Category: Фраер(к)и

Read More

(Фото) Сталоне згоден и на 72 години

Силвестер Сталоне по сè изгледа не може без Роки, а ни без Рамбо. Најновото продолжение на серијалот за боксерот Роки Балбоа ќе се појави на големиот екран до крајот на годината, а дотогаш Сталоне во…

Текстот (Фото) Сталоне згоден и на 72 години е превземен од Reporter.mk.

Read More

Рада Манојловиќ оди на лекување во Швајцарија

Српската фолк-пејачка Рада Манојловиќ ќе замине на лекување во Швајцарија. Таа со години има болки во половината поради пршлените кои ѝ нагмечуваат нерв. Лекарите во Швајцарија ќе решат дали таа ќе биде оперирана или ќе…

Текстот Рада Манојловиќ оди на лекување во Швајцарија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бред Пит: Анџелина лаже

Познатиот актер Бред Пит ги негираше тврдењата на неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли дека не плаќал алиментација. Откако холивудската актерка Анџелина Џоли го обвини нејзиниот сопруг дека не ја плаќа договорената сума за алиментација, адвокатите…

Текстот Бред Пит: Анџелина лаже е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Шиме Врсаљко е грижлив и внимателен татко

Хрватскиот фудбалер Шиме Врсаљко објави фотографија со своето бебе. Фудбалерот позираше со синот, кого нежно и внимателно го држеше во рацете. На фотографијата напиша: „Мојата љубов“. За само еден час, фотографијата собра преку 100 000…

Текстот (Фото) Шиме Врсаљко е грижлив и внимателен татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Тажната приказна на Витни Хјустон

Пејачката Витни Хјустон денес ќе наполнеше 55 години да беше жива. Таа беше пронајдена мртва во када, откако се предозирала со кокаин. Витни Хјустон почина на 11 февруари 2012 година на 48-годишна возраст. Бројните фотографии…

Текстот Тажната приказна на Витни Хјустон е превземен од Reporter.mk.

Read More

Кога живеев во беда, ме убиваше ликот на мајка ми

Мајката на Јелена, Дивна, познат радиоводител во Србија, позајмила пари за да може Карлеуша да го снима првиот албум. Јелена вели дека не било лесно да стане тоа што е денес, особено затоа што не…

Текстот Кога живеев во беда, ме убиваше ликот на мајка ми е превземен од Reporter.mk.

Read More

Поранешниот сопруг на Мадона раскажа за лошиот секс со неа

Во интервју за списанието Girl поранешниот сопруг на Мадона, британскиот режисер Гај Ричи, раскажа за нивниот сексуален живот велејќи дека пејачката е роб на своето алтер его. „Таа е егоцентрична и површна. Има и чудни…

Текстот Поранешниот сопруг на Мадона раскажа за лошиот секс со неа е превземен од Reporter.mk.

Read More

Почна фестивалот „Езерски бисери“ во Струга

Во Струга почна Меѓународниот арт-фестивал „Езерски бисери 2018“, кој ќе трае до 14 август. На фестивалот ќе настапат учесници од Русија, Унгарија, Хрватска, Украина, Словенија, Белорусија, Македонија, Казахстан, Литванија, Србија, Бугарија, Романија, Босна и Херцеговина,…

Текстот Почна фестивалот „Езерски бисери“ во Струга е превземен од Reporter.mk.

Read More

Џејми Оливер: Немам многу време за децата

Славниот готвач Џејми Оливер сподели дека ги гледа своите пет деца само неколку вечери во неделата и привлече многу коментари на социјалните мрежи. 43-годишниот готвач во интервју за списанието Good Housekeeping себеси се нарече викенд-родител…

Текстот Џејми Оливер: Немам многу време за децата е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Емилија Розман топлес во Монако

Поранешната Мис на Македонија, Емилија Розман, летува во Монако. „Да проверам нешто“, напиша таа на „Фејсбук“ пред да отпатува кон познатото летувалиште и го означи Монте Карло како нејзина дестинација. Таа на своите социјални мрежи…

Текстот (Фото) Емилија Розман топлес во Монако е превземен од Reporter.mk.

Read More

Љубовната приказна на Раде Шербеџија и Ленка Удовички

Хрватскиот глумец Раде Шербеџија прослави 28 години во брак со режисерката Ленка Удовички. Двојката се запознала 1990 година во Суботица. Сите околу нив сметале дека се совршени еден за друг, освен Ленка, која не била…

Текстот Љубовната приказна на Раде Шербеџија и Ленка Удовички е превземен од Reporter.mk.

Read More

Есма ми даде живот

Кралицата на ромската музика, Есма Реџепова, да беше жива, вчера ќе наполнеше 75 години. Еден од нејзините синови, Симеон Атанасов, се потсети на неа со емотивна порака. „Мојата мајка ми даде живот и никогаш не…

Текстот Есма ми даде живот е превземен од Reporter.mk.

Read More

Убиен кумот на Гоца Тржан

Вчера е убиен Марио Тртиќ (28), кумот на српската пејачка Гоца Тржан. Како што пренесува српски „Курир“, станува збор за двојно кумство. Марио ги венчал Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша, а Раша нив во…

Текстот Убиен кумот на Гоца Тржан е превземен од Reporter.mk.

Read More

Перо Антиќ: Шилегов, имај милост!

Поранешниот репрезентативец Перо Антиќ со пригодна фотографија му порача на градоначалникот Петре Шилегов да го реши проблемот со големата наезда на комарци. „Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за аутан…

Текстот Перо Антиќ: Шилегов, имај милост! е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган Маркл тајно ќе се сретне со својот татко

Меган Маркл ќе има тајна средба со својот татко, тврдат британските медиуми. Местото и точниот датум не се познати за доброто на Меган и Томас. Ова е чувствително време за двајцата, но Меган има намера…

Текстот Меган Маркл тајно ќе се сретне со својот татко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ќе се мажи Ели Гоулдинг

Светската ѕвезда Ели Гоулдинг ќе се мажи. Таа и нејзиниот свршеник Каспар Џоплинг веста за свадбата ја објавија на традиционален начин, во делот за венчавки во британски „Тајмс“. „Се објавува веридба помеѓу Каспар, син на…

Текстот Ќе се мажи Ели Гоулдинг е превземен од Reporter.mk.

Read More

Поради рекордниот пад на гледаност, „Оскар 2019“ ќе трае пократко

Организаторите на доделувањето на „Оскар“ објавија во средата дека поради слабата гледаност планираат да скратат најмногу три часа од свеченото доделување на филмските награди, кои во живо ги пренесуваат телевизиите. Најавија и дека ќе воведат…

Текстот Поради рекордниот пад на гледаност, „Оскар 2019“ ќе трае пократко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Чендлер од „Пријатели“ итно опериран

Ѕвездата на серијата „Пријатели“, Метју Пери, кој го глумеше ликот на Чендлер Бинг, имал тешка операција откако му пукнал чир на дебелото црево, соопшти неговиот портпарол. „Метју Пери неодамна беше опериран во Лос Анџелес поради…

Текстот Чендлер од „Пријатели“ итно опериран е превземен од Reporter.mk.

Read More

Голи Заев и Димитров напорно работат

Премиерот Зоран Заев и шефот на дипломатијата Никола Димиторв голи од плажа во Охрид споделија фотографија. Под заедничката слика напишаа „Работи напорно, забавувај се многу“. Ова не е прв пат тие и приватно да се…

Текстот Голи Заев и Димитров напорно работат е превземен од Reporter.mk.

Read More

Светски лидери кои ги преживеале атентатите

Атентатот на претседателот на Венецуела Никоалс Мадур на 5 август оваа година, е потсетник на тоа колку е тешко и опасно да се биде лидер на нацијата. Мадуро, за среќа успеа да го избегне најлошото и со тоа се врати на листата на светските лидери кои п…

Read More

Ричард Гир ќе стане татко на 68 години

Четири месеци откако Ричард Гир склучи брак со 35-годишната шпанска активистка Алехандра Силва, двајцата ќе станат родители, соопштува шпанскиот весник ABC. 68-годишниот актер, кој има роденден на 31 август, има син на 18 години од…

Текстот Ричард Гир ќе стане татко на 68 години е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ричард Гир ќе стане татко на 68 години

Четири месеци откако Ричард Гир склучи брак со 35-годишната шпанска активистка Алехандра Силва, двајцата ќе станат родители, соопштува шпанскиот весник ABC. 68-годишниот актер, кој има роденден на 31 август, има син на 18 години од…

Текстот Ричард Гир ќе стане татко на 68 години е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Ноќна кралица“ на Ерзана доби нова верзија

Песната „Ноќна кралица“ на Ерзана беше голем хит во 90-ите, кога на сцената се појави младата македонска пејачка од албанско потекло Ерзана Бериша, и ја отпе на „Макфест“ во 1998. Две децении подоцна, скопскиот „Поп…

Текстот (Видео) „Ноќна кралица“ на Ерзана доби нова верзија е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Видео) „Ма идете во пи*ку матер“, Стевчо пцуеше по новинарите  

Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, донесен на распит во суд во придружба на финансиската полиција ги опцу новинарите, пренесува Макфакс. „Ма идете во пи*ку матер“, рече Јакимовски, прашан за коментар. Претходно, финансиската полиција…

Текстот (Видео) „Ма идете во пи*ку матер“, Стевчо пцуеше по новинарите   е превземен од Reporter.mk.

Read More

Меган одби да се појави на наградите „Еми“

Меган Маркл целосно ја презеде улогата на сопруга на принцот Хари и расчисти со Холивуд. Војвотката од Сасекс учтиво одби да се појави на „Еми“ наградите во Лос Анџелес следниот месец, каде што беше поканета…

Текстот Меган одби да се појави на наградите „Еми“ е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роси Хантингтон и Џејсон Статам на премиерата на филмот The Meg

Љубовната приказна меѓу Роси Хантингтон и Џејсон Статам трае повеќе од 8 години. Се работи за манекенка и холивудски актер на кои не им пречи разликата од 20 години. Заедно се од 2010 година и…

Текстот Роси Хантингтон и Џејсон Статам на премиерата на филмот The Meg е превземен од Reporter.mk.

Read More

Роси Хантингтон и Џејсон Статам на премиерата на филмот The Meg

Љубовната приказна меѓу Роси Хантингтон и Џејсон Статам трае повеќе од 8 години. Се работи за манекенка и холивудски актер на кои не им пречи разликата од 20 години. Заедно се од 2010 година и…

Текстот Роси Хантингтон и Џејсон Статам на премиерата на филмот The Meg е превземен од Reporter.mk.

Read More

Викторија Бекам го вработи синот за новата модна колекција

Викторија Бекам го вработи својот 19 годишен син, Бруклин, и тој сега има обврски околу нејзината нова рекламна кампања. Тој ќе биде заштитно лице на нејзината нова модна колекција. 44-годишната дизајнерка не ја крие желбата…

Текстот Викторија Бекам го вработи синот за новата модна колекција е превземен од Reporter.mk.

Read More

Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски евросонг 2018

Аудиција за избор на пејач кој ќе ја претставува Македонија на Јуниорски евросонг 2018, ќе биде одржана в сабота (18 август) со почеток од 10;00 часот, информира Македонската радио-телевизија. Пријавувањето за аудицијата, која  ќе се…

Текстот Аудиција за претставник на Македонија на Јуниорски евросонг 2018 е превземен од Reporter.mk.

Read More

Александра Јанева отпеа песна од Алиша Кис

Синоќа на социјалните мрежи поп-пејачката Александра Јанева го објави третото видео. Овој пат станува збор за преработка на емотивната Us на гитаристот и автор James Bay. Во мај 2018, за време на шоуто The Voice James…

Текстот Александра Јанева отпеа песна од Алиша Кис е превземен од Reporter.mk.

Read More

Боба прв знаеше за внучето, а не последен, како што пишувавте

На краткиот одмор во Црна Гора Лепа Брена беше со својот сопруг Боба Живојиновиќ кога беше објавено дека нивната снаа Александра Пријовиќ е бремена. На прашањата на новинарите, Брена откри дека јавноста поради лошо пренесената…

Текстот Боба прв знаеше за внучето, а не последен, како што пишувавте е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ѕвездата од „Такси“ претепан во ноќен клуб

Ѕвездата од филмот „Такси“, францускиот актер Семи Насери (57), побарал медицинска помош кога во ноќта меѓу 4 и 5 август е претепан во еден ноќен клуб во Москва, пренесуваат руските медиуми. Семи во клубот бил…

Текстот Ѕвездата од „Такси“ претепан во ноќен клуб е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Фото) Албанската пејачка Белона, гола на Сардинија

  Албанската пејачка Блеона Ќерети (39) се сунчаше речиси гола на  одморот во Сардинија. Освен топлес, бикините кои ги носеше, имаат самоедна тенка лента, па Белона, оставаше впечаток дека е целосно гола. Сепак, не е првпат…

Текстот (Фото) Албанската пејачка Белона, гола на Сардинија е превземен од Reporter.mk.

Read More

Актерка се пожалила на платата, па ѝ го убиле ликот во серијата

Актерката Рут Вилсон (36) пред неколку месеци за магазинот „Радио Тајмс“ се пожалила дека зема помалку пари за тоа што го работи. Рут ја глумела Алисон Бејли во серијата „Афера“, а за улогата во 2015…

Текстот Актерка се пожалила на платата, па ѝ го убиле ликот во серијата е превземен од Reporter.mk.

Read More

Ќе се мажи Лора, ќерката на Сузана Турунџиева

Македонската пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева се пофали дека нејзината ќерка Лора ќе се мажи. Таа тоа го објави на својот фејсбук-профил на кој со статус им даде благослов на Лора и Филип. „Животот…

Текстот Ќе се мажи Лора, ќерката на Сузана Турунџиева е превземен од Reporter.mk.

Read More

Анџелина го обвини Бред дека не плаќа алиментација

Холивудската актерка Анџелина Џоли го обвини поранешниот партнер Бред Пит дека не платил никаква значајна алиментација за повеќе од една година, јавуваат локалните медиуми. „Пит има обврска да плаќа алиментација. Со денешниот ден, Пит не…

Текстот Анџелина го обвини Бред дека не плаќа алиментација е превземен од Reporter.mk.

Read More

Алесандра Амбросио има нов дечко

По раскинувањето на 10-годишната врска, Алесандра Амбросио има нова љубов. Таа пред пет месеци објави дека повеќе не е во љубов со Џејсон Мазурсо кого беше свршена. Деновиве  беше фотографирана со Италијанецот Николо Оди, додека…

Текстот Алесандра Амбросио има нов дечко е превземен од Reporter.mk.

Read More

Бен Афлек се подготвува за втор брак

Холивудскиот актер Бен Афлек е подготвен за втор брак. Бен во 2016 година се разведе од сопругата Џенифер Гарнер, неколку дена по прославата на 10-годишнината од бракот. Наводно Џенифер, со која актерот има три деца,…

Текстот Бен Афлек се подготвува за втор брак е превземен од Reporter.mk.

Read More

(Галерија) Ќерката на Софија се омажи во Хрватска

Викендов на најпопуларниот хрватски остров Хвар се омажи ќерката на Софија Куновска, Матеа, која ја има од бракот со познатиот урбан скопски лик Васе Лондза. Матеа Лондза Матевска била подолго време во врска со нејзиното…

Текстот (Галерија) Ќерката на Софија се омажи во Хрватска е превземен од Reporter.mk.

Read More

Познати филмови кои кријат тешки бесмислици

Дури и во најпознатите холивудски блокбастери со милионски заработки некои работи во приказните едноставно немаат смисла. Не се логични. Боред Панда направила список од неколку пропусти во филмските сценарија, кои, иако воопшто немаат смисла, од…

Текстот Познати филмови кои кријат тешки бесмислици е превземен од Reporter.mk.

Read More

Актреките Ана и Јана Стојановски и на плажа заедно

Сестрите Ана и Јана Стојановски, и двете актерки, се заедно на летување. Тие споделија неколку фотографии од нивниот заеднички одмор. Не е тајна дека и двете се многу блиски и дека често патуваат заедно. И…

Текстот Актреките Ана и Јана Стојановски и на плажа заедно е превземен од Reporter.mk.