Read More

(Фото) Внуката на Блага Петреска ја наследи руската убавина на мајка си

Леона Кондратенко , внуката на фолк -ѕвездата Блага Петреска наполни 16 години. Таа е ќрка на нашата позната виолонистка Ана Контратенко, која е од Русија, и Олег Кондратенко, син на Блага Петреска. М
Read More

Бнана е новиот рајскиот остров  

Неколку километри од прстолнината на Катар, Доха, се наоѓа вистинска оаза која потсетува на на Малдивите – островот Банана. Станува збот за луксузното одмаралиште кое започна со работа пред четири год
Read More

(Фото) Водителката која остана без рака на носилка, се појавија фотографии од несреќата

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ, која пред два дена доживеа тешка нереќа, во која автобус и ја откина ракта, се уште е главна вест во регионот. Особено што сега веќе излегоа и фотографии, од момен
Read More

(Фото) Лила секси и на турска софра

Водителката Лила Филиповска се пофали дека е во Турција, од каде сподели и фотографија. Додека водителката го пие утринскиот чај, покажа  како изгледа турски доручек, сосе неа на софрата. Фановите пак
Read More

(Фото) Лила секси и на турска софра

Водителката Лила Филиповска се пофали дека е во Турција, од каде сподели и фотографија. Додека водителката го пие утринскиот чај, покажа  како изгледа турски доручек, сосе неа на софрата. Фановите пак
Read More

Ози Озборн ја откажа турнејата поради грип

Пејачот Ози Озборн (70), кој обожавателите го нарекуваат „татко на хевиметалот“, ја откажа турнејата низ Европа и заврши во болница поради грип, објави „Мирор“. Лекарите го советуваа  да побара итен т
Read More

Сопругата на починатиот Јанко Узунов организира хуманитарен концерт за Момо Николовски

Во салата на хуманитарниот дом Даре Џамбаз во Скопје, на 17-ти февруари годинава, во недела во 18 часот ќе се одржи хуманитарен концерт посветен за естрадниот уметник Момо Николоски, на кому му е потр
Read More

(Фото) Нина Бадриќ прв пат топлес

Хрватската пејачка Нина Бадриќ се фотографираше топлес , па фотографијата ја сподели на социјалните мрежи. На изненадување на фановите, оти Нина, до сега не се фотографирала разголена.Пајечката, ги со
Read More

Калиопи и Ромео повторно во љубов

Поп дивата Калиопи Букле наводно  пак е во љубов со поранешниот сопруг Ромео Грил. Веќе подолго време се зборува дека тие живеат заедно, но дека двојката се уште не сака ова да го сподели во јавноста.
Read More

Доѓа нов снег со студен бран

  За време на овој викенд под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, наутро и во претпладневните часови по одделни
Read More

Мислев ќе завршиме заедно во некоја клисура, Бобан Авалон емотивен за починатиот брат

Сопственикот на „ Авалон продукција“, Бобан Милошески, ги сподели емоциите, па раскажа дека на вчерашен ден бил роден неговиот брат Даниел, кој за жал ненадејно почина  летото во 2014 година. Бобан и
Read More

Младоженец изнервира невеста, три минути по венчавката му побара развод

Во Кувајт неодамна бил склучен најкраткиот брак на светот, пренесуваат тамошните медиуми. Сè било многу неочекувано и набрзина, иако се изгледало нормално за време на венчавката. Откако матичарот ги в
Read More

Катица слави роденден, сосе бундата

Специјалнта јавна обвинителка Катица Јанева, денес слави роденден. Обвинителката полни 54 години, па од рано наутро на социјланите мрежи постојано и стигнуваат роденденски честитки. Сепак, обвинителка
Read More

Хороскоп за 9 и 10 февруари

  Овен Денес ќе бидете задоволни од ситуацијата на полето на работата и се надевате дека работите ќе останат такви. Сакате личноста со која сте во врска, искрено да ги покаже своите чувства, но к
Read More

„Екстра бенд“ промовира нова песна

„Екстра бенд“ има нова песна – „За мили чеда, свадби да правам“. Автор на оваа народна песна е Златко Миладиновски со кого бендот соработувал и претходно. „Ова не е наша прва авторска песна. Нè
Read More

“Не е комета, не е астероид, туку дел од вонземски вселенски брод” (ВИДЕО)

И покрај силното противење на научната заедница, астрофизичарот Ави Лоеб, шеф на Одделението за астрономија на Унверзитетот Харвард продолжува да ја застапува својата теорија дека вселенскиот објект „
Read More

Смртни закани за Врањеш, Карлуша на суд-нема крај на секс скандалот

Фудбалерот Огњен Врањеш поднесе кривична пријава против пејачката Јелена Карлеуша, пренесоа српските медиуми. Секс скандалот за кој наголемо се пишпуваше во Србија и регионот, ќе добие епилог на суд.
Read More

Дури тројца автори ангажирани за песната на Тамара за да биде втора на Евросонг!

Тројца автори се ангажирани да и ја направат песната на Тамара  Тодевска за да ја претставува Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив. Песната има работен наслов„Proud“ и е
Read More

Мајката на Роналдо: Мајорга не отиде во собата да игра карти, туку за нешто друго!

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро, влезе во одбрана на својот син за обвинувањата дека ја силувал Американката Катрин Мајорга велејќи дека таа не отишла во собата на фудбалерот за да игра
Read More

Почина британскиот актер Алберт Фини

По кратко боледување денес на 83 годишна возраст, почина британскиот актер Алберт Фини. Тажната вест ја соопштиле членовите на неговото семејство. Фини се има прославено во филмовите „Том Џонс“, „Сабо
Read More

Владе Дивац го изнервира Леброн Џејмс, направи трансфер среде натпревар

НБА ѕвездата Леброн Џејмс вели дека è иритиран од потегот на тренерот на „Кингс“, Владе Дивац, кој бил дел од зделката која никогаш досега се нема случено во НБА. Играчот Харисон Барнс бил трејдуван
Read More

Тетовски анонимуси наместо „Таксират“, скандалозна распределба на пари во култура

Хаос во годишната програма на Министерството за култура која беше објавена денеска. Укинати се бројни музички манифестации, анонимни лица и фирми ќе добијат огромни средства од буџетот за култура, а п
Read More

„Тато, те молам прекини да ме мачиш“, Меган му испратила писмо на Томас Маркл

Светските медиуми пишуваат дека војвотката од Сасекс не ги прекинала сите канали на комуниакција со своето семејство, откако се омажила за британскиот принц Хари. Медиумите сега откриле некои нови де
Read More

(Видео) Елен Деџенерис подари милион долари на сиромашно семејство

Американската водителка Елен Деџенерис во својата емисија „Елен“ му даде милион долари на шестчленото семејство Даниелс. Таа ги запозна Криси и Роберт Даниелс лани во ноември, кога учествуваа во награ
Read More

Американците произведоа пиво со марихуана

Откако Канада и десет држави во Америка ја легализираа марихуаната, пивницата Two Roots Brewing произведе безалкохолно пиво со марихуана. Пивото ќе го пуштат во продажба следната недела. Производители
Read More

(Видео) Автобусот ја приковал водителката Деа за ѕид, ја туркал неколку метри

Момчето на водителката Деа Ѓурѓевиќ, Младен Мијатовиќ во емисија на „Пинк“ раскажа што се случило вчера утрото кога неговата партнерка доживеа несреќа. Младен вели дека српскиот водител Предраг Сарап
Read More

(Фото) Богоев го батали автомобилот

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, денеска на работа отиде со велосипед и се пофали на „Фејсбук“. „Се приклучив кон Winter Bike To Work Day – Skopje #5. Не само денеска туку секој
Read More

„Зегин медика“ лекар на вашето семејство

ПЗУ Поликлиника „Зегин медика“ е здравствена установа која обезбедува целосни здравствени прегледи и специјалистички здравствени услуги за сите оние што сакаат професионалност, удобност, ефикасност, к
Read More

Режисерот на „Боемска рапсодија” остана без номинација поради обвиненијата за силување

Режисерот на „Боемска рапсодија”, Брајан Сингер, остана без номинација на доделувањето на наградите БАФТА поради обвинувањата за сексуална злоупотреба. „Во контекст на последните, многу сериозни обвин