Јасновидец предвидува 8 големи случувања во втората половина на 2018 година

Крег Хамитон Паркер минативе години даде неколку предвидувања кои се исполнија, по што светската јавност почна да му верува, пишува британски „Телеграф“. Тој пред американските избори, во моментот кога се чинеше дека Хилари Клинтон ќе биде следна претседателка, ја најави победата на Трамп. Тој го најави и брегзи“. Затоа „Телеграф“ објави листа од 8 предвидувања што тој ги даде за втората половина на оваа година, а кои Паркер ги пишува на својот блог.

 1. Во терористички напад со хемиско оружје врз еден од главните градови на Европа ќе се користат
  дронови, а најверојатни цели се Берлин или Лондон.
 2. Американски воен брод ќе потоне.
 3. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе биде соборен. Наводно ќе биде убиен во бунт, но неговото тело
  нема да биде пронајдено и ќе има шпекулации дека се крие во Кина.
 4. Доналд Трамп ќе добие уште поголема популарност во САД.
 5. На крајот од 2018 година ќе падне вредноста на еврото и ќе предизвика големи нереди на Стариот
  Континент.
 6. Ќе биде откриена измама со биткоин. Ќе се открие и дека со биткоини се финансира тероризмот.
 7. Во Антартикот ќе се појави голема дупка во мразот.
 8. Урагани од невидена сила ќе ги погодат Карабите, пожари ќе ги опустошат Калифорнија и
  Австралија, а поплави ќе ги погодат Индија и Кина.

 

Текстот Јасновидец предвидува 8 големи случувања во втората половина на 2018 година е превземен од Reporter.mk.