Read More

(Фото) Жељко – детето кое заработувало со хармоника

Познатиот српски пејач и композитор Жељко Јоксимовиќ своите музички почестоци ги врзува за хармониката. Уште како дете го засакал овој инструмент, а хармониката и настапите со неа му ги донеле и првите пари во животот.…

Read More

Ќерката на Миранда од „Сексот и градот“ е момче

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Синтија Никсон, на својот инстаграм-профил објави фотографија од дипломирањето на нејзиниот 21-годишен син Семјуел. Во пораката таа откри дека Семјуел е трансродово лице. Актерката напиша „Горда сум на мојот…

Read More

Англичанка го убеди дечкото од Лондон да се венчаат во Охрид

Британската двојка Луси и Џони се венчаа во Охрид. Тие специјално за оваа пригода допатувале во Охрид, заедно со нивни блиски роднини и пријатели од различни делови на Англија, но и од Австралија, Дубаи, Сингапур…

Read More

Џорџина Родригез му направи роденденска журка на најголемиот син на Роналдо

Додека Кристијано Роналдо е посветен на ангажманите околу Светското првенство во фудбал, Џорџина Родригез ги презеде семејните обврски и му организира роденденска забава на најголемиот син. Својот осми роденден Кристијано Џуниор го прослави покрај базен…

Read More

Јатрвите во војна

Кејт Мидлтон решила веќе да не ѝ помага со совети на својата јатрва Меган Маркл, особено не за тоа како да се однесува на кралските церемонии, пишуваат британските медиуми. Според пишувањата, доказ за тоа било и…

Read More

Груевски ќе стане доктор

Експремиерот Никола Груевски следниот петок, на 6 јули, на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани докторската дисертација. Темата на докторатот е „Економските ефекти на различните видови меѓународни текови на капитал, со посебен осврт на…

Read More

 Бригит Нилсен на 55 години по петтипат стана мајка

Данската манекенка и актерка Бригит Нилсен го роди своето петто дете. Според магазинот „Пипл“, ова е прво дете за Бригит во бракот со Матие Десие. 55-годишната Бригит ридила здраво женско бебе во една приватна болница…

Read More

Почина скопската легенда Жабарот

Почина скопската урбана легенда Илија Саздов, но за скопјани познат како Жабарот. Тој беше сопственик на гостилницата „Кај Жабарот“ на кејот на Вардар. Култното кафеанче во Скопје, она на Жабарот, беше главното свртилиште не само…

Read More

Димитров чести патлиџани

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, преку својот фејсбук и твитер-профил им вети пакет домати за сите земји што ќе поддржат почеток на преговорите на Македонија со Европската Унија. „Највкусниот домат во светот, без конкуренција!…

Read More

Џорџ и Амал со децата на одмор во Италија

Американскиот актер Џорџ Клуни со сопругата Амал и близнаците Александар и Ела викендов пристигнаа во Италија. Семејството Клуни дојде во Сардинија со приватен авион. Папараците ги фотографираа како излегуваат од авионот, Џорџ со едното дете и…

Read More

Дневен хороскоп за 25 јуни

Овен  Вашата тврдоглавост нема да ве направи подобра личност, ниту да ви донесе плус поени кај другите. Потрудете се да го прифатите секој совет, како и секоја критика. Изненадете го партнерот со подготвување вкусна вечера,…

Read More

Што ги прави раковите посебни?

За ракот важи правилото дека е многу тешко да го запознаете и да го натерате да ве пушти во својот свет. Но, кога ќе го направи тоа, ќе имате пријател за цел живот. Ако сте успеале да стекнете…

Read More

Златен велосипед чини повеќе од Ферари

Лондонската компанија „Голдџини“ произведе машки тркачки велосипед покриен со 24-каратно злато. Ова е еден од најлуксузните велосипеди во светот и чини 250.000 фунти, што е поскапо од цената за некои модели на „Ферари“. Речиси секој сантиметар…

Read More

Омилените книги на Меган Маркл

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, за „Дејли мирор“ откри кои се нејзините омилени книги и зошто смета дека секој би требал да ги прочита. „Мотивацискиот манифест“ од Брендон Бурчард  „Доколку ви е преку глава од сопствената несигурност и работи кои ви…

Read More

(Видео) Виктор го раскажа битолскиот бон-тон

Македонскиот пејач Виктор Апостоловски деновиве ја промовира новата песна „Бон тон“. Тој е автор на музиката и текстот. Како многупати досега, реши промоцијата да ја направи преку Фејсбук, за спотот одеднаш да го видат сите негови…

Read More

Пиштолот на Харисон Форд од „Војна на ѕвездите“ продаден на аукција

Оружјето на Хан Соло, ликот што Харисон Форд го глумеше во филмот „Војна на ѕвездите“ се продаде на аукција во Њујорк за 550 илјади долари. Пиштолот направен од дрво, изминатите 30 години беше во сопственост…

Read More

Ќерката на Елвис го потрошила богатството на татка си

Лиса Мари Присли, единствената ќерката на Елвис Присли, го потрошила целото наследство од татка си, околу 100 милиони долари. Според неа, парите ги потрошил нејзиниот поранешен деловен менаџер, па го дала на суд. Американските медиуми…

Read More

Дарко Рундек одличен на „Скопје колинг“

На стадионот на АРМ вчеравечер се одржа третата вечер од големиот музички фестивал „Скопје колинг“. Пред македонската публика двочасовен концерт одржа хрвартскиот музичар Дарко Рундек со својот бенд. Публиката го пречека и испрати Рундек со…

Read More

Ракометарот Филип Талески се ожени со Ена

Македонскиот репрезентативец Филип Талески денес се ожени со својата девојка Ена. Тие се венчаа во Крушево, родниот град на Филип. За венчавката ракометарот избра син костум без вратовска, а невестата носеше плаво-бел фустан. По венчавката…

Read More

(Фото) Путин пред 28 години

Светските медиуми неодамна објавија слика од исечок од руски весник од 1990 година, а со натпис за Универзитетот во Санкт Петербург. Сликата и текстот во весниците се по повод проекција на филмот за Анатолиј Собчак,…

Read More

Руски слаткари направија чоколадна скулпура со ликот на Меси

Слаткари од Москова изработија чоколадна скулптура во природна големина со ликот на аргентинскиот фудбалер Лионел Меси. На идејата дошле откако дознале дека фудбалерот ќе го прослави 31. роденден на 24 јуни, додека трае Мундијалот. Пет…

Read More

Српски креатор обвинет за силување малолетно момче

Српскиот моден креатор, Дарко Костиќ е обвинет за суливање на 15-годишниот малолетник Љ.К. Момчето го пријавило креаторот во полиција, велејќи дека Костиќ го дрогирал и го злоставувал. Момчето во изјавата рекло дека контактирале преку Фејсбук,…

Read More

(Фото) Фатиме Фетаи ја истетовира раката

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи ја покажа тетоважата. Сликата со тетоважа на раката на Фетаи на својот инстаграм-профил ја објави албанска шминкерка Фиторе Бериша, која заедно со Дадар е една од оние што се грижат…

Read More

(Видео) Најсекси политичарки во светот

На Јутјуб се појави видео со десетте најсексапилни политичарки на светот. На неофицијалната листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија Карфањо од Италија, Сетрид Геахе од…

Read More

Бригит Нилсен мајка петти пат

Данската глумица и поранешна манекенка, Бригит Нилсен, вчера го роди своето петто дете, ќерката Фрида. Нилсен се породи на приватна клиника во Лос Анџелес, а нејзиниот сопруг Матео Деси на новинарите им кажа дека и…

Read More

МОБ на нозе за Јелена Томашевиќ

Српската пејачка Јелена Томашевиќ вчеравечер го одржа првиот солистички концерт во Скопје. Придружувана од оркестарот на Македонската опера и балет, пред преполниот МОБ таа ги испеа своите најголеми хитови, но и стари македонски песни. По…

Read More

(Галерија) Каролина како топ-модел

„Денот започнете го со насмевка“ им порача поп-ѕвездата Каролина Гочева на сите свои пријатели и следбеници на Инстаграм. Таа објави серија фотографени направени за познат моден бренд, а на сите нив е насмеана и весела.…

Read More

Цеца флертува со бугарски манекен

Неколку дена откако го прослави својот 45. роденден, фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави провокативна слика од забавата. Секси фотографијата на Цеца предизвика бројни коментари на нејзините следбеници, а еден од нив е и…

Read More

(Фото) Снеки секси во бикини на 50 години

Медиумите во Србија со години Снежана Бабиќ-Снеки ја нарекуваат една од најзгодните пејачки на домашната естрада. Иако има снимено малку песни и има еден хит, таа секогаш го привлекува вниманието на јавноста, најмногу со изгледот.…

Read More

Дневен хороскоп за 24 јуни

Овен Ќе ја забележите љубомората на партнерот и тоа не е најлошото што ве очекува. Можете да бидете жртва на нечија приказна и да се чувствувате многу лошо после тие озборувања. Можни стомачни проблеми. Бик Се…

Read More

(Галерија) Се венчаа Џон Сноу и Игрит

Денеска во Абердин во Шкотска се венчаа Кит Харингтон и Роуз Лесли, популарните глумци од хит-серијата „Игра на тронови“. Во црквата прв пристигна Кит, облечен во модерен костум со сиви панталони, црно палто и елек,…

Read More

Мадона ја откри тајната на витата става

Личниот тренер на светската ѕвезда Мадона за неа изготвил специјална диета, која заедно со вежбањето, ѝ помага да остане фит. Пејачката на 59 години има совршена линија и мускулесто тело, и откри дека тајната на…

Read More

(Видео) Тамара сними спот во Грција, песната е за Хана

Поп-пејачката Тамара Тодевска деновиве во Грција го снима спотот за песна „Довидување таго“, која ѝ ја посвети на ќерка си Хана. Пејачката не издржа, па на својот инстаграм-профил сподели кусо видео направено на плажата Амулијани,…

Read More

Тодоров отвори кафуле

Поранешниот министер за здравство од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, наводно отворил кафуле со својот брат во трговскиот центар „Капитол мол“ во населбата Аеродром, „Aerodrom Lounge bar“. Редакцијата на „Репортер“ пред два дена му побара изјава на…

Read More

(Галерија) Секси фотосесија на трудната Аделина Тахири

По теркот на светските ѕвезди, пејачката Аделина Тахири направи секси фотосесија и го покажа голиот труднички стомак. На фотографиите од Чедо Поповски, кои самата ги објави на својот инстаграм профил, Аделина позира во неколку различни…

Read More

Ирфан Менсур ограбен во Белград

Српскиот глумец Ирфан Менсур вчера сред бел ден бил ограбен во центарот на Белград. Тој околу 14 часот пиел кафе и читал весник во кафуле, кога кон него се стрчала група од четворица малолетници. Тие…