Author: Gabriela Dodevska

Read More

Обожавателки на Тејлор Свифт носат пелени на нејзин концерт за да не пропуштат ниту една песна

Обожавателите на пејачката Тејлор Свифт купуваат и носат пелени за возрасни за да не пропуштат ниту една песна на поп ѕвездата за време на нејзините …
Обожавателки на Тејлор Свифт носат пелени на нејзин концерт за да не пропуштат ниту една песн…

Read More

Принцот Вилијам и Кејт ќе бидат гости на свадбата на јорданскиот престолонаследник

Британскиот принц Вилијам денеска пристигна со сопругата Кејт во ненајавена посета на Јордан по повод венчавката на јорданскиот престолонаследник. Вилијам и Кејт им се придружија …
Принцот Вилијам и Кејт ќе бидат гости на свадбата на јорданскио…

Read More

(Видео) Ивона Јо се расплака на промоцијата за нејзината прва песна

Кумановката Ивона Јо, поранешна учесничка во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ денес ја имаше премиерата нејзината прва песна и спот. „Буквално“ е насловот на песната, …
(Видео) Ивона Јо се расплака на промоцијата за нејзината прва песна Про…

Read More

Ќерката на Брус Вилис проговори за здравјето на актерот: ги игнориравме знаците на неговата болест

Актерот Брус Вилис се повлече од актерството откако му беше дијагностицирана афазија, а подоцна и фронтотемпорална деменција. Неговата ќерка Талула Вилис (29) проговори за почетоците …
Ќерката на Брус Вилис проговори за здравјето на актерот: ги…

Read More

Дина Јашари ќе има настап на „Егзит“ во Нови Сад

Македонската кантавторка и пејачка Дина Јашари ќе настапи на најголемиот регионален музички фестивал „Егзит“. Таа преку објава на Инстаграм го најави нејзиниот настап на „Фјужн …
Дина Јашари ќе има настап на „Егзит“ во Нови Сад Прочитај повеќе …

Read More

Артан Груби со патики на попуст ја пречека вицепремиерката на Албанија

Црно палто во комбинација со фармерки и патики одбра првиот вицепремиер Артан Груби за средбата со вицепремиерката и министерка за инфраструктура и енергетика на Република …
Артан Груби со патики на попуст ја пречека вицепремиерката на Албанија…

Read More

Северина на селски туризам засука ракави и замеси леб

Во тесен фустан, со накит, прстени и круна на главата, Северина на своите обожаватели им покажа како се меси леб. Пејачката продолжениот викенд го помина …
Северина на селски туризам засука ракави и замеси леб Прочитај повеќе »
Текстот Северина…

Read More

Мајкл Даглас се нарече експерт за интимни сцени: горд сум на мојата историја со жените во филмовите

Во доцните 1970-ти и раните 1990-ти, Мајкл Даглас доживеал неверојатен успех како водечка фигура во холивудските еротски трилери. Навраќајќи се на својата кариера, тој со …
Мајкл Даглас се нарече експерт за интимни сцени: горд сум на мојата ист…

Read More

Сиа има пореметување од спектарот на аутизам

Пејачката, текстописец и режисер Сиа има пореметување од спектарот на аутизам. „Се опоравувам. Има многу работи и детали“, открила Сиа во интервју емитувано на подкаст. …
Сиа има пореметување од спектарот на аутизам Прочитај повеќе »
Текстот Си…

Read More

Кајли Миног е вмешана во сатанска теорија на заговор, тврдат фановите: илуминатите имаат нова кукла-играчка

Кајли Миног е вмешана во бизарна и неоснована сатанска теорија на заговор, пишуваат светските медиуми. Австралиската поп-ѕвезда, која моментално е среде големо враќање во музиката …
Кајли Миног е вмешана во сатанска теорија на заговор, тврдат ф…

Read More

(Видео) Сопруг на мис прва придружничка скокнал на сцената и ја скршил круната на победничката на избор за убавина во Бразил

Натпревар за убавина во Бразил бил откажан откако лут сопруг скокнал на сцената и ја скршил победничката круна. На натпреварот LGBTQIAP+ наречен Мис Геј Мато …
(Видео) Сопруг на мис прва придружничка скокнал на сцената и ја скршил круната на по…

Read More

Цела фолк естрада ќе се собере на познатиот фестивал за народна музика „Прилеп фест“

Наум Петрески, Зуица Лазова, Елена Велевска се само дел од македонските фолк-пејачи кои утревечер во Прилеп ќе настапат на седмото издание на фолк-фестивалот „Прилеп – …
Цела фолк естрада ќе се собере на познатиот фестивал за народна музи…

Read More

(Видео) Публиката ќе ме види како боксувам: „Утрото ќе промени се“ нов летен хит на Александра Јанева

Струмичанката Александра Јанева ја објави нејзината нова песна „Утрото ќе промени се“, работена со Лазар Цветковски и Тајзи. „Утрото ќе промени се“ настана прилично одамна, меѓутоа не …
(Видео) Публиката ќе ме види како боксувам: „Утрото ќе про…

Read More

Тина Тарнер ќе биде погребана во Швајцарија, нејзината последна желба била да ја кремираат

Легендарната пејачка Тина Тарнер почина неодамна во својот дом во Швајцарија на 84-годишна возраст, а нејзиниот поранешен асистент открил која била последната желба на музичката …
Тина Тарнер ќе биде погребана во Швајцарија, нејзината последна …

Read More

Серена Вилијамс го покажа трудничкиот стомак: се обидувам да сфатам дали бебето е напред или назад

Серена Вилијамс го покажа трудничкиот стомак облечена во елегантен црн фустан додека е на одмор во Италија. На првата од двете фотографии, тениската легенда напиша: …
Серена Вилијамс го покажа трудничкиот стомак: се обидувам да сфатам дали бебе…

Read More

Ал Пачино на 83 години чека дете со својата 29-годишна девојка

Актерот Ал Пачино на 83 години ќе стане татко по четврти пат. Според порталот ТМС актерot и неговата партнерка 29 годишната Нур Алфала се на …
Ал Пачино на 83 години чека дете со својата 29-годишна девојка Прочитај повеќе »
Текстот Ал Пачино на…

Read More

Били Ајлиш: Идиоти, не се продадов, само сакам да изгледам како вистинска жена

Били Ајлиш преку коментари им врати на фановите на Интернет кои ја нарекоа продадена за прифаќање на нејзината женственост. Во сега избришаните објави што ги …
Били Ајлиш: Идиоти, не се продадов, само сакам да изгледам како вистинска жена Проч…

Read More

Квентин Тарантино платил 10. 000 долари за да и ги лиже стапалата на стриптизета

Дека познатиот филмски режисер Квентин Тарантино сака стапала не е непознато, бидејќи многу често ги вклучува во своите филмови. Фактот го потврдил и вработен во …
Квентин Тарантино платил 10. 000 долари за да и ги лиже стапалата на стриптизета…

Read More

Тина Тарнер во последните денови од нејзината смрт купувала дизајнерска облека и деликатеси, откриваат нејзините соседи од Швајцарија

Музичката легенда Тина Тарнер ги помина своите последни денови талкајќи низ живописното швајцарско село покрај езеро кое го нарече свој дом, пишува Дејли Меил. Пејачката …
Тина Тарнер во последните денови од нејзината смрт купувала дизајнерска …

Read More

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас како на меден месец на француската ривиера

Актерската двојка Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас се појавија во Монако на трката во Формула 1. Светските медиуми нивното појавување на француската ревиера го …
Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас како на меден месец на француската ривиера Прочитај…

Read More

Се породи Анѓелка Прпиќ, ќерката се вика Чарна

Актерката Анѓелка Прпиќ се породи. Taa роди девојче, а породувањето поминаlo во најдобар ред, пренесува Блиц. Ќерката на Прпиќ го добила името Чарна, по улогата …
Се породи Анѓелка Прпиќ, ќерката се вика Чарна Прочитај повеќе »
Текстот Се пород…

Read More

Татко на тинејџерка со Даунов синдром и го оствари сонот, се запозна Тејлор Свиф

Дванаесетгодишната Грејс Дел Векио со Даунов синдром сакала да ја запознае Тејлор Свифт и да присуствува на нејзин концерт. Нејзиниот татко Мајкл направил се за …
Татко на тинејџерка со Даунов синдром и го оствари сонот, се запозна Тејлор Свиф …

Read More

Блејк Лајвли за секс сцените со Бен Афлек: Ми беше непријатно

Актеркат Блек Лајви открива дека секс сцената со Бен Афлек во филмот „Градот“ бил најнезгодниот момент во нејзината кариера за снимање. Синопсисот на нивната криминална …
Блејк Лајвли за секс сцените со Бен Афлек: Ми беше непријатно Прочитај по…

Read More

(Видео) Реакцијата на актерката Џејн Фонда на Канскиот фестивал стана хит на социјалните мрежи

Познатата актерка Џејн Фонда, го одбележа и ова издание на Канскиот филмски фестивал, а посебно внимание привлече еден момент од сцената, што ја насмеа и …
(Видео) Реакцијата на актерката Џејн Фонда на Канскиот фестивал стана хит на социјалните…

Read More

(Видео) Џеј Ло флертува со диџејот додека Бен е во нејзина близина

Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек на премиерата на нејзиниот филм „Мајка“, Џеј Ло флертувала со диџејот кој пуштал музика и во тој момент ја …
(Видео) Џеј Ло флертува со диџејот додека Бен е во нејзина близина Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) …

Read More

(Видео) Го сакам Михо во поштенско сандаче, Каролина од Рим го инспирираше Модернизам и ренесанса

Поп-ѕвездата Каролина Гочева со сопругот е на одмор во Италија. Таа објави фотографии како ужива во знаменитостите на Рим. Популарниот лик од Инстаграм, Модрнизам и …
(Видео) Го сакам Михо во поштенско сандаче, Каролина од Рим го инспирираше Мо…

Read More

Бившата на Џан Јаман, Дилета Леота е бремена: терминот за породување е на мојот роденден

Италијанската спортска новинарка Дилета Леота е бремена. Таа на социјалните мрежи објавува фотографии како ужива во овој период од животот. По љубовната врска со турскиот …
Бившата на Џан Јаман, Дилета Леота е бремена: терминот за породување е …

Read More

Престегната во латекс водителката Јована Јеремиќ ги поздрави гледачите на утринската програма

Српската водителка на утринската програма на Пинк телевизија, Јована Јеремиќ секој викенд ги изненадува своите гледачи со необични стајлинзи. Таа за неделното утро одбрала црн …
Престегната во латекс водителката Јована Јеремиќ ги поздрави гледа…

Read More

(Видео) Лана Дел Реј го прекина концертот за да ги праша фановите дали ја виделе нејзината електорнска цигара

Пејачката Лана Дел Реј го прекина нејзиниот концерт за да ги праша фановите дали можеби ја виделе нејзината електорнска цигара. Не помина долго време кога …
(Видео) Лана Дел Реј го прекина концертот за да ги праша фановите дали ја виделе нејзин…

Read More

Шварценегер искрен за употребата на стероиди: не ги користете, луѓето умираат од предозирање

Откако самиот користел стероиди, Арнолд Шварценегер ги предупредува бодибилдерите за последиците од тоа. Во новото издание на магазинот Men’s Health, познатиот актер и поранешен гувернер …
Шварценегер искрен за употребата на стероиди: не …

Read More

Емина Јаховиќ изнајмила аеродром во Истанбул, Саша Ковачевиќ ангажирал 200 статисти во Мароко: Најскапите песни и спотови на балканските пејачи 

Голем број јавни личности станаа ѕвезди поради добрите хитови. Некои од нив се подготвени да дадат голема суми на пари за песна, но и спотови, …
Емина Јаховиќ изнајмила аеродром во Истанбул, Саша Ковачевиќ ангажирал 200 статисти во Мароко: Најс…

Read More

Хајди Клум позира топлес и во црна танга, манекенката ужива во Франција

Манекенката Хајди Клум позира топлес и црна танга додека во рака држи само бела роза. Русокосата Германка откри дека ужива во Франција, каде што пристигна …
Хајди Клум позира топлес и во црна танга, манекенката ужива во Франција Прочитај повеќе…

Read More

(Видео) Градоначалникот на Бања Лука игра на хит од Мајли Сајрус

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, на својот Тик ток профил објави видео на кое песната на Мајли Сајрус „Flowers“ го крена на нозе. Во …
(Видео) Градоначалникот на Бања Лука игра на хит од Мајли Сајрус Прочитај повеќе »
Текстот …

Read More

Клара Делевињ на црвен тепих без градник по лекувањето од зависноста

Една од најплатените манекенки во светот, Кара Делевињ (30) се појави на црвениот тепих на 74. доделување на наградите на фондацијата „Парсон“ во гламурозно издание …
Клара Делевињ на црвен тепих без градник по лекувањето од зависноста Прочитај…

Read More

Милица Трајков од Кавадарци со критики од жирито на „Гранд“: имаш голем талент и пукаш со енергија, само одбери песни што ти одговараат

Македонката Милица Ризо Трајков од Кавадарци овој пат во натпреварувањето на музичкото шоу „Гранд“, освои 4 гласа и доби критики од жирито. Милица ја отпеја …
Милица Трајков од Кавадарци со критики од жирито на „Гранд“: имаш голем талент и пука…

Read More

Дејвид Бекам објасни зошто ја бакнува ќерка си во уста: воспитан сум да бидам нежен

Бакнувањето на детето во уста потенцијално може да доведе до кариес, да предизвика алергиски реакции и да предизвика детето да не го разбере концептот на …
Дејвид Бекам објасни зошто ја бакнува ќерка си во уста: воспитан сум да бидам нежен Проч…

Read More

Се сврши Каја, ќерката на Синди Крафорд, тврдат американските медиуми

Актерот Остин Батлер (31) ја побарал за жена неговата девојка, манекенката Каја Гербер (21), ќерка на супермоделот Синди Крафорд, се гласините во светските медиуми. Гласините …
Се сврши Каја, ќерката на Синди Крафорд, тврдат американските медиу…

Read More

Милијардер од САД ја користи крвта на синот за да се подмлади

милијардер ја шокираше јавноста: Ја користи крвта на синот за да се подмлади Контроверзниот милионер Брајан Џонсон (45) ја шокираше јавноста со неговиот нов подвиг …
Милијардер од САД ја користи крвта на синот за да се подмлади Прочитај повеќе …

Read More

(Видео) Блу Ајви и се придружува на Бијонсе на сцената во Париз, фановите велат ќе биде поголема ѕвезда од нејзината мајка

Ар-ен-би ѕвездата Бијонсе синоќа одржа концерт во Париз во рамките на турнејата, кога на својата публика и приреди изненадување. Додека пееше еден од нејзините хитови, …
(Видео) Блу Ајви и се придружува на Бијонсе на сцената во Париз, фановите …

Read More

Франц со сопругата Ема и ќерките на летување на Хаваи

Поранешниот член на групата Нокаут, Владимир Крстевски – Франц е на Хаваи на летување со семејството. Тој со сопругата Ема и ќерките Мелоди и Мона …
Франц со сопругата Ема и ќерките на летување на Хаваи Прочитај повеќе »
Текстот Франц со сопруг…

Read More

Дарко Спејко трчаше за Ана и Теодосија на хуманитарна трка во Куманово

Поранешниот победник во шоуто „Големиот брат“ и моментален советник во општина Куманово, Дарко Петковски -Спејко учествуваше во хуманитарна трка за помош за лекување на двете …
Дарко Спејко трчаше за Ана и Теодосија на хуманитарна трка во Куман…

Read More

Преку еколошки активизам Анџелина Џоли влегува во бизнисот со модата

Филмската ѕвезда Анџелина Џоли, покрај тоа што е специјален пратеник на Обединетите нации и покровител на неколку значајни хуманитарни организации, сега влегува и во светот …
Преку еколошки активизам Анџелина Џоли влегува во бизнисот со модата …