Category: Фраер(к)и

Read More

(Видео) Мадона шокираше со провокативниот настап во долна облека: „Како да ја гледам баба ми“

Откако во јуни беше хоспитализирана поради сериозна бактериска инфекција која можеше да има фатални последици, славната Мадона оваа есен ја продолжи турнејата „The Celebration Tour“. …
(Видео) Мадона шокираше со провокативниот настап во долна о…

Read More

(Видео) Викторија Бекам се пошегува на своја сметка, луѓето ја нарекоа кралица на хуморот

Иако на почетокот делува ладно и одмерено, Викторија Бекам всушност е многу хумористична и забавна, што гледачите можеа да забележат во документарецот за нејзиниот сопруг …
(Видео) Викторија Бекам се пошегува на своја сметка, луѓето ја нарекоа …

Read More

Пејачката Андријана Јаневска стана доктор на науки

Пејачката Андријана Јаневска стана доктор на науки. Таа успешно ја одбрани докторска дисертација на тема „Македонското традиционално народно пеење во: Мала Преспа, Голо Брдо и …
Пејачката Андријана Јаневска стана доктор на науки Прочитај повеќе…

Read More

Модел на „Онли фанс“ потрошила 250.000 евра на операции: „Никој не ме препознава на личната карта“

Дениз Роша (39) од претходно ѝ беше позната на светската јавност како адвокатка и модел на „Онли фанс“. Имено, адвокатката, која на една популарна социјална мрежа …
Модел на „Онли фанс“ потрошила 250.000 евра на операции: „Никој не ме препозна…

Read More

(Видео) На концертот на Раста во Загреб настана хаос, реагира и полицијата

Настапот на Стефан Ѓуриќ-Раста, еден од водечките регионални поп-фолк рапери, во клубот The Best на загрепски Јарун во петокот вечерта предизвика гнев кај поголема група …
(Видео) На концертот на Раста во Загреб настана хаос, реагира и полиција…

Read More

Почина 70-годишна жена на концерт на Роби Вилијамс

Жена на 70-годишна возраст почина во болница откако паднала на концерт на британскиот пејач Роби Вилијамс во Сиднеј, соопштија здравствените власти. За време на концертот, …
Почина 70-годишна жена на концерт на Роби Вилијамс Прочитај повеќе »
Т…

Read More

(Видео) Снуп Дог откри дека сепак не се откажува од марихуаната

Откога Снуп Дог минатата недела рече дека ќе се откаже од цигарите, фановите беа поделени и вџашени бидејќи мислеа дека раперот можеби решил да не …
(Видео) Снуп Дог откри дека сепак не се откажува од марихуаната Прочитај повеќе »
Текстот (Виде…

Read More

Бритни Спирс првпат во јавноста по објавувањето на мемоарите: беше во друштво на пријател

Пејачката Бритни Спирс првпат е видена во јавноста по објавувањето на мемоарите The woman in me. Таа шеташе низ Холивуд, придружувана од Кејд Хадсон, агент …
Бритни Спирс првпат во јавноста по објавувањето на мемоарите: беше во друштво на прија…

Read More

(Видео) Нова песна на Антониа Гиговска – „Брига ме“

Македонската пејачка, Антониа Гиговска, која стана мајка пред четири месеци, ја објави својата нова песна на српски јазик, „Брига ме“. Музиката и аранжманот се на …
(Видео) Нова песна на Антониа Гиговска – „Брига ме“ Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

Несреќниот роденден на Џо Бајден: свеќите на тортата за малку ќе предизвикаа пожар

Бајден е најстариот претседател во историјата на Соединетите Американски Држави, а доказ за тоа е и бројот на свеќички на неговата роденденска торта. Тоа го …
Несреќниот роденден на Џо Бајден: свеќите на тортата за малку ќе предизвикаа пожар Пр…

Read More

Дејвид Гета и 25 години помладата девојка чекаат дете

Познатиот диџеј Дејвид Гета (56) во четвртокот се прошета на црвениот тепих на Латино Греми со својата девојка Џесика Ледон (31). На доделувањето на овие …
Дејвид Гета и 25 години помладата девојка чекаат дете Прочитај повеќе »
Текстот Дејвид Г…

Read More

(Видео) Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Легендарниот Здравко Чолиќ вчера вечер му се придружи на Дино Мерлин на концертот во Старк Арена во Белград. Двајцата ја испеаја песната „Да ти кажем …
(Видео) Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград Прочи…

Read More

Кијану Ривс зборува за своите најлоши филмови: „Тоа беше катастрофа“

Канадскиот актер Кијану Ривс неодамна им откри на медиумите кој од неговите два филма го смета за најлош. Имено, иако актерот е најпознат по својата …
Кијану Ривс зборува за своите најлоши филмови: „Тоа беше катастрофа“ Прочитај повеќе »
Тексто…

Read More

(Видео) Врчак се врати на сцената по 15 години, објави заедничка песна со ДНК

По цели 15 години Раде Врчаковски-Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена. Заедно со ДНК ја објави песната „Посреќна“, а публиката веќе коментира …
(Видео) Врчак се врати на сцената по 15 години, објави заедничка песна со ДН…

Read More

Достоинствено простување од актерот Мето Јовановски

Денеска, градот Скопје во кој актерот Мето Јовановски, што ненадејно почина во 77 година, го помина најголемиот дел од животот, неговата родна Малешевија и цела …
Достоинствено простување од актерот Мето Јовановски Прочитај повеќе »
Текстот Дос…

Read More

На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре е на суд во Шпанија

Шакира, колумбиската латино-пејачка, добитничката на Греми, утре е на суд во Барселона под обвинение дека ги измамила шпанските даночни власти за 14,5 милиони евра (12,7 …
На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре …

Read More

Во тренерки и без шминка: Адријана Лима фатена во сосема опуштено издание и е вистинска убавица!

Супермоделот Адријана Лима неодамна е мета на критики за нејзиниот физички изглед. По тешкото породување таа имаше проблем со вишокот килограми, но како што одминува …
Во тренерки и без шминка: Адријана Лима фатена во сосема опуштено издание и …

Read More

Дете го остави принцот Вилијам без текст: „А колку пари имаш на сметка?“

Принцот Вилијам не знае точно колку пари има во неговата кралска каса, што му го признал на едно 11-годишно момче. Принцот Вилијам повторно доби симпатии …
Дете го остави принцот Вилијам без текст: „А колку пари имаш на сметка?“ Прочитај повеќе…

Read More

Дневен хороскоп за недела 19 ноември: Вљубените бикови среде интриги, Лавовите уживаат во семејството

Овен До крајот на денот ќе бидете под силен впечаток на личност под знакот Јарец, која ви дава можност за пресврт во работата. Не дозволувајте …
Дневен хороскоп за недела 19 ноември: Вљубените бикови среде интриги, Лавовите уживаат во семејство…

Read More

Ќерката на Горан Бреговиќ реши сама да заработува и да живее како сите други 

Лулу Бреговиќ, 19-годишната ќерка на Горан Бреговиќ и Џенана Суџука решила сама да почне да заработува. Таа ги извести своите следбеници на Инстаграм дека почнува …
Ќерката на Горан Бреговиќ реши сама да заработува и да живее како сите други  П…

Read More

Обожавателка на Роби Вилијамс доживеа несреќа на концертот на пејачот: Моментално е во кома, а состојбата и е критична

Концертот на Роби Вилијамс во Сиднеј го одбележа немил настан. Имено, додека публиката ги пееше хитовите на познатиот пејач, една од обожавателите се обиде да …
Обожавателка на Роби Вилијамс доживеа несреќа на концертот на пејачот: Моментално е…

Read More

Река луѓе за Лепа Брена во Скопје, пејачката промовираше хулахопки

Голем број луѓе од Скопје излегоа да ја видат балканската музичка ѕвезда Лепа Брена којашто промовираше хулахопки. Во  „Cosmos“  имаше редици од луѓе кои сакаа …
Река луѓе за Лепа Брена во Скопје, пејачката промовираше хулахопки Прочитај повеќе…

Read More

Поранешната девојка го обвини Диди за силување и физичко насилство

Шон Диди Комбс е обвинет за силување и физичко насилство, пишува „Page Six“. Тужбата против раперот ја поднесе неговата поранешна девојка, пејачката Касандра Вентура попозната …
Поранешната девојка го обвини Диди за силување и физичко насилство…

Read More

Некогаш најубавата жена на светот призна: „Се изгладнував на најлош можен начин“

Во подкастот „Ruthin Table 4“, Линда Еванџелиста раскажа како се изгладнувала за време на нејзината манекенска кариера. Најлошо за неа, вели, бил десетдневниот „Master Cleanse“, …
Некогаш најубавата жена на светот призна: „Се изгладнував на нај…

Read More

На 32-годишна возраст почина синот на познат актер

На 32-годишна возраст почина постариот син на познатиот комичар и актер Дејно Карви, Декс. Според извештаите, Дек починал од предозирање во средата, на 15 ноември. …
На 32-годишна возраст почина синот на познат актер Прочитај повеќе »
Текстот Н…

Read More

Теа Таировиќ го смени текстот на песната „Израел и Палестина“: За секој случај да не повреди некого

Српската пејачка Теа Таировиќ поради војната во Газа реши да го смени текстот на песната „Израел и Палестина“. Песната опишува бурна врска помеѓу двајца љубовници. …
Теа Таировиќ го смени текстот на песната „Израел и Палестина“: За секој случај…

Read More

Бред Пит одби улога во филм на Нетфликс: Мислеше дека е „премногу нихилистички“ за него

Бред Пит е еден од најпопуларните и најбараните холивудски актери, а режисерите често „се грабаат“ за него. Оствари многу значајни улоги во култни филмови како …
Бред Пит одби улога во филм на Нетфликс: Мислеше дека е „премногу нихилистички“ за…

Read More

(Видео) Опуштено и со кренати чаши Ковачевски, Вучиќ и Милатовиќ запеаја на вечера во ресторан во Белград

Премиерот Димитар Ковачевски по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино, заедно со домаќинот, српскиот претседател Александар Вучиќ и претседателот на Црна Гора, Јаков …
(Видео) Опуштено и со кренати чаши Ковачевски, Вучиќ и Мила…

Read More

Гордон Ремзи стана татко шести пат на 57-годишна возраст

Познатиот телевизиски готвач, Британецот Гордон Ремзи (57), и неговата сопруга Тана (49) станаа родители шести пат, објавија на „Инстаграм“ и додадоа дека синот ќе го …
Гордон Ремзи стана татко шести пат на 57-годишна возраст Прочитај повеќе »

Read More

Зафирчев: Мето Јовановски беше скромен во приватноста, а жив оган на сцената

Актерот Васил Зафирчев во емотивен статус на социјалните мрежи се збогува со бардот на македонскиот театар, Мето Јовановски. Зафирчев кој Јовановски го опишува не само …
Зафирчев: Мето Јовановски беше скромен во приватноста, а жив оган на сцена…

Read More

Петар Грашо со ексклузивен концерт на 26-ти април во „Македонска Филхармонија“

Хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо, го најави својот ексклузивен концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 26-ти април во „Македонска Филхармонија“. Грашо несомнено важи …
Петар Грашо со ексклузивен концерт на 26-ти април во „Македонска Филхармо…

Read More

Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите деца да го гледаат ова

Коментари и остри критики ги полнат социјалните мрежи под секоја објава на фотографии од инфлуенсерот Кристијан Вилкинс кој во улога на водител синоќа се појави …
Инфлуенсер се појави во проѕирен фустан и доби лавина коментари: не сакам моите д…

Read More

Драмскиот театар за Мето Јовановски: Колегите ќе го памтат по творечката енергија што ја пренесуваше до последниот здив

Драмскиот театар тагува за смртта на Мето Јовановски, кој почина денес на 77-години. Македонскиот театарски, филмски и телевизиски актер, целиот работен стаж го помина како …
Драмскиот театар за Мето Јовановски: Колегите ќе го памтат по творечк…

Read More

Македонски филмови во фокус на најпрестижниот фестивал на Балтикот

На престижниот меѓународен филмски фестивал “Tallinn Black Nights Film Festival” во Талин, Естонија, кој е и најпознат и најголем филмски фестивал на Балтикот, се одвива …
Македонски филмови во фокус на најпрестижниот фестивал на Балтикот Прочи…

Read More

Почина актерот Мето Јовановски

На 77-годишна возраст денеска почина актерот Мето Јовановски. Веста ја објави на социјалните мрежи неговиот колега, Драган Спасов-Дац. „Мето Јовановски се пресели во легендите. Нека …
Почина актерот Мето Јовановски Прочитај повеќе »
Текстот Поч…

Read More

Бесплатен концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ вечерва во Музејот на македонската борба

Градскиот мешан хор ,, Вардар “ од Скопје  вечерва ќе одржи Годишен концерт со композиции од европската и италијанска ренесанса под диригентсво на Марија Андонова, …
Бесплатен концерт на градскиот мешан хор „Вардар“ вечерва во Музејот на македо…

Read More

Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест

Бразилската актерка и модел Исис Фреитас почина на 22-годишна возраст. И била дијагностицирана туберкулоза, а по силната борба со болеста, во тешка состојба била пренесена …
Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест Прочита…

Read More

Познато е кој ќе биде домаќин на 96. доделување на Оскарите

Џими Кимел ќе се врати на сцената по четврти пат како водител на Оскарите. Познатиот водител и комичар ќе биде домаќин на 96. доделување на …
Познато е кој ќе биде домаќин на 96. доделување на Оскарите Прочитај повеќе »
Текстот Познато е кој ќе…

Read More

(Видео) Софија Вергара ги покажа своите вештини за шминкање, а фановите и ги пронајдоа грешките: „Прво намокрете го сунѓерот“

Актерката Софија Вергара (51) на социјалните мрежи ги покажа своите вештини за шминкање. Им нанела пудра на своите пријателки и им ги објаснила чекорите на …
(Видео) Софија Вергара ги покажа своите вештини за шминкање, а фановите и ги пронајдоа…

Read More

Елена Божиновска: млада инфлуенсерка, која, наместо да промовира брендови, поттикнува промени и се бори за правата на децата

Младата Елена Божиновска, која веќе извесен период живее во Италија и е стипендист на италијанската влада и е на магистерски студии, насока бизнис-менаџмент и иновации …
Елена Божиновска: млада инфлуенсерка, која, наместо да промовира брендови,…

Read More

Џенифер Анистон се прости од Метју Пери: Разговарам со тебе секој ден

Американската актерка Џенифер Анистон денеска проговори за неодамнешната смрт на нејзиниот колега од серијата „Пријатели“ Метју Пери, велејќи дека неговата смрт длабоко ја потресе. „Ова …
Џенифер Анистон се прости од Метју Пери: Разговарам со т…

Read More

„Само сакам да си заминам достоинствено“: последните зборови на Жарко Лаушевиќ

Актерот Жарко Лаушевиќ почина по кратко и тешко боледување на 64-годишна возраст. Тажната вест ја потврди и неговата сопруга Анита, додека нејзината сестра раскажа како …
„Само сакам да си заминам достоинствено“: последните зборови на Жарко Лау…