Фудбалерите ќе добијат по 10.000 евра од државата

Фудбалските репрезентативци ќе добијат по 10.000 евра награда од државата за пласман на Европското првенство во 2021. Ова вчера беше одлучено на седницата на Владата, а премиерот Зоран Заев одлуката ја објави на „Фејсбук“. По победата над Грузија од 1:0 во финалето на Лигата на нации, Македонија за првпат во својата историја избори пласман на … Continue reading Фудбалерите ќе добијат по 10.000 евра од државата

Текстот Фудбалерите ќе добијат по 10.000 евра од државата е превземен од Reporter.mk.