Read More

Ева Лонгорија без шминка пред породување

Популарната холивудска актерка Ева Лонгорија наскоро треба да се породи со своето прво дете. Папараците деновиве ја фотографирале без шминка на лицето и со несредена коса. Но нејзините обожаватели велат дека и таа е жена […]

Read More

Зошто момчето кое висеше на зграда не беше спасено од човекот од соседниот балкон?

Видеото со младото момче мигрант од Мали Мамуду Гасама, кој го спаси животот на четиригодишното момче од зграда во Париз, го обиколи светот, но се јавија голем број теоретичари на заговор кои бараат објаснување зошто […]

Read More

Во бункер под Њујорк се чуваат најголемите залихи на злато во светот

Длабоко во гранитната карпа под Менхетен тројца мажи го отвораат кафезот полн со златни плочки. Една по една ги ставаат на вага, ја запишуваат тежината и серискиот број. Потоа ги пакуваат и кутиите ги ставаат […]

Read More

Легендата вели дека бракот на Хари и Меган ќе биде пекол

Војвотката од Сасекс била бремена кога застанала пред олтарот. Била вљубена, но не во својот иден маж туку во својот роднина. Не е во прашање Меган Маркл, туку последната жена која ја носела титулата војвотката […]

Read More

Десет години „Некст тајм“

Браќата Мартин и Стефан Филиповски од рок-дуото „Некст тајм“ ова лето ќе настапат на музичкиот фестивал „Една љубов“ што ќе се одржува во Македонија и Бугарија. На прес конференцијата во Софија, Бугарија, каде што беше […]

Read More

(Фото) Мелита како карикатура

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ секојдневно споделува фотографии од приватниот живот на своите профили на социјалните мрежи. На последните, облечена во куси панталони и високи чизми, позира покрај мерцедес на еден од скопските булевари. Мелита од […]

Read More

(Фото) Победникот на Евровизија стана татко

Манс Зилмерлоу, победникот на Евровизија, стана татко. Тој на својот инстаграм-профил пред неколку дена објави фотографија со својата сопруга Киара Јонсон и бебето, сликана веднаш по породувањето. „Добредојдовте на овој свет, ти мал совршен суперхерој. […]

Read More

Откажано шоуто на Розен Бар по расистичка објава на Твитер

Откажано шоуто на Розен Бар по расистичка објава на Твитер САД – Еј-Би-Си го откажа популарното шоу  „Розен“ на актерката Розен Бар, откако таа, коментирајќи на Твитер, ја навреди Валери Џерет – една од најблиските […]

Read More

Бригит Нилсен бремена на 54 години

Глумицата Бригит Нилсен петтипат ќе стане мајка. Поранешна сопруга на Силвестер Сталоне на својот инстаграм-профил објави дека таа и нејзиниот партнер Матија Деси наскоро ќе станат родители. „Семејството се проширува“, напиша Бригит покрај фотографијата на […]

Read More

Русинки фрлаа градници на Џони Дип

И жените од Русија му покажаа колку го сакаат Џони Деп па на првиот концерт во Москва му  фрлаа градници на сцената. . Деп делуваше пријатно изненаден и зеде еден од градниците и продолжи да […]

Read More

Грдата Бети стана мајка

Глумицата Америка Ферера, најпозната по улогата во серијата „Грдата Бети“ стана мајка. Таа и нејзиниот маж, Рајан Пирс Вилијамс добија син. 34-годишната глумица на инстаграм-профилот објави слика од ногата на бебето во нејзината рака и […]

Read More

Ким Кардашијан се соблече гола на „Инстаграм“

Ким Кардашијан објави фотографија на „Инстаграм“ на која е целосно гола. На овој начин  37-годишната Ким го промовира својот нов парфем ККВ Тело. Шишенцето од парфемот е обликувано како нејзиното тело. Претходно овој месец таа […]

Read More

НАТО призна дека терористите не му се повеќе цел

Главниот командант на НАТО и американските сили во Европа, генерал Кертис Скапароти, објавил дека Русија, а не меѓународниот тероризам, е главната безбедносна закана. Соговорниците оцениле дека американската борба против тероризмот не постои, а дека НАТО […]

Read More

(Фото) Баба Рада лекува неверство со чај

Познатата треварка баба Рада, која е позната по телевизиите оти лекува секакви болести со тревки и чаеви, го најде лекот и за неверство. Барам така велат твитерџиите, кој споделија интересен рацепт за лек против неверство.…

Read More

(Видео) „Оh my goal“ се потсмева на дуелот меѓу Рамос и Салах

По неспортскиот потег на фудбалерот на Реал Мадрид Серхио Рамос, врз играчот на Луверпул Мохамед Салах, во финалето од ЛШ, низ социјалните мрежи почнаа да кружат смешни видеа. Многумина сметаат дека Рамос на теренот намерно…

Read More

(Фото) Во наддавањето за името стигнавме до Северина

Денеска во Њујорк министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, повторно преговараа за името на земјава. По средбата, медијаторот во преговорите Метју Нимиц изјави дека тие разговарале за неколку…

Read More

(Видео) Пародија на победничката песна на Евровизија

Амбасадата на Израел во Холандија поднесе официјална протестна нота поради пародија на израелската победничка песна на Изборот за песна на Евровизија, Тоy што ја пееше Нета, а за која критичарите рекоа дека е на граница…

Read More

(Видео) Астронаути на НАСА се борат со гравитацијата на Месечината

Нил Армстронг беше првиот човек кој зачекори по Месечината. Неговата реченица, – ова е мал чекор за човекот, но голем за човештвото! – беше врежана во сеќавањето како врв на историскиот поход. Сепак, освен тој…

It’s Time to Ride

Bikes in general and medium-priced old ones, used mainly for timekeeping, are electronic watches with quartz movements.

Read More

An Open Letter to Andrew About His New Mustache

Fresh off his Oscar win, Eddie Redmayne is keeping busy filming The Danish Girl, a true story. He plays Lili Elbe, the first transgender woman to successfully undergo sexual reassignment surgery in the early 1900s, and he looks beautiful in this first picture. The movie is directed by Tom Hooper (with whom Redmayne worked on Les Misérables) and costars Amber Heard. It’s not due out until 2016, but now I can’t wait to see more!

Babes Ride Out – A Motorcycle Story

Motorcycles in general and medium-priced old cafe-racers used mainly for timekeeping, are electronic watches with quartz movements. Expensive collectible watches, valued more for their elaborate craftsmanship, aesthetic appeal and glamorous design than for simple timekeeping, […]