Category: Зезалица

Read More

Гробари од цел Балкан се собраа во Ниш: Сечеа торта во форма на ковчег

Во Ниш се одржа 11 -тата „Гробаријада“ која собра околу 200 претставници од 150 погребални компании од Хрватска, Грција, Бугарија, Босна и Херцеговина, Србија и Северна Македонија. Во некој од нишките ресторани гостите биле посужени со торта која била …

Read More

(Видео) Мечка го запре сообраќајот на пат во Црна Гора

Мечка го запре сообраќајот на пат во Црна Гора, а видеото стана хит на социјалните мрежи. -Оди, оди Младен, може да биде опасно – возбудено зборува жената во кола додека збунета мечка стоела на две нозе на сред пат, во близина на колата до нивнио…

Read More

(Видео) Мечка го запре сообраќајот на пат во Црна Гора

Мечка го запре сообраќајот на пат во Црна Гора, а видеото стана хит на социјалните мрежи. -Оди, оди Младен, може да биде опасно – возбудено зборува жената во кола додека збунета мечка стоела на две нозе на сред пат, во близина на колата до нивнио…

Read More

(Видео) Фудбалер ја доведе мајка си да го гледа неговиот деби натпревар, но доби црвен картон за 20 секунди

Јапонскиот фудбалер, Шоја Накаџима првпат излезе на терен за својот нов клуб „Анталијаспор“, но по 20 секунди доби црвен картон. Накаџима на деби-натпреварот во Турција ги доведе својата мајка и уште неколку членови на фамилијата, тие беа на стадионот …

Read More

Бомбони во облик на пениси во политичка кампања во Германија

Промотивната кампања на десничарската партија Алтернатива за Германија за претстојните регионални избори на потенцијалните гласачи во Долна Саксонија да им дели гумени бонбони во облик на партиското лого, кој излезе дека личат на мали пениси. Фотографи…

Read More

(Видео) Манекенки се тепаа со боксови пред дискотека во Словачка

Две британски манекенки се тепаат пред ноќен клуб во Словачка. Бет Адамс и нејзината пријателка Кристал Фостер биле ангажирани во една дискотека. Во Братислава пред дикотеката се скарале и почнале да се тепаат. Манекенките се удирале меѓусебно со боксо…

Read More

(Видео) Во старски дом викнале танчарка за да ги усреќи ветераните

Од старски дом на Тајван се извиниле што ангажирале егзотична танчарка да им танцува на клиентите, кои биле ветерани во инвалидски колички. Домот на ветераните Taoiuan е државен објект за пензионраниот воен персонал на Тајван. Од таму платиле стриптизе…

Read More

(Видео) 102-годишник направи свадба на улица за да докаже дека е жив

Дули Чанд, жител на Индија, бил прогласен за мртов во весниците од страна на властите пред шест месеци и престанал да ја добива својата пензија. Овој 102-годишен жител оттогаш се обидувал да им докаже на властите дека е жив, но безуспешно. Затоа, минат…

Read More

(Видео) Тепачка за шеќер во маркет во Србија

На социјалните мрежи осамна видео снимено вчера во Нови Пазар, на кое се гледа како граѓани буквално се грабаат за шеќер во продавница, пренесуваат локалните медиуми. „Дајте ми едно пакување. Дајте ми еден пакет“, се слуша глас на една жена на снимката…

Read More

(Видео) Реакцијата на Чарлс додека ја потпиша заклетвата ги насмеа сите

Најстариот син на починатата кралица Елизабета Втора, Чарлс Трети, вчера беше прогласен за нов британски крал. На церемонијата присуствуваа членови од кралското семејство, британскиот премиер и други високи политичари. Целата церемонија за првпат во ис…

Read More

(Видео) Мост се урна додека властите го отвораа и сечеа лента

Пешачки мост се урна во Демократска Република Конго, во моментите додека официјалните лица се подготвуваа да го отворат и да ја пресечат лентата. Многумина на социјалните мрежи коментираат и осудуваат за неквалитетно направената градба. Пешачкиот мост …

Read More

(Видео) Мост се урна додека властите го отвораа и сечеа лента

Пешачки мост се урна во Демократска Република Конго, во моментите додека официјалните лица се подготвуваа да го отворат и да ја пресечат лентата. Многумина на социјалните мрежи коментираат и осудуваат за неквалитетно направената градба. Пешачкиот мост …

Read More

Хрватски водител за кралицата Елизабета: Она беше Србинка, ама малку е и наша

Новинарот Зоран Шпрајц во емисијата „Состојба на нацијата“, која се емитува на „РТЛ“, се прости од кралицата Елизабета Втора во негов стил. „Не можете, а да не слушнете и не видите дека почина англиската кралица Елизабета. Не само Англија, туку во жало…

Read More

(Видео) Камерман сними тенисерка додека се пресоблекуваше на УС Опен

Камерман на „УС Опен“ ја снимаше полската тенисерка Ига Швјонтек, додека се пресоблекуваше. Светската тенисерка ја сними пред полуфиналниот натпревар со Арина Сабаленка во Њујорк. Заради тоа се најде на удар на голем број луѓе. Но, имаше и такви кои го…

Read More

(Видео) Обожавателка го бакна Чарлс во уста додека кралот се поздравуваше со толпата

Додека кралот Чарлс Трети љубоезно се поздравуваше со толпата народ собрани пред Бакингемската палата, една жена го бакна во уста. Иако овој чин се смета за кршење на кралските протоколи, Чарлс во тој момент беше љубезен. „Го видов пред себе и не можев…

Read More

(Фото) „Индипендент“: Облак со ликот на кралицата на небото над Британија

Облак со ликот на кралицата Елизабета Втора бил забележан на небото над Британија, брзо по нејзината смрт. На интернет кружи фотографија која ја објави Британката Леан Бетхел, објаснувајќи дека фотографијата ја направила од автомобил додека се враќала …

Read More

(Видео) Аргентински водител со шампањ објави за смртта на кралицата

Веста за смртта на Елизабета Втора, сите не ја примија исто. Така еден водител во Аргентина, отвори шампањ во емисија во живо, додека најави дека повеќе кралицата не е со нив. Сантијаго Кунео покрај шампањот јадеше и сендвич, а на крајот на емисијата о…

Read More

Ноктот на Ники Минаж е продаден за 55.000 долари

Акрилниот нокт на Ники Минаж, што на пејачката ѝ испаднал на овогодинешниот настап на „Видео авангард“ наградите, е продаден на еБеј за 55.100 долари. Розовиот нокт обложен со кристали бил ставена на аукција на еБеј, а мажот што го продавал собрал вкуп…

Read More

Обожавател продава ќесичка со воздух од концерт на Били Ајлиш за 10.000 долари

Обожавател на Били Ајлиш преку сајтот „Каросел“ пробал да продаде воздух што го собрал во ќесичка на концертот на пејачката во Сингапур, за повеќе од 10.000 долари. Анонимниот обожавател го објавил огласот на сингапурски веб-сајт за купување и продавањ…

Read More

(Видео) Тепачка на свадба, гостите кршат во ресторан па интервенира обезбедувањето

Тепачка се случи викендов во новоотворен ресторан во местото Мионица во Србија. Лица од обезбедувањето на ресторанот се тепаат со гостите, кои кршат чаши и се качуваат на столици. Учествувале и младоженецот и татко му. „Кога еден од гостите ја скрши ча…

Read More

(Видео) Вепар се шета слободно низ Белград

На социјалните мрежи се споделува видео од вепар кој се шета низ улиците на Белград. Видеото е направено во Нов Белград и предизвика различни реакции. Едни се прашуваат како е можно животното да е пуштено само да шета низ центарот на градот, други се ш…

Read More

(Видео) Вепар се шета слободно низ Белград

На социјалните мрежи се споделува видео од вепар кој се шета низ улиците на Белград. Видеото е направено во Нов Белград и предизвика различни реакции. Едни се прашуваат како е можно животното да е пуштено само да шета низ центарот на градот, други се ш…

Read More

Пациент на психијатрија си организирал журки во болницата

Пациентот Нгујен Џуан Куј од Виетнам, во психајтриската установа во Ханој, каде бил сместен си организирал журки, пренесуваат светските медиуми. Во болницата носел проституки, а продавал и дрога. Болничката соба каде бил сместен му била опремена со све…

Read More

(Видео) Водителка на вести проголта мува во емисија во живо

Фара Насер, канадската водителка на каналот Глобал њуз, голтна мува додека читаше вести во живо. Таа на Твитер објави видео од моментот кога ја голта мувата и продолжува да ги чита вестите без прекин. Таа се шегуваше на своја сметка, па кажа и дека кан…

Read More

(Видео) Загрепчанец освои милионски џекпот и остана мртов ладен

Загребчанец неодамна освои милион куни, околу 130.000 евра, објави Хрватската лотарија. Но, главна тема меѓу твитерашите беше неговата реакција по освоената нгарада. Остана толку смирен, како ништо да му се нема случено. „Знае дека даночната служба ќе …

Read More

(Видео) Загрепчанец освои милионски џекпот и остана мртов ладен

Загребчанец неодамна освои милион куни, околу 130.000 евра, објави Хрватската лотарија. Но, главна тема меѓу твитерашите беше неговата реакција по освоената нгарада. Остана толку смирен, како ништо да му се нема случено. „Знае дека даночната служба ќе …

Read More

(Видео) Фудбалер скокна на трибините да ѝ се извини на девојката која ја погоди со топка, а дечко ѝ не му дозволи

Фудбалерот на американскиот клуб „Њујорк Ред Булс“, Дру Јарвуд, нокаутираше девојка на трибините за време на натпреварот од последното коло во МЛС лигата со „Филадефлија Унион“. Јарвуд изнервиран од резултатот, силно ја шутна топката кон трибините ѝ ја…

Read More

(Видео) Испив сто чаши и ништо не ми е, рече Вучиќ пред да му ја земе советничката чашата со вино

  Српскиот претседател Александар Вучиќ стана хит, откако беше снимен на саемот „Винска визија на отворен Балкан“. Им беше домаќин на премиерите на Албанија, Македонија и Црна Гора, а се пофали дека можел многу да пие и пак ништо да не му е. „Немо…

Read More

(Видео) Крадци им го украдоа автомобилот додека имаа секс

Крадци ѝ го украдоа автмобилот на една двојка додека имаа секс во него. Ги исфрлија голи надвор, а инцидентот е снимен од безбедносните камери. Полицијата во Бразил рече дека немилиот настан се случил на 17 август. Пред да ги исфлрат, девојката си ја п…

Read More

(Видео) Крадци им го украдоа автомобилот додека имаа секс

Крадци ѝ го украдоа автмобилот на една двојка додека имаа секс во него. Ги исфрлија голи надвор, а инцидентот е снимен од безбедносните камери. Полицијата во Бразил рече дека немилиот настан се случил на 17 август. Пред да ги исфлрат, девојката си ја п…

Read More

Мажот со најголем пенис призна дека има проблеми во сексот

Џон Фалкон, мажот кој го држи рекордот за најголем пенис, призна дека имал проблеми во сексот. Зборуваше за интимните односи и што е тоа што им смета на жените. Рече дека жените имаат проблеми со него и дека не можат да се изборат со големината на него…

Read More

(Виедео) Редар нокаутираше американски маринец пред ноќен клуб

Редар од пред диско во градот Дарвин во Австралија нокаутира американски маринец, откако војникот претходно му се заканувал. „Знаеш ли што можам да ти направам. Јас сум обучен маринец“, му рекол Глен Томасон и почнал да го провоцира членот од обезбедув…

Read More

(Видео) Нема да полетам, ако не престанете да си праќате голи фотографии: На пилот му преседна од патниците

Видеото од пилот на Southwest Airlines кој се заканува дека ќе го „приземји авионот“ доколку патниците не престанат да испраќаат голи слики преку AirDrop стана хит на социјалните мрежи. Авионот летал од аеродромите во градовите Балтимор и Вашингтон до …

Read More

(Видео) Маж и жена имаа секс на трибини во САД

Маж и жена имаа секс на трибини за време на натпревар по бејзбол во САД. Полицијата објави фотографијата од нив и рекоа дека можат да се соочат со затворска казна. Двајцата имаа секс за време на натпреварот меѓу „Оуклонд атлетико“ и „Сиетл Маринерс“ во…

Read More

(Фото) Татко ја фати ќерка си за задник ѝ ја бакна во уста на „УС Опен“

Таткото на младата чешка тенисерка, Сара Бејлек, откако избори пласман во главната ждребка на „УС Опен“, ја фати за задникот ѝ ја бакна во уста. Видеото предизвика реакции во јавноста. По срамниот поздрав, се огласи и Бејлек која го правдаше татко ѝ. „…

Read More

(Фото) Татко ја фати ќерка си за задник ѝ ја бакна во уста на „УС Опен“

Таткото на младата чешка тенисерка, Сара Бејлек, откако избори пласман во главната ждребка на „УС Опен“, ја фати за задникот ѝ ја бакна во уста. Видеото предизвика реакции во јавноста. По срамниот поздрав, се огласи и Бејлек која го правдаше татко ѝ. „…

Read More

(Фото) Сите му се смееја на шпански кошаркар за извалканиот шорц

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруб, стана хит откако сите го видоа како го игра натпреварот со валкани шорцеви. Шпанците играа два квалификациски натпревари за Мундобаскетот, а Гаруб на мечот против Холандија, кој Шпанците го добија со 86:64, играше со изв…

Read More

(Фото) Сите му се смееја на шпански кошаркар за извалканиот шорц

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруб, стана хит откако сите го видоа како го игра натпреварот со валкани шорцеви. Шпанците играа два квалификациски натпревари за Мундобаскетот, а Гаруб на мечот против Холандија, кој Шпанците го добија со 86:64, играше со изв…

Read More

(Видео) Гол швалер преку прозорец избега среде секс и падна врз кантите за ѓубре

Гол маж висеше на прозор, а потоа падна врз кантите. Видеото кое го снимија некои од минувачите за брзо време стана хит. Мажот некое време …
(Видео) Гол швалер преку прозорец избега среде секс и падна врз кантите за ѓубре Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

Пилоти се тепаa за време на лет

Двајца пилоти на „Ер Франс“ се степале во кабината за време на летот Женева-Париз, пренесоа светските медиуми. Инцидентот се случил во јуни, а двајцата пилоти се суспенридани, рече во неделата официјален претставник на „Ер Франс“. И покрај тепачката, а…

Read More

(Фото) Баба го шета внукот врзан за синџир

Низ улиците на Суботица била снимена баба како го шета внукот врзан за синџир. Како што пренесоа тамошните медиуми, старицата е од Будимпешта и продава на саемот кој се одржа во Суботица. Бабата која не сакала да се претстави, рече дека внукот самиот г…

Read More

Работник ја тужи фирмата оти многу се опијанил на тим билдинг

Британската компанија ПВЦ (англ. PWC) доби тужба од нивни вработен поради повреда која ја добил на настан организиран од компанијата.  Мајкл Броки тврди дека се повредил на настан организиран од компанијата за вработените. Во рамките на настанот вработ…