Read More

(Фото) Аца Лукас заврши во болница

Аца Лукас во средата попладнето заврши во болница на инфузија. Фолк пејачот во вторникот требало да пее во Будва. Лукас излегол на бината и по три испеани песни и се извинил на публиката и го…

Текстот (Фото) Аца Лукас заврши во болница е превземен од Reporter.mk.

Read More

Децата на принцот Хари нема да имаат исто презиме како тие на Вилијам

Откако се венчаа принцот Хари и Меган Маркл, Британците ги чекаат радосните вести за принова. Британските медиуми и обожаватели на кралското семејство, нестрпливо ги чекаат децата на славната двојка, а веќе почнаа да шпекулираат и…

Текстот Децата на принцот Хари нема да имаат исто презиме како тие на Вилијам е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мадона откри како е да се биде мајка на фудбалер и да се живее во Португалија

Освен што е кралица на поп музиката, Мадона е мајка на фудбалерот Давид. Поради најмладиот син, кој се прикручи на академијата за млади фудбалери на клубот Бенфика, целото семејство минатата година се пресели во Лисабон.…

Текстот Мадона откри како е да се биде мајка на фудбалер и да се живее во Португалија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џенифер Лопез прошета низ Њујорк без долна облека и високи чизми

Џенифер Лопез е снимена во Њујорк во интересен аутфит, во кој не била вклучена долната облека. Пејачката прошета со бела кошула и високи чизми кои се со потпис на брендот Версаче. Стајлингот бил потполнет со…

Текстот Џенифер Лопез прошета низ Њујорк без долна облека и високи чизми е превземен од Reporter.mk.

Read More

Застрелан пејачот Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ синоќа бил застрелал на веселба недалеку од Белград. Неидентификувани напаѓачи околу 23 часот го начекале пејачот на свадбата, го претепале, а потоа и го застрелале. Лазиќ е погоден со два куршуми, а неговата…

Текстот Застрелан пејачот Дарко Лазиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Оливер зад себе ги остави сопругата Весна, тројцата синови и пет внуци

Оливер Драгојевиќ зад себе ги остави сопругата Весна, тројца синови и пет внуци. Пејачот не криел колку е приврзан за семејството. Во својата педесет годишна кариера никогаш немал скандали. Во брак со Весна бил 4,5…

Текстот Оливер зад себе ги остави сопругата Весна, тројцата синови и пет внуци е превземен од Reporter.mk.

Read More

Вештачката интелегенција може да го препознае карактерот по движењето на очите

Ново истражување покажа дека движењето на очите го изразува вашиот карактер. Научниците искористија најнова вештачка машина која што користи алгоритми за

Текстот Вештачката интелегенција може да го препознае карактерот по движењето на очите е превземен од USB.mk.

Read More

За една планета да подржува живот не треба да има тектонски плочи како Земјата

Кога се бараат потенционални планети за живот, научниците бараат повеќе био-знаци меѓу кои и јаглерод диоксид во атмосферата. На земјата

Текстот За една планета да подржува живот не треба да има тектонски плочи како Земјата е превземен од USB.mk.

Read More

(Во живо) Последно испраќање на Оливер Драгојевиќ на Вела Лука

Жителите од Вела Лука и голем број на граѓани од Хрватска ,но и од светот, во моментов се простуваат од пејачот Оливер Драгојевиќ. Откако вчера пејачот го испратија илјадниците фанови од Сплит до негово вечно…

Текстот (Во живо) Последно испраќање на Оливер Драгојевиќ на Вела Лука е превземен од Reporter.mk.

Read More

Италијанскиот милионер Ваки во друштво на помлада манекенка

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки, ова лето ужива со триесет години помладата манекенка Фонсека. Педесет годишниот Италијанец времето воглавно го минува на луксузни дестинации низ светот. Последната во низа девојки со кој се забавува е 23…

Текстот Италијанскиот милионер Ваки во друштво на помлада манекенка е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Секси танцот Гавазова го залеа со мохито

Фолк пејачкта Сузана Гавазова е на одмор во Црна Гора. Таа се пофали дека летува во Будва, Свети Стефан и дека таму има добра забава. Фолк пејачката сподели видео на кое изведе секси танц кој…

Текстот (Видео) Секси танцот Гавазова го залеа со мохито е превземен од Reporter.mk.

Read More

Аеродромот во Сплит да го носи името на Оливер Драгојевиќ

Хрватскиот новинар Драго Пилсел покрена иницијатива за преименување на аеродромот во Сплит. Тој побара аеродромот да го носи името на Оливер Драгојевиќ. „Драги сограѓанки, драги сограѓани, Ве повикувам да ни се приклучите на мене и…

Текстот Аеродромот во Сплит да го носи името на Оливер Драгојевиќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мила Кунис се облече како Викторија Бекам

Новата колекција на Викторија Бекам ја освои Мила Кунис, па таа за своето гостувањето во „Today Show“, ја избра иста комбинација како онаа која познатата дизајнерка ја носеше пред неколку месеци. Панталоните во темно црвена…

Текстот Мила Кунис се облече како Викторија Бекам е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сексот на плажа не е толку секси

Со оглед на тоа што сме преплавени со романтични филмски сцени покрај море, многумина сметаат дека сексот на плажа звучи навистина секси. Море, плажа, песок,секс…Епа не е баш се така романтино.   Песокот секаде се…

Текстот Сексот на плажа не е толку секси е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Леонардо Дикаприо со девојка си и мајка ѝ на одмор

Врската на Леонардо Дикаприо и Камила Морони станува сè посериозна и тој редовно се дружи со нејзините најблиски. 43-годишниот актер многу често е фотографиран со мајката на Камила, Лусила Сола, и нејзиниот партнер , актерот…

Текстот (Галерија) Леонардо Дикаприо со девојка си и мајка ѝ на одмор е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Ана Ивановиќ знае да се забавува

Поранешната тенисерка и сопруга на познатиот фудбалер, Бастиан Швајнштајгер, Ана Ивановиќ е на одмор во Доминиканската Република. Таа на своите обожаватели им откри дел од својот приватен живот, па на Инстаграм сподели кратко видео. Ана…

Текстот (Видео) Ана Ивановиќ знае да се забавува е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Внуката на Алачки цела на дедо си Горан

Адријана Алачки повторно сподели фотографии од нејзината внука Јана, која ја има од ќерката Грациела. Пејачката, автор и водител на емисијата „Вкусот на традицијата“ и овој пат привлече внимание на социјалните мрежи, а многумина ѝ…

Текстот (Фото) Внуката на Алачки цела на дедо си Горан е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Наде ослабена облече „купаќи“ од тантела

Македонската оперска и поп-пејачка Наде Талевска е на одмор во Шпанија. Таа од таму сподели фотографија на која е во едноделен костим за капење со тантела. Наде ретко споделува вакви фотографии на социјалните мрежи, па…

Текстот (Фото) Наде ослабена облече „купаќи“ од тантела е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роднините на Борис Бекер му ја малтретирале сопругата

Полицијата вчера го посетила домот на поранешниот тенисер Борис Бекер поради проблеми со неговата жена и роднините. Лили Бекер повикала полиција откако пристигнала во домот на поранешниот сопруг. Таа била малтретирана и завршила заклучена во…

Текстот Роднините на Борис Бекер му ја малтретирале сопругата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Иванка Трамп прекина да објавува фотографии од децата

Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, повеќе не објавува фотографии од своите деца. Иванка претходно редовно објавуваше семејни фотографии, а причината поради која од 27 мај прекина да го прави тоа се политичките…

Текстот Иванка Трамп прекина да објавува фотографии од децата е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Отидов да го испратам Оливер…“, сплиќанец остави заканувачка порака на шофершајбната

Никој досега во историјата на Сплит не бил испратен како Оливер Драгојевиќ вчера. Поради целиот тој метеж од илјадници негови сограѓани, немало место за паркирање. Па така на шофершајбната на еден автомобил осамнала порака што…

Текстот „Отидов да го испратам Оливер…“, сплиќанец остави заканувачка порака на шофершајбната е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Емина Јаховиќ танцува на кабриолет

Пејачката Емина Јаховиќ без шминка и со несредена фризура се вози во својот кабриолет во доцните часови. Додека автомобилот е во движење, таа во еден момент станува и танцувајќи на музиката од радиото прави селфи.…

Текстот (Фото) Емина Јаховиќ танцува на кабриолет е превземен од Reporter.mk.

Read More

Влатко: Концертот во Охрид е кулминација на сите мои трагања

Вечерва во Охрид, со пошеток во 22 часот, Влатко Стефановски ќе има концерт во Античкиот театар. Гитарскиот виртуоз ќе настапи заедно со неговите пријатели и долгогодишни соработници Теодосиј Спасов од Бугарија, хармоникашот Танос Ставридис од…

Текстот Влатко: Концертот во Охрид е кулминација на сите мои трагања е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Телохранителите на раце го носеа Елтон Џон од глисерот до плажата

Славниот британски музичар Елтон Џон беше фотографиран од папараците во моментот кога побарал од своите телохранители да го пренесат на раце од глисерот до песочната плажа. Со него во глисерот бил постариот син Захари, додека…

Текстот (Фото) Телохранителите на раце го носеа Елтон Џон од глисерот до плажата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Хороскоп за 1 август 2018

Овен   Чувствувате внатрешен немир и имате пориви кои немаат конкретен вектор на исполување. Денес  ќе ви биде тешко да се организирате и да имате редослед на активностите. Постојано нешто размислувате и барате, надевајќи се…

Текстот Хороскоп за 1 август 2018 е превземен од Reporter.mk.

Read More

Луис Фиго на одмор во Хрватска

Луис Фиго во друштво на сопругата Хелен Сведин и ќерките Даниела, Мартине и Стела веќе втора година по ред летува во Хрватска. Поранешниот португалски фудбалер годишниот одмор го мина пловејќи со јахта по Јадранот. Фиго…

Текстот Луис Фиго на одмор во Хрватска е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ева Лонгорија го покажа синот

Актерката Ева Лонгорија (43) го покажа во јавноста својот едномесечен син Сантјаго. Ѕвездата од „Очајни домаќинки“ и нејзиното бебе се фотографираа за магазинот „Хола“. Here he is! Santiago Enrique Baston is waving hello at the…

Текстот (Фото) Ева Лонгорија го покажа синот е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Марјана со необоен корен и круна на глава

Популарната манекенка и лото-девојка Марјана Станојковска во 2005 година стана мис бикини на универзумот во завршницата на изборот за „Мис бикини на универзумот“ во Бејхај. Изборот се одржува во познато летно одморалиште во југозападната кинеска…

Текстот (Фото) Марјана со необоен корен и круна на глава е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Сирени, факели, бродови, авиони – Оливер за последен пат исплови од Сплит за Вела Лука

Со сирени, факели, бродови, авиони, вчера од Сплит беше испратен Оливер Драгојевиќ, кој за последен пат тргна од Сплит до неговата Вела Лука на Корчула. Солзи, песните на Оливер, аплауз за познатиот „морски волк“. Емоции.…

Текстот (Видео) Сирени, факели, бродови, авиони – Оливер за последен пат исплови од Сплит за Вела Лука е превземен од Reporter.mk.

Read More

Немилосрдно убиен црн носорог

Ловокрадците убиле 12-годишен црн носорог во Националниот парк „Лејк Накура“ во Кенија, соопшти националната служба за заштита на дивите животни. Овој немилосрден настан се случил неколку дена откако властите објавиле дека 10 црни носорози, кои…

Текстот Немилосрдно убиен црн носорог е превземен од Reporter.mk.

Read More

Десет меѓународни туристички места што треба да ги избегнувате

Одморите знаат да бидат прекратки за да ги посетите сите дестинации што посакувате да ги видите. Затоа внимателно бирајте ги. Временските зони можат да бидат поинакви и во земјите од нашето опкружување. Се препорачува да…

Текстот Десет меѓународни туристички места што треба да ги избегнувате е превземен од Reporter.mk.

Read More

Како изгледа патувачката вселенска капсула на Blue Origin (ВИДЕО)

Приватната компанија Blue Origin, во сопственост на милијардерот Џеф Безос, ја претстави внатрешноста на вселенската патничка капсула која ќе се

Текстот Како изгледа патувачката вселенска капсула на Blue Origin (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

Бугари се возбудија од Велевска  

Фолк-пејачкaта Елена Велевска е на одмор во Грција, од каде постојано споделува фотографии. Таа е неколку дена во Паралија и Литохоро. Откако објави фотографии, доби многу комплименти за изгледот, особено од обожавателите од Бугарија каде…

Текстот Бугари се возбудија од Велевска   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роботи со големина на клетка можат да откријат болест во човечкото тело (ВИДЕО)

Група научници од Универзитетот МИТ го креираа најмалиот робот на светот во форма на микроскопски електронски кола, со големина на

Текстот Роботи со големина на клетка можат да откријат болест во човечкото тело (ВИДЕО) е превземен од USB.mk.

Read More

Кире од Битола бара помош повторно да прооди

30-годишниот Кире Главинчевски, татко и сопруг, од Битола веќе пет години е парализиран. Не може да оди. Тој и неговото семејство бараат помош, финансиски средства со кои ќе може да ја плати трансплантацијата на матични…

Текстот Кире од Битола бара помош повторно да прооди е превземен од Reporter.mk.

Read More

Феј Данавеј на 77-години е заштитно лице на „Гучи“

77-годишната глумица Феј Данавеј е новото заштитно лице на светскиот бренд „Гучи“. Данавеј за популарниот бренд сними видео и моден едиторијал, а акцентот е ставен на чантата Sylvie. Режисер на видеото е Петра Колинс која…

Текстот Феј Данавеј на 77-години е заштитно лице на „Гучи“ е превземен од Reporter.mk.