Read More

(Видео) Лемурите од ЗOO Скопје го прогнозираа победникот на Светското првенство

Лемурите од скопска Зоолошка градина прогнозираа победник  на Светското првенство. Постојано слушаме за животни од целиот свет кои предвидуваа победници на светски и европски првенства во фудбал. Најп
Read More

„Ролинг стоунс“ слават 56 роденден

Пред 56 години на 13 јули „Ролинг стоунс“ го имаа својот прв настап, па денешниот ден бендот го слави како свој роденден. Тие и по повеќе од пет ипол децении се едни од најпопуларните рокенрол бендови
Read More

(Видео) Меркел превртува очи и бега од Тереза Меј оти се исто облечени

На фејсбук деновиве се споделува видео од Самитот на НАТО во Брисел на кое германската канцеларка Ангела Меркел превртува со очи и бега од премиерката на Британија Тереза Меј оти се облечени исто. „Ле
Read More

(Видео) Коцка мермер на патот кон Плетвар

На фејсбук страницата на „Ѕид на сообраќајниот срам“, е постирано видео од коцка мермер која веројатно паднала од камион на средина на патот кој води кон Плетвар. Во подолните коментари фановите пишув
Read More

Цеца остана без својот домашен миленик

Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ преку својот Инстаграм објави тажна вест за нејзиното куче Вито кое починало. Цеца објави негова фотографија заедно со потресна порака со која ги известила нејзи
Read More

Памела ќе се мажи за фудбалерот Адил Рами

Поранешната глумица и Плејбој зајачица Памела Андерсон ќе се мажи за францускиот фудбалски репрезентативец Адил Рами, пишува USA Today. Додека го гледаше полуфиналето на Светското првенство меѓу Франц
Read More

(Фото) Тијана и Тамара на семејно бањање

Сестрите Тамара и Тијана се на заедничко летување во Грција. Тијана на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира со синот Вук, со сестра си Тамара и нејзиното семејство и со најдобрата
Read More

Дневен хороскоп за 13 јули

Овен  Денес посветете се на учење нешто ново. Дури и на прв поглед ви се чини дека нема што да се извлече од информациите – наскоро ќе сфатите дека не е така. Бик Овој петок, бидете сигурни во в
Read More

Деми Мур ограбена за 144.000 евра

Холивудската актерка Деми Мур (55) била жртва на голема измама, бидејќи и била украдена кредитната картичка. Еден маж кој го сторил ова кривично дело, во март пријавил дека на актерката и била изгубе
Read More

(Фото) Инди доживеала сообраќајна несреќа

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди доживеала сообраќајна несреќа во верижен судар во Белград. Во сударот учествувале три автомобили, од кои едниот бил на пејачката. За среќа никој во несреќата не е повр
Read More

(Видео) Китоловци убија редок вид на кит

Светската јавност е згрозена од снимката на која се гледа како група на китоловци убиваат син кит. Овој редок вид на кит е убиен, исецкан и подготвен како деликатес во Јапонија, пренесуваат медиумите
Read More

Метеор падна на американско тло

Во последните дваесет години, забележан е најголемиот метеор кој паднал на американско тло. Откако му била утврдена локацијата на падот, тим на научници се обиделе да ги состават сите делови од вселе
Read More

Загадувањето придонесува за нови 3.2 милиони случаи на дијабетес секоја година

Загадувањето на воздухот во 2016.година придонесе за нови 3.2 милиони случаеви на дијабетес. Честички исфрлени од автомобили, фабрики како и преку хемииски реакции во атмосферата го прават воздухот по
Read More

(Фото) Ристе Ристески ја покажа сестра си

Ристе Ристески, ланскиот победник на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, објави фотографија со својата помала сестра Анастасија и ги изненади фановите. Иако доби многу лајкови на сликата на
Read More

Раперката Карди Би стана мајка

25-годишната раперка Карди Би стана мајка. Таа пред два дена  се  пофали на „Инстаграм“ дека родила ќерка, која ќе се вика Калчр. Девојчето е прво дете на популарната раперка и на нејзиниот маж Офсет.
Read More

Меланија диктира мода на Самитот на НАТО

Во нежен бел фустан со вез и тул во комбинација со крем салонки, Маланија Трамп беше една од најубаво облечените дами вчера во Брисел, на Самитот на НАТО. Фотографиите кои кружат низ социјалните мрежи
Read More

Денеска почнува „Пивофест 2018“

Денеска во Прилеп почнува „Пивофест 2018“, кој ќе трае до недела. На триесетина локации на булеварот Гоце Делчев ќе бидат наместени штандови. На денешниот, прв фестивалски ден ќе настапат домашните ѕв
Read More

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Глумицата Сања Арсовска, најпозната по улогата во детската серија „Пет + фамилија“ и филмот „Балканот не е мртов“ со статус на Фејсбук ги поттикна глумците од Македонија заедно да го исчистат Клинички
Read More

Езеро кое со векови му пркоси на човекот

На прв поглед, езерото Асал во африканската држава Џибути изгледа како кристално чиста морска површина со плажи со бел песок. Поради тоа, во очите на турисите лесно се создаваат сопоредби со плажите н
Read More

Кокев ја облече Шеќеринска во Брисел

Македонската модна дизајнерка Тања Кокев ја дотера министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, за вчерашниот Самит на Нато во Брисел. Дизајнерката се пофали ѝ на својот Фејсбук профил дека нејзиниот
Read More

Кајли Џенер е најмладата милијардерка

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на најбогати жени во Америка кои сами го стекнале богатството, а многумина се изненадија кога ја видоа Кајли Џенер на листата. 20 годишната ѕвезда од Кардашијан-Џен
Read More

Облечете се деловно како Викторија Бекам

Една од најуспешните дизајнерки која за десет години успеа да изгради вистински бренд од својата модна етикета, Викторија Бекам, истовремено важи и за една од најдобро облечените деловни дами во модни