Читам само: Фраер(к)и

Read More

Водителката на „Практична жена“ зборуваше за проблемите во бракот

Наташа Павловиќ, водителката на популарната емисија „Практична жена“, веќе неколку години е во брак со српскиот продуцент Предраг Павловиќ. Во едно скорешно интервју таа одговараше на приватни прашања
Read More

Венеса Редгрејв со награда за животно дело на фестивалот во Венеција

Британската глумица Венеса Редгрејв е добитничка на наградата „Златен лав“ за животно дело на годинашниот филмски фестивал во Венеција. Во Венеција секоја година се доделуваат две филмски награди за ж
Read More

Саша Ковачевиќ мерка јахта

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ сака да купи јахта. Тој неодамна настапувал во Будва, па додека бил во Црна Гора разговарал со неколку сопственици на јахти, но и со градските власти за да се распраша за
Read More

(Фото) Бијонсе ги покажа близнаците

Скоро една година откако ги роди близнаците Сер и Руми Картер, светската музичка ѕвезда Бијонсе објави нивна фотографија. Сликите се направени на семејниот одмор во Италија, на кој е целото семејство
Read More

(Фото) Едина Муса си фати фитнес тренер

Кошаркарката и фитнес тренер Едина Муса го покажа момчето. Таа на својот инстаграм-профил објави фотографија со фитнес тренерот Серџо Спасов и нејзината внука Луана. „Не е важно што имаме во животот,
Read More

Миа од „Млади бунтовници“ стана мајка

Глумицата Луисана Лопилато стана мајка третпат. Популарната Миа од „Млади бунтовници“ и канадскиот пејач Мајкл Бубле добија ќерка, а ќе се вика Вида (живот на шпански). Веста дека се породила ја објав
Read More

По десетгодишна врска се вери Јоце Панов

Македонскиот пејач Јоце Панов се вери. Неодамна, на летување во Турција, тој ја побара за жена својата девојка Марина Нацевска со која е во врска 10 години. Свадбата ќе се случи следниот месец, на 25
Read More

Принцезата Шарлот има 3 години а веќе заработува 3,8 милијарди фунти

Принцезата Шарлот го привлекува вниманието каде и да се појави. Досега повеќе пати покажала дека сериозно ја сваќа улогата во кралското семејство и гордо знае да позира пред фоторепортерите. Во текот
Read More

(Фото) Меланија како Мерлин Монро

Првата дама на САД, Меланија Трамп во сив фустан замина на патување во Нешвил во Тенеси, за да ја промовира својата кампања „Be Best“. Додека се качувала во воениот авион во базата во Мериленд, ветер
Read More

Екстелохранител на Макрон тврди дека имал љубовна врска со францускиот претседател

Француските медиуми пишуваат дека претседателот Макрон бил во љубовна врска со неговиот поранешен телохранител Александар Бенала. Самиот Бенала им ја понудил својата приказна на медиумите, откако мина
Read More

(Фото) Лејди Гага кралица на плажите

Лејди Гага важи за кралица на екстравагантнот аутфит, црвен тепих и сцената. Ова лето ја доби титулата кралица на плажата. Популарната пејачка имала голема акција на плажата во Малибу, каде се сликат
Read More

Дајана го украла принцот на сестра ѝ

Принцезата Ана, ќерката на кралицата Елизабета II, својот прв сопруг Марк Филипс го запознала на Олимпијада. Некои од приказните за запознавањето на кралските двојки, се реално неостварливи меѓу обичн
Read More

(Видео) Цукеро ја освои Самоиловата тврдина

Светската ѕвезда Цукеро вчеравечер одржа концерт во Охрид за кој ќе се раскажува долго. Неколку часа пред концертот популарниот музичар се прошета во градот, а се качи и на Самоиловата тврдина, па обј
Read More

Хилари Клинтон ќе се глуми себеси во „Госпоѓа државен секретар“

Поранешниот државен секретар на САД, Хилари Клинтон, ќе се глуми себеси во политичката драма „Госпоѓа државен секретар“, објави „Си-би-ес“. Освен Клинтон, во првата епизода од петтата сезона на попула
Read More

(Фото) Каролина како турист низ Охрид

Во црвен фустан со вез и патики, поп-пејачката Каролина Гочева се прошета низ Охрид. Таа се сликаше покрај езерото и во старата чаршија, па сликите ги објави на „Инстаграм“. „Охрид е рај“, напиша покр
Read More

Миле Кузмановски подготвува нов албум

Фолк-пејачот Миле Кузмановски подготвува нов албум. Тој деновиве ја промовира новата песна „Во име на љубовта“, која ќе се најде на албумот. Автор на песната е Бобан Василевски кој ги направи музиката
Read More

(Фото) Обожавателки го опколија Врсаљко додека сопругата трпеливо го чекаше

По освоеното второ место на мундијалот во Русија, и спектакуларниот пречек на „коцекстите“, Шиме Врсаљко (26) со сопругата Матеа заминаа на одмор во Дубровник. Фудбалскиот репрезентативец и неговата п
Read More

(Фото) Хју Џекман на одмор во Шпанија

Австралискиот актер Хју Џејмен ги поминува своите слободни денови разладувајќи сe во водите на Средоземното Море во Шпанија. Папараците го уловија австралискиот актер кој меѓу жените е познат како гол
Read More

Тајна свадба на Џо Вилфред Цонга

Францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга во саботата тајно се ожени со својата долгогодишна девојка Нура, без присуство на медиуми и со налку најблиски роднини и пријатели. Дури по свадбата познатиот тени