Аријана Гранде носи џемпер од македонски дизајнер

Аријана Гранде носи џемпер на „Loewe“, од мекдонскиот дизајнер Алек Бимбилоски. Таа во објава на стори на нејзиниот инстаграм-профил и се пофали со џемепрот изработен во Македонија. Се работи за еднобоен бел волнен џемпер од светски познатата модна марка „Loewe“ во едноставен  крој, на кој со црн вез од плетенина е рачно извезен ликот на … Continue reading Аријана Гранде носи џемпер од македонски дизајнер

Текстот Аријана Гранде носи џемпер од македонски дизајнер е превземен од Reporter.mk.