Category: Зезалица

Read More

(Видео) Инфлуенсер фрли милион долари од авион

Чешкиот продуцент, актер, инфлуенсер и инвеститор Камил Бартошек, попознат по прекарот Казма, организирал лотарија со голема награда од еден милион долари, која ја ставил во …
(Видео) Инфлуенсер фрли милион долари од авион Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

Хороскоп за 21 октомври: Среќна љубов за Овенот, водолиите ги очекуваат интересни настани

ОВЕН Расположението на денот е чиста среќа, драги наши oвни! Уживате во плодовите на вашиот труд. Bие можете да се посветите на некои проекти, кои …
Хороскоп за 21 октомври: Среќна љубов за Овенот, водолиите ги очекуваат интересни настани Прочи…

Read More

Маж нарачувал луксузни вечери и лажирал срцев удар во 20 ресторани за да избегне да плати сметка

Полицијата во шпанскиот регион Бланко уапси маж кој стана озлогласен во локалните ресторани затоа што нарачувал луксузна вечера, а потоа лажирал срцев удар за да …
Маж нарачувал луксузни вечери и лажирал срцев удар во 20 ресторани за да избегне…

Read More

(Видео) Стјуардеса им понудила на патниците 3.500 долари за да го напуштат пребукираниот авион

Стјуардеса им понудила на патниците 3.500 долари за да го напуштат пребукираниот авион. Вкупно 13 патници од авионот наводно добиле меѓу 2.000 и 4.000 долари …
(Видео) Стјуардеса им понудила на патниците 3.500 долари за да го напуштат пребукира…

Read More

Американка е прогласена за девојка со најголема и најширока уста во светот

Сем Рамсдел (33) од Америка со години го привлекува вниманието со својата впечатлива насмевка. Всушност, таа може да ја отвори устата до 6,52 сантиметри, што …
Американка е прогласена за девојка со најголема и најширока уста во светот Прочитај …

Read More

Куче фатено зад волан, сопственикот казнет

Полицијата во Словачка казни маж поради снимка на којашто се гледа како неговото куче седи зад воланот во  автомобил „Шкода“. На снимката од улична камера …
Куче фатено зад волан, сопственикот казнет Прочитај повеќе »
Текстот Куче фатено зад во…

Read More

(Видео) Дончиќ со финтата на Џордан го прати тренерот по бурек

По разочарувачката сезона плеј-оф, Далас маверикс се подготвува за многу поголеми дострели во новата, секако, предводен од Лука Дончиќ, кој, очигледно, е расположен за игра. …
(Видео) Дончиќ со финтата на Џордан го прати тренерот по бурек Прочи…

Read More

(Видео) Водителка не можеше да престане да се смее сред вести

Сузане Даубнер, познатата германска телевизиска водителка, вработена во АРД и личноста која го претставува „Тагесшау“ веќе 24 години, во средата доживеа тежок напад на смеење …
(Видео) Водителка не можеше да престане да се смее сред вести Прочи…

Read More

Да те лижнам и ќе одам

Кавгата меѓу вицепремиерот Бојан Маричиќ и пратеничката на ВМРО ДПМНЕ Дафина Стојановска беше главна тема во Собранието меѓу пратениците па и јавноста. Стојановска за време …
Да те лижнам и ќе одам Прочитај повеќе »
Текстот Да те лижнам и ќе од…

Read More

(Видео) Фудбалер се врати до центарот па од половина терен тргна да шутира пенал

Фудбалер се врати до центарот па од полвина терен тргна да шутира пенал. Снимката е направена во Сенегал, но името на клубот и фудбалерот кој …
(Видео) Фудбалер се врати до центарот па од половина терен тргна да шутира пенал Прочитај повеќе »
Т…

Read More

(Видео) Гаќи со ГПС за неверни мажи се продаваат на панаѓур во Шабац

Секоја година на 21 септември се одржува саемот во Шабац, а оваа година социјалните мрежите ги преплави видео од госпоѓа која продава, како што вели, …
(Видео) Гаќи со ГПС за неверни мажи се продаваат на панаѓур во Шабац Прочитај повеќе »
Текст…

Read More

Семејство го тужи „Гугл Мапс“ откако маж загина во авионска несреќа по слетување на урнат мост

Семејството на Американецот кој се удави откако слета на урнатиот мост го обвинува Гугл за неговата смрт бидејќи не ги ажурирал мапите. Семејството на Филип …
Семејство го тужи „Гугл Мапс“ откако маж загина во авионска несреќа по слетување на у…

Read More

(Видео) Дончиќ ги пцуеше судиите на Светско, заборавајќи дека се од Босна и Хрватска и можат да го разберат

Кошаркарот на Словенија, Лука Дончиќ ги пцуеше судиите за време на мечот против Италија, на Светското, заборавајќи дека едниот е од Босна, а другиот од …
(Видео) Дончиќ ги пцуеше судиите на Светско, заборавајќи дека се од Босна и Хрватска и мож…

Read More

(Видео) Популарен јутјубер уништи Ламбурџини од 200.000 евра

Популарниот јутјубер Џејмс Доналдсон, познат и како господин Ѕвер, објави видео кое за само неколку дена има 80 милиони прегледи. Тој целосно уништи својот скап …
(Видео) Популарен јутјубер уништи Ламбурџини од 200.000 евра Прочитај повеќе »
Те…

Read More

(Видео) Жена се тушира не бензинска пумпа во Далмација

Случаен минувач сними жена како се тушира на бензиска пумпа во Каштела, во Далмација. Жената се истушира на местото означење за пумпање гуми, каде била …
(Видео) Жена се тушира не бензинска пумпа во Далмација Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Ж…

Read More

(Видео) Жени се степаа во тоалет која прва да оди на мочање

Социјалните мрежи се преплавени со снимка од тепачката која се случила за време на концертот на Морган Волен во Питсбург, САД. Како што објави Times …
(Видео) Жени се степаа во тоалет која прва да оди на мочање Прочитај повеќе »
Текстот (Видео)…

Read More

Белграѓанка го фати сопругот со швалерка на спалв на Сава па ги објави на Инстаграм

 која е сопственичка на сплав преку снимките од безбедносните камери на сплавот на Сава го фатила сопругот како ја изневерува со девојка вработена на нивниот …
Белграѓанка го фати сопругот со швалерка на спалв на Сава па ги објави на Инстаграм …

Read More

Семејството ме моли да станам, ама џабе, дојдов да победам: Уште трае натпреварот во лежење во Црна Гора

Во селото Брезна, недалеку од Никшиќ во Црна Гора, се одржува натпревар во лежење, а 14 од 21 натпреварувач што беа таму, на почетокот се …
Семејството ме моли да станам, ама џабе, дојдов да победам: Уште трае натпреварот во лежење во Црна Гора…

Read More

(Видео) Е ова ти е среќа, рече хрватскиот премиер Пленковиќ откако гулаб му го извалка синото одело додека држеше говор

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ доживеа мала незгода за време на неговиот говор пред новинарите на островот во Брач. Додека зборуваше за новиот пакет мерки што …
(Видео) Е ова ти е среќа, рече хрватскиот премиер Пленковиќ откако гулаб му го…

Read More

Авион кој летал за Барселона се вратил во САД заради силен пролив на еден патник

Авион на американската компанија „Делта“ кој летал  Атланта-Барселона се вратил назад откако еден патник имал експлозивен пролив. Авионот бил два часа во воздух кога пилотот …
Авион кој летал за Барселона се вратил во САД заради силен пролив на…

Read More

(Видео) Девојка открила дека дечко ѝ ја изневерува па му се одмаздила на заедничкото патување низ Европа

Девојка му раскинала на својот дечко по 18 годишна врска, откако го фатила како ја изневерува. Но, пред да му раскине му подготвила одмазда на …
(Видео) Девојка открила дека дечко ѝ ја изневерува па му се одмаздила на заедничкото патување низ Е…

Read More

(Видео) Верверичка се појави на теренот додека се играше тенис на УС Опен

Верверичка се појави на теренот на УС Опен за време на мечот во двојки меѓу Звонарева и Зигемунд со Монтгомери и Енгоне. По краткото шоу …
(Видео) Верверичка се појави на теренот додека се играше тенис на УС Опен Прочитај повеќе »
Текстот (Виде…

Read More

Си дала отказ од работа и сега глуми дека е куче и заработува 10.000 долари месечно

Маж од Јапонија стана куче и за тоа одвл 22.000 евра. Јапонецос себе си се нарекол Токо и сега живее како шкотски овчар, додека видеото …
Си дала отказ од работа и сега глуми дека е куче и заработува 10.000 долари месечно Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

(Видео) Девојка стана хит на Тик ток откако шефовите ѝ забраниле да доаѓа на работа со розова коса

Емили Беншотер од Џорџија стана хит на „ТикТок“ откако сподели видео со нејзините перики откако шефовите ѝ забраниле да доаѓа на работа со розова коса. …
(Видео) Девојка стана хит на Тик ток откако шефовите ѝ забраниле да доаѓа на работа со роз…

Read More

Крадец им го вратил автомобилот на брачен пар по венчавката ѝ им оставил порака со извинување

Крадец им го вратил автомобилот на брачен пар од Италија ѝ им оставил порака со извнување. Автомобилот им го паркирал на паркингот пред хотелот каде …
Крадец им го вратил автомобилот на брачен пар по венчавката ѝ им оставил порака со извинување…

Read More

Свекрвата на синот и снаата за свадбен подарок им купила гробно место, но инвестицијата ѝ пропаднала откако по 16 години се развеле

Свекрва од Врчин на својот син и снаа за свадбата им подарила гробно место, но инвестицијата ѝ пропаднала откако се развеле по 16 години. Приказната …
Свекрвата на синот и снаата за свадбен подарок им купила гробно место, но инвестицијата ѝ про…

Read More

(Видео) Надлежните не реагираат на отворена шахта, па Драган седнат на стол мора да дежура

На социјалните мрежи е објавено видео снимено во Калуѓерица. На него се гледа столче на среде улица, на кое седи човек. Така изгледа на прв …
(Видео) Надлежните не реагираат на отворена шахта, па Драган седнат на стол мора да дежура Прочитај по…

Read More

Крива Паланка ги измеша гостите, па наместо на Владо Георгиев му посака добредојде на Здравко Чолиќ

Од општината Крива Паланка ги помешаа двете балкански музички ѕвезди па наместо на Владо Георгиев, на официјалната „Фејсбук“ страна на општината, му посакаа добредојде на …
Крива Паланка ги измеша гостите, па наместо на Владо Георгиев му посака…

Read More

(Видео) Сопругата Антонела се збуни па место Меси го прегрна неговиот соиграч Жорди Алба

Сопругата на Лионел Меси, Антонела Рокузо, на последниот натпревар на Интер Мајами, излезе на теренот, но се збуни, па место сопругот по грешка го прегрна …
(Видео) Сопругата Антонела се збуни па место Меси го прегрна неговиот соиграч Жорди Алб…

Read More

(Видео) Американец со тројца Босанци оди на море додека растура „Кад замиришу јорговани“

Американскиот тиктокер Џустус Рид објави видео кое е топ реклама за тоа како е на Балканот. На видеото тројца Босанци го носат Џустус на море …
(Видео) Американец со тројца Босанци оди на море додека растура „Кад замиришу јорговани“ Прочитај по…

Read More

Со легендарниот „стокец“ накај Јадранско море: Жител на Копривница стана хит на автопатот во Хрватска

Натоварен стокец кој вози кон Јадранското море осамна на босанскиот портал Bjelovar.liive,  и разбуди еден куп спомени кај сите оние кои навистина некогаш патува вака …
Со легендарниот „стокец“ накај Јадранско море: Жител на Копривница стана хи…

Read More

(Видео) Милионер ја посрамоти свршеницата среде веридба кога им откри на гостите дека знае за љубовникот

Милионерот Масимо Сегре (64) ја посрамотил девојка му Кристина Сајманди за време на веридбата во неовата вила во Торино во Италија, кога на гостите им …
(Видео) Милионер ја посрамоти свршеницата среде веридба кога им откри на гостите дека знае …

Read More

(Видео) Мајки кршат јајца од главата на децата е новиот тренд на „Тик ток“

На „Тик ток“ деновиве кружи видео од бизарен тренд со мајки и деца. Во прашање е компилација на видеа во кои мајките ги кршат јајцата …
(Видео) Мајки кршат јајца од главата на децата е новиот тренд на „Тик ток“ Прочитај повеќе »
Текстот (Видео)…

Read More

(Видео) Ромска крштевка од милион евра: златна круна и тепих од пари

Ромска кршетвка со милиони евра, организирале баби и дедовци за нивните внуци во Белград. Околу еден милион евра биле потрошени за крштевката. На социјалните мрежи …
(Видео) Ромска крштевка од милион евра: златна круна и тепих од пари Прочитај …

Read More

(Видео) Српски туристи вртат оро на Табановце

Туристи од Србија кои додека чекаат да го поминат граничниот премин „Табановце“ се забавуваат со музика на Цеца. Блех оркестар и трубачи се слуша на …
(Видео) Српски туристи вртат оро на Табановце Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Српски турист…

Read More

Започна натпреварот во лежење во Црна Гора, годинава 17 учесници ќе се борат за наградата од 1000 евра

Во селото Брезна во Црна Гора, меѓу Никшиќ и Плужине, се одржува традиционалниот натпревар во лежење, а 17 учесници се борат за награда од 1.000 …
Започна натпреварот во лежење во Црна Гора, годинава 17 учесници ќе се борат за наградата од 1000…

Read More

Се расипаа банкоматите во Ирска, луѓето подигаа и по 1000 евра и со нула салдо на нивните сметки

Банката на Ирска се соочи со криза откако многу нејзини клиенти се собраа на банкоматите обидувајќи се да го искористат компјутерски дефект. Илјадници луѓе се …
Се расипаа банкоматите во Ирска, луѓето подигаа и по 1000 евра и со нула салдо на н…

Read More

(Видео) „Барби грл“ на балкански начин со традиционални инструменти

Балканското дуо составено од Мика и Злаја изведоа кавер верзија на песната „Барби грл“, свирејќи на фрула и хармоника. „Најдобарата балканска Барби“, „Ова е Балкан“, …
(Видео) „Барби грл“ на балкански начин со традиционални инструменти Прочитај…

Read More

(Видео) Девојка од Кореја јаде живи пајаци

Видео од девојка од Кореја која јаде живи пајаци, стана хит на социјалните мрежи. Секоја земја има некој кулинарски специјалитет со кој се гордее, како …
(Видео) Девојка од Кореја јаде живи пајаци Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Девојка од Ко…

Read More

Пијани американски туристи заспале на Ајфеловата кула, ги нашле утрото

Двајца Американци преноќиле на Ајфеловата кула, откако претходно останале заглавени. Биле пронајдени од обезбедувањето рано утрото, а од обвинивелството рекоа дека биле пијани. Прво платиле …
Пијани американски туристи заспале на Ајфеловата кул…

Read More

(Видео) Жена влезе во Фонтана ди Треви да наполни шише со вода, па заврши во полиција

Видео на кое жена влегува во Фонтана ди Треви во Рим и полни вода во шише, стана хит на социјалните мрежи. Оваа не е првпат …
(Видео) Жена влезе во Фонтана ди Треви да наполни шише со вода, па заврши во полиција Прочитај повеќе »
Текстот (Видео…

Read More

(Видео) Невеста на сопствената свадбата пред гостите призна дека е веќе мажена

Алисон Снит од Портланд, Орегон на својот Тик ток профил објави видео од венчавката, односно моментот кога гостите дознале дека таа веќе е мажена. Во …
(Видео) Невеста на сопствената свадбата пред гостите призна дека е веќе мажена Прочитај пове…