Category: Фраер(к)и

Read More

(Фото) Принцезата Дајана без шминка и лежерно облечена

Поранешна пријателка на покојната принцеза Дајана, Роса Монктон објавила фотографија на „твитер“ од Лејди Ди, која ретко кој во јавноста досега ја видел. На фотографијата Дајана нема шминка, носи панталони и широка маица. Лејди ди…

Текстот (Фото) Принцезата Дајана без шминка и лежерно облечена е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ким Кардашијан е опседната со изгледот

Светската старлета Ким Кардашијан често на социјалните мрежи покажува дека е опседната со својот изглед. Често фановите ги почестува со фотограгии на кои нејзината облека и коса мора да бидат во тон со бојата на…

Текстот (Фото) Ким Кардашијан е опседната со изгледот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џејми Оливер подига кредити за да ги спаси рестораните

Популарниот готвач Џејми Оливер во интервју за британските медиуми откри дека вложил 14,5 милиони евра свои пари и дека подигнал кредити за да ги спаси од целосен банкрот своите ресторани Jamie’s Italian. Тој рекол дека…

Текстот Џејми Оливер подига кредити за да ги спаси рестораните е превземен од Reporter.mk.

Read More

Италијанскиот милијардер има 16-годишна девојка

Џанлука Ваки (51), италијанскиот плејбој и милионер, е во врска со 16-годишната Гиневра Мавила. Во една од неговите објави на „Инстаграм“ тој сподели неколку зборови за ова девојче: „Таа ми е како ќерка. Тешко ми…

Текстот Италијанскиот милијардер има 16-годишна девојка е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ева Лонгорија снима серија со синот  

  Два месеца по породувањето, Ева Лонгорија им се врати на професионалните обврски. Холивудската ѕвезда се појави на снимањето на новата серија Grand Hotel, за која влегува во улогата на продуцентка и режисерка. 43–годишната актерка…

Текстот Ева Лонгорија снима серија со синот   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Никол Кидман -гламур на изложбата на часовниците Omega

Како бренд амбасадор на Omega, Никол Кидман беше специјална гостинка на отворањето на изложбата на луксузниот бренд насловена „Her Time“, која ја раскажува историјата на создавањето на женските часовници. На свеченоста во Санкт Петербург, холивудската…

Текстот Никол Кидман -гламур на изложбата на часовниците Omega е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сопругот со романтично изненадување за Селма Хајек

Селма Хајек доби романтично изненадување од својот сопруг Франсоа Анри-Пинот. За време на нивниот летен одмор, 56-годишниот милијардер тајно организирал церемонија за обвновување на заветите со 51-годишната актерка.   Фотографиите од интимната прослава ги објави…

Текстот Сопругот со романтично изненадување за Селма Хајек е превземен од Reporter.mk.

Read More

Еминем без најава објави нов албум на полноќ

Еминем без најава го објави новиот албум „Камиказа“ на полноќ. Тој во песните од албумот ги напаѓа Доналд Трамп, Харви Вајнстин и Греми наградите. Последниот албум излезе само неколку месеци по неговиот последен албум „Преродба“.…

Текстот Еминем без најава објави нов албум на полноќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Авон“ бара бунтовна девојка за заштитно лице

Компанијата за убавина „Авон“ бара урбана, оригинална и бунтовна девојка што биде нивно заштитно лице за новата кампања. Преку проектот #RebelGirl, од 1 септември, па во следните две недели, компанијата ќе бара ново и свежо…

Текстот „Авон“ бара бунтовна девојка за заштитно лице е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ана Ивановиќ шик на прошталниот натпревар на Швајнштајгер

Бастијан Швајнштајгер се збогува со Баерн Минхен со проштален натпревар кој се одржа во Минхен. „Јас сум еден од вас и секогаш ќе бидам“ – им рече 34-годишниот фудбалер на фановите на Баерн. На пријателскиот…

Текстот (Фото) Ана Ивановиќ шик на прошталниот натпревар на Швајнштајгер е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Коки имал женска убавина

Македонскиот музичар Коки Јанков од “Тајфата“ евоцираше спомени, па на Инстаграм сподели фотографија кога бил дете. Под сликата си напишал:Чив син си ти бе мали?. Неговите обожавталеи велат дека дека не личи на себе на…

Текстот (Фото) Коки имал женска убавина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мира Шкориќ ќе го тужи НАТО

Фолк-пејачката Мира Шкориќ, која пред неколку месеци откри дека е четири пати оперирана од рак, ќе биде меѓу луѓето што ќе ти тужат земјите-членки на НАТО кои во 1999 година ја бомбардираа Србија. „Секако дека…

Текстот Мира Шкориќ ќе го тужи НАТО е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хали Бери можеше да биде Меган Маркл и да стане британска принцеза

Актерката Хали Бери се пронајде себе си на една фотографија од британското кралско семејство. Станува збор за постер од глумицата, кој принцот Хари го закачил во неговата соба за време на студентските денови. „Да принцу…

Текстот Хали Бери можеше да биде Меган Маркл и да стане британска принцеза е превземен од Reporter.mk.

Read More

Груевски и на роденденот во суд

Денес, експремиерот Никола Греувски, слави роденеден. Тој полни 48 години. Но, и покрај роденденот , Груевски  е во кривичниот суд каде што се решава за неговата затворската казна од две години, за сучајот за набавката…

Текстот Груевски и на роденденот во суд е превземен од Reporter.mk.

Read More

Панчо го исплука министерот за здравство

Панчо од ДНК, јавно на својот Фејсбук профил го исплука министерот за здрвство  Венко Филипче, велејќи дека здраството ни е катастрофа, лут, затоа што со приоритетен упат чекал скоро два часа за да влезе во…

Текстот Панчо го исплука министерот за здравство е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почнува третата сезона „Утринска на Телма“

Во понеделник, 3 септември, ќе почне да се емитува третата сезона на емисијата „Утринска на Телма“. Марко, Елена, Гоце и Цеце по неколкумесечна пауза почнуваат ново дружење со публиката, овој пат во поинакво студио и со…

Текстот Почнува третата сезона „Утринска на Телма“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Заеви денес слават годишнина од брак

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица денес прославуваат 23 години брак. Тоа се поклопува со денот на референдумот, кога Македонците одлучуваат дали да се промени името. Заеви, кои се имењаци, се заедно уште од…

Текстот Заеви денес слават годишнина од брак е превземен од Reporter.mk.

Read More

Светски ѕвезди кои го сочуваа бракот и замижаа пред јавниот срам

Голем број на познати политички, музички, филмски и спортски ѕвезди и покрај нивните афери и неверства, пронашле сили да го зачуваат својот брак и да останат со своите сопрузи и сопруги. Велат дека нивните афери…

Текстот Светски ѕвезди кои го сочуваа бракот и замижаа пред јавниот срам е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Гола Јелена Розга на порно сајт

Голи фотографии од хрватската поп-пејачка Јелена Розга деновиве се појавија на порно сајтот XHAMSTER. Сликите се споделуваат на социјалните мрежи со коментар дека сликата на којашто е гола е фотомонтажа. И покрај тоа, пејачката била…

Текстот (Фото) Гола Јелена Розга на порно сајт е превземен од Reporter.mk.

Read More

Марко ќе добие 100.000 денари и стипендија од АМС

Откако 12-годишниот Марко Пејчиновски минатиот викенд за 9 часа го преплива Охридско Езеро, Агенцијата за млади и спорт (АМС) ќе му додели еднократна парична награда од 100.000 денари и стипендија „Спортска надеж“. Со ова, тие…

Текстот Марко ќе добие 100.000 денари и стипендија од АМС е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Сопругата на Роналдо во црн елегантен фустан во Венеција

Георгина Родригез го украде вниманието на црвениот тепих на Венецијанскиот филмски фестивал. Сопругата на најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо, на црвениот тепих прошета во црн елегантен фустан со длабок рез. Покрај неа, продефилираа и други…

Текстот (Фото) Сопругата на Роналдо во црн елегантен фустан во Венеција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Венчаницата на Меган Маркл ќе биде изложена во замокот Виндзор

Венчаницата на Меган Маркл која ја носеше за време на венчавката со принцот Хари во октомври ќе биде изложена во дворецот Виндзор. Поранешната американска актерка на кралската венчавка во мај годинава се појави во едноставен…

Текстот Венчаницата на Меган Маркл ќе биде изложена во замокот Виндзор е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Селфи на Мадона во проѕирна долна облека

Пејачката Мадона повторно го украде вниманието на социјалните мрежи со фотографија на која е облечена во проѕирна долна облека. Шеесетгодишната музичка ѕвезда на „Снапчет“ неделава објави селфи на кое позира пред огледало во бела чипка. „Какво…

Текстот (Фото) Селфи на Мадона во проѕирна долна облека е превземен од Reporter.mk.

Read More

Жерар Депардје обвинет за силување

Француското обвинителство покрена истрага против актерот Жерар Депардје за силување на дваесетгодишна девојка. Францускиот актер деновиве доби тужба во која се вели дека тој за време на паузите на две театарски претстави, силувал една од неговите…

Текстот Жерар Депардје обвинет за силување е превземен од Reporter.mk.

Read More

Јоце Панов на меден месец

Откако се ожени минатата недела, поп-пејачот Јоце Панов е на меден месец во Грција. Тој и неговата сопруга Марина се на Миконос, каде ги поминуваат првите денови во брак. „Тука на Миконос првите денови во…

Текстот Јоце Панов на меден месец е превземен од Reporter.mk.

Read More

Концерт на ДНК за почеток на школската година

Дуото ДНК ќе има концерт утревечер (31 август) со почеток во 1 часот по полноќ во летниот клуб „Икс-ел“ (XL Summer Club). Настанот е со два поводи – првиот промоција на последниот албум The Best…

Текстот Концерт на ДНК за почеток на школската година е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Направете плетенки како Ким Кардашијан

Француските плетенки, омилени на Ким Кардашијан, се вистински моден хит во светот. Оваа фризура се прави лесно. Погледнете го видеото со инструкции како лесно самите да ја направите оваа фризура. (Видео) Направете плетенки како Ким Кардашијан was…

Текстот (Видео) Направете плетенки како Ким Кардашијан е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се венчаа на јахта Нил Јанг и актерката Дерил Хана

Познатиот кантавтор Нил Јанг и актерката Дерил Хана се венчале викендов на мала церемонија во Калифорнија, пренесоа светските медиуми. Веста ја потврди гитаристот Марк Милер, честитајќи ѝ на двојката, но кажа дека не присуствувал на…

Текстот Се венчаа на јахта Нил Јанг и актерката Дерил Хана е превземен од Reporter.mk.

Read More

Здравко Чолиќ со концерт во Скопје

Балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ на 10 ноември ќе има концерт во Скопје. Концертот е во Вип Арената „Борис Трајковски“, во организација на „Прагма Продукција“. По четири години од последниот концерт во Скопје, публиката повторно…

Текстот Здравко Чолиќ со концерт во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Маленко не дојде на свадбата на Лора

Поранешниот пливач Александар Маленко не присуствуваше на свадбата на ќерката Лора, што ја има од бракот со Сузана Турунџиева. Маленко, кој со години не контактираше со својата најстара ќерка, ја виде првпат пред две години…

Текстот Маленко не дојде на свадбата на Лора е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мет Дејмон му е поддршка на Бен Афлек

По проблемите кои Бен Афлек ги има со алкохолот, актерот поддршка побара ѝ од својот колега и драг пријател Мет Дејмон. Дејмон изјавил дека тој отсекогаш бил добар пријател со Бен Афлеик и дека секогаш…

Текстот Мет Дејмон му е поддршка на Бен Афлек е превземен од Reporter.mk.

Read More

Гавазова им одржа лекција на поп-пејачките

Фолк-пејачката Сузана Гавазова повторно го сврте вниманието на јавноста. Овој пат, новата професионална фотосесија, во која е провокативна и секси. Фотографиите се најава за нејзините новитети во музичка кариера. Во план е пајечката наскоро да…

Текстот Гавазова им одржа лекција на поп-пејачките е превземен од Reporter.mk.

Read More

Осум месеци затвор за хакерот кој ги објави голите фотографии на Џенифер Лоренс

Хакерот кој ги украде голите фотографии од холивудската актерка Џенифер Лоренс и ги објави во јавност, е осуден на една година затвор. Станува збор за Џорџ Гарафан, од Конектикат. Тој е осуден на осум месеци…

Текстот Осум месеци затвор за хакерот кој ги објави голите фотографии на Џенифер Лоренс е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган Маркл во мини сукња ја провоцира кралицата Елизабета

Војвотката од Сасекс Меган Маркл за време на хуманитарниот настан во лондонски West End се појави во краток фустан. Меган на настанот се појави во придружба на својот сопруг принцот Хари. Настанот има за цел…

Текстот Меган Маркл во мини сукња ја провоцира кралицата Елизабета е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почнува бесплатно микрочипирање на домашните миленици

На 1 септември почнува кампањата за бесплатна идентификација и регистрација на домашните миленици (кучиња и мачки) што ќе трае до 31 март идната година или додека да се потроши набавената колична од 100.000 микрочипови, велат…

Текстот Почнува бесплатно микрочипирање на домашните миленици е превземен од Reporter.mk.

Read More

Алек Болдвин се откажа, нема да го глуми таткото на Бетмен

Улогата на Томас Вејн никогаш не била спектакуларно прикажана на филмското платно, но Алек Болдвин немаше време ниту да се израдува за фактот дека е избран да биде новиот филмски татко на Бетмен, бидејќи се…

Текстот Алек Болдвин се откажа, нема да го глуми таткото на Бетмен е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Шамарите во Центар Фатиме ги освежи со лимон костумче

Во лимон боја пантолони и исто такво сако, специјалнта јавна обвинителка, денес дојде во кривичниот суд, каде беше судењето за шамарите во Ценар. Ова е прво појавување на обвинителката по подолг перод. Фетаи и овој…

Текстот (Фото) Шамарите во Центар Фатиме ги освежи со лимон костумче е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сторми Даниелс: Сексот со Трамп траеше две минути

Во интервју за модното списание „Вог“, поранешната љубовница на американскиот претседател, Сторми Даниелс, открива нови детали за врската со Донал Трамп. „Колку детали можам да ви кажам за нешто што траеше две минути. И со…

Текстот Сторми Даниелс: Сексот со Трамп траеше две минути е превземен од Reporter.mk.

Read More

Анастасија се врати на спомените од детството

Ќерката на српската пејачка Цеца, Анастасија Ражнатовиќ се врати на спомените во младоста. Пејачката објавуви стара фотографија од нејзиното рано детство. На фотографијата таа е облечена во бел фустан. До неа Анастаија објави и спомен…

Текстот Анастасија се врати на спомените од детството е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мајкл Џексон да беше жив ќе наполнеше 60 години

Легендарниот крал на поп музиката Мајкл Џексон, доколку останеше жив, вчера ќе го прославеше својот 60 роденден. Пејачот кој почина пред девет години, по неговата смрт, неговото богатство се зголеми на една милијарда долари. Со…

Текстот Мајкл Џексон да беше жив ќе наполнеше 60 години е превземен од Reporter.mk.