Читам само: Фраер(к)и

Read More

Жељко веќе нема да пее на „Евровизија“

Српската музичка ѕвезда, Жељко Јоксимовиќ, во интервју за „Модно“ изјави дека веќе не сака да пее на „Евросонг“, иако неколкупати постигна голем успех „Никогаш повеќе како изведувач, па тоа е наместен
Read More

(Фото) Се здебели Татјана Стојановска

ТВ-презентерката Татјана Стојановска деновиве на социјалните мрежи споделува фотографии од патувањето во Куба. Таа објави неколку слики од плажа, во костим за капење, и од пријателите доби комплименти
Read More

Ќе ви ја скршам кичмата ако не му помогнете на Марко, се закани Шабан Трстена

12-годишниот Марко Пејчиноски вчера за 9 часа го преплива Охридско Езеро, со преживеан  инфаркт на долните екстремитети. Тој во еден здив исплива 30 километри од Свети Наум до пристаништето во Охрид.
Read More

(Фото) Со штикла од 12 сантиметри, гламур и во ковчегот на Арета Френклин

Кралицата на соул музиката, Арета Френклин ќе биде закопана во црвен фустан, во салонка со штикла од 12 сантиметри и во позлатен ковчег. Таа самата ја избрала облеката во која ќе биде закопана, изјави
Read More

Лејди Гага позираше гола

Светската поп пејачка Лејди Гага, позираше гола пред познатиот фотограф Ели Расел Линец. Пејачката голите фотографии ги објави на социјалните мрежи. На една фотографија таа е целосно гола, а на повеќе
Read More

(Фото) Жанмари со задник од милион долари

Хрватската пејачка Жанмари Перчиќ летово го користи до максимум уживајќи во едно од хрватските крајбрежја. Пејачката сака да го искористи одморот до максимум, пред престојните есенски ангажмани. Перчи
Read More

(Видео) Цеца во бикини игра на јахта

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ е на летување на Кипар. Таа на својот „Инстаграм“ објави видео на кое игра на јахта во бикини. Пејачката деновиве објавува видеа и слики од летувањето и иако не открива
Read More

Винсент Касел ѝ пее под прозорец, утрото по венчавката, на новата невеста

Актерот Винсент Касел ѝ пее под прозорец, утрото по венчавката, на новата невеста. Со пешкир под прозорец. Манекенката Тина Канакеј е 30 години помлада од него, а двојката се венча Бидар, во Франција.
Read More

Драган Вучиќ стана таксист

Популарниот водител и поранешен пејач, Драган Вучиќ, наскоро ќе почне да води нова забавна емисија „Возење со Вучиќ“. Вучиќ, кој е и автор на емисијата, ќе биде во улогата на таксист. Гости ќе бидат л
Read More

Близнаците на Мадона наполнија 6 години

Со крофни наместо торта, близначите Стела и Естре кои Мадона ги посвои од Малави, наполнија 6 години. Таа на својот инстаграм-профил објави неколку видеа од нивниот роденден. Не едното од видеата дево
Read More

Серена Вилијамс e Јеховин сведок

Тенисерка Серена Вилијамс заради верувањата на Јеховините сведоци, религијата на која ѝ припаѓа, нема да прави забава за првиот роденден на ќерката Олимпија, пишува британски „Сан“. „Олимпија нема да
Read More

(Фото) Се разголе ќерката на Раде Шербеџија

Милица, ќерката на популарниот глумец Раде Шербеџија на „Инстаграм“ со своите следбеници сподели инстаграм-приказна на која е гола, а со нозете ги сокрива градите. „Можеби убиживам малку премногу“ нап
Read More

(Фото) Се разголе ќерката на Раде Шербеџија

Милица, ќерката на популарниот глумец Раде Шербеџија на „Инстаграм“ со своите следбеници сподели инстаграм-приказна на која е гола, а со нозете ги сокрива градите. „Можеби убиживам малку премногу“ нап
Read More

(Фото) Ќерката на Синди Крафорд анорексична

Каја Гербер, ќерка на топ-моделот Синди Крафорд е скоро анорексична. 16-годишната Каја неодамна беше сликана на шопинг во Малибу, а под белиот фустан со длабоко деколте ѝ се гледаат коските на граднио
Read More

Тајно се ожени Ед Ширан

Ед Ширан призна дека тајно се оженил со својата девојка Чери Саборн. Во интервју за британски весник, тој рекол дека е тешко да се чува таква тајна, но одбил да открие повеќе детали за венчавката. „Са
Read More

Весна Драгојевиќ: Има денови, ми доаѓа да го викнам Оливер на вечера

Сопругата на музичката легенда Оливер Драгојевиќ, Весна, во емотивно интервју за хрватскиот магазин „24 сата“ раскажа за последните денови на пејачот кој пред еден месец почина од рак на белите дробов
Read More

(Фото) Лепа Брена на 18 години

Фолк-ѕвездата Лепа Брена е непрепознатлива на фотографија од личната карта направена 1978 година. „Пред Фахрета да стане Брена и да живее луксузно“, пишуваат босанските медиуми, кои први ја споделија
Read More

(Видео) Џамбазов се прости од Ванчо, му ја посвети „Ако умрам ил загинам“

Популарниот глумец и шоумен Игор Џамбазов, кој беше специјален гостин на концертот на Гуру Харе на манифестацијата „Карпошово лето“, ја испеа „Ако умрам ил загинам“ во чест на починатиот актер Ванчо П
Read More

(Видео) Виктор Апостполовски направи две песни за американски музичар

Познатиот музичар Виктор Апостоловски е автор, но и пее во новите песни на американскиот хип-хоп артист Метју Хорн, познат како Гифтед. Виктор и Гифтед изминатиов период се дружеа во Македонија и ги с
Read More

Перо Камиказа: Со „Трст виа Скопје“ Ванчо докажа дека е еден од најголемите глумци

Петар Георгиевски – Камиказа, еден од членовите на групата „Меморија“, се потсети на времето кога и самиот беше актер, а со починатиот глумец Ванчо Петрушевски глумеше во култната серија „Трст в
Read More

Почнува реставрацијата на гробот на Тоше

Вчера општината Крушево почна со изработка на проект според кој за кратко време ќе почне да се врши реставрација на гробот на Тоше Проески на Гумење. Според соопштението на крушевскиот градоначалник Т
Read More

Се породи Аделина Тахири

Пејачката Аделина Тахири денес го роди своето прво дете, синот Јон. Таа сама ја сподели радосната вест со своите пријатели и на Инстаграм објави слика на која ја држи раката на бебето. Пејачката доби