Read More

Динча стана татко

Српскиот фолк-пејач Милан Динчиќ – Динча стана татко. Неговата сопруга Јелена вчера роди момче, кое ќе се вика Вукан. Ова е прво дете на Динча и на Јелена. Двојката се венча годинава во април. Тие…

Read More

Дневен хороскоп за 26 јуни

Овен Имајте на ум, особено денес, да не се водите од пишаните правила, туку малку заобиколете ги. Направете свој животен план, според своите мерила и правила. Вие сте премногу мотивирани и креативни за да се…

Read More

Нови 50.000 ѕвезди анализирани за екзопланети за само неколку недели

Тим од научници успешно анализираа нови 50.000 ѕвезди снимени од Кеплер телескопот на НАСА. Посебноста на новата анализа е во

The post Нови 50.000 ѕвезди анализирани за екзопланети за само неколку недели appeared first on USB.mk.

Read More

Галичани направија модерна свадба

Годинашните младенци на галичката свадба, Тања Лепческа и Златко Димовски, дваесет дена пред венчавката во Галичник, направија класична свадба. Тие се ванчаа викендов, па со своите семејства и пријатели прославија во еден скопски ресторан. Тања…

Read More

Адел се пишмани, спрема нов албум

  Британската поп-ѕвезда Адел почна да работи на нов албум, што ќе биде нејзино прво издание од „25“, што излезе пред три години. Триесетгодишната Адел веќе ги одржала првите состаноци со продуцентите и планира да…

Read More

Гога Секулиќ трудна на 41 година

Српската пејачка Гога Секулиќ е бремена. Таа ова го потврди за српските медиуми, односно дека чека бебе со својот партнер Урош Домановиќ. „Многу сум среќна!” –изјавила Секулиќ. И додала „се чувствувам одлично бидејќи дознав пред…

Read More

Бил Гејтс има план да искорени една смртоносна болест (ВИДЕО)

Бил Гејтс ќе вложи четири милиони долари во проект за создавање на генетски модифицирани комарци, кои меѓусебе ќе се уништуваат

The post Бил Гејтс има план да искорени една смртоносна болест (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Јапонец среде Белград со хрватски дрес

Јапонец облечен во хрватски дрес се прошета среде Белград, на Калемегдан. Фотографијата стана хит на социјалните мрежи, а ја објавија и сите регионални медиуми. Јапонскиот турист го фотографирале минувачите, а тој се чудел зошто привлекува…

Read More

Ален Вокер ѕвезда на затворањето на „Скопје колинг“

Еден од најпопуларните диџеи и продуценти на денешницава, Алан Вокер, беше ѕвезда на затворањето на големиот музички фестивал „Скопје колинг“, во организација на „Авалон продукција“. Забавата почна со настапите на диџеј Љубиша, Кортекс, Дуоз и…

Read More

Следува лето без пеколни температури

Можеби нема да има толку високи температури на какви што сме навикнати во летниот период, но, сепак, долгорочните прогнози најавуваат дека овој јули ќе биде сончев и топол. Иако прогнозите кои се однесуваат на подолг…

Read More

Циклонот Силвија вечерва засилува, многу дожд и пад на температурите

Вистинска есен на стартот на летото најавуваат синоптичарите. Метеоролозите најавуваат дека циклонот Силвија ќе се интензивира, а првиот воден „бран“ можеме да го очекуваме уште вечерва, и тоа во западните и јужните краеви на земјата.…

Read More

(Фото) Здравкица секси фудбалерка

Водителката Здравкица Милиќ објави фотографија стара 8 години на која е облечена во фудбалски дрес. Таа ја сподели фотографијата во престрет на Мундијалот. „Фотографијата е стара, ама ете одлично дојде сега поради Светското првенство во…

Read More

Фустан со сензори откри колку жените се изложени на непожелни допири (ВИДЕО)

Експериментот беше спроведен во Бразил, а со поддршка од пијалакот „Швепс“ За задник, за половина, за раменици, за раце, врат…

The post Фустан со сензори откри колку жените се изложени на непожелни допири (ВИДЕО) appeared first on USB.mk.

Read More

Миленко: Докторатот на Груевски е препишан

По објавата дека експремиерот Никола Груевски следниот петок, на 6 јули, на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани докторската дисертација, се јави и водителот Миленко Неделковски со тврдење дека докторатот бил украден. Тој објави…

Read More

Неделен хороскоп од 25 јуни до 1 јули

Овен Поради обврските кои ќе ги имате неделава, можеби ќе немате толку слободно време за пријателите, нo треба да се потрудите секогаш да имате барем малку време за нив. Не постои нешто што релаксира повеќе…

Read More

Бугарски манекен се возбудува на Цеца

Фолк-пејаката Цеца Ражњатовиќ неодамна со гламурозна забава го прослави својот 45. роденден. Фолк-пејачката често на „Инстаграм“ објавува фотографии од својот живот, а на нејзината најнова секси фотографија не остана имун ни бугарскиот манекен од нејзиниот…

Read More

(Фото) Жељко – детето кое заработувало со хармоника

Познатиот српски пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ своите музички почестоци ги врзува за хармониката. Уште како дете го засакал овој инструмент, а хармониката и настапите со неа му ги донеле и првите пари во животот.…

Read More

Ќерката на Миранда од „Сексот и градот“ е момче

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон, на својот инстаграм-профил објави фотографија од дипломирањето на нејзиниот 21-годишен син Семјуел. Во пораката таа откри дека Семјуел е трансродово лице. Актерката напиша „Горда сум на мојот…

Read More

Англичанка го убеди дечкото од Лондон да се венчаат во Охрид

Британската двојка Луси и Џони се венчаа во Охрид. Тие специјално за оваа пригода допатувале во Охрид, заедно со нивни блиски роднини и пријатели од различни делови на Англија, но и од Австралија, Дубаи, Сингапур…

Read More

Џорџина Родригез му направи роденденска журка на најголемиот син на Роналдо

Додека Кристијано Роналдо е посветен на ангажманите околу Светското првенство во фудбал, Џорџина Родригез ги презеде семејните обврски и му организира роденденска забава на најголемиот син. Својот осми роденден Кристијано Џуниор го прослави покрај базен…

Read More

Јатрвите во војна

Кејт Мидлтон решила веќе да не ѝ помага со совети на својата јатрва Меган Маркл, особено не за тоа како да се однесува на кралските церемонии, пишуваат британските медиуми. Според пишувањата, доказ за тоа било и…

Read More

Груевски ќе стане доктор

Експремиерот Никола Груевски следниот петок, на 6 јули, на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани докторската дисертација. Темата на докторатот е „Економските ефекти на различните видови меѓународни текови на капитал, со посебен осврт на…

Read More

 Бригит Нилсен на 55 години по петтипат стана мајка

Данската манекенка и актерка Бригит Нилсен го роди своето петто дете. Според магазинот „Пипл“, ова е прво дете за Бригит во бракот со Матие Десие. 55-годишната Бригит ридила здраво женско бебе во една приватна болница…

Read More

Почина скопската легенда Жабарот

Почина скопската урбана легенда Илија Саздов, но за скопјани познат како Жабарот. Тој беше сопственик на гостилницата „Кај Жабарот“ на кејот на Вардар. Култното кафеанче во Скопје, она на Жабарот, беше главното свртилиште не само…

Read More

Димитров чести патлиџани

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, преку својот фејсбук и твитер-профил им вети пакет домати за сите земји што ќе поддржат почеток на преговорите на Македонија со Европската Унија. „Највкусниот домат во светот, без конкуренција!…

Read More

Џорџ и Амал со децата на одмор во Италија

Американскиот актер Џорџ Клуни со сопругата Амал и близнаците Александар и Ела викендов пристигнаа во Италија. Семејството Клуни дојде во Сардинија со приватен авион. Папараците ги фотографираа како излегуваат од авионот, Џорџ со едното дете и…

Read More

Дневен хороскоп за 25 јуни

Овен  Вашата тврдоглавост нема да ве направи подобра личност, ниту да ви донесе плус поени кај другите. Потрудете се да го прифатите секој совет, како и секоја критика. Изненадете го партнерот со подготвување вкусна вечера,…

Read More

Што ги прави раковите посебни?

За ракот важи правилото дека е многу тешко да го запознаете и да го натерате да ве пушти во својот свет. Но, кога ќе го направи тоа, ќе имате пријател за цел живот. Ако сте успеале да стекнете…