Читам само: Фраер(к)и

Read More

(Фото) Каролина секси во Прилеп

Поп-ѕвездата Каролина Гочева во бели жешки пантолони дојде во Прилеп, од каде сподели фотпографија на социјалните мрежи. Се пофали дека фотографијата и ја направила Лилика Стрезоска, која изминатив пе
Read More

Ќерката на Канго бара прошка од татка си

Ивана, ќерката на македонскиот музичар Симеон Иванов – Канго, на својот фејсбук-профил објави статус посеветен на татка си. Таа во емотивната порака бара од него да ѝ прости ако не успеала да го
Read More

Хали Бери со тело како на 20 годишна девојка

Актерката Хали Бери, вчера наполни 52 години, но заради нејзината витка линија медиумите пишуваат дека изгледа како 20 годишна девојка. Таа за своите обожавателите сподели  фотографии во костум за кап
Read More

Меган Маркл ја одлага бременоста

Меган Маркл и нејзиниот сопруг, принцот Хари, наводно се уште не сакаат деца, пишуваат британските медиуми. Во јавноста на големо се зборува за причините зошто Меган сеуште не е бремена.  Многумина се
Read More

Наташа Беквалац во болница

Поп-пејачката Наташа Беквалац вчера е пренесена во болница, пишуваат српските медиуми. Таа неколку дена се жалела дека чувствува вртоглавици, а вчера се онесвестила, па била примена во Клиничкиот цент
Read More

(Фото) Лидија Вукичевиќ разголена и секси

Српската глумица Лидија Вукичевиќ и во шестата деценија изгледа секси. Таа на својот инстаграм-профил неодамна сподели нови фотографии сликани додека се сонча на сплав на реката Сава. Актерката доби к
Read More

(Фото) Брена не старее

Српската фолк-пејачка Лепа Брена летово го минува на хрватскиот остров Хвар. Пејачката сподели фотографии во костим за капење, а обожавателите и пишуваа дека дека одлично изгледа. „Оваа жена не старее
Read More

(Фото) Брена не старее

Српската фолк-пејачка Лепа Брена летово го минува на хрватскиот остров Хвар. Пејачката сподели фотографии во костим за капење, а обожавателите и пишуваа дека дека одлично изгледа. „Оваа жена не старее
Read More

Селин Дион во врска со Расел Кроу

Пејачката Селин Дион (50) е во врска со актерот Расел Кроу, пишува „Холивуд лајф“. Дион, која пред две години го загуби сопругот Рене Анжели, кој почина од рак, ја пронајде својата нова љубов, пишува
Read More

(Фото) Милица Тодоровиќ со танга во Охрид

Српската пејачка Милица Тодоровиќ е на одмор во Охрид, од каде се пофали со нова фотографија. Легната покрај базен, со танга бикини, пејачката прати поздрав од Охрид. “Добро газе“, и напишаа обожаватл
Read More

(Фото) Емили Ратајковски желна за внимание

Светскиот модел Емили Ратајковски случајно ја покажа едната града додека позираше во ресторан. Креаторот кој седеше на маса со Емили, фотографијата ја објави на социјалните мрежи. Под фотографијата фа
Read More

(Фото) Калиопи по благослов во Острог

Mакедонската поп-ѕвезда Калиопи Букле деновиве беше во посета на познатиот манастир „Свети Василије Острошки”, во Црна Гора. Од таму сподели фотографија, велејќи дека „се чувствува благословена
Read More

(Видео) Ања Ветерова промовира нова песна

Македонската пејачка Ања Ветерова вчера ја промовира својата нова песна „Ми доаѓа да вриснам“. Песната која има македонска и српска верзија е дело на Дарко Димитров, а текстот го напиша Елена Ристеска
Read More

Вино и џез со Четкар во Охрид

Македонскиот џез-музичар Владимир Четкар на 18 август (сабота) ќе го одржи традиционалниот концерт „Вино и џез“ во Охрид, во Хотел Филип. Четкар пред публиката ќе настапи со својот секстет. „Ова е чет
Read More

Амбер Херд му го уништи животот на Џони Деп

Актерот Џони Деп никогаш не изгледал помизерно и полошо во животот. Поради тоа, многумина ја обвинуваат неговата поранешна сопруга Амбер Херд. Пријатели и поранешни девојки на Деп тврдат дека Амбер пр
Read More

(Фото) Карлеуша на семеен одмор во Кина

Српската пејачка Јелена Карлеуша деновиве го минува семејниот одмор во Кина. Таа е заедно со нејзиниот сопруг Душко Тошиќ и нивните двете ќерки, а со слики се пофали од градот Гуангжу. Пејачката на пр
Read More

(Фото) По 33 години се собраа актерите од филмот „Враќање во иднината“

Актерската екипа од научно-фантастичниот филм „Враќање во иднината“, кој се снимаше пред 33 годни, во неделата повтрно се собраа заедно. И по три децении тие повторно делеа автограми и се сликаа со св
Read More

(Фото) Ена Веко си дојде во Скопје

Првата македонска рап-пејачка Ена Веко, која долги години живее во Сиднеј, Австралија, си дојде во Скопје. Дека е тука, дознавме од нејзината фризерка Наталија, која се пофали дека Веко е во Скопје и
Read More

Актерот Мајкл Кејн оди во пензија

Холивудскиот актер Мајкл Кејн најави дека ќе ја заврши филмската кариера. 85-годишниот британски глумец кој има снимено 167 филмови, вели дека е време да престане да работи и да ужива со сопругата во
Read More

Се разведува Елена Велевска

По десет години брак, фолк-пејачката Елена Велевска се разведува од сопругот Маријан, тврдат нивни блиски за „Репортер“. Изминативе неколку дена во Охрид, каде што живее Велевска, на големо се зборува
Read More

(Фото) Емина и Мустафа се смирија

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се повторно заедно, јавија турските медиуми. Двојката која неодамна се разведе, заедно се сликани  деновиве на јахта. Откако се појави фотографијата, медиумите веднаш бе
Read More

Ана Ивановиќ си ја врати совршената фигура

По породувањето, поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ бргу си ја врати совршената линија. На социјалните мрежи Ана објави фотографија во зелен фустан и розова маица, комбинирана со розови штикли
Read More

Станија гола во Мајами

Српската старлета Станија Добројевиќ летово го минува на плажите во Мајами. Во црна танга, без градник, свртена со грб се прошета низ крајбрежјето. „Моја слобода“, напишала Станија под фотографијата.
Read More

(Фото) Нина Бадриќ се здебели

Хрватската пејачка Нина Бадриќ викендов одржа концерт во Шибеник, на летната сцена на тврдината Св. Миховил. На концертот Бадриќ беше облечена во долг бел фустан кој ја следи линијата на телото, но ст