Category: Фраер(к)и

Read More

Маја го изгуби сопругот девет месеци по раѓањето на нивната ќерка, болката и денес е иста

Познатата македонска пејачка Маја Саздановска, пред пет години доживеа семејна несреќа, кога го изгуби нејзиниот сопруг Саша. Нивни заеднички пријател со фотографија од нивната свадба, емотивно се присети на Саша. „Нему на некое место во…

Текстот Маја го изгуби сопругот девет месеци по раѓањето на нивната ќерка, болката и денес е иста е превземен од Reporter.mk.

Read More

Викторија на Дејвид му подари дезодоранс од 8 долари за роденеден

Пензионираниот англиски фудбалер Дејвид Бекам го прослави својот 44. роденден во четвртокот, а Викторија Бекам (45) и нивните четири деца го опсипаа со подароци и честитки. Ќерката Харпер (7) му подготви сендвич што го стави…

Текстот Викторија на Дејвид му подари дезодоранс од 8 долари за роденеден е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Антонија направи спектакл, хитот на Ријана за крај на “Пинкови ѕвезди“

Вчера македонската пејачка Антонија Гиговска направи вистински спектакл со настапот откако го отпеа хитот на Ријана “Where have you been”. Членовите на жирито, од старт ги кренаа сите пет столици, со воодушевување од Гиговска „ Најмногу…

Текстот (Видео) Антонија направи спектакл, хитот на Ријана за крај на “Пинкови ѕвезди“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Дејвид Бекам го прослави 44. роденден

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам го прослави роденденот во ресторан со целото свое семејство.  Тој со сопругата Викторија споделија видеа и фотографии од прославата.   (Галерија) Дејвид Бекам го прослави 44. роденден was last modified: May…

Текстот (Галерија) Дејвид Бекам го прослави 44. роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Горан Папаз ќе свири пред Папата во Католичката црква

На покана од Католичката црква, во вторик, на 7-ми мај, охридскиот музичар, саксофонист, Горан Папаз ќе биде специјален музички гостин и ќе настапи пред Папата Франциск. Настанот ќе се одржи во дворот на Католичката црква…

Текстот Горан Папаз ќе свири пред Папата во Католичката црква е превземен од Reporter.mk.

Read More

По сериозната изложба на Михил, Каролина сега го живее Њујорк

Минатата недела беше оворањето на самостојната изложба во Њујорк на Михаил Корубин, сопругот на поп-ѕвездата  Каролина. По изложбата, сега двјката ужива во Њујорк и  слободното време го искористи да се дружи со своите колеги, нашинци…

Текстот По сериозната изложба на Михил, Каролина сега го живее Њујорк е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Елена Ристевска со цела српска естрада на свадбата на Данијела Кариќ

Пејачката Даниела Кариќ и Иван Милеусниќ вчераа се венчаа во Белград во храмот „Свети Сава“.  Облечени во народни носии, наместо во венчаница и модерно одели, младенците по црквата замнинаа во во ресторан каде беше и прославата.…

Текстот (Фото) Елена Ристевска со цела српска естрада на свадбата на Данијела Кариќ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото)  Шарлиз Терон ги скрати шишките за да личи на Линда Евангелиста

За Шарлиз Терон велат дека е можеби најубавата актерка на светот. Таа деновиве направи нова трансформација на својот изглед. По  кратка боб-фризура со темнокафена боја, кога се појави на Оскарите, сега таа се реши да…

Текстот (Фото)  Шарлиз Терон ги скрати шишките за да личи на Линда Евангелиста е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Ќерката на Кили трудна во бикини

  Актерот Кирил Поп Христов – Кили  нсакоро ќе стене дедо. Неговата ќерка Јоана, (25) е во поодмината бременост и го очекува своето прво дете. Дека е среќен оти таа е бремена Кили се пофали…

Текстот (Фото) Ќерката на Кили трудна во бикини е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Секси рок го крена Скопје на нозе, Лени е опасен фраер

Скопје вечерва звучи светски. Лени Кравиц растура на сцената. Општа хипноза, оти сè е нестварно добро. Одлична свирка, моќна, прецизна, речиси студиски совршена. Секси рок, заради кој публиката како да е во друга димензија. Звукот…

Текстот (Галерија) Секси рок го крена Скопје на нозе, Лени е опасен фраер е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Кучето на Лени Кравиц се повреди, не било учено да трча по калдрма

Кучето Џоџо, двегодишниот миленик на славниот пејач Лени Кравиц денеска беше на преглед на ветеринар, откако шетајќи по скопските калдрми, ја повредил ногата. Кучето, го прегледале во „Ветеринарниот центар“ во Скопје, а ветеринарот вели дека бил…

Текстот (Фото) Кучето на Лени Кравиц се повреди, не било учено да трча по калдрма е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кира Најтли е бремена

Британската глумица Кира Најтли е бремена вторпат. Таа вчера се појави на забава на Шанел во коктел фустан под кој се гледаше нејзиниот труднички стомак. 34-годишната Кира дојде на забавата со сопругот, музичарот Џејмс Рајтон. Британските…

Текстот Кира Најтли е бремена е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Лоба опасно згодна

Поп-пејачката Викторија Лоба изминатиов период беше во Мајами, од каде често споделуваше фотографии.  По Мајами, таа замина за Грција и од тука се пофали на Инстаграм. Нејзините фанови ѝ коментораат дека изгледа одлично, и дека…

Текстот (Фото) Лоба опасно згодна е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Блејк Лајвли третпат бремена

Глумицата Блејк Лајвли е бремена третпат. Таа на премиерата на Pokemon: Detective Pikachu во Њујорк дојде облечена во тесен жолт фустан и го покажа трудничкиот стомак. Глумицата на премиерата дојде во друштво на сопругот, актерот…

Текстот (Галерија) Блејк Лајвли третпат бремена е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Лени Кравиц ги расположи скопјани оти не глуми ѕвезда

Вечерва е концертот на Лени Кравиц, во ВИП-арената „Борис Трајковски“. Тој веќе два дена е во Скопје и буквално ужива во градот. Секојдневните прошетки и непосредноста на Лани е она што ги импресионира минувачите и скопјани…

Текстот (Видео) Лени Кравиц ги расположи скопјани оти не глуми ѕвезда е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Прво селфи со внукот

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева не ја крие среќата што стана баба. Таа на социјалните мрежи постојано споделува семејни фотографии, а сега објави и прво селфи со внукот. Но, Сузана се пожали дека тој не…

Текстот (Фото) Прво селфи со внукот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почина Чубака од „Војна на Ѕвездите“

Британскиот актер Питер Мејхју почина во вторникот на 74-годишна возраст. Мејхју починал во својот дом во северен Тексас, објавило неговото семејство преку „Твитер“. Засега причината за смртта на е позната. Мејхју на публиката ѝ беше познат…

Текстот Почина Чубака од „Војна на Ѕвездите“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Бали Бег го покажа синот

Турскиот актер Бурак Оџевит, кој се прослави во улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“, објави фотографии на социјалните мрежи со неговиот син Каран. Бурак го држи Каран во прегратка и вели дека заплакал…

Текстот (Фото) Бали Бег го покажа синот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Иванов слави роденден

Актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов денес слави роденден. Тој полни 59 години. Изнов е роден во Валандово на 2 мај 1960 година, а роденденот е на три дена пред претседателските избори во земјава. Иванов ги служи…

Текстот Иванов слави роденден е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џуд Ло тајно се ожени со Филипа Коан

Британскиот актер Џуд Ло тајно се ожени за својата девојка Филипа Коан во Лондон на 30 април, објави „Дејли мејл“. На скромна церемонија во црквата „Олд Мерилбоун“ не биле присутни познати личности. На венчавката беа…

Текстот Џуд Ло тајно се ожени со Филипа Коан е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Холивудскиот актер се соблече гол откако изгуби облог

Ченинг Тејтум (39) е еден од најсекси и најпосакуваните актери кој играше во филмот „Магичниот Мајк” и неговото продолжение „Магичниот Мајк XXL”, се сликаше гол под туш.  Сликањето било поради изгубен облог. „Јас ја изгубив…

Текстот (Фото) Холивудскиот актер се соблече гол откако изгуби облог е превземен од Reporter.mk.

Read More

Пејачот на „Кјур“ ќе си ги отсече рацете ако треба да земе титула од кралицата

Роберт Смит, фронтменот на „Кјур“, во интервју рече дека повеќе би сакал да си ги отсече рацете отколку да добие титула од британското кралско семејство. Тој уште пред неолку години за францускиот портал „Телерам“, изрази…

Текстот Пејачот на „Кјур“ ќе си ги отсече рацете ако треба да земе титула од кралицата е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса

Додека чекале пред домот на Александра Пријовиќ, фотографите на српски „Курир“ успеале да ја фатат пајачката тазе излезена од туширање. Со пешкир на глава и бањарка, таа се појавила терасата, каде си ги средувала веѓите.…

Текстот (Фото) Пријовиќ тазе туширана скубе веѓи на тераса е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кијану Ривс е ново заштитно лице на „Ив Сен Лоран“

Модната куќа „Ив Сен Лоран“ го избра холивудскиот глумец Кијану Ривс за свое ново заштитно лице. Овој избор изненади многумина, а светските медиуми пишуваат дека уште поголемо изненадување е што 54-годишниот глумец, кој не сака…

Текстот Кијану Ривс е ново заштитно лице на „Ив Сен Лоран“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Принцезата Шарлот денес наполни четири години

Ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, Шарлот денеска полни четири години. За таа пригода Кејт ја фотографираше својата ќерка, а сликите ги објавија на социјалните мрежи. Малата Лоти, како што ја нарекуваат блиските членови…

Текстот Принцезата Шарлот денес наполни четири години е превземен од Reporter.mk.

Read More

„Се разведов, така беше најдобро“, Кајмакоски прозборе за пропаднатиот брак со Кристина

По три години брак, се разведе пејачот Даниел Кајмакоски. Тој и неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, веќе не живеат заедно, потврдија за „Репортер“ нивни пријатели. Додаваат дека Даниел ги избришал сликите со Кристина од неговиот…

Текстот „Се разведов, така беше најдобро“, Кајмакоски прозборе за пропаднатиот брак со Кристина е превземен од Reporter.mk.

Read More

Рајан Рејнолдс е најплатениот актер во 2019 година

Американскиот магазин Variety ја објави листата на најплатени холивудски актери во 2019 година. На првото место се најде глумецот Рајан Рејнолдс, со заработка од 27 милиони долари за филмот Six Underground, објавил влијателното американско списание Variety. Веднаш…

Текстот Рајан Рејнолдс е најплатениот актер во 2019 година е превземен од Reporter.mk.

Read More

Софи Тарнер и Џо Џонас се венчаа тајно во Лас Вегас

Глумицата Софи Тарнер и музичарот Џо Џонас се венчаа тајно во Лас Вегас. Тие се венчаа со мала капела, а наместо свештеник, ги венчал имитатор на Елвис Присли. Двојката пред неколку месеци најави дека летово…

Текстот Софи Тарнер и Џо Џонас се венчаа тајно во Лас Вегас е превземен од Reporter.mk.

Read More

Синот на Горан Иванишевиќ тешко повреден во сообраќајка

Синот на поранешниот тенисер Горан Иванишевиќ, Емануел, е тешко повреден во сообраќајна несреќа. Сообраќајката се случила вчера во центарот на Загреб. Во автомобилот со него бил со манекенот и музичар Влахо Арбулиќ. Арбулиќ  за „Слободна…

Текстот Синот на Горан Иванишевиќ тешко повреден во сообраќајка е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Лени Кравиц се прошета низ Старата скопска чаршија

Американската рок-легенда Лени Кравиц денеска пристигна во Скопје. Тој веднаш се прошета по плоштад и во Старата скопска чаршија. На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од Лени како се шета низ Скопје, а неколкумина фанови дури…

Текстот (Галерија) Лени Кравиц се прошета низ Старата скопска чаршија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Икер Касиљас доживеа срцев удар на тренинг

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас денеска на тренинг доживеа срцев удар. Според шпанските медиуми, тој почувствувал силна болка и гушење по тренингот на Порто, па итно бил пренесен во болница. Лекарите утврдиле дека Касиљас имал срцев…

Текстот Икер Касиљас доживеа срцев удар на тренинг е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Ќерката на Ѓоко Јовиќ ја препеа „На Велигден“ од Џокси

11-годишната Теодора, ќерка на фолк-пејачот Ѓоко Јовиќ ја препеа најпопуларната песна на Џокси „На Велигден“. Преработката од песната Ѓоко ја сподели на својот Јутјуб-канал и рече дека е горд татко, а Теодора доби многу комплименти…

Текстот (Видео) Ќерката на Ѓоко Јовиќ ја препеа „На Велигден“ од Џокси е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Спејко мокар и згоден како Аквамен

Дарко Спејко, победникот на регионалното реално шоу „Големиот брат“, ги потсети своите пријатели на холивудскиот глумец Џејсон Мамоа. Спејко објави слика на која излегува од базен и по телото му тече вода, па на социјалните…

Текстот (Фото) Спејко мокар и згоден како Аквамен е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) Секси танц на Зулејка од „Деспасито“ на плажа

Зулејка Ривера, која се прослави со спотот за песната „Деспасито“ на Луис Фонси, повторно го сврте вниманието кон себе. Овојпат таа објави видео во кое облечена во црно проѕирно боди танцува на плажа. View this…

Текстот (Видео) Секси танц на Зулејка од „Деспасито“ на плажа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Актерката Јана Стојановска е бремена

Актерката Јана Стојановска е бремена со првото дете. Нејзиното момче, српскиот кошаркар Андрија Бојиќ, неодамна открил дека глумицата е во четвртиот месец од бременоста и дека почнува да ѝ се познава трудничкиот стомак. Јана е…

Текстот Актерката Јана Стојановска е бремена е превземен од Reporter.mk.

Read More

Лени Кравиц денес доаѓа во Скопје

Американската рок-легенда Лени Кравиц, денеска доаѓа во Скопје, два дена пред концерот закажан за 3 мај во ВИП арената „Борис Трајковски“. Тој нема големи барања од организаторите „Авалон продукција“. За разлика од многу ѕвезди што…

Текстот Лени Кравиц денес доаѓа во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Read More

Адел има нов дечко

Поп-ѕвездата Адел, која пред половина месец откри дека се разведува по три години брак со Сајмон Конеки, има нов дечко, пишува американскиот весник „Сан“. Изворот, кој ја споделил веста со таблоидот, тврди дека Адел и нејзиното…

Текстот Адел има нов дечко е превземен од Reporter.mk.