Author: Александра Георгиев

Read More

Аца Лукас доаѓа во Гевгелија, картите отидоа како алва и никому не му е гајле дали ќе го прекине концертот како зимата во Охрид

Аца Лукас доаѓа во Гевгелија, на 10. јуни каде ќе пее во познат ноќен клуб. Гостувањето на Аца и овојпат предизвика голем интерес од публиката, …
Аца Лукас доаѓа во Гевгелија, картите отидоа како алва и никому не му е гајле дали ќе го прекине к…

Read More

„Бело Копче“ трибјут „Бијело Дугме бенд“ со концерт на „Аква бела ресорт“ во Штип

На 3-ти јуни (сабота)  најпознатиот македонски трибјут бенд  „Бело Копче tribute Bijelo Dugme бенд“ ќе настапи во Aqua Bella Resort во Штип. Публиката ќе има …
„Бело Копче“ трибјут „Бијело Дугме бенд“ со концерт на „Аква бела ресорт“ во Штип Пр…

Read More

Немања Гудељ ја посвети победата на загубеното бебе, Анастасија Ражнатовиќ се расплака во публика

Српската пејачка Анастасија Ражнатовиќ неодамна имаше спонтан абортус во петтиот месец од бременоста, а  веста ја соопшти нејзиниот партнер, фудбалеротНемања Синоќа Гудељ играше во финалето на …
Немања Гудељ ја посвети победата на загубеното бе…

Read More

Саманта се враќа во „Скекост и градот“

Ким Катрал ќе ја повтори својата иконска улога на Саманта Џонс во финалето на втората сезона на серијата „ And just like that“. Таа ќе се …
Саманта се враќа во „Скекост и градот“ Прочитај повеќе »
Текстот Саманта се враќа во „Скекост и градот“ …

Read More

Соме и Мелита се во коректен однос заради мене, а коментарите за мајка ми не ги читам: Искрено со Барбара Ракичевиќ

Барбара, ќерката на Мелита Ракичевиќ, неодамна славеше матура. Таа заврши во гимназијата „Јосип Броз-Тито“, а за матурската вечер таа избра фустан во боја на шампањ, …
Соме и Мелита се во коректен однос заради мене, а коментарите за мајка ми не…

Read More

Од рак на белите дробови почина Драги Шпага

Почина Драги Христов кого сите го познаваа по прекарот Драги – „Шпага“, на 52 години по  кусо и тешко боледување. На Драги му беше констатиран …
Од рак на белите дробови почина Драги Шпага Прочитај повеќе »
Текстот Од рак на белите дробови почи…

Read More

Блејк Лајвли за еротската сцена со Бен Афлек: Беше добро да се скрши мразот

Актерката Блејк Лајвли во едно интервју ја коментираше една од најпознатите еротски сцени во филмот „Thе town“ со актерот Бен Афлек. „Секс сцената беше навистина …
Блејк Лајвли за еротската сцена со Бен Афлек: Беше добро да се скрши мразот Проч…

Read More

Ѝ на Дара Бубамара ќе и пукнат силиконите додека се слика пред кадата

Српската пејачка Дара Бубамара објави фотка на социјалните мрежи, во краток шорц и бела маица. На социјалните мрежи и рекоа дека изгледа секси, а некои …
Ѝ на Дара Бубамара ќе и пукнат силиконите додека се слика пред кадата Прочитај повеќе »
Те…

Read More

Цеца дојде на снимање во „Гранд“ откако Анастасија го загуби бебето

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца, го загуби своето бебе, а веста ја сподели со јавноста нејзиниот партнер, Немања Гудељ и замоли за приватност. „Со вас …
Цеца дојде на снимање во „Гранд“ откако Анастасија го загуби бебето Прочитај повеќе …

Read More

Сопругот на Индира Кастратовиќ во авион со „антички Македонци“

Ракометниот тренер Зоран Кастратовиќ, сопруг на ракометарката Индира Кастратовиќ, леташе од Истанбул до Скопје. Леташе во економската класа, а во авионот, се погоди да е во друштво со еден …
Сопругот на Индира Кастратовиќ во авион со „антички М…

Read More

Хрватската порно глумица Марија Задравец оди на светско првенство во секс

Хрватската порно глумица Марија Задравец е првата Хрватка која оди на светско првенство во секс кое ќе се одржи на 8 јуни. Натпреварот  ќе се …
Хрватската порно глумица Марија Задравец оди на светско првенство во секс Прочитај повеќе »
Текстот …

Read More

Муабетите на Џаро не беше лесно да се пренесат на хартија: Милица Џаровска за промоцијата на книгата „Живот на коцка“

Во хотел „Парк“, пред бројните гости беше промовирана автобиографската книга „Живот на коцка“ за естрадниот менаџер Велибор Џаровски-Џаро. Автор на книгата е неговата ќерка, новинарката Милица Џаровскa. Промотор беше Игор Џамбазов, кој вели …
М…

Read More

Мечка влезе во пекара и изеде 60 колачи

Соственичката на пекарата, во својата објава на Инстаграм пишува дека слушнала како нејзината вработена вреска довикувајќи дека мечката влегла во гаражата. Мечката која успеала да …
Мечка влезе во пекара и изеде 60 колачи Прочитај повеќе »
Текс…

Read More

Абе, лупнете по една ракија, што се замарте за другите: Христијан, Борко и Орце

Христијан Мицковски, Борко Ристовски и Орце Ѓорѓиевски викендов беа задно на кафе. Фотката ја објави градоначалникот на Кисела Вода, кој рече дека е на саботно …
Абе, лупнете по една ракија, што се замарте за другите: Христијан, Борко и Орце Пр…

Read More

Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето

Само неколку недели откако објавија дека ќе станат родители, ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ и нејзиниот партнер, фудбалерот Немања Гудељ го загубија бебето. …
Анастасија Ражнатовиќ го загуби бебето Прочитај повеќе »…

Read More

Се вери дизајнерката Ива Спасовска, Бурак ја побара за жена покрај Ајфеловата кула

Модната дизајнерка Ива Спасовска се вери во Париз, Франција. Веста ја сподели со своите пријатели и следбеници на социјалните мрежи, откако нејзиниот партнер, Бурак Биркан  ја побара …
Се вери дизајнерката Ива Спасовска, Бурак ја побара за жена…

Read More

Мислев дека Хајди ќе почека да се разведеме пред да реши да блудничи со телохранител: Од љубов како во бајките до пропаст на бракот

Приказната за германската манекенка Хајди Клум и британскиот музичар Сил започна сосема нереално и како во некоја холивудска романтична комедија. Двајцата се запознаа во 2004-та …
Мислев дека Хајди ќе почека да се разведеме пред да реши да блуд…

Read More

Ана Бекута на 60 години имала секс трипати на ден

Фолк-пејачката Ана Бекута, вечера настапи во Валандово каде го отпеа безбременкиот хит „Стариот џуммбушлија“.  Таа беше во љубов со сега починатиот, поранешен  српски министер, Милутин …
Ана Бекута на 60 години имала секс трипати на ден Прочита…

Read More

Две жени победија на „Survivor“ 2023: Антонија од Загреб и Наташа од Нови Сад го кренаа пехарот

Финалето на „Survivor“ ( „Преживеан“)  им припадна на две жени – Антонија Ивиќ од Загреб од синиот тим и Наташа Кондиќ од Нови Сад од …
Две жени победија на „Survivor“ 2023: Антонија од Загреб и Наташа од Нови Сад го кренаа пехарот Прочит…

Read More

Вера Мештеровиќ со лошо деколте, Ирена Спировска во веќе видено, Дунавка им одржа лекција по стил

Годишниот Виенскиот бал иско е зад нас, вреди да се кометира како моден настан кој  спои најпознатите македонски инфлуенсери, политичари и јавни личности на едно …
Вера Мештеровиќ со лошо деколте, Ирена Спировска во веќе видено, Дунавка им одрж…

Read More

(Видео) Бијонсе го прекина концерт за да ѝ оддаде почит на Тина Тарнер

Бијонсе ѝ оддаде почит на Тина на нејзиниот концерт во Париз во петокот и рече дека без „кралицата на рокот“ би ја немало и неа. …
(Видео) Бијонсе го прекина концерт за да ѝ оддаде почит на Тина Тарнер Прочитај повеќе »
Текстот (Видео) Бијонсе …

Read More

Од чалам до блам: откако пратеничка на СДСМ го утна украинскиот спикер, далновод стана Ајфелова кула

Пратеничката на СДСМ Снежана Ванчева Калеска на Фејсбук објави фотографија со спикерот на украинскиот парламент Руслан Стефанчук, но напиша дека тој е привремен претседател на …
Од чалам до блам: откако пратеничка на СДСМ го утна украинскиот сп…

Read More

Вучиќ ги скара Карлеуша и Бјелогрлиќ

Актерот Драган Бјелогрлиќ им се придружи на колегите кои со денови водат медиумска војна против Јелена Карлеуша. Тој ја осуди изјавата на пејачката во „Хит …
Вучиќ ги скара Карлеуша и Бјелогрлиќ Прочитај повеќе »
Текстот Вучиќ ги скара Карлеуша…

Read More

(Галерија) Накова дочека да ги покаже тангите на Халкидики

Поранешната менкенка Александра Накова веќе неколку дена ужива на плажите и во луксузните хотели во Грција, од каде постојано споделува фотографии на социјалните мрежи. Таа …
(Галерија) Накова дочека да ги покаже тангите на Халкидики Прочитај п…

Read More

Ќерката на Џони Деп страсно се бакнува со својата девојка

Ќерката на Џони Деп има партенрка која ја пречека веднаш по враќањето од Кан, Франција. По прегратката, двете дами страсно се бакнуваа пред папараците. Тие …
Ќерката на Џони Деп страсно се бакнува со својата девојка Прочитај повеќе »
Текстот Ќе…

Read More

Каде и со кого отпатува министерот Љупчо, кого „Репортер“ го улови во авион

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски пред некој ден одлета за Истанбул. „Репортер“ го улови на ноќниот лет од Скопје во авионот во кој влезе со …
Каде и со кого отпатува министерот Љупчо, кого „Репортер“ го улови во авион Прочитај повеќе…

Read More

Жива е исчезната пејачка на хрватската групата Е.Т. ѝ се јавила на пријателката

По веста дека се трага по пејачката Катарина Раутек Омажиќ, од групата Е.Т, нејзината пријателка Хана Табаковиќ откри дека пејачката е жива и здрава. Водителката …
Жива е исчезната пејачка на хрватската групата Е.Т. ѝ се јавила на пријателката …

Read More

Теа Таировиќ сосе задникот ги возбуди гостите

Теа Таировиќ направи хаос на настап во еден клуб, а видео снимката  ја има на сите социјални мрежи. Таа неодамна објави нов албум, а песните …
Теа Таировиќ сосе задникот ги возбуди гостите Прочитај повеќе »
Текстот Теа Таировиќ сосе задникот ги…

Read More

Даниел Крег и Рејчел Вајс се запознале на студии, а се вљубиле 15 години подоцна: Најтаинствениот пар во Холивуд

Актерите Даниел Крег и Рејчел Вајс важат за еден од најтаинствените парови во Холивуд. Се запознале во студентските денови, долго време пред да се заљубат …
Даниел Крег и Рејчел Вајс се запознале на студии, а се вљубиле 15 години подоцна: Најта…

Read More

Исчезна хрватската пејачка Катарина Раутек од познатиот бенд Е.Т

Катарина Раутек Омазиќ (39), поранешната пејачка на популарниот бенд „Електро тим“ (Е.Т.),  се исчезнала дд вчера наутро. Според хрватските медиуми, полицијата и семејството интензивно трагаат …
Исчезна хрватската пејачка Катарина Раутек од поз…

Read More

Понижувања и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вториот: животната приказна на Тина Тарнер

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на 83-годишна возраст по …
Понижувања и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вторио…

Read More

Почина Тина Тарнер

Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, по долго боледување објави Sky News. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска …
Почина Тина Тарнер Прочитај повеќе »
Текстот Почина Тина Тарнер е прев…

Read More

Се вознемирив кога Трамп ми понуди пари за секс, открива актерката Карен Мекдугал

Американската актерка, модел и поранешна зајачица на Плејбој, Карен Мекдугал (52) тврди дека во 2006 година имала десетмесечна афера со поранешниот американски претседател Доналд Трамп …
Се вознемирив кога Трамп ми понуди пари за секс, открива …

Read More

Ме силуваше газда на локал во Македонија, открива ќерката на српскиот текстописец Мики Јовичиќ

Мики Јовичиќ беше текстописец на скоро две илјади песни, од кои најмалку двесте хитови, а само за Шабан Шаулиќ напиша триесетина. Но, ретко кој ја …
Ме силуваше газда на локал во Македонија, открива ќерката на српскиот текстописец Мики Јовичиќ …

Read More

Сека Алексиќ не жали за добра кола, вози црн мерцедес од 79.550 евра

Српската пејачка Сека Алексиќ покрај скапа облека, чанти, накит и вилата во Стара Пазова каде што живее со семејството сака и скапи автомобили. Во нејзината …
Сека Алексиќ не жали за добра кола, вози црн мерцедес од 79.550 евра Прочитај повеќе …

Read More

Тања Кокев ја облече Елена Ковачевска во царско сино кадифе на концерт во Охрид

Елена Ковачевска, сопругата на премиерот носеше креација на Тања Кокев на концерт во црквата „Света Софија“ во Охрид, со кој почнува дводневното одбележување на Денот …
Тања Кокев ја облече Елена Ковачевска во царско сино кадифе на концерт во О…

Read More

Лила: Лани се прашував дали ќе го дочекам летото, џабе е сè ако не уживаш во животот

Лила Филиповска со чаша шампањ и кеса од шопинг, во Бодрум,  наздрави и ја отвори сезоната на бикини и море. „Минатата година ова време го …
Лила: Лани се прашував дали ќе го дочекам летото, џабе е сè ако не уживаш во животот Прочитај повеќе »

Read More

Џоан Колинс го прослави 90. роденден

Џоан Колинс го прослави својот 90-ти роденден со својот сопруг Перси Гибсон (58)  во Лондон. Актерката од Династија ја оправда својата репутација на стилска икона …
Џоан Колинс го прослави 90. роденден Прочитај повеќе »
Текстот Џоан Колинс го п…

Read More

Џоан Колинс го прослави својот 90-ти роденден

Џоан Колинс го прослави својот 90-ти роденден со својот сопруг Перси Гибсон (58)  во Лондон. Актерката од Династија ја оправда својата репутација на стилска икона …
Џоан Колинс го прослави својот 90-ти роденден Прочитај повеќе »
Текстот Џоан Ко…

Read More

Баскет и дрес од Перо Антиќ и Војдан Стојановски за болните деца

Кошаркарите Перо Антиќ и Војдан Стојановски денес ги израдуваа болните децата. Тие беа во посета на  детскиот оддел во клиничката болница Аџибадем Систина каде на …
Баскет и дрес од Перо Антиќ и Војдан Стојановски за болните деца Прочитај повеќ…

Read More

Вработена од лондонска ИТ фирма го тужела шефот оти мислела дека „хх“ и „yy “ се шифри за сексуални односи

Карина Гаспарова, вработена во ИТ фирма во Лондон, го тужела својот шеф за сексуално вознемирување, оти верува дека тоа што користел знаци како „хх“ , …
Вработена од лондонска ИТ фирма го тужела шефот оти мислела дека „хх“ и „yy “ се шифри за с…

Read More

Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ пронајден мртов

Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ (33) денеска е пронајден мртов во сала во Сурчин, а неговото тело го пронашол неговиот колега. Како што неофицијално е потврдено …
Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ пронајден мртов Прочитај повеќе »
Текстот Познатиот…