Category: Зезалица

Read More

Огнениве не се заебаваат: И Твитер гори по запаленото возило на Груби

Деновиве главна тема е изгореното „Ауди“ на првиот вицепремиер Артан Груби за кој рече дека не било негово туку на соседот кој 30 години бил …
Огнениве не се заебаваат: И Твитер гори по запаленото возило на Груби Прочитај повеќе »
Текстот Огнен…

Read More

(Видео) На водителка додека снимаше ѝ се видоа градите

Мал пех ѝ се случи на италијанската водителка Јоана Голабек во програма во живо. Додека снимаше и рекламираше облека, куче ѝ влезе во просторијата. Голабек …
(Видео) На водителка додека снимаше ѝ се видоа градите Прочитај повеќе »
Текстот (Виде…

Read More

Барби и Кен од моето детство: Зорица Брунцлик и Кемиш станаа хит на социјалните мрежи

Во екот на барби манијата која трае со денови, поради популарноста на филмот „Барби“ со Марго Роби и Рајан Гослинг, на социјалните мрежи се пошегуваа …
Барби и Кен од моето детство: Зорица Брунцлик и Кемиш станаа хит на социјалните мрежи Прочит…

Read More

(Видео) Српска пејачка ги моли гостите да не ѝ даваат бакшиш, откако доби клучеви од автомобил и златен Ролекс

Поранешна учесничка во реално шоу и српска претставничка во изборот за Мис, пејачка, Сара Рељиќ направи одлична атмосфера во еден од нејзините настапи. Толку добро …
(Видео) Српска пејачка ги моли гостите да не ѝ даваат бакшиш, откако доби клуч…

Read More

Драган Бјелогрлиќ и Бред Пит: глумец на 60 години на Балканот и во Холивуд

Драган Бјелогрлиќ и Бред Пит деновиве се главни на „Твитер“. По финалето на Вимблдон фановите почнаа да се шегуваат за тоа колку си личат. Холивудскиот …
Драган Бјелогрлиќ и Бред Пит: глумец на 60 години на Балканот и во Холивуд Прочитај повеќе…

Read More

Крава се прошета помеѓу гостите во кафеана

Необичен настан се случил во Гацко, Босна и Херцеговина кога крава влегла во дворот на кафеана, и се прошетала меѓу масите на кафеана. Посетителите на …
Крава се прошета помеѓу гостите во кафеана Прочитај повеќе »
Текстот Крава се прошета помеѓ…

Read More

83 годишна баба се разведе од 45 години помладиот сопруг, оти не сакал да имаат секс

Осумдесет и тригодишна пензионерка Ајрис Џонс, се разведе од 45 години помладиот сопруг, Мохамед Ахмет Ибрахим. Египјанецот кој го освои срцето на бабата, често беше …
83 годишна баба се разведе од 45 години помладиот сопруг, оти не сакал да им…

Read More

„Не викај пајак, земаме невеста“: фотографија од автомобил во Влае стана хит на социјалните мрежи

Паркиран автомобил во Влае стана хит на социјалните мрежи. Сопственикот на задните бришачи оставил порака до пајак службата, да не го зема автомобилот затоа што …
„Не викај пајак, земаме невеста“: фотографија од автомобил во Влае стана хит на с…

Read More

(Видео) Мажи и жени се тепаат на градски базен во Штип

Видео од тепачка помеѓу мажи и жени на градскиот базен во Штип се шири на социјалните мрежи. Од една страна три жени се кубат за …
(Видео) Мажи и жени се тепаат на градски базен во Штип Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Мажи и жени се тепаат на…

Read More

(Видео) На Љупчо уште будна му фали

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски, врз кошулата облече маица на +40 степени и се зовре, за време на кампањата „Здрав оброк за секое дете“. Се …
(Видео) На Љупчо уште будна му фали Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) На Љупчо уште будна …

Read More

Апасиев на испит поставил прашање за правото на Егзил, на студентка ѝ се чуло ЕГЗИТ, па напишала состав за фестивалот

Професорот по право и пратеник на Левица, Димитар Апасиев објави интересна случка на едно од неговите предавања на Универзиетот „Гоце Делчев“ во Штип. Апасиев на …
Апасиев на испит поставил прашање за правото на Егзил, на студентка ѝ се чуло ЕГ…

Read More

Уапсен поп од Родос зашто на естонски турист му го осветил пенисот со масло

На грчкиот остров Родос, уапсен е 49 годишен поп кој на естонски турист му го осветил пенисот со масло. Попот од Родос е обвинет дека …
Уапсен поп од Родос зашто на естонски турист му го осветил пенисот со масло Прочитај повеќе »
Текстот Уапсен…

Read More

(Видео) Бајден пак се сопна додека се качуваше по скали во авион

Џо Бајден вчера повторно се сопна додека се качуваше на својот претседателски авион „Ер форс 1“ на аеродромот во Хелсинки во Финска. 80-годишниот Бајден за …
(Видео) Бајден пак се сопна додека се качуваше по скали во авион Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

(Фото) Не може да ми шетаат по купачи меѓу дивоградбите

Забраната за шетање по гаќи и бикини низ центарот на Струга, ги инспирира твитерџиите да потсетат дека во Струга е место со многу нелегализирани објекти. …
(Фото) Не може да ми шетаат по купачи меѓу дивоградбите Прочитај повеќе »
Текстот (Фото)…

Read More

(Видео) Девојка лупи компири во автобус

Девојка за брзо стана хит во Србија, а и на балканот, откако ја снимија како лупи компири додека се вози во автобус. Девојката во розов …
(Видео) Девојка лупи компири во автобус Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Девојка лупи компири во автобус …

Read More

Камила пукна од досада на Вимблдон

Британската кралица Камила следеше тенискиот меч  на Вимблдон со нејзината сестра Анабел Елиот. Тоа беше прво појавување на кралицата во свечената ложа на Вимблдон е …
Камила пукна од досада на Вимблдон Прочитај повеќе »
Текстот Камила пукна од…

Read More

Драги стружани и останати непрошетани, Струга ќе беше Хвар ако се потресувате за секоја одлука на Мерко

Општина Струга забрани шетање во гаќи и бикни низ центарот на градот на социјалните мрежи се направи драма ко да е кој знае што. Мерко …
Драги стружани и останати непрошетани, Струга ќе беше Хвар ако се потресувате за секоја одлука на Мерко Про…

Read More

(Видео) Дотерана девојка во фустан и штикли, влезе во автобус и почна да лупи компири: Би ја женел

Видео на кое девојка од Србија во розов фустан и штикли, се качува во автобус, седнува на столче, од чантата вади ќеса со компири и …
(Видео) Дотерана девојка во фустан и штикли, влезе во автобус и почна да лупи компири: Би ја женел Прочитај по…

Платил 15.000 евра за да му го зголемат пенисот, а девојката му рекла: Голем ти како нож за бифтек

Четириесет и шест годишниот Американец Мет, потрошил 15.000 евра за операција со која си го зголемил пенисот. За „Дејли Мејл“ раскажа дека по операцијата животот …
Платил 15.000 евра за да му го зголемат пенисот, а девојката му рекла: Голем ти …

Read More

Е, тука врз шахтава може да фрламе ѓубре: работава е за плачење, ама барем на Твитер е смешно

Откако Скопје се затрупа и смрди на ѓубре, а почнаа и стаорци да шетаат покрај контејнерите низ скопските улици, иако реално ситуацијава е за плачење, …
Е, тука врз шахтава може да фрламе ѓубре: работава е за плачење, ама барем на Твитер е смеш…

Read More

(Видео) Туристи печат јагне среде плажа во Будва

Видео како се пече јагне на импровизирана скара на популарната плажа Јаз кај Будва стана хит. Видеото беше објавено на Инстаграм профилот „Подгорички времеплов“ и …
(Видео) Туристи печат јагне среде плажа во Будва Прочитај повеќе »
Текстот (Вид…

Read More

(Видео) Раперот Јала Брат за време на настап, падна во дупка и се струполи под сцена

Босанскиот рапер Јала Брат (36) во саботата настапи на плажата Зрче во Хрватсла. Бината ја делеше со колегата Буба Корели, а двајцата носеа црни очила …
(Видео) Раперот Јала Брат за време на настап, падна во дупка и се струполи под сцена Прочит…

Read More

Германец заврши на суд оти правел скара на тераса

Маж од Бад Телц, Германија често правел скара на својата тераса. Но, на соседите кои  живееле над него им пречеле чадот и миризбата. Случајот заврши …
Германец заврши на суд оти правел скара на тераса Прочитај повеќе »
Текстот Германец заврши н…

Read More

Се расипа автобус на ЈСП, наместо знак ставиле столче

Се расипал автобус на ЈСП. Немале триаголник, ставиле столче на сред булевар. И тоа е Скопје, каде во недостиг на соодвениот сообраќаен знак, среде булевар …
Се расипа автобус на ЈСП, наместо знак ставиле столче Прочитај повеќе »
Текстот Се рас…

Read More

(Видео) Леле сине колкав си, само за кошарка си: Јокиќ купувал пиво во маркет, продавачката не го препозна

Никола Јокиќ ужива е на одмор во својот Сомбор, но повремено посетува и други дестинации на Балканот, меѓу кои и Босна. Доказ за тоа е …
(Видео) Леле сине колкав си, само за кошарка си: Јокиќ купувал пиво во маркет, продавачката не го препозна …

Read More

(Фото) Гола жена се шета среде Белград

Гола жена е видена како се шета среде бел ден во Белград. Фотографиите беа објавени на „Инстаграм“, па многумина почнаа да се шегуваат и фаќаат …
(Фото) Гола жена се шета среде Белград Прочитај повеќе »
Текстот (Фото) Гола жена се шета среде Бе…

Read More

Маж за да добие повеќе платено отсуство од работа се женел 4 пати за 37 дена

Колку и да имаме одмор, се чини дека никогаш не е доволно и ни требаат уште неколку дена. Не се ретки случаите на лажно боледување …
Маж за да добие повеќе платено отсуство од работа се женел 4 пати за 37 дена Прочитај повеќе »
Текстот Маж за д…

Read More

Маж од Британија пронашол змија во брокулата што ја купил во продавница

Невил Линтон, 63-годишен Британец, пронашол жива, неотровна змија во куп брокула што наводно ја купил во продавница на Алди. „Беше прилично страшно. Не сум добар …
Маж од Британија пронашол змија во брокулата што ја купил во продавница Прочитај…

Read More

(Видео) Свињи слободно шетаат низ улиците на Белград

Жителите на белградската населба Лабудово брдо утрово снимија несекојдневна сцена со видео кое веднаш почна да се шири на социјалните мрежи. На видеото можете да …
(Видео) Свињи слободно шетаат низ улиците на Белград Прочитај повеќе »
Текстот (…

Read More

Ако ова е Мел Гибсон, јас сум Бред Пит, фановите не веруваат дека холивудскиот глумец бил на ќебапи во Сараево

Деновиве на големо се зборува за Мел Гибсон и неговата посета во Сараево. Наводно глумецот бил во ресторанот Брајловиќ, кој е познат по одличните ќебапи, …
Ако ова е Мел Гибсон, јас сум Бред Пит, фановите не веруваат дека холивудскиот глумец би…

Read More

(Видео) Градоначалник во Мексико се ожени за крокодил

Градоначалник од еден мал мексикански град се оженил со крокодил, пренесе „Би-Би-Си“. Станува збор за традиција која датира со векови во домородните заедници Чонтал и …
(Видео) Градоначалник во Мексико се ожени за крокодил Прочитај повеќе »
Тек…

Read More

(Видео) Жена го излажала шефот дека е болна и со ќебе на глава дошла на концерт на Тејлор Свифт

Обожавателите на Тејлор Свифт ќе направат се за да стигнат до нејзиниот концерт, но еден фан привлече посебно внимание. На интернет кружи видео од анонимна …
(Видео) Жена го излажала шефот дека е болна и со ќебе на глава дошла на концерт на Теј…

Read More

(Видео) Кога следите ГПС во Грција

Возач слушајќи ја навигацијата завршил со автомобилот во море во Грција. За среќа повредени нема, а автомобилот со чамец е донесен до брегот и потоа …
(Видео) Кога следите ГПС во Грција Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Кога следите ГПС во Грци…

Read More

Британец починал на одмор откако се обидел да испие 21 коктел од менито на хотелот

Маж од Британија починал додека бил на одмор со своето семејство на Јамајка, откако се обидел да го исполни предизвикот кој вклучувал пиење на 21 …
Британец починал на одмор откако се обидел да испие 21 коктел од менито на хотелот Прочитај пове…

Read More

(Видео) Девојката покажа голи гради додека седи во ресторан во Сплит

Девојка му ги покажа градите на снимателот додека таа седи во ресторан за брза храна со нејзина пријателка во Сплит. Кога девојката го забележува снимателот …
(Видео) Девојката покажа голи гради додека седи во ресторан во Сплит Прочитај повеќе …

Read More

Лето во Сплит: пијан турист лежи пред киоск на тротоар

Пијан турист како лежи среде тротоар во Сплит е секојдневна во туристичкиот центар. Хрватските медиуми пишуваат дека ваквите слики се секојдневие во овој период од …
Лето во Сплит: пијан турист лежи пред киоск на тротоар Прочитај повеќе »
Текст…

Read More

(Видео) Обожавател фрли кеса со кремирани останки од неговата мајка за време на настап на Пинк во Лондон

Обожавател на пејачката Пинк на сцена за време на концерт фрлил кеса со кремирани останки од неговата мајка. Додека Пинк ја пеела четвртата песна на …
(Видео) Обожавател фрли кеса со кремирани останки од неговата мајка за време на настап на Пин…

Read More

(Видео) Ги соблекоа чевлите и замешаа со колковите: туристи си направија ќеф среде Струга 

Туристи во посета на Струга направија журка со улични музичари. Додека свират, едниот на дајре, другиот на хармоника им приоѓаат две девојки кои почнуваат да …
(Видео) Ги соблекоа чевлите и замешаа со колковите: туристи си направија ќеф среде С…

Read More

(Видео) Девојка им ги дупнала кондомите на родителите затоа што сакала сестра, по 25 години им призна ѝ се извини

Познатата тиктокерка Кили откри дека како дете многу сакала да има сестра, па со нејзината другарка им ги дупнала кондомите на нејзините родите. По 25 …
(Видео) Девојка им ги дупнала кондомите на родителите затоа што сакала сестра, по 25 години…

Read More

(Видео) Бајден ја помеша американската со химната на Индија

Претседателот на САД Џозеф Бајден не ја препозна химната на САД, за време на посетата на индискиот премиер во Вашингтон. За време на пречекот на …
(Видео) Бајден ја помеша американската со химната на Индија Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Бај…

Read More

Девојка од Сплит на коњ се појави на матура и стана хит

Девојка од Сплит ги изненади другарите и другарките од школо, откако на прославата за матура дојде на коњ. Девојката има завршено Уметничко школо, а пријателите …
Девојка од Сплит на коњ се појави на матура и стана хит Прочитај повеќе »
Текстот…

Read More

Да не беа повредени овие тројца ќе ја тепавме Англија

Рекорден пораз во својата историја претрпе вечерва македонската фудбалска репрезентација на гостувањето во Манчестер од англиската селекција. Дуелот од квалификациите за Еуро 2024 на „Олд …
Да не беа повредени овие тројца ќе ја тепавме Англија …