Адријана Лима открива како до совршена фигура

Поранешната манекенка Адријана Лима во едно скорешно интервју откри дека тајната на нејзината совршена фигура е тоа што вежба редовно. Таа рече дека вежба шест дена во неделата, но и дека пие многу вода и дека скоро никогаш не јаде пржена храна или слатко.

38-годишната Лима ја покажа совршената фигура на Менхетан, кога се појави на доделувањето на наградите за модни новитети. Таа на насстанот носеше панталони и топ, а изгледот го надополни изгледот со накит „Чопард“ и сандали „Џанвито Роси“

„Верувам дека во сè – чевли, мода, што и да е  – секогаш има приказна зад нив“, рече Лима кога му ја додели наградата за бренд на годината на директорот на Пума, Бјорн Гулден.

Текстот Адријана Лима открива како до совршена фигура е превземен од Reporter.mk.