Ангеловски и Пандев ги прекршија ковид-протоколите, по поразот ги однесоа сопругите во ресторан

Селекторот и капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски и Горан Пандев, по вечерашниот натпревар против Украина, го прекршија строгиот ковид-протокол на УЕФА и ги однесоа сопругите во ресторан, пишуваат романските медиуми.. Тие објавија фотографии од Ангеловски и Пандев, кои со сопругите биле на вечера во луксузен ресторан. Медиумите пишуваат дека селекторот и капитенот најверојатно … Continue reading Ангеловски и Пандев ги прекршија ковид-протоколите, по поразот ги однесоа сопругите во ресторан

Текстот Ангеловски и Пандев ги прекршија ковид-протоколите, по поразот ги однесоа сопругите во ресторан е превземен од Reporter.mk.