Читам само: Фраер(к)и

Read More

(Фото) Цеца на 15 години

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави слика фотографирана кога имала 15 години. „Сеќавања… ’88ма година… цветак зановетак“, напиша Цеца, цитирајќи стихови о
Read More

Роузи Хантингтон Вители ја промовираше новата колеација за долен веш

Сопругата на актерот Џејсон Статхам. (50), манекенката Роузи Хантингтон Вители, наскоро ќе излезе со нова колекција на долен веш. Сопругата на актерот кој е познат по акциските филмови, на социјалните
Read More

(Фото) Адријана Кеш на ботокс

Фолк-пејачката Адријана Кеш со своите пријатели на Инстаграм сподели дека е на третман за подмладување. „Ботокс парти“ стои на кусото видео што пејачката го снима самата, а на кое ѝ ставаат ботокс со
Read More

(Фото) Дарко Лазиќ со променет имиџ

Дарко Лазиќ целосно го променил својот имиџ. Тој на социјалните мрежи објави фотографија со новата фризура. „Како ви се допаѓа новата фризура?“, прашал Лазиќ со објавената фотографија. (Фото) Дарко Л
Read More

Росана стана баба

Фолк-пејачката Росана Сариќ – Тодоровска доби внук. Нејзината ќерка Ивана вчера роди момче кое ќе се вика Ноа. Росана преку социјалните мрежи се пофали дека станала баба. „Станав баба. Јас сум н
Read More

Вељко: На Цеца ќе и подарам внучиња

Вељко Ражнатовиќ веќе неколку месеци е во врска со Богдана Родиќ, девојката со која на 18 март годинава, синот на Цеца се вери. Богдана досега не се огласувала премногу во медиумите, но затоа на секој
Read More

(Фото) Рита Ора има секси мајка

Светската музичка ѕвезда Рита Ора, заедно со родителите и момчето беше на одмор во Монако. Од таму таа сподели неколку фотографии со нејзината мајка, а светските медиуми ја пренесоа веста, пишувајќи д
Read More

Ешли Греам призна дека се дрогирала

Најпознатиот плус-сајз модел, Ешли Греам, во интервју за магазинот Harper’s Bazaar откри дека се дрогирала и спиела со многу погрешни мажи кога имала 17 години. „Многумина мислеа дека сум ‘ангел
Read More

(ФОТО) Се омажи Илма Карахмет од „Х-фактор“

Илма Карахмет која благодарение на нејзиниот вокал стана популарна преку шоуто „Х-фактор“, се омажи на 18 години. По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма стапи во брак со нејзиниот дечк
Read More

Концерт на Ареа во Охрид       

Во четврток 2 август ден Илинден на втората плажа во Градиште култниот бенд „Ареа “ ќе  има концерт. На настапот во Охрид тие ќе ги отпеат познатите рефрени на „Сите мои слики“ „Дозволи ми“, „Колку ми
Read More

Денес е крштевката на принцот Луис

Британскиот принц Луис, син на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, денеска треба да биде крстен на приватна церемонија во Палатата на Сент Џејмс во Лондон. Архиепископот на Кентербери, Џастин Вел
Read More

Стинг: Ми е гајле за Англија, светското првенство е полно со  национализам

Британскиот музичар Стинг во кусо интервју за германски весник изјави дека не го засега успехот на англиската репрезентација, и повеќе го сака клупскиот фудбал отколку „националистички турнир организи
Read More

Се вери Џастин Бибер

24-годишниот Џастин Бибер се вери со својата девојка Хејли Болдвин. Тој ја побарал манекенката за време на романтичниот одмор на Бахамите, пренесува TMZ. Џастин и Хејли биле во кратка врска во 2016 го
Read More

(Видео) Лепа Брена тренира кик бокс

На свечениот прием на кик боксерите од тимот на Палмини тигри и репрезентацијата на Турција, министрите и Владите на Србија, амбасадорите и другите гости, по мечот кој е одржан во Јагодина, присуствув
Read More

Ништо од пензионирањето на Саша Поповиќ

Саша Поповиќ нема да замине во најавената пензија. Тој деноноќно работи на избор на најдобрите пејачи за сите аудиции. Иако сезоната 2017/2018 на „Ѕвездите на Гранд“ неодамна заврши, за челниците на Г
Read More

Модни правила на кралицата кои Меган и Мидлтон мора да ги почитуваат

Поранешната актерка Меган Маркл (36) својот холивудски живот го заменила со строги кралски правила на однесување. Најмногу тоа се одразува на нејзиниот моден стил. Војвотката од Сасекс повеќе не смее
Read More

Фејсбук го „затвори“ профилот и напиша: Сеќавајте се на Влатко Илиевски

Фејсбук попладнево го затвори профилот на познатиот пејач Влатко Илиевски кој доцна синоќа беше пронајден мртов во својот автомобил. Социјалната мрежа напиша порака „Сеќавајте се на Влатко”. Ова
Read More

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ без градник

Анастасија Ражнатови на Инстаграм објави ново селфи без градник. Ќерката на Цеца позира во елегантен фустан, а за фотографијата заработила повеќе од 20.000 лајкови. (Фото) Анастасија Ражнатовиќ без
Read More

(Видео) Вељко Ражнатовиќ го нокаутираше италијанскиот противник во рингот

Кончарево во саботата вечерта беше центарот на боксерскиот спектакл во Србија, а најголемото внимание го привлече борбата меѓу Вељко Ражнатовиќ против Италијанецот Данило Стачонеа. Синот на Светлана Ц
Read More

(Галерија) Збогум Влатко

Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати поп-пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом. Освен семејството, неговите музички колеги, тука беа и
Read More

Златан изгуби – треба да носи англиски дрес и да јаде „фиш енд чипс“

Златан Ибрахимовиќ официјално го загуби облогот со својот поранешен клупски колега Дејвид Бекам, и сега треба да се појави на натпревар на Англија на „Вембли“ во англиски дрес, но и да изеде „фиш енд
Read More

Џенифер Лопез се мажи по четврти пат

По се изгледа дека светската латино пејачка Џенифер Лопез нема намера да се откаже од бракот. По денот на прославата на денот на независноста на Америка, Џеј Ло објави фотографија на Инстаграм со нејз
Read More

Саманта сака да ја уништи Меган Маркл

Меган Маркл не прекинува да го интригира вниманието на јавноста, откако е објавена нејзината веридба со принцот Хари, а особено интересен бил нејзиниот семеен живот. По аферата со нејзиниот татко, се
Read More

Бекам и Ибрахимовиќ направија кладба за мечот меѓу Шведска и Англија

Фудбалските репрезентации на Шведска и Англија ќе одиграат денес во 16:00 часот во четвртфиналниот меч на Светското првенство во Русија. Златан Ибрахимовиќ и Дејвид Бекам со нетрпение очекуваат да ги
Read More

Кејт Мидлтон повторно бремена?

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон е повторно бремена, а таа и принцот Вилијам ќе станат родители по четврти пат, открива извор близот до парот. Само три месеци откако на свет го донесе третото дете,