Доналд Трамп се закани дека ќе го забрани ТикТок оти се користи за шпионирање

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека  во САД ќе ја забрани апликацијата за споделување видеа, ТикТок, оти Вашингтон се сомнева дека ја користи кинеската разузнавачка служба. „Што се однесува до ТикТок, ние ќе го забраниме во САД“, рече Трамп пред новинарите во петокот вечер. Апликацијата беше под истрага од страна на американската агенција надлежна да се … Continue reading Доналд Трамп се закани дека ќе го забрани ТикТок оти се користи за шпионирање

Текстот Доналд Трамп се закани дека ќе го забрани ТикТок оти се користи за шпионирање е превземен од Reporter.mk.