Category: Фраер(к)и

Read More

(Видео) Дунавка го бркаше папата за селфи

Во златеста облека, внимателно избрана за оваа пригода, со големи очила и турбан на главата, менекенката Дунавка Трифуновска денес дојде кај папата Франциско. Откако успешно се проби во толпата кај Спомен куќата на Мајка Тереза,…

Текстот (Видео) Дунавка го бркаше папата за селфи е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна

Откако „Авалон продукција“ откри дека го раскинале договорот со „Дупер“ оти момците ја избркаа тапанарката Мартина Баракоска, на „Фејсбук“ се огласија Илчо Нечовски и Борис Какуринов. Тие ѝ се заблагодарија на Мартина за соработката, напишаа…

Текстот „Дупер“ ја избркаа тапанарката, па промовираа нова песна е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) И Рози на Мицкоски со голи нозе пред папата

Рози, сопругата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со сукња над колена седна спроти папата на плоштадот Македонија. Таа, како и Маја Иванова, сопругата на претседателот, се облече спротивно од правилата на Ваткан. За разлика…

Текстот (Фото) И Рози на Мицкоски со голи нозе пред папата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Синот на Меган и Хари нема да има титула принц

Вчера принцот Хари и Меган Маркл станаа родители. Двојката се уште не го кажала името на синот, но се знае дека тој нема да ја носи титулата принц. Бебето и мајката се добро, а синот…

Текстот Синот на Меган и Хари нема да има титула принц е превземен од Reporter.mk.

Read More

Маја Иванова со куса сукња го пречека папата

Сопругата на претседателот Ѓорге Иванов, Маја, со кусо здолниште го пречека папата Франциско, кој денес дојде во Скопје. Во вилата на Водно, таа седеше спроти него, со здолниште над колена, што е спротивно на правилата…

Текстот Маја Иванова со куса сукња го пречека папата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џорџ Клуни ќе го крсти бебето на Меган и Хари

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни ќе биде кум на бебето на Хари и Меган, пишува „Дејли мејл“. Глумецот и синот на војводата и војвотката од Сасекс се родени на ист ден, 6 мај. Меган Маркл се…

Текстот Џорџ Клуни ќе го крсти бебето на Меган и Хари е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Копито“ ја врати Сара Мејс на сцената

Пејачката Сара Мејс објави тризер-видео од својата нова песна „Копито“. Автор на песната е Александар Ристески Принц, а спотот треба да излезе на крајот на месецот. „Ова за мене беше ново преубаво искуство, можност да…

Текстот (Видео) Копито ја врати Сара Мејс на сцената е превземен од Reporter.mk.

Read More

Принцот Хари и Меган Маркл добија син

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл денеска во раните утрински часови се породи и на свет донесе здраво машко дете. Веста за пристигнувањето на новиот принц ја потврдиле и од кралското семејство на социјалните мрежи. Војвотката…

Текстот Принцот Хари и Меган Маркл добија син е превземен од Reporter.mk.

Read More

Поранешната на Кличко го обвини новиот дечко дека ја истепал

Американската актерка Хајден Панетиери, позната по улогата во серијата „Нешвил“ и поранешна девојка на украинскиот боксер Владимир Кличко, го обвини својот дечко Брајан Хикерсон, за семејно насилство. Брајан пред неколку дена бил приведен во полицијата…

Текстот Поранешната на Кличко го обвини новиот дечко дека ја истепал е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ретро журка за роденденот на Адел

Поп-ѕвездата Адел со ретро-забава го прослави 31. роденден. Таа на Инстаграм објави неколку слики од забавата. „30-те ме изморија, ама продолжувам напред“, напиша таа на сликите. Адел неодамна откри и дека по 3 години брак е…

Текстот Ретро журка за роденденот на Адел е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кендал Џенер сакала да ја избричи главата

Светскиот модел Кендал Џенер во неодамнешно интервју за магазинот E, изјавила дека размислува целосно да си ја ишиша косата. Најплатената манекенка вели дека единственото нешто кое ја одвратила од ваквата идеја е нејзината мајка Крис.…

Текстот Кендал Џенер сакала да ја избричи главата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Групата „Квин“ е побогата од англиската кралица за 100 милиони евра

Британската рок група „Квин“ е побогата од кралицата Елизабета Втора, пишува Sunday Times. Тројцата живи членови на бендот, Брајан Меј, Роџер Тејлор и Џон Дикон се на прво место на нивната листа најбогати луѓе во…

Текстот Групата „Квин“ е побогата од англиската кралица за 100 милиони евра е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џенифер Гарнер избрана за најубава жена во 2019 година

Холивудската актерка Џенифер Гарнер е прогласена за најубава жена за 2019 година, според изборот на магазинот People. Списанието секоја година го прави изборот за најуабава дама, а годинава изборот падна на Џенифер. Поранешната сопруга на…

Текстот Џенифер Гарнер избрана за најубава жена во 2019 година е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лејди Гага: Недипелираните нозе го потполнуваат мојот стајлинг

Лејди Гага за време на патувањето во Њујорк, каде ќе биде домаќин на годинешниот „Мет Гала“, објави фотографија направена во авионот. Пејачката позираше а во прв план и беше ногата. Таа напиша дека не сака да…

Текстот (Фото) Лејди Гага: Недипелираните нозе го потполнуваат мојот стајлинг е превземен од Reporter.mk.

Read More

Српски уметник му подари слика на Леонардо ди Каприо

Српскиот уметник Драган Здравковиќ вели дека своето дело NWO Lines го подарил на фондацијата на Леонардо Ди Каприо, организација која се занимава со проблемот на глобално затоплување. Неговото дело направена во 2003 година, на свечената аукција…

Текстот Српски уметник му подари слика на Леонардо ди Каприо е превземен од Reporter.mk.

Read More

Лина Пејовска растури во популарно хрватско музичко шоу

Македонската пејачка Лина Пејовска се натпреварува во хрватското музичко шоу „Ѕвезди – летен хит“. Таа во првиот круг ја пееше евровизиската песна My Number One од Хелена Папаризу и ги воодушеви членови на жирито, меѓу…

Текстот Лина Пејовска растури во популарно хрватско музичко шоу е превземен од Reporter.mk.

Read More

Се распадна „Дупер“

Една година откако се прослави со хитот „Не сум твој тип“, „Дупер“ се растури. Веста дека тројцата членови на бендот, Борис Какуринов, Мартина Баракоска и Илчо Нечовски веќе нема да свират заедно, ја објави „Авалон“,…

Текстот Се распадна „Дупер“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Сопругата на Стево Пендаровски слави роденден

Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, сопругата на новоизбраниот македонски претседателот Стево Пендаровски, денеска полни 47 години. Елизабета роденденот ќе го прослави еден ден откако нејзиниот сопруг беше избран за претседател на државата. Пендаровски, кој својот роденден го прослави…

Текстот Сопругата на Стево Пендаровски слави роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Македонец ги заразил со СИДА во групен секс членовите на „ЕКВ“

Кога во далечната 1987 година култниот српски бенд „ЕКВ“ имал концерт во Скопје, Милан Младеновиќ, Меги Стефановиќ и останатите членови на групата решиле да останат во градот уште неколку дена. Три дена се забавувале со…

Текстот Македонец ги заразил со СИДА во групен секс членовите на „ЕКВ“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Розга: Бев разгалена миленичка на татко ми

Хрватската пејачка Јелена Розга е родена во Сплит, каде го минала и поголемиот дел од своето детство. Во интервју за емисијата „Премиера“, таа вели дека како мала била размазена и дека била миленик на татко…

Текстот Розга: Бев разгалена миленичка на татко ми е превземен од Reporter.mk.

Read More

Австралискиот диџеј Адам Скај загина во несреќа на островот Бали

Диџејот Адам Нит, чие уметничко име е Адам Скај се здобил со фатални повреди во обид да и помогне на својата пријателка и соработничка Русинката Зоја Лукианчева, со која бил на приватна журка на островот…

Текстот Австралискиот диџеј Адам Скај загина во несреќа на островот Бали е превземен од Reporter.mk.

Read More

Српската водителка Деа сеуште е во болница, вели не планира свадба

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, која доживеа тешки повреди на раката во сообраќајната незгода на почетокот на февруари и понатаму се опоравува во болница. Деа вели дека со нетрпение чека да се врати на работното место…

Текстот Српската водителка Деа сеуште е во болница, вели не планира свадба е превземен од Reporter.mk.

Read More

Шесте правила на Том Хенкс за среќен брак

Актерот Том Хенкс вели дека е среќен во бракот со Рита Вилсон, а тоа се должи на шесте правила кои во целост ги почитува. Хенкс и Вилсон се во брак веќе 34 година и велат дека планираат да бидат во долговечна брачна заедница. 1. Не влегувате во брак пр…

Read More

Семјуел Л. Џексон од Загреб се потсети на „Војна на ѕвездите“

Американскиот актер Семјуел Л. Џексон на социјалните мрежи објави фотографија направена во Загреб, каде се потсети на филмот „Војна на ѕвездите“, во кој го играше ликот на Мејс Винду, најмоќниот џедај. Џексон пристигна во Загреб…

Текстот Семјуел Л. Џексон од Загреб се потсети на „Војна на ѕвездите“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Првата прошетка на Александра Живојиновиќ со синот

Српската пејачка Александра Живојиновиќ објави фотографија од нејзината прва прошетака со синот. Пејачката доби голем број пофални коментари поради нејзиниот изглед. Многумина ја пофалија дека за кратко време по породувањето, таа успеала да ја врати…

Текстот (Фото) Првата прошетка на Александра Живојиновиќ со синот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ким Кардашијан во новиот спот на Парис Хилтон

Американската пејачка Парис Хилтон во моментов ја снима својата нова песна Best Friend’s Ass, а за потребите на снимањето ја ангажираше Ким Кардашијан. По долгогодишната кавга меѓу Хилтон и Кардашијан, се чини дека двете пријателки ги…

Текстот Ким Кардашијан во новиот спот на Парис Хилтон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Леонард од „Теоријата на Големиот тресок“, ќе стане татко

Џони Галецки (44), ѕвездата од американската телевизиска серија „Теоријата на Големиот тресок“, објави дека го очекува своето прво дете со неговата девојка Ален Мејер (21). Актерот познат по улогата на Леонард и неговата партнерка Ален,…

Текстот Леонард од „Теоријата на Големиот тресок“, ќе стане татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Памела Андерсон ја помеша Индија со Хрватска

Поранешната плејбој зајчица Памела Андерсон објави пост на својот Твитер налог, на кој ги помеша земјите Индија и Хрватска. Памела прво напиша дека милион луѓе се евакуираат во Хрватска поради климатските промени. „Мојот пријател гледа…

Текстот Памела Андерсон ја помеша Индија со Хрватска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Мадона им ги зела мобилните на своите деца, станале опседнати со нив

Кралицата на поп-музиката Мадона, во едно од своите интервјуа за „Вог“, покрај музичката застареност, борбата против реалноста, зборуваше и за семејните ситуации и проблеми кои ги има со нејзините деца. Пејачката говореше за своите шест…

Текстот Мадона им ги зела мобилните на своите деца, станале опседнати со нив е превземен од Reporter.mk.

Read More

Скарлет Јохансон за улогата „Црната вдовица“ гладувала по 15 часа дневно

Американската актерка Скарлет Јохансон (34) напорно тренира веќе година дена со желба да изгледа совршено за улогата на „Црната вдовица“ во филмовите на „Марвел“, „Одмазници“. Скарлет вели дека гладувала со часови и се придржувала со…

Текстот Скарлет Јохансон за улогата „Црната вдовица“ гладувала по 15 часа дневно е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Лени Кравиц беше доволно жесток за Гога

Кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова во петокот се забавуваше на концертот на Лени Кравиц во Скопје. Професорката не одолеа на хитовите на светскиот пејач и постојано играше, понесена од атмосферата во ВИП Арената. Гордана неодамна…

Текстот (Видео) Лени Кравиц беше доволно жесток за Гога е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Емина ги истетовира имињата на синовите

Српската пејачка Емина Јаховиќ објави фотографија на социјалните мрежи, на кои ја покажа новата тетоважа со имињата на нејзините синови Јаман и Јавуз. Двајцата синови пејачката ги доби во бракот со Мустафа Сандал. Досега Емина…

Текстот (Фото) Емина ги истетовира имињата на синовите е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ова е мојата вагина, се налути Карди Би

  Контроверзната пејачка Карди Би, повторно ја изненади јавноста. Таа на доделувањата на музичките награди “Биллбоард”, се појавилабез гаќи. Многумина ја споделувале фотографија на социјалните мрежи и ја прозвале раперката, па таа се огласила и тоа…

Текстот (Фото) Ова е мојата вагина, се налути Карди Би е превземен од Reporter.mk.

Read More

Зорица Брунцлик прва стави силикони во поранешна Југославија

Иако со години се зборувало дека прва силикони ставила поранешната лото девојка Сузана Манчиќ, вистината е поинаква. А тајната ја издала токму Манчиќ која открила како го нашла докторот Герд Кнотен од Михнен кој и…

Текстот Зорица Брунцлик прва стави силикони во поранешна Југославија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Нов државен рекорд за Адријана Поп Арсова

Најдобрата македонска атлетичарка, Адријана Поп Арсова, постави нов државен рекорд на маратонската трка (42.195 километри) на Виз Ер Скопскиот маратон. Таа за седум минути го подобри своето најдобро време и постави нов рекорд кој сега…

Текстот Нов државен рекорд за Адријана Поп Арсова е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина Чубака од  „Војна на ѕвездите“

Актерот Питер Мејхју, познат по улогата на Чубака во трилогијата „Star Wars“, почина на 74-годишна возраст во неговиот дом. Неговото семејство ја соопшти веста. Според Џ.В. Ринзлер, авторот на книгата „Правењето на Star Wars“, Мејхју…

Текстот Почина Чубака од  „Војна на ѕвездите“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Маја го изгуби сопругот девет месеци по раѓањето на нивната ќерка, болката и денес е иста

Познатата македонска пејачка Маја Саздановска, пред пет години доживеа семејна несреќа, кога го изгуби нејзиниот сопруг Саша. Нивни заеднички пријател со фотографија од нивната свадба, емотивно се присети на Саша. „Нему на некое место во…

Текстот Маја го изгуби сопругот девет месеци по раѓањето на нивната ќерка, болката и денес е иста е превземен од Reporter.mk.