Category: Фраер(к)и

Read More

Џенифер Лопез се мажи по четврти пат

По се изгледа дека светската латино пејачка Џенифер Лопез нема намера да се откаже од бракот. По денот на прославата на денот на независноста на Америка, Џеј Ло објави фотографија на Инстаграм со нејзиното момче.…

Read More

Саманта сака да ја уништи Меган Маркл

Меган Маркл не прекинува да го интригира вниманието на јавноста, откако е објавена нејзината веридба со принцот Хари, а особено интересен бил нејзиниот семеен живот. По аферата со нејзиниот татко, сега во жижата на јавноста…

Read More

Бекам и Ибрахимовиќ направија кладба за мечот меѓу Шведска и Англија

Фудбалските репрезентации на Шведска и Англија ќе одиграат денес во 16:00 часот во четвртфиналниот меч на Светското првенство во Русија. Златан Ибрахимовиќ и Дејвид Бекам со нетрпение очекуваат да ги видат нивните репрезентации во пресметката…

Read More

Кејт Мидлтон повторно бремена?

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон е повторно бремена, а таа и принцот Вилијам ќе станат родители по четврти пат, открива извор близот до парот. Само три месеци откако на свет го донесе третото дете, се…

Read More

Дејвид и Викторија Бекам во лежерно издание во Лондон

Дејвид и Викторија Бекам веќе 19 години уживаат во брачниот живот. Славната двојка непосредно пред годишнината од бракот беше во публиката на настан посветен на спортски активности за деца. Поранешниот фудбалер и популарната дизајнерка во…

Read More

Влатко утре ќе биде погребан на гробиштата во Ѓорче Петров

Пејачот Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров. Неговото семејство, пријателите и фановите ќе се простат со пејачот од 11 часот во капелата на гробиштата. Илиевски синоќа беше…

Read More

Палашоска се лула на охридско кајче

Фолк пејачката Џесика Палашоска, летните денови ги минува во Охрид. Таа на Инстаграм објави фотографијa на која позира на чамец. Фолк пејачката за годинава најави дека има во план да направи голем проект, а во…

Read More

Влатко ја предосети смртта

Влатко Илиевски пред извесно време на својот Фејсбук профил објавил статус со кој како да си ја предосетил смртта. Илиевски бил пронајден мртов, вчера вечерта околу 23 часот во автомобил. Илиевски имаше 33 години. Влатко ја предосети…

Read More

Влатко е третиот македонски евровизски пејач кој почина

Македонскиот пејач Влатко Илиевски кој синоќа беше пронајден мртов во својот автомобил е третиот евровизиски претставник од Македонија што почина. Во 2011 година Влатко Илиевски ја претсавуваше Македонија на Евровизија во Германија со песната „Русинка“. Претходно Македонија прерано се збогуваше од…

Read More

На телото на Влатко немало траги на насилство

Основното јавно обвинителство Скопје ги расветлува причините за смртта на пронајдено починато машко лице Скопје, 07 Јули 2018 – Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје работи на расветлување на причините за смртта на…

Read More

Си отиде миленикот на „Славејчињата“

Влатко Илиевски изминатите неколку години беше заштитен знак на најголемиот фестивал Златно Славејче. Децата во публиката па и возрасните не криеја дека го сакаат водителот на детскиот музички фестивал, а и тој секогаш велеше дека…

Read More

Сино око мое, Тамара скршена по Влатко

Пејачката Тамара Toдевска, која му беше најдобра другарка на пејачот Влатко Илиевски, се прости од својот колега со емотивна порака на Фејсбук. Тие заедно ги започнаа своите музички кариери уште во времето кога тој беше…

Read More

Пријателите се опростуваат од Влатко

Пријателите и познатите музички ѕвезди почнаа да се опростуваат од поп пејачот на социјалните мрежи. Секој од нив со своја приказна, а Марјана Станојковска која му беше многу добра пријателка стави црна слика на својот…

Read More

(Фото) Марија Шерифовиќ во бикини

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на социјалните мрежи објави фотографии каде е облечена во бикини. На фотографиите Марија напишала дека отсекогаш посакувала да биде „карате кид“.   (Фото) Марија Шерифовиќ во бикини was last modified: July…

Read More

„Шарене пилуле“ напиша Влатко пред да го најдат мртов

Пејачот Влатко Илиевски кој синоќа околу 23 часот бил пронајден мртов на неговиот Фејсбук профил објавил фотографија под која напишал шарени пилуле за лилуле. Влатко пред пет дена го прослави својот 33 роденден, а денеска…

Read More

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

Македонскиот пејач Влатко Илиевски вчера бил пронајден мртов во неговиот автомобил во Скопје, потврдија од МВР за „Макфакс“. Пејачот бил пронајден по анонимна дојава, синоќа во 23 часот, а засега нема информации кои се причините…

Read More

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ одмора на плажите во Солун

Анастасија Ражнатовиќ објави фотографија во бикини од одморот во Солун. Ќерката на српската пејачка Цеца, покрај тоа што ги посетува плажите, ужива и во ноќниот живот и специјалитетите. На своите многубројни обожаватели редовно ги споделува највпечатливите…

Read More

Владо Јаневски го промовираше спотот за „Главен град на тагата“

Пејачот Владо Јаневски вчера ја имаше промоцијата на неговиот нов спот насловен „Главен град на тагата“. Музиката и текстот ги напиша самиот Јаневски, додека за аранжманот се погрижи Роберт Билбилов. Продукцијата е дело на Дарко…

Read More

Почнува „Д фестивал“ во Дојран

Во Дојран вечер почнува осмото издание на „Д Фестивал“, кој ќе трае до 8 јули. Арт поп ѕвездата од светската авангарда Севдализа, култната наша група „Архангел“, популарниот амстердамски бенд „Мај бејби“ и ди џејот Пол…

Read More

Јелена Карлеуша се сликаше гола во кампања за заштита на животните

Пејачката Јелена Карлеуша се соблекла гола во кампањата за заштита на животните. Таа порачала дека попрво би одела гола, отколку да носи крзно на себе. Карлеуша е првата личност од балканските простори која позирала за…

Read More

Крис Браун уапсен на Флорида

Пејачот Крис Браун е уапсен вчера на Флорида, во Вест Палм Бич, пред да го одржи својот концерт во рамки на американската турнеја. Од канцеларијата на шерифот откриле дека 29-годишниот пејач е уапсен на основа…

Read More

Поранешната на Лозано му се додворува на „Фејсбук“

Моделот Савка Грачанин, којашто му беше свршеница на поп-пејачот Влатко Лозаноски, и по раскинувањето на свршувачката не заборави да му честита роденден. Таа на својот фејсбук-профил напиша: „Ти честитам затоа што си поискусен. Не сум…

Read More

(Фото) Кајли Миног заљубена

Австралиската поп-ѕвезда Кајли Миног откри дека веќе некое време е во врска со креативниот директор на магазинот GQ, Пол Соломонс. Таа со Пол се запознала преку заеднички пријател пред неколку месеци. Кајли неодамна ја објави…

Read More

(Фото) Ања Ветерова го истопори газот

Младата пејачка Ања Ветерова, која сними дует со групата „Паркети“, а ја претставуваше Македонија и на Детската евровизија објави фотографии на „Инстаграм“ на кои е во жолто бикини. Нејзините обожаватели ја пофалија  дека убаво изгледала,…

Read More

(Фото) Ерзана си дојде во Скопје

Поп-пејачката Елена Ристеска на својот инстаграм-профил се пофали дека е во еден скопски ресторан со поранешната музичка ѕвезда Ерзана. Таа објави заедничка слика и ги праша своите следбеници „Се сеќавате ли на Ерзана? Ја обожавам“.…

Read More

Боркица на му дојде Груевски  

Експремиерот Никола Груевски денеска го бранеше докторатот на Економскиот факултет во Скопје.Со него во придружба беа неговите две ќерки и неговата мајка Нада, но на бранањето не дојде неговата сопруга Боркица. Професорот пак, пед кој…

Read More

Победничката на „Задруга“ е нова пејачка во „Министарке“

Кија Коцкар, победничката на првата сезона на реалното шоу „Задруга“, потпиша договор со групата „Министарке“, од каде што неодамна си отиде Едита Арадиновиќ. „Точно е, снимавме песна што ќе излезе за десетина дена. Кристина е…

Read More

Изабел Голарт се вери со голамнот Кевин Трап

Светскиот модел Изабел Голарт го прифати предлогот за брак на Кевин Трап. Убавата Бразилка сподели дека славниот голман ја побарал за жена со видео во кое го покажува блескавиот прстен. 33-годишниот модел, кој редовно соработува…

Read More

(Видео) Груевски скоцкан за докторатот

Во костум и елегантна кошула, дотеран од глава до петици експремиерот Никола Груевски денеска ќе ја брани докторската дисертација на Економскиот факултет во Скопје. Со него во придружба се неговите две ќерки и неговата мајка…

Read More

Модел од Индија е копија на Ријана

Рене Кујур, топ модел во индиската држава Чатисгар, е копија на светсата ѕвезда Ријана. Нејзината боја на кожата е иста како на Ријана, а и позира исто како пејачката од Барбадос. Во едно скорешно интервју…

Read More

(Фото) Семејна идила на Јохан и Соња

Фолк-пејачката Соња Тарчуловска сподели фотографија на која е со сопругот Јохан и нивните три деца. Семејството се пофали дека ужива во зедничка прошетка со трите деца, Мелани, Младен и Јоана. Пејачката изминативе години постојано беше…

Read More

Биба Додева тажна, пати по починатата мајка

Македонската пејачка Биба Додева на својот фексбук-профил објави фотографија со својата почината мајка Олгица и емотивна порака со која ја одбележа првата годишнина од нејзината смрт. „Година помина, ама некои денови тешко врват. Ми фалиш…

Read More

(Фото) Се здебели Омер

Турскиот актер Бариш Ардуч, кој со ликот на дизајнерот Омер Ипликчи од хит-серијата „Изнајмена љубов“ ѝ стана миленик на публиката, е на одмор во Мармарис. Фотографиран е на јахта, а откако фотографиите беа споделени на…

Read More

(Фото) Марија Шерифовиќ во бикини

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на својот инстаграм-профил објави видео како скока во базен. „Отсекогаш сакав да бидам карате кид“, напиша таа на видеото. Српските портали презедоа фотографии од видеото, па ја пофалија и напишаа дека…

Read More

Тања Лепческа и Златко Димовски годинашни младоженци на Галичка Свадба

Тања Лепческа и Златко Димовски се годинашните главни протагности во рамки на годинашното 45-то издание на „Галичка свадба“, која ќе се одржи од 13 јули и ќе трае до 15 јули во преубавото амбиент на…

Read More

(Фото) Оливија де Хевиленд наполни 102 години

Филмска ѕвезда Оливија де Хевиленд, која се прослави со улогата во филмот „Однесено од виорот“ од 1939 година, наполни 102 години. Оливија која глумеше покрај Вивијен Ли и Клерк Гебл во светскиот хит, доби Оскар…

Read More

(Фото) Јелена Карлеуша скроз гола ќе ги штити животните

Јелена Карлеуша се соблече заради кампањата за заштита на животните со што стана првата славна личност од овој регион која позира за познатата кампања: „Подобро да бидам гола, отколку да носам крзно“! „Како личност од…

Read More

Дунавка му направи ќеф на Владо Јаневски

Македонскиот музичар Владо Јаневски го промовираше спотот за песната , „Главен град на тагата“. Тој е автор на песната за која вели дека со себе носи убави и позитивни емоции и дека е една урбана…

Read More

Се разведе грчката невеста

Глумицата Ниа Вардалос, најпозната по филмот „Мојата голема дебала грчка свадба“, поднесе барање за развод од актерот Ијан Гомез по 25 години брак. Во документите за развод, таа навела „непомирливи разлики помеѓу сопружниците“, пренесува „Дејли…