Category: Фраер(к)и

Read More

Мице Јанкуловски со самостојна изложба во реномираната галерија „Галатека“ во Букурешт

Утре, 14 ноември 2023 во 19 часот ќе се отвори самостојната изложба на Мице Јанкуловски „Над црното“ во реномираната галерија „Галатека“ во Букурешт, Романија. Куратори …
Мице Јанкуловски со самостојна изложба во реномираната галерија „Галатека…

Read More

(Видео) „Можеш ли да ми се потпишеш на градите“ – Новак Ѓоковиќ доби необично барање за автограм

Српскиот тенисер низ годините доби многу необични барања, но ова ќе остане високо на таа листа. Новак Ѓоковиќ го совлада Холгер Руне и со тоа …
(Видео) „Можеш ли да ми се потпишеш на градите“ – Новак Ѓоковиќ доби необично барање за автограм Про…

Read More

(Видео) Јелена Ѓоковиќ во транс на концерт на Александра Пријовиќ: излезе со другарките во Ниш

Александра Пријовиќ го отвори шоуто во Ниш во гламурозен фустан со кристали, а на концертот српските медиуми ја „фатија“ Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер …
(Видео) Јелена Ѓоковиќ во транс на концерт на Александра Пријовиќ: излезе…

Read More

Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со пари овој месец

На сите ќе им биде полесно месецов да постигнат изобилство и просперитет, но познавачите на астрологијата наведуваат дека за неколку знаци финансиските победи ќе бидат …
Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со пари овој месец Прочитај повеќ…

Read More

Саша Поповиќ откри колку време Цеца е без дечко, пејачката му вовзрати: „Ти евиденција ли ми водиш?“

Саша Поповиќ редовно ја провоцира Светлана Цеца Ражнатовиќ, а поледно се истакна со изјава која ја изнервира пејачката но и нејзиниот пријател и колега Драган …
Саша Поповиќ откри колку време Цеца е без дечко, пејачката му вовзрати: „Ти евиденц…

Read More

Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми наградите

Пејачката Тејлор Свифт го собори рекордот по број на номинации за Греми наградите. Имено, таа се најде на кратката листа на номинирани за најдобра песна, …
Тејлор Свифт ги надмина Лајонел Ричи и Пол Макартни по бројот на номинации за Греми нагр…

Read More

(Видео) На локации во Шведска, Панче Касапски сними спот за песната „Помини“

Македонскиот композитор и поп-пејач, Панче Касапски го претстави својот нов видео запис за песната „Помини“. Нумерата, Касапски ја изведе премиерно на Фестивалот за забавни мелодии …
(Видео) На локации во Шведска, Панче Касапски сними спот за п…

Read More

Роналдо ја купи компанијата која ја тужел 11 пати, на вработените веднаш им поделил бонус

Кристијано Роналдо ја презеде медиумската компанија „Кофина Медиа“ за 57 милиони евра. Секој вработен во компанијата, чии дел се бројни списанија и водечката мрежа „ЦМТВ“, …
Роналдо ја купи компанијата која ја тужел 11 пати, на вработените ведн…

Read More

Ѓоковиќ: Го учам син ми кога навива да го почитува противникот

Tенисерoт Новак Ѓоковиќ откри како го насочува својот син Стефан сега кога јуниорот е присутен на речиси секој натпревар на Партизан во Евролигата. Новак сериозно …
Ѓоковиќ: Го учам син ми кога навива да го почитува противникот Прочитај повеќе …

Read More

„Вакво признание се добива еднаш во кариерата“ – Дино Имери најдобар уметник на УКИМ за минатата година

На пијанистот Дино Имери на свечена церемонија му беше доделено признанието за најдобар уметник на УКИМ за 2022 година. Наградата е по повод Светскиот ден на …
„Вакво признание се добива еднаш во кариерата“ – Дино Имери најдобар уметник на УКИМ…

Read More

Симон Трпчевски издаде нов албум за престижната британска куќа „Лин Рекордс“

Македонскиот пијанист со светска слава, Симон Трпчевски, издаде нов албум за престижната британска куќа „Лин Рекордс“. На албумот, Трпечeвsки соработува со романскиот диригент Кристијан Мачелару и …
Симон Трпчевски издаде нов албум за престижна…

Read More

„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски утре ќе го затвори Cineworld film festival во САД

Долгометражниот филм „Бизнисот на задоволството“ на режисерот Гоце Цветановски в недела ќе го затвори 34. издание на филмскиот фестивал Cineworld film festival во Флорида, САД. …
„Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски утре ќе го затвор…

Read More

Актерката што одбива да се потчини на стандардите за убавина: „Никому не му треба рамен стомак“

27-годишната актерка Лили Рајнхарт не сака да се потчинува на стандардите за убавина и на социјалните мрежи често коментира дека се наметнуваат многубројни идеали. Нејзиниот …
Актерката што одбива да се потчини на стандардите за убавина: „Ником…

Read More

Продуцентската куќа на Роберт де Ниро прогласена за виновна за родова дискриминација

Компанијата на познатиот актер Роберт де Ниро ќе мора да ѝ плати на поранешна вработена 1,2 милион долари поради обвинувања дека ја навредувал затоа што …
Продуцентската куќа на Роберт де Ниро прогласена за виновна за родова дискриминација Проч…

Read More

Ќерката на Брус Вилис ја откри состојбата на познатиот актер: „Исто му е…“

Ќерката на Брус Вилис, Талула Вилис, во средата гостуваше во емисијата „The Drew Barrymore Show“, каде зборуваше за здравјето на нејзиниот татко. Пред речиси една …
Ќерката на Брус Вилис ја откри состојбата на познатиот актер: „Исто му е……

Read More

(Видео) Стоја плаче додека ја китат со пари: пејачката си ги брише солзите, а во рацете држи 200 евра

Пејачката Стоја Новаковиќ целосно се повлече од јавниот свет и моментално настапува само на приватни настани. На една свадба на која пеела, таа дури и …
(Видео) Стоја плаче додека ја китат со пари: пејачката си ги брише солзите, а во рацете држ…

Read More

Дијана Имери во Тбилиси: „Бев првата жена којашто диригираше со тој оркестар“

Аплаузи, стоечки овации и позитивни коментари доживеа македонската диригентка, маестра Дијана Имери Илкоска, по концертот којшто на 6 ноември се одржа во преполната сала на …
Дијана Имери во Тбилиси: „Бев првата жена којашто диригираше со тој о…

Read More

(Видео) Успеав, жив сум: Оскаровецот Џаред Лето се искачи на врвот на Емпајер стејт билдинг

Оскаровецот Џаред Лето стана првиот актер што се искачи на Емпајер стејт билдинг. За да го прослави почетокот на турнејата на својот бенд Thirty Seconds …
(Видео) Успеав, жив сум: Оскаровецот Џаред Лето се искачи на врвот на Емпајер стејт билди…

Read More

Италијанскиот заводник Дамијано има нова девојка – американска актерка и пејачка

Италијанскиот заводник кој се прослави по победата на „Евровизија“, Дамијано Дејвид се почесто е во друштво на познатата актерка Доув Камерон. Актерката е видена со …
Италијанскиот заводник Дамијано има нова девојка – американска актерка …

Read More

Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: нејзиниот есенски изглед е идеален за активен ден

Амал е адвокатка со извонредно чувство за мода. Амал Клуни, либанско-британска адвокатка специјализирана за човекови права и избраничка на Џорџ Клуни, е дама што без …
Амал Клуни е непогрешлива во модните избори: нејзиниот есенски изглед е идеа…

Read More

Дали си слуга само кога до тебе има господа? – „Слугинки” со премиера во Јавна Соба

Претставата Слугинки од Жан Жене, а во режија на Теодора Силјаноска пред два дена ја доживеа својата премиера на сцената на Јавна Соба во Скопје. …
Дали си слуга само кога до тебе има господа? – „Слугинки” со премиера во Јавна Соба Прочит…

Read More

Голите гради ги покри со рака: 53-годишната Наоми Кембел го запали Инстаграм со жешки фотографии

Наоми Кембел позираше гола за новата кампања на дизајнерот Александар Ванг. Британскиот супермодел Наоми Кембел беше откриена случајно на улица во Лондон кога имала 15 …
Голите гради ги покри со рака: 53-годишната Наоми Кембел го запали Инстагр…

Read More

Ким Кардашијан се појави облечена во кристали Сваровски: креацијата привлече големо внимание, а инспирација и беше познатата Мерлин Монро

Старлетата Ким Кардашијан е активно ангажирана во својот моден бренд „SKIMS“ и постојано претставува нови производи. Таа сега реши да ги здружи силите со познатиот …
Ким Кардашијан се појави облечена во кристали Сваровски: креацијата привлече г…

Read More

(Видео) Кога Брена и Пријовиќ ќе замешаат со колковите: „Ајде снајка“

Балканската ѕвезда Лепа Брена синоќа, на 8 ноември, одржа промоција на нови производи од својот бизнис, по што им приреди забава на своите пријатели, на …
(Видео) Кога Брена и Пријовиќ ќе замешаат со колковите: „Ајде снајка“ Прочитај повеќе »
Т…

Read More

Џенифер Лопез се прошета без шминка

Џенифер Лопез се прошета без шминка во вреќести тренирки и бели патики. Ја забележаа на излегување од просторот за проби во Лос Анџелес во средата …
Џенифер Лопез се прошета без шминка Прочитај повеќе »
Текстот Џенифер Лопез се прошета без шмин…

Read More

(Видео) Силвестер Сталоне прв пат за смртта на неговиот син кој почина на 36 години: од оваа трагедија никогаш не се опорави

Познатиот актер Силвестер Сталоне доживеа тешка загуба која никогаш не ја преболе. Во 2012 година, Силвестер Сталоне го загуби својот син Сејџ Сталоне, кој почина …
(Видео) Силвестер Сталоне прв пат за смртта на неговиот син кој почина на 36 го…

Read More

Роџер Вотерс од „Пинк флојд“ го поддржа Хамас

Коосновачот на „Пинк флојд“, гитаристот, текстописец и композитор Роџер Вотерс, рече дека Хамас имал морална обврска да се спротивстави на окупацијата на 7 октомври и …
Роџер Вотерс од „Пинк флојд“ го поддржа Хамас Прочитај повеќе »
Текстот Роџ…

Read More

Сузана Манчиќ откри која српска пејачка прва вгради силикони: „Бев воодушевена од нејзината интервенција“

Водителката Сузана Мачиќ еднаш откри која српска пејачка прва вградила силиконски импланти на сцената. Дамите од српската јавна сцена вложуваат неверојатни пари во својот изглед, …
Сузана Манчиќ откри која српска пејачка прва вгради силикони: „…

Read More

На 50 години изгледа како девојка: Цеца откри како ја одржува линијата, а не се откажува од слатките

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ годинава наполни 50 години, а многумина велат дека има фигура на девојка. Генерално немала проблеми со вишокот килограми, иако …
На 50 години изгледа како девојка: Цеца откри како ја одржува…

Read More

Инфлуенсерка од Бразил почина по липосукција на колено, доживеала срцев удар

Бразилска моделка и инфлуенсерка Луана Андраде почина по липосукција на коленото. Како што пренесува „Дејли мејл“, оваа дваесет и деветгодишна девојка починала во болница во …
Инфлуенсерка од Бразил почина по липосукција на колено, доживеала ср…

Read More

Популарен пејач почина на 28 години, го каснал пајак

Дарлин Мораис почина на 28-годишна возраст откако пајак го касна на лицето. Бразилскиот пејач бил каснат на 31 октомври во својот дом во градот Миранорте, …
Популарен пејач почина на 28 години, го каснал пајак Прочитај повеќе »
Текстот Популаре…

Read More

Познатиот син дијамант продаден на аукција за 44 милиони долари

Многу редок син дијамант беше продаден за повеќе од 40 милиони евра на аукција на аукциската куќа „Кристис“. Дијамантот „Blue Royal“ во облик на круша …
Познатиот син дијамант продаден на аукција за 44 милиони долари Прочитај повеќе »
Текстот П…

Read More

Интимен концерт на женското трио „Фрајле“ на 16-ти март во „Македонска филхармонија“

Kористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле“ убедливо ја освојуваат публиката низ Балканот. Во 2024-та одбележуваат цели …
Интимен концерт на женското трио „Фрајле“ на 16-т…

Read More

Прогласен најзгодниот маж на светот за оваа година

Актерот Патрик Демпси е прогласен за најсекси маж на годината од страна на магазинот „Пипл“. Поминаа речиси две децении откако Патрик Демпси се појави на …
Прогласен најзгодниот маж на светот за оваа година Прочитај повеќе »
Текстот Прогласен н…

Read More

(Видео) Познатата актерка призна дека и натаму е девица, има 39 години, а не сака да има односи пред брак

Американско-нигериската актерка и комичарка Ивон Орџи (39), позната по улогата на Моли Картер во серијата „Несигурни“, во подкастот „Драга Челзи“ на Челзи Хендлер откри дека …
(Видео) Познатата актерка призна дека и натаму е девица, има 39 годи…

Read More

Денеска и утре проекции на македонскиот филм „М“ на Вардан Тозија на фестивалот во Котбус

Филмскиот фестивал Котбус (ФФЦ) е еден од водечките меѓународни фестивали на источноевропскиот филм и годинава се одржува од 7 до 12 ноември. Денеска во 13 …
Денеска и утре проекции на македонскиот филм „М“ на Вардан Тозија на фестивалот во Кот…

Read More

Џорџина Родригез критикувана за нејзината облека: „ Ти можеш да го напуштиш селото, но селото никогаш нема да те остави тебе“

Џорџина Родригез секојдневно привлекува внимание со своите објави на Инстаграм каде ја следат над 50 милиони луѓе. Меѓутоа, поради честото фалење на луксузниот начин на …
Џорџина Родригез критикувана за нејзината облека: „ Ти можеш да го напушт…

Read More

(Видео) Таткото ја критикува Анџелина Џоли за нејзините изјави за Израел: Многу сум разочаран што мојата ќерка не ја разбира божјата вистина

Актерот Џон Војт (84) остро ги осуди ставовите на неговата ќерка Анџелина Џоли за војната меѓу Израел и Хамас и ја обвини дека шири лаги …
(Видео) Таткото ја критикува Анџелина Џоли за нејзините изјави за Израел: Многу сум разочаран што мојата …

Read More

„Блу Ројал“ може да стане најскапо продадениот скапоцен камен во светот

Совршен син дијамант, наречен „Блу Ројал“, може да стане најскапиот продаден скапоцен камен во светот кога ќе биде понуден на аукцијата на Кристис во Женева …
„Блу Ројал“ може да стане најскапо продадениот скапоцен камен во светот Прочитај пове…

Read More

„Танец“ со концерт во чест на Васка Илиева

Одложениот концерт на „Танец“ во чест на Васка Илиева, ќе се одржи овој четврток, на 9 ноември, во 20 часот, во Домот на АРМ. Васка …
„Танец“ со концерт во чест на Васка Илиева Прочитај повеќе »
Текстот „Танец“ со концерт во чест на Васка Илиев…

Read More

Таа е најбогатата актерка на светот: многумина не и го знаат името, а вреди неколку милијарди долари

Џејми Герц и официјално е најбогатата актерка во светот. Иако нејзиното име не е познато на многумина, таа играше улоги во филмовите и сериите „Безгранична …
Таа е најбогатата актерка на светот: многумина не и го знаат името, а вреди неколку ми…

Read More

(Видео) Ќерката на Кејти Пери и Орландо Блум за прв пат во јавност: Дојде на концертот на мајка си и ги разнежни сите

Пејачката Кејти Пери имаше настап во Лас Вегас, а во публиката беше и нејзината тригодишна ќерка Дејзи Дав, која пејачката ја доби со актерот Орландо …
(Видео) Ќерката на Кејти Пери и Орландо Блум за прв пат во јавност: Дојде на концертот на ма…