Читам само: Фраер(к)и

Read More

(Фото) Селма Хаек секогаш е секси

Актерката Селма Хаек повторно покажа дека е секи. Таа објави фотографии од летниот одмор на кој е со сопругот, францускиот милијардер Франсоа Хенри Пинаулт. Најголемо внимание првивлече фотографија на
Read More

(Фото) Мелита се смири со Виктор

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ се смири со неколку години помладото момче Виктор Ѓоршевски. Двојката, наводно се смирила неодамна, а биле заедно и на концертот на Цеца во Охрид. Дека се повтор
Read More

(Фото) Ирена Спировска летува во шатор

ТВ-водителката Ирена Спировска летува во шатор. Таа сподели неколку фотографии на својот инстаграм-профил. Идејата да кампува покрај море ја поздравија нејзините обожаватели кои беа воодушевени од ово
Read More

Како изгледа денес Сакис Рувас

Поп-пејачот Сакис Рувас скоро 20 години е еден од омилените ѕвезди во Грција. Најголемата слава ја стекна во 2004 година кога со песната Shake Shake настапи на „Евровизија“ во Истанбул. Иако не вооду
Read More

Антонија Шола без облека на јахта

Антонија Шола го минува летото низ брегот на Јадранот на јахта, во друштво на нејзините пријатели,Кристијан, Антонио и Андрија. „Се опуштаме секогаш кога имаме време за дружба, капење, летување, забав
Read More

Брена барала попуст за ручек во кафана

Фолк-пејачка Лепа Брена се однесувала како разгалена дива за време на одморот во Црна Гора, пишуваат српските медиуми. Со сопругот и неколку пријатели таа била на ручек во познат ресторан на црногорск
Read More

Арета Френклин во болница, се бори за живот

Кралицата на соул музиката, Арета Френклин, е тешко болна, а лекарите во болницата во Детроит се борат за нејзиниот живот, пишуваат американските медиуми. 76-годишната Френклин со години се мачи со ср
Read More

Бајага го наполни Пулски амфитеатар

И додека сеуште трае приказната за откажувањето на нивниот концерт на Денот на пивото, Бајага и Инструктори за прв пат во својата 35 годишна кариера настапија во Пула, каде ги изведоа повеќето од свои
Read More

Деми Ловато посетува психијатар

Деми Ловато пред да почне со одвикнувањ, заминала во Чикаго каде има терапија кај психијатар кој се фокусира на трезвеноста и менталното здравје. Лекарите ја пуштија пејачката во саботата од болница в
Read More

Наташа Беквалац во мини фустан

Наташа Беквалац објави провокативна фотографија на Инстаграм. Пејачката позира во мини фустан на кој до израз доаѓаат нејзините нозе. Фановите се редеа со пофални коментари. „Најубава, најзгодна, гори
Read More

Тажната животна приказна на Кијану Ривс

Актерот Кијану Ривс, денес има 53 години, а поради смртта на поранешната девојка не сака сериозна врска, ниту пак деца. Освен што е квалитетен актер, Кијану Ривс тотално е кул тип, кој и покрај милион
Read More

Северина во фустан идентичен како на холивудската оскаровка Кејт Бланчет

На свеченото отворање на 24 Сараево Филм Фестивал гостин беше и Северина која во црвен тепих прошета во друштво на сопругот Игор Којиќ. За оваа прилика, пејачката се одлучи за фустан од њујоршкиот бре
Read More

Викторија Лоба гневна

Викторија Лоба со несредена фризура и нервозна гримаса на лицето сподели фотографија на Инстаграм. Пејачката напиша фотографијата дека повторно и пораснала косата. Фановите за да ја смират и порачаа д
Read More

Распродадени билетите за концертот на Амира Медуњанин на Охридско лето

Билетите за утрешниот концерт на Охридско лето на „Амира трио“, чија вокалистка Амира Медуњанин ја нарекуваат „босанската Били Холидеј“ се распродадени. Многу ретко се случува да најголемиот македонск
Read More

Рита Ора почна со кариера на манекенка

Пејачката Рита Ора влезе во светот на модата. На својот профил на Инстаграм, таа откри дека потпишала договор за соработка со модната агенција на својата пријателка и манекенка Кејт Мос. Агенцијата на
Read More

Новиот Џејмс Бонд ќе биде црнец

Идрис Елба се смета за еден од најизгледните кандидати кој ќе го замени Даниел Крег во улогата на тајниот агент Џејмс Бонд. Британскиот актер веќе во неколку наврати се споменува како актер кандидат з
Read More

(Фото) Пријовиќ го прикрива бремениот стомак

Александра Пријовиќ на Инстаграм објави фотографија во третиот месец од бременоста. Пејачката го прикрива стомакот седејќи на скали. Фановите ја пофалија со позитивни коментари, но имаше и загрижени п