30 години од смртта на Фреди Меркјури, не поминува ден да не помислам на него, рече Брајан Меј

На денешен ден пред 30 години почина фронтменот на популарната музичка група „Квин“, Фреди Меркјури. Тој беше еден од најголемите шоумени и пејачи во историјата на рок-музиката. Тој почина од сида, само еден ден откако објави дека е болен. За болеста откри 4 години претходно, но, докрај ја чуваше во тајност. За неа знаеа само … Continue reading 30 години од смртта на Фреди Меркјури, не поминува ден да не помислам на него, рече Брајан Меј

Текстот 30 години од смртта на Фреди Меркјури, не поминува ден да не помислам на него, рече Брајан Меј е превземен од Reporter.mk.