Ана Ивановиќ номинирана е за тениската Куќа на славните

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ е номинирана за прием во Куќата на славните на тенисот. Покрај победникот на Ролан Гарос во 2008 година, номинирани се …

Ана Ивановиќ номинирана е за тениската Куќа на славните Прочитај повеќе »

Текстот Ана Ивановиќ номинирана е за тениската Куќа на славните е превземен од Reporter.mk.