Read More

Нова ДНК алатка ја предвидува висината и детектира ризици за сериозни болести

Новата ДНК алатка, создадена од страна на научници при Државниот универзитет во Мичиген, може точно да ја предвиди висината на луѓето и потенцијално да процени ризици за појава на сериозни болести, ка
Read More

Дневен хороскоп за 8 октомври

Овен Потрудете се да остварите добра соработка со другите, немојте да се нервирате за тоа кој што зборува. Секако, ако постои начин да го израдувате партнерот направете го тоа, не дозволувајте се да с
Read More

(Видео) Снимка која покажува како настанл целиот хаос по мечот меѓу МекКрегор и Хабиб

Нова снимка го открива моментот по кој настана вистински хаос по боксерскиот меч во Лас Вегас УФЦ кој се одвиваше меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Снимките првично покажуваат дека и славниот
Read More

(Фото) „Тато, Бог не проклона“, Вељко во посета на гробот на Аркан  

Вељко Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан и тоа го сподели со следбениците на социјалните мрежи. Младиот боксер стана успешен во својата професионална кариера. Вели дека
Read More

(Фото) Анета Андонова знае да биде секси

Познатото ТВ лице, Анета Андонова, уредник на образовната програма на МРТВ, во секси црн фустан и високи штикли, замина на свадба кај блиски пријатели. Откако ја објави фотографијата на својот Фејсбук
Read More

Збогум, Мистер Бин

Еден од најдобрите комичари, Роуан Аткинсон, кој го играше ликот на легендарниот Мистер Бин, рече дека нема веќе да се појавува во оваа улога. „Се сомневам дека тој некогаш пак ќе се појави. Стигнуват
Read More

(Фото) Емина со новиот дечко во Германија

На прашање за наводната љубовна романса со турскиот милионер, Емина Јаховиќ, бесно ја затворила вратата на автомобилот,пишуваат медиумите. Сепак,  пејачкта е сликана во Германија, кога турски туристи
Read More

(Фото) Лоба во бањарка снима на Санторини

Викторија Лоба снимаше спот во Санторини, Грција со македонската диџејка Марга Сол. Тие се пофалија на своите Инстаграм профили. Викторија пред една недела постојано споделуваше слики од Санторини, ко
Read More

(Фото) Принцот Хари бакна обожавателка

За само еден ден сликата на принцот Хари стана хит на Интернет откако тој бакна една обожавателка која дошла да се сретне со него и неговата сопруга во Чичестер. Во четвртокот, војводата и војвотката
Read More

Почина актерот Скот Вилсон

Познатиот светски актер Скот Вилсон ја загуби битката со леукемијата со која долго водеше борба. Тој почина на 76. годишна возраст, мирно во домот.  Неговите пријатели, семејството, роднини и фанови с
Read More

Ќе се поместат ли за последен пат стрелките на часовникот овој октомври?

Викендот 28-ми кон 29-ти овој месец во Македонија ќе почне зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат, а согласно донесената одлука во Европа да се укине промената на времето,
Read More

„Лечат фрустрации на мене, од затвор се излегува“, кажа Груевски во три по полноќ

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, доцна синоќа, во три чесот по полноќ,  на Фејсбук објави, како што вели, проглас до неговата партија. Меѓу другото, тој напиша дека кога ВМР
Read More

(Галерија) Долгите фустани наспроти секси изгледот беше модата на „Макфест“

Вчеравечер во Штип заврши „Макфест“. Антонија Гиговска е победник на фестивалот на забвани мелодии. Втор се пласира Роберт Билбилов, а трета е Дани Димитровска. Освен музиката и модата и модните креац
Read More

Антонија Гиговска победник на „Макфест“

Антонија Гиговска е победник на „Макфест“, вчеравечер во финалето во Домот на културата „Ацо Шопов“. Со освоени 30 гласови Гиговска со нумерата „Никогаш не вели никогаш“ имаше најдобра песна на фестив
Read More

Пронајдени цртежи укажуваат на постоење на досега непозната древна цивилизација

Научниците пронашле постари уметнички дела кои даваат нов увид во претходно непозната цивилизација, а исто така отвориле и многу прашања. Новото откритие во западна Индија ги шокирало археолозите и н
Read More

Есенска мода во чизми до глужд

Нивниот облик, висина и боја секако се менуваат од сезона во сезона, но нивната удобност и леснотија за комбинирање е вечна. Во последно време се актуелизираа тесните модели како припиени чорапчиња, п
Read More

(Фото) Маја Иванова дојде со чипка кај Меланија на средбата во Њујорк

Претстедателот Ѓорге Иванов заедно со својата сопруга Маја присуствуваше на приемот што Доналд Трамп го организираше за шефовите на делегациите на 73. Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк
Read More

Тијана: Второ дете не се планира

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ беше искрена во интервју за српскиот портал „Блиц“ на прашањето дали сака уште едно дете таа рече дека тоа не се планирало. „Второ дете не се планира. Кога ќе се с
Read More

(Фото) Весна Бејби на плажа пред 38 години

Актреката Весна Петрушевска сподели интересна фотографија, од вреемто кога била девојче, на летување со нејзините родители. Со црна коса, речиси непрепознатлива, во морнарска маица и „купаќи“ актеркат
Read More

Фетиш забава со секс во популарен клуб, сега стравуваат од смртоносна инфекција

Соопштението што го објави Здравствениот завод во Берлин предизвика голема вознемиреност. Сите што во саботата биле во познатиот берлински секс-клуб „Киткат“ беа повикани итно да се јават на лекар бид