„Вардар“ нема да игра во Лигата на шампионите

Женскиот шампион на Македониј во ракомет, „Вардар“, и официјално не се пријави за настап во Лигата на шампионите следната сезона. Европската ракометна федерација објави дека за натпреварувањето се пријавиле вкупно 26 екипи, ама дека меѓунив не е „Вардар“.

Во „Вардар“ следната сезона ќе играат млади домашни ракометарки кои ќе се обидат да ја одбранат титулата во домашното првенство и во Купот на Македонија.